Samodzielne cieniowanie włosów :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-15, 17:34   #211
Mala60442
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

No jestem Bardzo ciekawa jak CI to wyszło ;]
Ja się akurat w środę wybieram do fryzjera na cieniowanie i farbowanie włosów
Ciekawe jak to wyjdzie

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

No Ciekawa jestem jak to wyjdzie
Ja ide w środę do fryzjera Cieniować i farbować włosy ;]
Jestem ciekawa efekty końcowego
Mala60442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:05   #212
Nicol721
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: jak samodzielnie pocieniować włosy

Gdy umyłam włosy to myślałam nad tą metodą z opuszczonymi włosami i powiedziałam mamie żeby mi tak troszke obcięła [bo mi drżały nożyczki w rękach ] i obcięła malutko [z 1cm] a ja na to że może jeszcze podciac...hmm i spuściłam głowe i przeczesałam włosy i chciałam powiedzieć że jednak nie, a ona wziełami podcięła jeszcze troche a ja się tak bałaaam!!! potem gdy nadeszła chwila prawdy zobaczyłam że slicznie sa pocieniowane!! a ja tak się bałam xD z przodu wychodzą krótsze, a z tyłu dłuższe i mi się podoba [radze ciąć na suche włosy]
Nicol721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 22:54   #213
anik1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: jak samodzielnie pocieniować włosy

Cytat:
Napisane przez KiMi02 Pokaż wiadomość
Witajcie Mam takie pytanko do Was odnośnie medoty kitków, jeśli weźmiemy trzy kitki jeden pod drugim to ścinamy od góry lekko na ukos czy prosto, bo jeśli prosto to na moje otrzyma się tzw. schody.
Chciałabym dzisiaj wypróbować tą metode
czekam na odpowiedź
Z każdych włosów można zrobić proste fryzury. Robienie fryzur wymaga tylko zręcznych rąk i pomysłowości. Nowa fryzura odmieni Ciebie i zachwyci Twoich znajomych lub partnera.

Czasami wystarczy lekkie cieniowanie włosów lub strzyżenie włosów i jest widoczna zmiana fryzury. Cieniowane włosy możesz mieć i Ty i możesz to sama zrobić. Krótka lub półdługa czuprynka o wycieniowanych końcówkach doskonale się układa, pod warunkiem, że są odpowiedniej długości. Gdy natomiast są za długie, fryzura traci swój idealny kształt i trudno ją wymodelować. Dlatego spróbuj ją samodzielnie skrócić. Możesz do tego celu użyć specjalnych nożyczek do cieniowania, które nadają końcówkom formę postrzępionych pazurków. Istnieje jeszcze drugi sposób. Zaczesz pasemka na twarz i nożyczkami fryzjerskimi rób w końcówkach maleńkie wcięcia kształcie litery V- rodzaj dziurek. Jeżeli jednak taki zabieg sprawia ci trudności, o obcinanie włosów najlepiej poproś koleżankę.
anik1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 09:33   #214
201608080935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 340
Dot.: jak samodzielnie pocieniować włosy

Hej, dziewczyny. Ja też od dluższego czasu sama sobie cieniuje wlosy, metodą kucyka. I wychodzi wszystko swietnie. A fakt że robie to sama też wynika z tego ze mam uraz do fryzjerow, i to tez taki z dziecinstwa, mialam z 10-11 lat gdy fryzjerka zrobila mi na glowie cos takiego co sprawilo ze cierpialam dopoki wlosy mi nie odrosly i od tamtej pory trauma.Probowalam sie pozniej przelamac, chodzilam do roznych fryzjerek ale zadna nie potrafila mi zrobic tego co mnie zadowala. Dlatego cieniuje sama i w koncu jestem zadowolona.

Edytowane przez 201608080935
Czas edycji: 2010-05-29 o 11:15 Powód: literowki
201608080935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 11:46   #215
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: jak samodzielnie pocieniować włosy

ostatni raz byłam u fryzjera rok temu, teraz się boję pójść po raz kolejny, bo to co miałam na głowie po ostatniej wizycie ciężko opisać w słowach. przez ten rok sobie podcinałam końcówki, żeby nie były tak masakrycznie zniszczone, ale że podcinałam na prosto teraz rezultat jest taki, że wycieniowanie praktycznie zniknęło. więc pod wpływem chwili zamówiłam właśnie na allegro komplet nożyczek, takie zwykłe i z tymi ząbkami, a 25zł łącznie z przesyłką to nie majątek, zważywszy, że za wizytę u fryzjera płaciłam zawsze od 50zł w górę.
skorzystam z waszych rad i mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 17:03   #216
edycisko
Raczkowanie
 
Avatar edycisko
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 380
Dot.: Creaclip gdzie można kupić??

można to zamówić na str creaclip,wysyłają do Polski
edycisko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:09   #217
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Witam,
Od paru lat sama sobie podcinam i cieniuję włosy (bo nigdy nie byłam zadowolona z fryzjera).
Raz kiedyś poszłam do dobrego salonu fryzjerskiego, zapłaciłam sporo, ale była to zapłata za naukę, bo przyjrzałam się na techniki cięcia, i teraz to samo robię sama.
Najpierw zaczynam tak, jak w linku podanym w pierwszym poście, a potem czeszę się i jeszcze poprawiam jeżdżąc bardzo ostrymi nożyczkami po pasmach (nie wiem jak to opisać, robią się takie ładne pazurki które potem się fajnie układają)
Najlepiej wyglądają kiedy są lekko zakręcone, wtedy widać każdą warstwę i każde pasmo.
pozdrawiam!!
__________________
zapraszam na mój blog z francuskiej wsi!
www.aghia.prv.pl
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 21:25   #218
xxKOKAINAxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: jak samodzielnie pocieniować włosy

A jak cieniujesz za pomoca tych kucykow to jak tniesz? Prosto czy jakos na skos. Najlepiej opisz wszystko dokladnie jak mozesz )
xxKOKAINAxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 10:52   #219
millkaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

A ja mam pytanie dotyczace uzywania degazowek, jak tniecie - prosto czy skosnie do linii koncowek wlosow ?
Ja slyszalam o metodzie 3 kucykow (czubek glowy, srodek i dol), ale czy to nie wyjda za duze stonie ?
millkaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:24   #220
Syla_81
Raczkowanie
 
Avatar Syla_81
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 66
Dot.: jak samemu obcinać włosy???????

Widzę, że nie jestem sama która się sama obcina. Po ostatniej wizycie u fryzjera pobiegłam do sklepu z art. fryzjerskimi i zakupiłam nożyczki fryzjerskie oraz brzytwę. Nożyczki są ostre więc nie szarpią włosów a brzytwa ułatwia cieniowanie z tyłu głowy. Jestem zadowolona, nie wkurzam się na fryzjerkę, nic za to nie płacę i mam obcięte włosy tak jak chcę. Nożyczki kosztowały 36 zł a brzytwa 17.
Syla_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 10:30   #221
loveangelmusicbaby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Paryz, Francja
Wiadomości: 137
Dot.: Cieniowanie włosów(sanodzielne)

Cytat:
Napisane przez magicashley Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wiem ze już był watek na taki temat,ale dość dawno.Mam pytanie odnośne cieniowania.Ostatnio byłam u fryzjera poprosiłam żeby wycieniowała mi końcówki ale nie o taki efekt mi chodziło.Moje końce wyglądają jakby były obcietę na prosto bez żadnych pazurków.Z tego co wiem to da się samemu pięknie wycieniować włosy,lecz nie do końca wiem czy da sie zrobić mniej więcej takie coś.Może dołącze fotki kilku fryzur o taki mniej wiecej efekt mi chodzi .Domyślam się że żęby uzyskać taki efekt trzeba użyć prostownicy włosy mam półdługie mniej więcej do ramion,ale muszę coś z nimi zrobić fajnego żeby mi się podobały przez ten czas kiedy bedę je zapuszczała.Proszę o rady oraz z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
udalo mi sie uzyskac taki efekt, ale troche ciezko jest wytlumaczyc w jaki sposob... spobuje...

bralam male pasemka i zakrecalam i je w takie sztywne spiralki. potem

-albo za pomoca nozyczek robilam nadciecia na koncowkach tych spiralek - zaczynajac od tak 7 cm od koncowki co 1 cm robilam malutkie takie nadciecie...

-albo za pomoca zwyklej jednorazowej golarki robilam takie same nadciecia

robilam to bardzo powoli, zeby nie obciac za duzo wlosow, obserwujac wyniki...

czyli najpierw zroblam takie nadziecia na wszystkich spiralkach po kolej, potem rozczesalam wlosy, zobaczylam co wyszlo, powtorzylam caly proces, i tak dalej...
loveangelmusicbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 19:20   #222
Trish_Galway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Galway
Wiadomości: 108
Dot.: jak samodzielnie pocieniować włosy

ja dzisiaj zrezygnowałam z fryzjera na rzecz cięcia samodzielnego. kombinowałam, jak się da nożyczki odrzuciłam od razu, bo po ostatnim miałam tak brzydko ścięte włosy, że podziękowałam (na górze uklapnięte, a na końcówkach dosłownie zużyta szczotka - zbyt prosto obcięte :/ ) - i właśnie dlatego narodził się pomysł pocieniowania. najpierw złapałam męską golarkę do głowy męczyłam się godzinę i stwierdziłam, że spieprzyłam... już miałam płakać i wtedy przypomniał mi się wtedy filmik, gdzie dziewczyna cieniowała włosy zwykłą golarką podzieliłam włosy na dwie części, zarzuciłam na przód po obu stronach - przytrzymałam i jechałam z góry (od przodu) do dołu (włosy tylne). nie wiem, czy ktoś rozumie wyszło tak fajnie, że cięłam krócej wyrównałam włosy do tej samej długości... i koniec fakt, że potem jeszcze poprawiałam kilka razy w ciągu dnia, a nawet delikatnie podkróciłam jeszcze raz, bo marzę o jeszcze krótszym ścięciu, ale takie, jakie mi się marzy, raczej mi nie wyjdzie, bo wymaga odpowiedniego cięcia z tyłu - ale warto było w dodatku oszczędziłam masę kasy - tu w Irlandii żądają za samo ścięcie nawet 45 euro :/ podsumowując - nie zawaham się wyjść w rozpuszczonych włosach (a mam proste i każdy mankament byłoby widać)

w dodatku tym samym narzędziem opracowałam podcinanie grzywki - wygląda tak, jakby mi moja fryzjerka w Polsce to zrobiła zamykam końcówkę grzywki między palcami i kilkakrotnie łapię żyletką końcówki - zdarzają się szarpnięcia i trzeba uważać, by sobie nie wbić żyletki w palca (używałam nowej, więc ostrej) - ale efekt jak po profesjonalnym cięciu

jejku jak mi się humor poprawił wreszcie patrzę w lustro bez skrzywienia jeszcze tylko farbowanie - ale chcę rozjaśnić z ciemnego brązu z czerwonymi refleksami (powstałymi po zmywalnym szamponie koloryzującym) i przejść do blondu, a tego się sama już nie podejmę
__________________
tús maith, leath na hoibre
* * *

zęby skazane na 1,5 roku więzienia od 8.04.2013


Edytowane przez Trish_Galway
Czas edycji: 2010-06-11 o 19:22
Trish_Galway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 07:24   #223
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

z kucykiem ( nie probowalam ale znalazlam zdjecia )
1. rozczesujemy

2. upinamy w kucyk

3. tniemy

4. efekt koncowy


Potem metoda ze "spiralka" - wpadne ja opisac dokladnie jak bede w domu, bo mysle, ze w ksiazce bedzie napisane jasniej niz to okresle wlasnymi slowami

i strzyzenie, ktore polecam (daje rade sama sie obciac w ten sposob, ale jesli bedziecie mialy czyjas pomoc to jak najbardziej korzystac) - zdjecia znalezione
Jest to sposob, przez ktory tylko wycieniujecie wlosy nie rezygnujac zbytnio z ich dlugosci Zdjecia sa pokazane na mokro, jednak lepiej robic "na sucho" zeby nie bylo potem rozczarowan.
1. oddzielacie pasmo grzywki od reszty i przypinacie

2. wyczesujecie wlosy pod kątem prostym wzgledem glowy i tniecie "na pioro" w sensie nozyczki ulozone sa tak jak na rysunku, nie poziomo. Wlosy nie moga byc sciete prosto, bo beda wygladaly paskudnie (no chyba, ze takie jest wasze zamierzenie).
Pasma po obcieciu nie puszczacie (jest to wasza "linia pamieci"), tylko doczesujecie z partii nizej kolejne pasmo i obcinacie rowno z poprzednim tą samą metodą do czasu, az zbierzecie wszystkie wlosy. (jesli ktos nie rozumie prosze pisac postaram sie narysowac ). Koles na zdjeciu ma dobrane juz 2-3 pasmo.
Boki obcinacie osobno, nie zbierajcie calych wlosow w kupe (jak widzicie na zdjeciu wlosy sa podzielone - tyl, bok, bok - oczywiscie boki musza byc jednakowo obciete jak tyl, po prostu bierzecie jedno pasmo z tylu i przyrownujecie, reszta idzie gladko)

3. sposob obcinania prostej grzywki

4. wykonczenie tylu (jak widzicie znowu nozyczki nie sa poziomo - bo to daje efekt "prostych wlosow" z jakich nie wszystkie sa zadowolone) - mozna to zastapic degazowkami (opis na dole)


Co do "slizgania" się po wlosach, wygląda to mniej wiecej tak (zdjecie z neta):

a cala filozofia opiera sie na tym, ze nie obcinamy wlosow tylko "jedziemy" nozyczkami do dolu (jak zauwazycie troche wlosow spadnie). Jesli nie macie profesjonalnych nozyczek metoda moze troche bolec, wiec nie przerazajcie sie.
moje wlosy po takim "zabiegu":



jakie nozyczki? Nie oczekujcie od nozyczek za 10 zlotych, ze cos nimi zdzialacie wiecej. Ja osobiscie uzywam nozyczek za 120 (to sa takie przecietne fryzjerskie - przy metodzie ostatniej jeszcze troche ciagna wlosy). Do cieniowania dobre są też degażówki

ja uzywam nozyczek, ktore posiadaja z dwoch stron zabki. ;P W granicach 50 zlotych powinnyscie juz dobre degazowki dostac. (sa tez idealne na wlasnie "wykonczenie dolu", zeby sie nie meczyc - a efekt jest cudowny *.*). Tez pomocne do uzyskania "puchatej" grzywki (wyzej zdjecie scietej na prosto- scinamy tak samo a potem bierzemy ja do reki i 2 razy obcinamy mniej wiecej na srodku, nie na koncach! Wlosy nie odpadna, nie bojcie sie - tylko trzeba pamietac, zeby nie "klikac" na nozyczki wiecej niz 3 razy, bo zrobia sie dziury)
Wazne jest tez, ze jesli kupicie jakiekolwiek nozyczki to dopilnujcie tego, zeby nie byly uzywane do czegos innego tylko do wlosow.


Uff ale sie rozpisalam, mam nadzieje, ze komus sie przyda. Pozdrawiam
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 11:37   #224
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

czy metoda na kucyka sprawia, że rozpuszczone włosy maja kształt litery V?
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 16:11   #225
loveangelmusicbaby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Paryz, Francja
Wiadomości: 137
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

oto co przed chwila znalazlam chyba nawet wyprobuje na sobie
__________________
Moje fryzury - krok po kroku - zobacz je teraz na... http://www.youtube.com/user/lilithedarkmoon
loveangelmusicbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 17:47   #226
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez loveangelmusicbaby Pokaż wiadomość
oto co przed chwila znalazlam chyba nawet wyprobuje na sobie
Piękne włosy
Też takie chcę! Właśnie o takiej fryzurce marzę.
wykąpałam się przed chwilą, jak mwłosy wyschną to wyprostuję i zetnę chyba
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:52   #227
AnKaa_93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 90
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Ja cieniuję włosy na sucho, rozpuszczone ; ) Biorę poprostu kosmyk i przycinam go u k o ś n i e I tak robię kolejno z pozostałymi. U góry głowy włosy cieniuję krócej i intensywniej, a im bliżej dołu - łagodniej , pozostawiając je dłuższe ( nie chcę tracić na długości włosów ) . Powodzenia ; )
__________________
` ...Es mas que una obsesion quererte noche y dia... `
AnKaa_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 07:30   #228
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Pocieniowałam wczoraj Probowałam metodą z filmiku ale nie szło mi zbyt dobrze. Bałam się, że z jeden strony będą dłuższe a z drugiej krótsze. I generalnie nei miałam cierpliwości
obięłam więc omawianą tu metodą na 3 kitki Tato mi podcinał najpierw lekko, ale jak zobaczyłam jak fajknie wychodzi zdecydowałam się na mocniejsze ciencie Jestem bardzo zadowolona Tylko nad brzodem musze jeszcze popracować bo nie jest do konca tj chciałam, ale generlnie ejstem bardzo zadowolona!
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 22:32   #229
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

ja tez sama się obcinam ... koleżanki były w szoku jak im powiedziałam
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-21, 10:26   #230
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Dziewczyny dziękuję . Dzięki Wam dzisiaj zabrałam się za własnoręczne cieniowanie . Mam włosy do łopatek, zniszczone rozjaśnianiem. Co 3 miesiące chodziłam do fryzjera na dział męski na cieniowanie (15-20zł). Włosy dość wolno mi rosną, są przesuszone, połamane. Bawię sięw olejowanie itd.
Dzisiaj nadszedł ten dzień. Nałożyłam z rana olej. Głowa w dół, Rozczesałam włosy i grzebieniem od spodu wzięłam pasmo, potem trzymając to pasmo między palcami przycięłam nierówności i tak na całej długości. Potem jeszcze raz dokładne rozczesanie i z palcami w postaci jakby nożyczek objęłam włosy z jednej i drugiej strony sprawdzając czy wszystkie są ścięte w równej linii . Mała poprawka i gotowe. Nie zrobiłam jakiegoś mega cięcia tylko wyrównałam i odświeżyłam końcówki-to co wystawało przede wszystkim po środku, czyli ścieniowałam włosy koło buzi i którąś tam warstwę z tyłu głowy.
Powiem Wam, że jestem MEGA zadowolona. Włosy świetnie się układają. Tak więc mówię PAPA fryzjerom i sama co jakiś czas będę w ten sposób odświeżać końcówki i może w końcu będę miałą moją wymarzoną cieniowaną fryzurkę z tyłu w kształcie V. Metoda na trzy kucyki czy gumka na czubku głowy jakoś nie przypadła mi do gustu. Moja metoda jest podobna do www.creaclip.com tylko za pomocą grzebienia i palców.
Jeszcze raz dziękuję za pomysł i namawiam te dziewczyny, które zastanawiają się czy spróbować.
erolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 13:09   #231
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
czy metoda na kucyka sprawia, że rozpuszczone włosy maja kształt litery V?
Nie, sa cieniowane po lini prostej niestety.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 06:48   #232
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Nie wiem czy już był ten link
http://technorati.com/videos/youtube...%3DHbhLznbUqpI
może którejś z Was się przyda
erolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:13   #233
Malageńja
Przyczajenie
 
Avatar Malageńja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: okol. W-wy
Wiadomości: 15
Question Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
Moja metoda jest podobna do www.creaclip.com tylko za pomocą grzebienia i palców.
A prosps creaclip - czy ktoś wie czy można coś takiego kupić w Polsce..?
Malageńja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 07:14   #234
katatonia00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 91
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

a ja się chciałam pochwalić że wczoraj też sama ściałam włosy metodą na..chyba z 7 kucyków. Teraz mam piekne sliczne cudowne loki! nawet ladniejsze niż u moej zaufanej fryzjerki do której zawsze chodzilam. chciałam zostawić sobie długośc włosów taka samą, a fryzjerka mi doradziła by je ściąć do ramion, to będa sie lepiej układać(dlategóż nie chcialam teraz do niej iść). od dzis będe się sama ścinać, tylko musze kupić porządne fryzjerskie nożyczki;/.
ale normalnie jestem szczęśliwa!!!
__________________
Mój wątek o moich rysunkach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post21740473
katatonia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 10:21   #235
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

A może wstawisz fotkę? Jestem bardzo ciekawa co wyszło.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 13:11   #236
katatonia00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 91
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

jedno w swietle dziennym, drugie przy sztucznym.
Nie scinalam jakos dużo, ale po środku włosów miałam taką dziure.. jedne były krótkie a reszta długa a nic po środku:P. Ale naprawde jestem zadowolona bo sie ladnie krecą, a wczesniej mimo ciecia u fryzjerki miałam brzydke "loko fale"
__________________
Mój wątek o moich rysunkach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post21740473
katatonia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 13:29   #237
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez katatonia00 Pokaż wiadomość
jedno w swietle dziennym, drugie przy sztucznym.
Nie scinalam jakos dużo, ale po środku włosów miałam taką dziure.. jedne były krótkie a reszta długa a nic po środku:P. Ale naprawde jestem zadowolona bo sie ladnie krecą, a wczesniej mimo ciecia u fryzjerki miałam brzydke "loko fale"
Śliczne włoski i fryzurka!

Ja metodą na kucyki jeszcze nie robiłam. Zaczęłas od kitki na czubku z części włosów? i mniej więcej po cm ile ścinałaś włosy od góry zaczynając?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 14:17   #238
katatonia00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 91
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

1. robisz kucyka na srodku/ +/- lub z tyłu lekko.
2. tak to wygląda z boku:P mniej wiecej
3. rozczesane włosy, przejeżdżasz grzebieniem i tak jak fryzjer obcinasz koncowki, ok 1 cm.
4. potem rozpuszczasz i bierzesz mniejsza ilosc włosów i znów kucyk(te co zostaną rozpuszczone to sa najdłuższe).
5. tak to wygląda z boku
6. i znow to samo, zaczesuje na oczy/czoło itp. i ok cm tnę

potem znow rozpuszczam wlosy i biorę w kucyk wszystkie od lini ucha w górę i znow to samo
__________________
Mój wątek o moich rysunkach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post21740473
katatonia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 14:26   #239
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez katatonia00 Pokaż wiadomość
jedno w swietle dziennym, drugie przy sztucznym.
Nie scinalam jakos dużo, ale po środku włosów miałam taką dziure.. jedne były krótkie a reszta długa a nic po środku:P. Ale naprawde jestem zadowolona bo sie ladnie krecą, a wczesniej mimo ciecia u fryzjerki miałam brzydke "loko fale"
Dziura jets wynikiem tego, że tak naprawdę ścinamy głownie włosy wokół twarzy - czyli te po bokach i te bardziej grzywkowe) sama raz ścięłam za mocno i przez to teraz mam pasma do pasa i pasma do połowy głowy z czego większość jest przy samej twarzy - wokół głowy aureola a z tyłu nudne długie pasma do pasa.

dlatego radzę uważać z mocniejszym cięciem.

Kiedyś byłam zachwycona tą metodą ale teraz po chyba 2 latach doszłam do wniosku, że moja fryzjerka tnie lepiej i nie mam po wizycie u niej aureoli wokół twarzy tylko wszystkie pasma ładnie wycieniowane i to tak, że się zlewają a nie wyróżniają na 20 cm.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 14:55   #240
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Samodzielne cieniowanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez katatonia00 Pokaż wiadomość
1. robisz kucyka na srodku/ +/- lub z tyłu lekko.
2. tak to wygląda z boku:P mniej wiecej
3. rozczesane włosy, przejeżdżasz grzebieniem i tak jak fryzjer obcinasz koncowki, ok 1 cm.
4. potem rozpuszczasz i bierzesz mniejsza ilosc włosów i znów kucyk(te co zostaną rozpuszczone to sa najdłuższe).
5. tak to wygląda z boku
6. i znow to samo, zaczesuje na oczy/czoło itp. i ok cm tnę

potem znow rozpuszczam wlosy i biorę w kucyk wszystkie od lini ucha w górę i znow to samo
Dziękuję Ci bardzo za te instruktażowe fotki już teraz wszystko jest jasne dziś sie pociacham, ale nie za dużo, bo mam włosy do ramion i nie chcę ścinać na długości za bardzo.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-28 16:30:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.