Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-23, 10:39   #61
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez lilith795 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czuję się urażona, nie ma mnie na liście uczestniczek wątku może rzadko bywam ale jednak
wyslij mi na prv swoje dane,
ja juz 100 razy przepraszalam jesli kogos pominelam przez przypadek.

NIE OBRAZAJCIE SIE!!!

tylko prosze o dane
mam prawo nie znac was wszystkich, troche wyrozumialosc dla kobiety w ciazy, prosze!
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 10:40   #62
La_Mezcla
Wtajemniczenie
 
Avatar La_Mezcla
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 213
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
grrr

cos nie tak ? nie denerwuj sie bo chyba nie ma o co ?? to nie koniec swiata chyba ze napisalam na watku a nie na prv
__________________
"Everyday is a step closer"
La_Mezcla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 10:45   #63
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

AgaPlast poprawione

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez La_Mezcla Pokaż wiadomość
cos nie tak ? nie denerwuj sie bo chyba nie ma o co ?? to nie koniec swiata chyba ze napisalam na watku a nie na prv
alez ja sie nie denerwuje))
spokojnie!
juz Ciebie dopisalam
mam nadzieje, ze bez bledow
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 10:45   #64
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Prześledziłam kilkanaście stron z części 1.
Odnośnie porodu naturalnego i cc, to ja osobiście wybrałabym naturalny. Jakby nie patrzeć cc to operacja, boje się tego nacięcia, później podobno trudniej się zajmować dzieckiem niż po porodzie naturalnym, no i ta blizna...
Bólu przy naturalnym jakoś na razie się nie boję. Podobno jak już dziecko przyjdzie na świat to o wszelkim bólu się zapomina, słyszałam to od wielu kobiet, więc może u mnie się potwierdzi Przy naturalnym obawiam się jedynie nacięcia krocza, ale podobno można tego uniknąć. W niektórych szpitalach nadal robią to niestety rutynowo ehh. Najwyżej będę się masować by tego uniknąć hehe, mój tż już się pyta "Może bym tak Cię pomasował, bo mówiłaś coś tam, że trzeba" haha faceci

Hmm pokarm z piersi podobno najlepszy, więc jeśli będę go miała to do max roku będę karmić. Mam tylko nadzieję, że nie będę miała później naleśników z piersi... ogólnie mam małe cycki, jeszcze mniejsze albo oklapnięte byłyby porażką

Powiem Wam, że dzisiaj WRESZCIE się wyspałam! Spałam do 10tej ahh jak mi dobrze, humor od razu lepszy i żyć się chce
Wczoraj około 15-tej przysnęłam na godzinkę, a mój kochany tż po cichutku obrał ziemniaczki na obiado-kolację i pozmywał naczynia. Na pytanie "Czemu mnie nie obudziłeś?" odpowiedział, że widocznie tego snu potrzebuje i nie śmiał mnie budzić

Odnośnie przygotowania świąt to ja mam luz, nie muszę nic robić. Mama się wszystkim zajęła, a od strony tż babcia i jego ciotka.
Jedynie jutro pomogę nakryć do stołu itp bo mama sama nie da rady do 16-tej się obrobić.
Od wczoraj mam smaka na śledzie w śmietanie. Jak jutro w nie wpadnę to nie wiem czy coś zostanie na stole hehe

Za 5 dni kolejne usg, już nie mogę się doczekać. Pewnie maluszek jest już sporo większy

PS. Piękna lista. Przydatne przeliczenie tygodni na miesiące ciąży
Kurna jakby nie patrzeć jesteśmy już w 2-im miesiącu!

Ahh też mnie wkurzają te wyskakujące reklamy!!
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 10:46   #65
magdalennne
Wtajemniczenie
 
Avatar magdalennne
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 623
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Witajcie

My już w drodze do Lublina. Wczoraj miałam niesamowicie kryzysowy dzień. Wydarłam się na TŻ za nic, o wszystko miałam pretensje, na koniec się poryczałam Ale dzisiaj już spoko na szczęście. Prezenty popakowane i zabrane Mam nadzieję, że rodzinka męża będzie zadowolona, bo z moją się dogadaliśmy i każdy powiedział co chce

Nie ma się co obrażać za nie wpisanie na listę Domciatko też przygotowuje Święta i ma prawo się pomylić. Trzeba ładnie napisać z prośbą o dopisanie lub zmianę i już. Po sprawie
magdalennne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 10:47   #66
La_Mezcla
Wtajemniczenie
 
Avatar La_Mezcla
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 213
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

dziekuje to moze te "grrrr" zle odczytalam
__________________
"Everyday is a step closer"
La_Mezcla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 10:49   #67
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 248841_385188644898780_782358522_n.jpg (31,4 KB, 36 załadowań)
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 10:51   #68
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

dobra, puki co chyba wszystko popoprawiam i lista powinna byc teraz dobra.
sprawdźcie i jak cos to prosze pisac, haha.

ale powiem Wam, ze nie tylko ja taka gapa jestem, kilka dziewczyn napisalo do mnie ze termin porodu ma na 2012 rok!! hahaha
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 10:59   #69
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Ja uciekam, idę szykować się na obiadek do mamusi
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:04   #70
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Asiunia 1230- ja tez bym chciała rodzić siłami natury, ale jak się nie będzie dało to przecież się nie uprę)
dziś sobie myślę, że dam radę, bólu się nie boję itp, ale nie wiem jak to będzie w tym momencie rodzenia, może zmienię zdanie hahah i będę prosić o znieczulenie
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:07   #71
lilith795
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Co do dyskusji na temat porodu to ja wolałabym sn, ale nie wiem czy w mim przypadku będzie to możliwe. Mam dość sporą wadę wzroku i jak jakiś czas temu, jak ciąża była tylko tematem dyskusji, pytałam swoją gin to mi powiedziała że w moim przypadku to mam dwa wyjścia
1. cc
2. skrócona druga faza porodu
Na kolejnej wizycie jeszcze dokładnie o to wypytam i chyba będę musiała zaliczyć wizytę u okulisty.

A na Święta to w tym roku nie przygotowuję prawie nic. Na Wigilię jedziemy z mężem do mojej babci, a przez Święta nas prawie w domu nie będzie. Upiekę jedno ciasto i zrobię sałatkę, mąż zrobi ciasteczka czekoladowe i też planuje jakąś sałatkową niespodziankę. I to chyba tyle.
lilith795 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 11:12   #72
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Hej hooo Jestem i ja w nowym wątku.W sprawie dopisania juz wysłałam priv do domciątka Musze nadrobic koncowke tamtego wątku Chwilke bo 1,5 dnia mnie nie było i jestem w kolejnym rozdziale
Nie miałam jak zajrzec bo sprzatanie i gotowanie mnie pochłonęło.Poza tym mielismy wizyte u weta bo nasz psiurek stukł sobie łapke ;( Kuleje biedaczek Dzis jest troche lepiej ale i tak mi serce pęka Taka ze mnie psia mama

My na Wigilie jedziemy do rodziny męża wiec mam to z głowy.
O porodzie jeszcze nie myslę.Jakośmnie do takich rozważań nie ciągnie.Powoli temat we mnie dojrzeje

Edytowane przez Rockyyy
Czas edycji: 2012-12-23 o 11:14
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:13   #73
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez lilith795 Pokaż wiadomość
Co do dyskusji na temat porodu to ja wolałabym sn, ale nie wiem czy w mim przypadku będzie to możliwe. Mam dość sporą wadę wzroku i jak jakiś czas temu, jak ciąża była tylko tematem dyskusji, pytałam swoją gin to mi powiedziała że w moim przypadku to mam dwa wyjścia
1. cc
2. skrócona druga faza porodu
Na kolejnej wizycie jeszcze dokładnie o to wypytam i chyba będę musiała zaliczyć wizytę u okulisty.
jak duza wade masz?
bo ja tez nosze okulary
i tez sie tego obawialam
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:15   #74
magdalennne
Wtajemniczenie
 
Avatar magdalennne
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 623
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Nam na studiach zrobili pranie mózgu... Ciągle słuchałam jakie cc jest złe, jakie ma konsekwencje bla bla bla. Głównym argumentem było to, że w czasie przechodzenia przez kanał rodny dziecko stopniowo przygotowuje się do nowych warunków, a w czasie cc jest nagle wyciągnięte i jest to dla niego szok. I właśnie ten szok niby może mieć konsekwencje w postaci dysleksji itd. Ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest to w jakiś sposób udowodnione naukowo, czy to tylko takie gadanie A są dziewczyny, które nie mają wyjścia i muszą tak rodzić. Ja bym wolała sn, ale nie wiem jak będzie. Żona mojego kuzyna po naturalnym porodzie stwierdziła, że na chwilę obecną jej syn nie będzie miał rodzeństwa. I nie ma do dzisiaj, a ma 6 lat.
magdalennne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:16   #75
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
Asiunia 1230- ja tez bym chciała rodzić siłami natury, ale jak się nie będzie dało to przecież się nie uprę)
dziś sobie myślę, że dam radę, bólu się nie boję itp, ale nie wiem jak to będzie w tym momencie rodzenia, może zmienię zdanie hahah i będę prosić o znieczulenie
Jak będzie trzeba cc to też nie będę się upierać na naturalny.
Znam kilka przypadków, że dziewczyny płaciły za cc bo bały się bólu przy porodzie naturalnym, mimo, że nie było przeciwwskazań, ale to ich wybór.
Nie jestem przeciwniczką cc, ale też nie popieram, każda kobieta może dokonać wyboru.
Podobno przy znieczuleniu inaczej odczuwa się skurcze i trudniej przez to urodzić, nie wiem ile w tym prawdy. Może też spanikuje i będę prosić o znieczulenie, nie wiem tego.
Moja koleżanka zaszła w ciążę w wieku 18 lat (razem chodziłyśmy do klasy), powiedziała, że była w takim szoku, że ból nie grał żadnej roli, nie myślała nawet o nim. A przed porodem ciągle mówiła jak to ona się boi porodu i bólu z nim związanym

Edytowane przez Asiunia1230
Czas edycji: 2012-12-23 o 11:20
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:17   #76
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Ja na razie myslę że co bedzie to będzie.Ale chyba wolałabym sn niz cc.No..ale jeśli bedzie konieczne cc to trudno......A ile trzeba odczekac z nastepną ciążą po cc?
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:28   #77
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez magdalennne Pokaż wiadomość
Nam na studiach zrobili pranie mózgu... Ciągle słuchałam jakie cc jest złe, jakie ma konsekwencje bla bla bla. Głównym argumentem było to, że w czasie przechodzenia przez kanał rodny dziecko stopniowo przygotowuje się do nowych warunków, a w czasie cc jest nagle wyciągnięte i jest to dla niego szok. I właśnie ten szok niby może mieć konsekwencje w postaci dysleksji itd. Ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest to w jakiś sposób udowodnione naukowo, czy to tylko takie gadanie A są dziewczyny, które nie mają wyjścia i muszą tak rodzić. Ja bym wolała sn, ale nie wiem jak będzie. Żona mojego kuzyna po naturalnym porodzie stwierdziła, że na chwilę obecną jej syn nie będzie miał rodzeństwa. I nie ma do dzisiaj, a ma 6 lat.
Mój brat i narzeczony byli rodzeni siłami natury i mieli w szkole stwierdzoną dysleksję i dysortografię. Z kolei 7 letni chrześniak narzeczonego przez cc i aktualnie ma problemy z wymową, bo zdrabnia (mimo że nikt go tego nie uczył) i ma problem z wymową "cz" "ż". A inna dziewczynka urodzona przez cc, ma trzy latka, ładnie się rozwija i ma zasób słów jakich nie jeden dorosły nie posiada
Więc tutaj można by polemizować.
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:28   #78
lilith795
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
jak duza wade masz?
bo ja tez nosze okulary
i tez sie tego obawialam
ja mam aż -6 i jeszcze dodatkowo astygmatyzm
lilith795 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:30   #79
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez Rockyyy Pokaż wiadomość
Ja na razie myslę że co bedzie to będzie.Ale chyba wolałabym sn niz cc.No..ale jeśli bedzie konieczne cc to trudno......A ile trzeba odczekac z nastepną ciążą po cc?
Podobno ok 2 lata
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 11:31   #80
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

ja bylam rodzona przez cc, a moj brat urodzil sie po 2,5 roku po mnie porodem naturalnym.

ale chyba tylko 2 cesarki sa bezpieczne
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:32   #81
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
jak duza wade masz?
bo ja tez nosze okulary
i tez sie tego obawialam
A przy wadzie -1 też mogą być problemy? Bo ja taką mam.
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:35   #82
La_Mezcla
Wtajemniczenie
 
Avatar La_Mezcla
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 213
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Ja wolalabym rodzic naturalnie i dziwie sie z tym szyciem, moja mama ani razu nie byla szyta przy dwoch porodach a teraz nacinaja bez pytania :/ ale mam tez znajome ktore od razu chcialy cesarke bo baly sie porodu i taka cesarke sobie wywalczyly .. tylko ze pozniej cierpialy jeszcze dlugoo po porodzie
__________________
"Everyday is a step closer"
La_Mezcla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:38   #83
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez Asiunia1230 Pokaż wiadomość
A przy wadzie -1 też mogą być problemy? Bo ja taką mam.
nie!!
minimum trzeba miec -6, aby jakies wskazania miec, ale to tez okulista musi zbadac dna oka itp. wlasnie czytalm na necie
ja mam -3,5 i 0,5 cylindra

musze sie popytac mojej poloznej co to bedzie.
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:40   #84
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez La_Mezcla Pokaż wiadomość
Ja wolalabym rodzic naturalnie i dziwie sie z tym szyciem, moja mama ani razu nie byla szyta przy dwoch porodach a teraz nacinaja bez pytania :/ ale mam tez znajome ktore od razu chcialy cesarke bo baly sie porodu i taka cesarke sobie wywalczyly .. tylko ze pozniej cierpialy jeszcze dlugoo po porodzie
Można napisać oświadczenie w którym powiesz, że nie zgadzasz się na rutynowe nacięcie krocza, bez podstaw medycznych. Gorzej jak nie natną i się popęka, to jest sto razy gorsze...
Są też szpitale w których głoszą hasła "Ochrony krocza", mówią że nie nacinają bez potrzeby, a położna masuje krocze podczas porodu.
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:46   #85
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

tu w uk przed porodem pisze sie indywidualny plan porodu, ktory zawiera:
  • gdzie chciałabyś rodzić (w domu, szpitalu etc.);
  • w jaki sposób chciałabyś urodzić (w łóżku, w wodzie, przez cesarskie cięcie);
  • czy chciałabyś, by ktoś był obecny przy porodzie (mąż, partner, mama, przyjaciel) i czy przez cały jego czas lub tylko w jakimś konkretnym momencie;
  • w jakiej pozycji chciałabyś urodzić;
  • jakich środków znieczulających chciałabyś użyć (pethidine, epidural czy tylko gaz i powietrze).
  • czy w razie komplikacji bierzesz pod uwagę inne sposoby przyjścia na świat dziecka np. poprzez cesarskie cięcie;
  • kto powinien przeciąć pępowinę;
  • czy wolisz otrzymać zastrzyk przyspieszający wydalenie łożyska, czy chcesz by odbyło się to w sposób naturalny;
  • czy chciałabyś, by po porodzie dziecko było umieszczone na Twoim brzuchu;
  • czy zgadzasz się aby Twoje dziecko po urodzeniu otrzymało witaminę K, jeśli tak w jakiej postaci: zastrzyku czy tabletki;
  • czy wolisz, by dziecko po porodzie było karmione piersią czy butelką;
  • czy masz zastrzeżenia do obecności przy porodzie studentów medycyny.
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:50   #86
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Dziewczyny, a myślałyście już nad wyborem szpitala?
Ja raczej nie chce rodzić w swoim mieście. Zastanawiam się między Łodzią, a Warszawą. Moją uwagę zwrócił Szpital Św. Zofii w Warszawie na Żelaznej. Ale żeby rodzić w tym szpitalu podobno trzeba prowadzić tam ciążę

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

domciatko podejrzwam że w PL takiego planu porodu nie ma, a w szpitalu w moim mieście to już na pewno
Tam rodzi się w takiej pozycji jaka odpowiada położnej (czyli na plecach),
jak w boksie obok będzie inna rodząca kobieta i nie wyrazi zgody by był Twój mąż obok to mogą go wyrzucić z sali porodowej.
Rodzenie w wodzie? Czegoś takiego w ogóle nie ma!
A że ordynator jest zwolennikiem porodów naturalnych, cc robi w ostateczności. Niedawno była afera, bo zdecydował się za późno i dziewczynka urodziła się martwa.
Jak położna nie będzie miała ochoty to nie położy dziecka na piersiach u mamy.
A jeśli chodzi o łożysko, to słyszałam, że jednej dziewczynie wyciągnęli je siłą, przez co później miała jakieś problemy.
Butelki dziecku nie dadzą, nawet jak nie masz pokarmu, a pielęgniarki potrafią powiedzieć "Suka umie karmić, a panie nie umie".
Studenci wchodzą gdzie chcą i kiedy chcą, nikt kobiet nie pyta o zdanie.

Jeśli zdążę pojechać do innego szpitala to tego w swoim mieście nie zamierzam odwiedzać!

Edytowane przez Asiunia1230
Czas edycji: 2012-12-23 o 12:00
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 11:58   #87
La_Mezcla
Wtajemniczenie
 
Avatar La_Mezcla
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 213
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

ja chcialabym urodzic w wodzie u nas w Raciborzu jest szpital do ktorego mozna przyjechac z calej polski i jest to refundowane ale nie wiem co i jak to zalatwiac czy moge przyjechac z drogi czy co .. musze sie dowiedziec
__________________
"Everyday is a step closer"
La_Mezcla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 12:27   #88
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

ja bede rodzic w szpitalu ktory jest najblizej mnie)
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 12:32   #89
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Wiiiitam w nowym watku )
Ale poszlyscie z tymi postami- szalenstwo.

Jesli chodzi o szpital, to jeszcze nie zdecydowalam. Jeden to taki, w ktorym pracuje moj lekarz (super sprzet,sami fachowcy, ale masowka na maxa), a drugi to taki, gdzie moja kuzynka jest polozna. W obydwoch szpitalach plan porodu jest standardem
Jeszcze mamy mnostwo czasu na zastanowienie sie
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-23, 12:47   #90
magdalennne
Wtajemniczenie
 
Avatar magdalennne
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 623
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez Rockyyy Pokaż wiadomość
Ja na razie myslę że co bedzie to będzie.Ale chyba wolałabym sn niz cc.No..ale jeśli bedzie konieczne cc to trudno......A ile trzeba odczekac z nastepną ciążą po cc?
Żona kuzyna ostatnio mówiła, że musi 3 lata odczekać. Akurat jej zapytałam czy myślą o rodzeństwie dla Filipka i taką usłyszałam odpowiedź.

Cytat:
Napisane przez Asiunia1230 Pokaż wiadomość
Mój brat i narzeczony byli rodzeni siłami natury i mieli w szkole stwierdzoną dysleksję i dysortografię. Z kolei 7 letni chrześniak narzeczonego przez cc i aktualnie ma problemy z wymową, bo zdrabnia (mimo że nikt go tego nie uczył) i ma problem z wymową "cz" "ż". A inna dziewczynka urodzona przez cc, ma trzy latka, ładnie się rozwija i ma zasób słów jakich nie jeden dorosły nie posiada
Więc tutaj można by polemizować.
Właśnie tak mi się wydaje, że wszystko można powiedzieć. Każdy będzie szukał argumentów dla swojej tezy, a i tak każda kobieta może zrobić jak się jej podoba. A wymienione tu problemy mogą wynikać z naprawdę różnych przyczyn.

A co do szpitala. To prawdopodobnie będę rodzić w wojewódzkim, w którym pracuje moja ginka, a ordynatorem jest gin, do którego idę na prenatalne. W drugim podobno się poprawiły warunki po remoncie, ale o tym wojewódzkim kilka koleżanek mi mówiło, że nie było problemów żadnych jak rodziły.
magdalennne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.