groźna grzybica? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 14:15   #1
niewiemcoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4

groźna grzybica?


Witam. Mam problem z moim śluzem. Od paru miesięcy współżyję z chłopakiem i mam żółty śluz. Od 5 dni biorę tabletki Lacibios Femina. Dzisiaj zauważyłam że mam bardziej żółty (taki jakby ropny) śluz. Wizytę u ginekologa mam 8 września, ale bardzo się niepokoję o ten śluz. Czy on oznacza jakąś mocną grzybice? Do higieny używam przeciwgrzybiczego żelu intymnego.
niewiemcoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:35   #2
Peyton22
Raczkowanie
 
Avatar Peyton22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: groźna grzybica?

co to znaczy wg Ciebie mocna grzybica ? Grzybica raczej objawia się białawym serowatym śluzem i dużym swędzeniem warg sromowych, pieczeniem. Żółty śluz może oznaczać infekcję bakteryjną. Lacibios femina to Ci nie pomoże bo to probiotyk, który ma zapobiegać infekcjom, nie leczy tych już powstałych. Niedobrze, że wizytę masz dopiero 8 września, postaraj się ją przełożyć na wcześniejszy termin, a póki co polecam tantum rosa (kup z zestawem do irygacji i takie irygacje sobie rób), dobry też jest Vagical
Peyton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:38   #3
Alina29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 16
Dot.: groźna grzybica?

witaj ja bym poszła do przychodni na ryzyko jak powiesz jakie masz objawy napewno cię przyjmnie poza kolejka nie czekaj do wrzesnia.....
Alina29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 13:21   #4
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: groźna grzybica?

To raczej wygląda na bakterię, a nie na grzybka, tak jak pisze Peyton22.

Co do irygacji Tantum Rosa, to jest to jeden z niewielu środków bez recepty, ale jednak irygacji się nie poleca, ze względu na fakt iż wypłukuje ona poza złymi bakteriami również te dobre. No chyba, że faktycznie będziemy faszerować się probiotykami - Lacibios Femina doustnie i dopochwowo Ecovag lub Lactovaginal (dopochwowo jest szybsza kolonizacja powiedzmy). Bez recepty jest również Albothyl, są to globulki dopochwowe na grzybicę, bakterie tlenowe i beztlenowe. Są dość specyficzne i średnio przyjemne, ale skoro ta wizyta jest tak odległa, to na Twoim miejscu bym spróbowała.

Radziłabym jeszcze zrobić posiew przed wizytą u ginekologa, jeśli masz fundusze na to... ja byłam leczona przez długi czas "na oko", dopiero posiew wskazał co faktycznie siedzi i co trzeba wyleczyć.

Współżyjecie z gumką? Jeśli nie, to poproś ginekologa o leki dla partnera, bo inaczej będzie Cię zarażał i błędne koło będziecie zataczać.

Edytowane przez szurabura
Czas edycji: 2011-07-23 o 13:22
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.