Krem do cery naczynkowej przy kuracji izotekiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 13:12   #1
niebieskieserce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8

Krem do cery naczynkowej przy kuracji izotekiem


Jestem w czasie kuracji leczenia trądzikiem izoteku. Zostały mi jeszcze trzy opakowania, trądzik mi praktycznie znikł. Używam na noc kremu bambino, który natłuszcza dobrze moją skóra, ale jest ona ładna tylko rano. Później już nie jest tak fajnie, po gorącym obiedzie pojawia mi się rumień(jest mi wtedy bardzo gorąco), wole wtedy sobie odpocząć i rumień mi znika. Ale wieczorem na wet po zjedzeniu normalnej kanapki też mi się na nowo pojawia rumień. Wiem że to jest cera naczynkowa. Nie wiem jak to leczyć, jakie kremy użwyać przy tym izoteku, bo ten krem bambino jest dobry, ale tylko do rana. Myślałem o kremie La Roche Possay Effaclar H, który jest tak wychwalany przez wszystkich, ale nie wiem sam. Opłaca się mi go kupować. Czy efekty będą takie same jak po kremie bambino.
A może jakieś inne kremy, żeby pogodzić je z izotekiem. Bo ten rumień jest dla mnie bardziej męczący niż tradzik bo szczypie. Pojawił mi się on wraz z trądzikiem w gimnazjum, ale teraz coraz bardziej się nasilł

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Nie wiem czy używać ma tego kremu bambino, czy kupić jakiś krem nawilżający. Jak myślicie co jest lepsze krem nawilżający czy natłuszczający przy kuracji izotekiem?
niebieskieserce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 13:24   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Krem do cery naczynkowej przy kuracji izotekiem

krem bambino jest taki sobie- możesz o niego zapytać w wątku o składach chemicznych kosmetyków.
Sama mam cerę naczynkową i w razie problemów sięgam po kosmetyki pharmaceris do cery naczynkowej.
Trądziku nigdy nie miałam i nie leczyłam ale o ile dobrze kojarzę przy kuracji izotekiem trzeba dbać o dobrą ochronę UV, więc poleciłabym ci wizytę w aptece i zapytanie farmaceuty o to jaki krem na dzień by ci polecił.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 14:58   #3
niebieskieserce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Krem do cery naczynkowej przy kuracji izotekiem

Kupiłem sobie krem nawilżający Pharmaceris T, Sebomatt Moistatic. Nie jest to krem specjalnie do cery naczynkowej, ale zobaczymy może coś pomoże. Inaczej zastosuje jakieś specjalne kremy do naczynkowej.
Zna ktoś jakieś dobre kremy? Skuteczne przede wszystkim.
niebieskieserce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 14:12   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Krem do cery naczynkowej przy kuracji izotekiem

Ja lubię te kremy z Iwostinu:
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/Rosacin
Nie mam typowego trądziku różowatego, a dermatolog poleciła mi je, bo są dobre do skóry trądzikowej i przy tym wrażliwej, z tendencją do zaczerwieniania. Szczególnie ten na noc polubiłam. Faktycznie skóra się zrobiła mniej wrażliwa, mniej się czerwieni, ma bardziej jednolity kolor.
Tylko nie wiem czy przy Izoteku nie będzie za lekki dla Ciebie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 00:36   #5
niebieskieserce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Krem do cery naczynkowej przy kuracji izotekiem

No dobra zobaczymy jak się sprawdzi ten mój krem chodź on nie jest na zaczerwienia.
Może dobrze nawilży mi skórę to nie będę miał tych rumieni. A jak nie, to będę próbował który jest do tego specjalnie przeznaczony.

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

A jeszcze mam jedno pytanie czy na pewno mam cerę naczynkową. Bo niby nie mam pękniętych naczynek na twarzy, ale skóra czerwieni się podczas zmian temperatury i jest bardzo sucha.
niebieskieserce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.