usuwanie przebarwień i małych blizn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-04, 20:14   #1
louisee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2

usuwanie przebarwień i małych blizn


Przeglądnęłam już wiele wątków w poszukiwaniu skutecznego i szybkiego sposobu na pozbycie się przebarwień i małych blizn. Właściwie sama nie wiem jak nazwać te zmiany na mojej skórze. Występują one głównie na nogach i ramionach na skutek drapania się chociażby po ukąszeniu komara. I tym sposobem na mojej skórze pozostało wiele małych blizn/przebarwień

Próbowałam już kilku sposobów, ale moim głównym problemem jest brak systematyczności. Może gdybym wiedziała, że jakaś maść zadziała, to miałabym lepszą motywację do jej stosowania. Stosowałam kiedyś "cepan", ale po dwóch tygodniach nie widziałam różnicy i już go więcej nie stosowałam. Od niedawna przecieram te przebarwienia sokiem z cytryny, może to coś pomoże. Regularnie stosuję peeling z fusów z kawy i smaruję balsamem. Ogólnie jestem zwolenniczką domowych sposobów. Słyszałam też o przecieraniu cebulą, ale tego jeszcze nie próbowałam. Mam zamiar zastosować maseczkę aspirynową, ponieważ bardzo dobrze sprawdza się na twarzy i wydaje mi się, że troszkę usuwa przebarwienia.

I tu moje pytanie: jaki sposób sprawdził się u Was, jeśli ktoś miał ten sam problem?
Moje fundusze są bardzo ograniczone, dlatego wizyty u kosmetyczki czy dermatologa raczej nie wchodzą w grę.
louisee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 14:09   #2
Amii6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Dot.: usuwanie przebarwień i małych blizn

Witam,
moja siostra ma w kilku miejscach na plecach przebarwienia po zdrapaniu pryszczyków. Nie są to jakieś świeże ranki, to kilka "plamek ". Dodam, że nie ma trądziku po prostu czasem jej coś tam "wyskoczy" na plecach. A ona niestety nie może się opanować tylko to drapie albo nieudolnie wyciska
Stosuje peeling do ciała jest troszkę lepiej.
Wielka prośba do Was czy znacie jakieś inne sposoby na pozbycie się tych przebarwień w szybszy sposób ? Nie chodzi mi tutaj o wizytę w salonie kosmetycznym.
Może są jakieś sposoby przez Was sprawdzone aby wyrównać koloryt skóry, rozjaśnić te plamki. Nie wiem jakiś krem, maseczka etc.
Z góry dziękuję za wskazówki i przepraszam jeśli powielam temat ale czytałam o przebarwieniach u osób posiadających trądzik więc pozwoliłam sobie zadać pytanie tutaj.
Amii6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 17:32   #3
MENRIN
Przyczajenie
 
Avatar MENRIN
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Thumbs up Dot.: usuwanie przebarwień i małych blizn

dobry jest Alantan skuteczny i w miare szybki w dodatku niedrogi (ok 8 zl 30g )
__________________
pegs
MENRIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 09:55   #4
Amii6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Dot.: usuwanie przebarwień i małych blizn

Wypróbuje Alantan a docelowo wyślę ją do dermatologa.
Dziękuję
Amii6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 15:54   #5
MegaHipster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 15
Dot.: usuwanie przebarwień i małych blizn

Z tego co wiem, to najlepszy na usuniecie blizn i przebarwien jest newgel+ plaster. Ja uzywam tez masci newgel na noc pod oczy - wygladza zmarszczki tzw. kurze lapki
MegaHipster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-23 16:54:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.