Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-01, 13:09   #3451
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Beata a miałaś Sorayę 30?moze ona nie robi za halogen?tylko że mała ochronadaj znać jak się sprawuje Ducray
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 15:28   #3452
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dzisiaj zakupiłam sobie krem z filtrem Soraya SPF60+.Fajny jest ten filtr,tylko szkoda że się wcześniej nie zorientowałam żeby go kupić
Za Iwostin 50ml. SPF50+ zapłaciłam 34 z groszami a za Sorayę 100ml. SPF60+ zapłaciłam 24.99
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 16:14   #3453
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

mam do Was jeszcze jedno pytanie, nie jestem zbytnio uświadomiona w kwestii filtrów, a podobno nie ma głupich pytań więc:

czy na iwostin 50+ można nakładać kolorówkę i się nie zdestabilizuje? mam podkład vichy też z filtrem, ale puder już zwykły MaxFactor, nie pogorszy on działania filtra?
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 17:45   #3454
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Beata a miałaś Sorayę 30?moze ona nie robi za halogen?tylko że mała ochronadaj znać jak się sprawuje Ducray
Za niska ta 30, tyle ma mój krem na dzień ...Ducray to nie ja testujęJa na razie te pollenę i sorayę
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:25   #3455
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mam pytanie - bo nigdzie tego nie znalazłam wprost- na filtr Ikea 30 (notabene genialny) zawierający Uvinul A Plus mogę kłaść każdą kolorówkę (zawierającą talk i mikę) skoro jest stabilny chemicznie? Taka generalna zasada jak dla avenek w zeszłym roku?
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 07:15   #3456
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - bo nigdzie tego nie znalazłam wprost- na filtr Ikea 30 (notabene genialny) zawierający Uvinul A Plus mogę kłaść każdą kolorówkę (zawierającą talk i mikę) skoro jest stabilny chemicznie? Taka generalna zasada jak dla avenek w zeszłym roku?
mozna, to stabilny filtr. napisz coś więcej o nim - konsystencja, wchłanianie, bielenie, świecenie... bardzo jestem ciekawa
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 09:41   #3457
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Filtr IKEA spf 30 to jest moje KWC filtrowe na ten rok (szkoda że nie ma większych faktorów):
-stabilny filtr
-cena (obecnie czyli do końca lipca bo potem jest zmiana katalogu i oferty w IKEA) 9,99 za 150 ml dla Ikea club (kartę zakłada się na miejscu w 10 minut) przy czym uwaga zmyłka na stronie jest cena 19,99

Mam cerę tłustą, naczynkową, skłonna do zapychania i wrażliwą a:
-filtr mnie nie bieli (warto nakładac go w 2 warstwach), na skórze jest bezbarwny tylko trzeba go dobrze rozsmarować, nie jest tępy, włchania się jakieś 10-15 minut
-jest dość treściwy i świetnie nawilża na cały dzień,
-mnie nie zapycha a mam skłonność,
-wchłania się do lekkiego glow (ani nie ściaga a nie nie mam masła na twarzy, taki przeciętny efekt)
-co najważniejsze nie ma na pierwszych 10 miejscach alkoholu więc moge kłaść go pod i na oczy ;-) nie uczula mnie
-pachnie kokosem (co jest miłą odmianą po niektóych filtrach)

Ktoś wklejał skład i zdjęcie w wątku nowości ;-) ja naprawdę polecam
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 10:09   #3458
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Filtr IKEA spf 30 to jest moje KWC filtrowe na ten rok (szkoda że nie ma większych faktorów):
-stabilny filtr
-cena (obecnie czyli do końca lipca bo potem jest zmiana katalogu i oferty w IKEA) 9,99 za 150 ml dla Ikea club (kartę zakłada się na miejscu w 10 minut) przy czym uwaga zmyłka na stronie jest cena 19,99

Mam cerę tłustą, naczynkową, skłonna do zapychania i wrażliwą a:
-filtr mnie nie bieli (warto nakładac go w 2 warstwach), na skórze jest bezbarwny tylko trzeba go dobrze rozsmarować, nie jest tępy, włchania się jakieś 10-15 minut
-jest dość treściwy i świetnie nawilża na cały dzień,
-mnie nie zapycha a mam skłonność,
-wchłania się do lekkiego glow (ani nie ściaga a nie nie mam masła na twarzy, taki przeciętny efekt)
-co najważniejsze nie ma na pierwszych 10 miejscach alkoholu więc moge kłaść go pod i na oczy ;-) nie uczula mnie
-pachnie kokosem (co jest miłą odmianą po niektóych filtrach)

Ktoś wklejał skład i zdjęcie w wątku nowości ;-) ja naprawdę polecam
no właśnie widziałam go w nowościach, ale tu chyba nikt się jeszcze nie wypowiadał, więc dzięki za info. gdybym nie miała takich zapasów filtrowych (avene 2szt., bioderma, pollena), to bym pewnie już planowała wyjazd do ikei. ale pewnie w przyszłości skuszę się na ten filtr
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:20   #3459
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

MAGDALENA - a lepi sie ta ikea?
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:36   #3460
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Filtr IKEA spf 30 to jest moje KWC filtrowe na ten rok (szkoda że nie ma większych faktorów):
-stabilny filtr
-cena (obecnie czyli do końca lipca bo potem jest zmiana katalogu i oferty w IKEA) 9,99 za 150 ml dla Ikea club (kartę zakłada się na miejscu w 10 minut) przy czym uwaga zmyłka na stronie jest cena 19,99
byłam ostatnio w Ikea i specjalnie zerknęłam na ten filt na cenówce bylo ze cena nornalna 29,99zł kartą ikea family 19,99 to skąd to 9,99zł ?? specjalnie spojrzałam bo za 9.99 bym wzieła a za 19,99 już mnie nie kusiło
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:48   #3461
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja kupowałam filtr w Ikea Marki i na stronie było 19,99 a cena zawieszona nad regałem 9,99 wypisana kredą na tabliczce i w kasie faktycznie mi tylko tyle policzyli więc podejrzewam że to wyprzedaż przed końcem katalogu (albo konkretnej serii). Ktoś tu zresztą pisał że też za tyle kupił. Poza tym w jak zauważyłam w IKea jest tak że na kasę najpierw nabijają cenę podstawową ( i to może być to co wskazał czytnik 19,99) a potem nabijają np. rabat za kartę Ikea Family także że końcowa zgadza się z tą wystawioną nad produktem.

Po tych 15minutach jak się wchłonie już się nie lepi ;-) ale to oczywiście sprawa indywidualna, zalezy od cery.
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 12:46   #3462
Rebelious
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jeżeli takie pytanie już było to przepraszam, nie mam czasu, żeby przejrzeć ten wątek w całości. Wiem, że prawidłowa dawka filtru to 1,5-2mg/cm2 skóry. Pytanie do osób stosujących emulsję Avene 50+ albo krem Biodermy 50+. Ile (tak na oko) gram filtru nakładacie jednorazowo na skórę? Na ile mniej więcej wam starcza opakowanie?
Rebelious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 13:04   #3463
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

nie wiem czy ktoś kiedyś doświadczył czegoś takiego, albo słyszał, jeśli tak to prosiłabym o jakąś radę co z tym fantem dalej robić
otóż od jakichś dwóch tygodni zaczęłam się filtrować. używam soraya 45, no i wszystko ładnie pięknie, ani nie zapycha, ładnie się wchłania, nawilża, czasem się przypudruję bambusem z BU. problem tkwi w tym, że zdarza się, że albo filtr podrażnia mi oczy, albo potrę troszkę i filtr dostaje się do środka, albo zwyczajnie nic nie robię i lecą mi łzy...nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałam, zastanawiam się czy w filtrze jest jakiś składnik, który może podrażniać oczy, wywoływać łzy czy cokolwiek...
czy ktoś z czymś takim się spotkał w przypadku sorayki czy innych filtrów no i co z tym fantem teraz zrobić? myślałam, żeby może mijać okolice oczy, no ale nie wiem.. co myślicie?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 13:16   #3464
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tu skład Ikea, napisany przez Ineso, na wątku z nowościami 2010:


"Ikea, lotion ochronny SPF 20
200 ml, cena 24,99, z kartą Ikea: 9,99
INCI: AQUA, C12-15 ALKYLBENZOATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOL HEXYL BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE, GLYCERIN, DIETHYLEXYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, CETYL RICINOLEATE, POLYGLYCERYL-6, POLYHYDROXYSTEARATE, STEARYL ALCOHOL, PARFUM, XANTHAN GUM, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN

Ikea, lotion ochronny SPF 30 150 ml, cena taka sama
-nie mam składu, ale zawiera te same filtry "


Wypróbowałabym, gdyby nie te trójglicerydy (chciałam na twarz) .Ten kokos mnie zaciekawił

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2010-07-02 o 13:18
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 13:19   #3465
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

anoska, ja tak mam - po prostu omijam szerokim łukiem okolice oczu przy smarowaniu i nic się nie dzieje. Jak nałożę za blisko to mam tak jak Ty, a jak się dostanie do oczu to masakra.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 13:48   #3466
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
nie wiem czy ktoś kiedyś doświadczył czegoś takiego, albo słyszał, jeśli tak to prosiłabym o jakąś radę co z tym fantem dalej robić
otóż od jakichś dwóch tygodni zaczęłam się filtrować. używam soraya 45, no i wszystko ładnie pięknie, ani nie zapycha, ładnie się wchłania, nawilża, czasem się przypudruję bambusem z BU. problem tkwi w tym, że zdarza się, że albo filtr podrażnia mi oczy, albo potrę troszkę i filtr dostaje się do środka, albo zwyczajnie nic nie robię i lecą mi łzy...nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałam, zastanawiam się czy w filtrze jest jakiś składnik, który może podrażniać oczy, wywoływać łzy czy cokolwiek...
czy ktoś z czymś takim się spotkał w przypadku sorayki czy innych filtrów no i co z tym fantem teraz zrobić? myślałam, żeby może mijać okolice oczy, no ale nie wiem.. co myślicie?

Kiedy mrugasz ruchy skóry wokół oczu powodują, że kosmetyk migruje w ich stronę. Po prostu trzeba uważać i nie nakładać filtra blisko oczu (a w związku z tym nosić okulary przeciwsłoneczne, które trochę ochronią niezabezpieczoną skórę)
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 13:56   #3467
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rebelious Pokaż wiadomość
Jeżeli takie pytanie już było to przepraszam, nie mam czasu, żeby przejrzeć ten wątek w całości. Wiem, że prawidłowa dawka filtru to 1,5-2mg/cm2 skóry. Pytanie do osób stosujących emulsję Avene 50+ albo krem Biodermy 50+. Ile (tak na oko) gram filtru nakładacie jednorazowo na skórę? Na ile mniej więcej wam starcza opakowanie?
ja miałam tylko jedną tubkę emulsji avene (skończył mi się filtr i nie miałam innego wyboru), ale w moim przypadku rodzaj i marka filtra nie mają znaczenia, bo 50 ml starcza mi tak ok na 4-5 tyg; staram sie nakładać przepisową ilość i teraz z antkiem lrp (krem) nawet nieźle mi idzie
w przypadku avenek jednorazowa dawka na samą twarz to były 4 pełne wciśnięcia; w przypadku antka wyciskam porównywalnej ilości 4 'kulki'.
a ja mam inne pytanie - wychodząc na dwór zawsze mam na sobie duże okulary przeciwsłoneczne i ogromny, gęsto tkany połcienny kapelusz, w efekcie czego twarz, szyja i dekolt są zawsze w cieniu. czy jest to więc bierna czy czynna ekspozycja na słońce (Hexxana pisała o takim podziale)? bo zastanawiam się czy wtedy tak samo muszę reaplikować filtr (fotostabilne antek i soraya), tak jak robiłam to gdy skóra była bezpośrednio wystawiona na słońce?
a jeśli chodzi o okolice oczu to polecam antkowy sztyft do wrażliwych okolic spf 50+. odkąd go mam (gratis do kremu 50+), nie wyobrażam sobie smarowaniaokolic oczy zwykłym filtrem do twarzy
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 14:05   #3468
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o okolice oczu to polecam antkowy sztyft do wrażliwych okolic spf 50+. odkąd go mam (gratis do kremu 50+), nie wyobrażam sobie smarowaniaokolic oczy zwykłym filtrem do twarzy
Popieram, ten sztyft spisuje się wokół oczu rewelacyjnie.
arat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 14:14   #3469
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Świetna wiadomość o tym sztyfcie, bo mi leży nieużywany.
__________________
Wędrujące pocztówki
http://tashapostcards.blogspot.com/
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 15:58   #3470
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
anoska, ja tak mam - po prostu omijam szerokim łukiem okolice oczu przy smarowaniu i nic się nie dzieje. Jak nałożę za blisko to mam tak jak Ty, a jak się dostanie do oczu to masakra.
Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Kiedy mrugasz ruchy skóry wokół oczu powodują, że kosmetyk migruje w ich stronę. Po prostu trzeba uważać i nie nakładać filtra blisko oczu (a w związku z tym nosić okulary przeciwsłoneczne, które trochę ochronią niezabezpieczoną skórę)
dzięki dziewczyny
zatem będę omijać okolice oczu
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 16:47   #3471
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziewczyny mam pytanie:
od roku uzywam emulsji avene spf 50 i to jest moje kwc,dzisiaj na all zamówiłam kolejne 2 opakowania i teraz własnie patrze,ze chyba znowu jest inne opakowanie...a wiecie czy zmienił sie skład emulsji równiez?bo jesli tak to boje sie,ze to juz nie bedzie to,a cholercia wzielam je dwie;/
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 17:01   #3472
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie:
od roku uzywam emulsji avene spf 50 i to jest moje kwc,dzisiaj na all zamówiłam kolejne 2 opakowania i teraz własnie patrze,ze chyba znowu jest inne opakowanie...a wiecie czy zmienił sie skład emulsji równiez?bo jesli tak to boje sie,ze to juz nie bedzie to,a cholercia wzielam je dwie;/
Tak, Avene niestety w tym roku zmieniło składy swoich filtrów - pojawił się w nich Parsol
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 17:23   #3473
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;20416237]Tu skład Ikea, napisany przez Ineso, na wątku z nowościami 2010:


"Ikea, lotion ochronny SPF 20
200 ml, cena 24,99, z kartą Ikea: 9,99
INCI: AQUA, C12-15 ALKYLBENZOATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOL HEXYL BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE, GLYCERIN, DIETHYLEXYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, CETYL RICINOLEATE, POLYGLYCERYL-6, POLYHYDROXYSTEARATE, STEARYL ALCOHOL, PARFUM, XANTHAN GUM, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN

Ikea, lotion ochronny SPF 30 150 ml, cena taka sama
-nie mam składu, ale zawiera te same filtry "


Wypróbowałabym, gdyby nie te trójglicerydy (chciałam na twarz) .Ten kokos mnie zaciekawił [/QUOTE]
A jak trojglicerydy dziala na twarz? Zapychaja?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 17:34   #3474
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Popieram, ten sztyft spisuje się wokół oczu rewelacyjnie.
Podpisuję się pod tym. Też używałam i był świetny. Nie szczypał, nie wchodził w zmarszczki, nawilżał, chronił
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 17:34   #3475
Rebelious
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Tak, Avene niestety w tym roku zmieniło składy swoich filtrów - pojawił się w nich Parsol
Ja czytałam ostatnio w internecie artykuł, że ten parsol wcale nie ulega fotodegradacji. Wręcz przeciwnie, w towarzystwie niektórych filtrów UVB w w tym Octocrylene (który jest zawarty w Avence) jest jeszcze bardziej "stabilny".

Sama używam tej wersji i byłabym zadowolona, ale podejrzewam, że mnie zapycha (sama byłam w szoku w końcu to emulsja, ale odstawiłam, zaczęłam używać Biodermy 50+ i cera wraca do normalności).
Rebelious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 18:25   #3476
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[QUOTE=azure;20421413]Tak, Avene niestety w tym roku zmieniło składy swoich filtrów - pojawił się w nich Parsol [/QUOTE a mogę wiedziec co oznacza ten Parsol?kurcze może uda mi się zamienic jedna avenke na bioderme,mnie tam nic nie zapycha,ale jestem ciekawa biodermy-tak ją zachwalacie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 18:31   #3477
Rebelious
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
a mogę wiedziec co oznacza ten Parsol?kurcze może uda mi się zamienic jedna avenke na bioderme,mnie tam nic nie zapycha,ale jestem ciekawa biodermy-tak ją zachwalacie
Parsol to jeden z filtrów chemicznych, który PODOBNO ma przyczyniać się do destabilizacji kremu. Moim zdaniem to nieprawda.
A Bioderma bardzo dobra, polecam.
Rebelious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 18:44   #3478
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rebelious Pokaż wiadomość
Parsol to jeden z filtrów chemicznych, który PODOBNO ma przyczyniać się do destabilizacji kremu. Moim zdaniem to nieprawda.
A Bioderma bardzo dobra, polecam.
Czy dodatek parsolu powoduje,że już nie można na avenke nakładac wszystkich podkładów?wiem,że dla was doświadczonych te moje pytania są głupie jak but,ale z tym tematem to ciężko u mnie

a moglybyscie mi polecic jakis filtr spf 50 na ktory mozna uzywac kazda kolorowke?o ile jest taki jeszcze skoro(chyba)emulsja avene odpada?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2010-07-02 o 19:25
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 08:48   #3479
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

a moglybyscie mi polecic jakis filtr spf 50 na ktory mozna uzywac kazda kolorowke?o ile jest taki jeszcze skoro(chyba)emulsja avene odpada?
Soraya i Ducray nna przykład...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 10:04   #3480
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

juz znalazlam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i niech ich trafi za ten dodatek parsolu w emulsji...a napiszcie mi czy w tych nowych kremach avene spf tez dodali parsol?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.