Czy mam raka szyjki macicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-26, 15:28   #1
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698

Czy mam raka szyjki macicy?


Dziewczyny poradźcie proszę co zrobić - niedawno byłam na rutynowej cytologii. Dodam, że chodzę na to badanie regularnie co roku i zawsze wszystko było okej. Oprócz tego ginekolog wykonał mi przezpochowowe USG - wszystko było w porządku. Właśnie w ten czwartek miałam zadzwonić i dowiedzieć się jakie są wyniki badania, kiedy nagle otrzymałam list od swojego ginekologa: Proszę zgłosić się do nas jak najszybciej! Nie pisało tam nic więcej, ale oczywiście domyślam się, że przyczyna to pewnie wyniki cytologii.. Drżę teraz ze strachu, że mam raka, lekarz jest dopiero w czwartek po południu, a tak się akurat składa , że miałam długo wyczekiwany wyjazd do rodziny - w środę miałam jechać i wrócić dopiero w poniedziałek. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją nie wiem co robić, odwiedzin rodziny nie mogę przełożyć , ale zdrowie jest chyba najważniejsze?
Poza tym boję się, że mam raka w zaawansowanym stadium, co prawda nie mam żadnych specjalnych objawów, ale jakiś czas temu miałam krwawienia międzymiesiączkowe, byłam z tym u lekarza, przepisał mi progesteron - dolegliwości ustały. Poza tym żadnych upławów, krwawień obecnie nie mam, czasem lekkie pobolewania w dole brzucha i krzyżu (ale kiedyś też tak miałam). Jedynie bardzo obfite i bolesne miesiączki (od zawsze takie mam, więc to dla mnie żadna nowość) oraz plamienia przed miesiączkami. W związku z tym proszę o informację czy mogę mieć zaawansowany nowotwór?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 16:41   #2
markul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Koniecznie poproś lekarza o skierowanie na dalsze badania, a jeśli się nie zgodzi, idź do innego lekarza. W przypadku raka najważniejsza jest szybka diagnoza, a wtedy leczenie przebiega w miarę gładko. Tylko nie odkładaj tego.
markul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 16:42   #3
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez Monikaaa1206 Pokaż wiadomość
Spokojnie, w pierwszej kolejności myślę, że powinnaś na pewno przełożyć wyjazd. I iść do swojego ginekologa. Druga sprawa, to spokojnie. To że dostałaś list nie musi świadczyć że to rak, ale na pewno coś tam jest. Być może właśnie dzięki temu, że badasz się regularnie nawet jeśli to rak został wykryty szybko i może uratować Ci życie.
Właśnie boję się, że to rak , ponieważ doszukuję się u siebie objawów (ból krzyża, skurcze macicy), które podobno pojawiają się już w zaawansowanym stadium. Poza tym gdyby to nie było nic poważnego, to czy ginekolog wysyłałby mi informację pocztą?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 16:51   #4
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Właśnie boję się, że to rak , ponieważ doszukuję się u siebie objawów (ból krzyża, skurcze macicy), które podobno pojawiają się już w zaawansowanym stadium. Poza tym gdyby to nie było nic poważnego, to czy ginekolog wysyłałby mi informację pocztą?
spokojnie, może wyszła ci np. grupa II, nadżerka czy jakieś zapalenie. Musisz zgłosić się do lekarza żeby mógł cię prowadzić dalszą diagnostykę.
Objawy jakie masz mogą być związane z różnymi schorzeniami, naprawdę bóle krzyża nie świadczą od razu o raku w zaawansowanym stopniu. Odwołaj wyjazd i idź do lekarza, ale nie panikuj, bo na razie nie ma powodów.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 18:26   #5
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Okej, zdecydowałam że jutro idę do ginekologa, co prawda nie swojego, ale i tak ma on dostęp do mojej dokumentacji - mam nadzieję, że mi chociaż powie jakie są wyniki cytologii.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 18:37   #6
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Myślę, że powinno być ok tak szybko rak się raczej nie rozwija, jakby były jakieś zmiany wcześniej, to mogłabyś się bać. Poza tym uważaj, i nie wkręcaj się w szukanie objawów chorobowych, bo się zadręczysz
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 18:39   #7
gazowanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 26
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Współczuję traumy jaką ci zafundowal ten lekarz.
gazowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-26, 19:16   #8
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez gazowanka Pokaż wiadomość
Współczuję traumy jaką ci zafundowal ten lekarz.
Heh, to nie wina lekarza, nie mają mojego telefonu więc wysłali list pocztą bo pewnie nie wiedzieli kiedy zadzwonię spytać się o wyniki..

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Myślę, że powinno być ok tak szybko rak się raczej nie rozwija, jakby były jakieś zmiany wcześniej, to mogłabyś się bać. Poza tym uważaj, i nie wkręcaj się w szukanie objawów chorobowych, bo się zadręczysz
No właśnie cytologię wykonuję regularnie co rok, więc chyba nie powinno to być nic groźnego.. chyba, że wcześniejsze cytologie były źle wykonywane i nic nie wykryły, a choroba postępowała..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 10:44   #9
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Dzisiaj byłam u lekarza - okazało się, że ma urlop muszę znów czekać do jutra, chyba zaraz zejdę na zawał..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 08:29   #10
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Nie panikuj ;-)
Badasz się regularnie więc nawet jeśli coś wyszło rakowego (odpukać w niemalowane) to nie będzie to ostatnie stadium i do piachu
Niemniej ciekawi mnie jaki powód nagłego wezwania
Domyślasz się tylko, że to odnośnie cytologii a kiedy ją robiłaś/ile czekasz na wynik?
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 15:44   #11
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Nie panikuj ;-)
Badasz się regularnie więc nawet jeśli coś wyszło rakowego (odpukać w niemalowane) to nie będzie to ostatnie stadium i do piachu
Niemniej ciekawi mnie jaki powód nagłego wezwania
Domyślasz się tylko, że to odnośnie cytologii a kiedy ją robiłaś/ile czekasz na wynik?
3 tygodnie czekam na wynik , akurat teraz mijają. Jutro idę do gina, zobaczymy co będzie
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-29, 14:21   #12
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Jestem już po wizycie u ginekologa, nowotworu nie mam, ale mam mocny stan zapalny i chlamydiozę (pomimo braku jakichkolwiek objawów) czeka mnie teraz leczenie antybiotykiem
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 16:28   #13
22Malami22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 58
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Strasznie durny chłop, wysyła do człowieka taką informację i doprowadza do zawału. Poza tym...ginekolog bez telefonu?
22Malami22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 17:40   #14
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Strasznie durny chłop, wysyła do człowieka taką informację i doprowadza do zawału. Poza tym...ginekolog bez telefonu?
pewnie byłoby mu łatwiej, gdyby autorka podała swój numer telefonu...
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 20:39   #15
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Czy mam raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Właśnie boję się, że to rak , ponieważ doszukuję się u siebie objawów (ból krzyża, skurcze macicy), które podobno pojawiają się już w zaawansowanym stadium. Poza tym gdyby to nie było nic poważnego, to czy ginekolog wysyłałby mi informację pocztą?
patrz niżej :P

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jestem już po wizycie u ginekologa, nowotworu nie mam, ale mam mocny stan zapalny i chlamydiozę (pomimo braku jakichkolwiek objawów) czeka mnie teraz leczenie antybiotykiem
objawy były tylko nie brałaś ich pod uwagę

wylecz to dziadostwo i zdrówka życzę
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-29 21:39:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.