Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 11:33   #2131
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, żeby była jasnosć, to ja też jestem włochata. Powiedziałabym nawet, że włochaty to może być szynszyl, a ja jestem wręcz wilkołakiem I też używam wosku na ciepło, mam podgrzewacz i wszystkie potrzebne akcesoria. Depiluję się od ok 5 lat. Na nogach mam już słabsze włoski, w okolicach bikini tez, pod pachami dopiero niedawno zaczęły włoski cieńsze odrastać, natomiast na twarzy depiluję wąsik i niestety, mam wrażenie, że włoski mi odrastają mocniejsze. Czytałam na wielu forach internetowych, że na twarzy włoski mają się nieco inaczej, niż na reszcie ciała i że nawet depilacja je wzmacnia.

Poza tym nie polecam pęsety, po niej zawsze włos odrasta mocniejszy, to jest udowodnione. Używam jej jedynie do brwi i mam odrosty jak u faceta

Kiedyś używałam depilatora elektrycznego, ale koszmarnie mi po nim włoski wrastały w skórę. woskiem na ciepło jestem zachwycona. Nic nie wrasta i skóry po tylu latach stosowania już w ogóle nie podrażnia.

Jak kiedyś będę przy forsie, to się cała od stóp do czoła wylaseruję.
Korah, będziemy Ci mówić Szynszlko, bo wilkołak jakoś taki pejoratywny jest Mnie mąż sarenką nazywa... od dowcipu:
"- Ma Pani nóżki jak sarenka...
- Takie zgrabne?
- Nie takie owłosione... "

A nie łamią Ci się przypadkiem te na twarzy? W sensie, czy udaje się złapać i wyciągnąć cały włosy czy urywa się nad cebulką?

Co do depilator elektrycznego, mam, używam z dobrym efektem do odnóży, ale fakt, wymaga to sporo zachodu i regularności - peeling i balsam albo olej na stały podorędziu

A laser na bikini baaardzo polecam... i szczerze żałuję, że się nie zdecydowałam tym samym pach robić... ale jak kto chce przyoszczędzić, to sam sobie winien Laser niestety trzeba albo dobrze albo w ogóle nie robić
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2012-02-29 o 11:35
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:37   #2132
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Tomo od razu porwał paczkę. Trochę mam wyrzuty sumienia, bo nie jestem pewna udziału w konkursie. Ale wypełniłam jakąś ankietę i to zdaje się za to. Może to właśnie były pytania konkursowe

Ja na wosk jestem skazana. Mam tak wrazliwą skórę, że golenie, nawet kremem gigantycznie ją podrażnia. Swędzi tak, że można oszaleć Jednak nie potrafię sama się depilować.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:38   #2133
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Od depilowania, o ile dobrze zrobione, czyli wyrwane, a nie złamane włoski, włosy generalnie robią się cieńsze, słabsze i jaśniejsze, czyli jak u Justynki
Wzmacniają się za to wspaniale od golenia - niestety... moje łydki to potwierdzają
Laski, ja się depiluję woskiem od jakichś dwudziestu lat (łydki i teraz to już tylko raz na pół roku coś tam zamajaczy Także polecam
Nie wiem, jak na twarzy, ale inne obszary reagują właśnie gigantycznym osłabieniem odrostu

I gratulacje dla Tomaszka Margo zagraj w totka
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:39   #2134
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Witam w Klubie Ale pocieszam się tym, że na głowie też mam dużo

Laserem robiłam właśnie bikini i jestem bardzo zadowolona z efektów Robiłam tez pachy, ale innym i z efektu zadowolona nie jestem
Wcześniej depilowałam woskiem - boli, ale przynajmniej szybko idzie, a efekt u mnie utrzymywał się długo - i pasta cukrową - nie wiem, czy kwestia tego, że dziewczyna się uczyła, czy to tak po prostu jest, ale trwało długo, bolało jak diabli i efekt średni.
Wg. mnie każda metoda jest dobra, byle by to nie było golenie, bo ono tylko wzmacnia
hm, dziwne pasta cukrowa nie powinna sprawiać bólu. Może rzeczywiście dziewczyna była niekompetentna. Muszę zdobyć maść emla i pójdę wtedy na bikini
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, żeby była jasnosć, to ja też jestem włochata. Powiedziałabym nawet, że włochaty to może być szynszyl, a ja jestem wręcz wilkołakiem I też używam wosku na ciepło, mam podgrzewacz i wszystkie potrzebne akcesoria. Depiluję się od ok 5 lat. Na nogach mam już słabsze włoski, w okolicach bikini tez, pod pachami dopiero niedawno zaczęły włoski cieńsze odrastać, natomiast na twarzy depiluję wąsik i niestety, mam wrażenie, że włoski mi odrastają mocniejsze. Czytałam na wielu forach internetowych, że na twarzy włoski mają się nieco inaczej, niż na reszcie ciała i że nawet depilacja je wzmacnia.

Poza tym nie polecam pęsety, po niej zawsze włos odrasta mocniejszy, to jest udowodnione. Używam jej jedynie do brwi i mam odrosty jak u faceta

Kiedyś używałam depilatora elektrycznego, ale koszmarnie mi po nim włoski wrastały w skórę. woskiem na ciepło jestem zachwycona. Nic nie wrasta i skóry po tylu latach stosowania już w ogóle nie podrażnia.

Jak kiedyś będę przy forsie, to się cała od stóp do czoła wylaseruję.
To pewnie zależy u kogo się wzmacniają u kogo nie, u mnie nie ma takiego problemu na szczęście
Mi tylko raz wrastał włosek ale szybko go usunęłam, depilator boli o wiele bardziej niż wosk, nikomu nie polecam.
Może kiedyś spadną ceny laserów
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:42   #2135
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

To pewnie zależy u kogo się wzmacniają u kogo nie, u mnie nie ma takiego problemu na szczęście
Mi tylko raz wrastał włosek ale szybko go usunęłam, depilator boli o wiele bardziej niż wosk, nikomu nie polecam.
Może kiedyś spadną ceny laserów
Już spadają... jest taka sieciówka,co każdą część ciała za 99 zł depiluje
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:47   #2136
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Spadną, spadną
Chociaż jak pisałam, warto poczytać wcześniej jaki laser - robiłam właśnie w sieciówce z grupona pachy i efektów brak...
Przerzuciłam się na depilator, bo mi taniej wychodzi niż wizyty u kosmetyczki na woskowanie Sama niestety nie byłam w stanie tego zrobić - nałożyć wosk, to jeszcze, ale zerwać potem ten plaster... brrr... Zawsze na hasło wosk widze Mela Gibsona w "Czego pragną kobiety"
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:48   #2137
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Już spadają... jest taka sieciówka,co każdą część ciała za 99 zł depiluje
To jeszcze dużo, biorąc pod uwagę, że trzeba zrobić 4-5 depilacji. Ale słyszałam o tym salonie A właśnie Vea, ile Ty zrobiłaś zabiegów na bikini? Nic nie odrasta?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 11:58   #2138
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Zadam głupie pytanie. Pisząc depilacja bikini, macie na myśli całe bikini
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 12:03   #2139
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zadam głupie pytanie. Pisząc depilacja bikini, macie na myśli całe bikini
Nie, strefa bikini, czyli to co wystaje poza majteczkami. Są natomiast salony, które oferują kompleksową depilację całej strefy łonowej. Samej w domu nie radzę się tego podejmować, chociaż ja swój sposób mam i depiluję się calutka w tym miejscu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 12:07   #2140
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

margoltka, no brazylijskiego nie robiłam, ale nie dużo zostało

Justyna, robiłam 5 zabiegów. Przez pół roku miałam spokój, teraz odrasta kilka włosków na krzyż i to na szczęście na w pachwinach - problemu z ubieranie stroju kąpielowego nie ma. Zresztą Pani mi powiedziała, że przy dużej gęstości to tak 5-6 zabiegów zazwyczaj wychodzi.

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie, strefa bikini, czyli to co wystaje poza majteczkami. Są natomiast salony, które oferują kompleksową depilację całej strefy łonowej. Samej w domu nie radzę się tego podejmować, chociaż ja swój sposób mam i depiluję się calutka w tym miejscu
Tak dokładniej to co salon to definicja
Tam gdzie laserowałam był podział na bikini, bikini głębokie i bikini +linia stringów (inaczej zwane depilacją brazylijską).
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 12:10   #2141
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
margoltka, no brazylijskiego nie robiłam, ale nie dużo zostało

Justyna, robiłam 5 zabiegów. Przez pół roku miałam spokój, teraz odrasta kilka włosków na krzyż i to na szczęście na w pachwinach - problemu z ubieranie stroju kąpielowego nie ma. Zresztą Pani mi powiedziała, że przy dużej gęstości to tak 5-6 zabiegów zazwyczaj wychodzi.

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------



Tak dokładniej to co salon to definicja
Tam gdzie laserowałam był podział na bikini, bikini głębokie i bikini +linia stringów (inaczej zwane depilacją brazylijską).
Dziękuję Jak kto woli, niektórzy nie wyobrażają sobie depilacji pod linią majtek, a niektórzy nie mogą znieść ani jednego włosa.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 12:12   #2142
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

moge tylko powiedzieć: Ała Na całośc nie miałabym chyba odwagi. Moja depilacja bikini to chyba głębokie, wg kategorii Vea7
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 12:15   #2143
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

margo, zdecydowanie AŁĆ... nawet DUŻE AŁĆ... ale wygoda i komfort niesamowity
Definicja nie moja, a salonowa
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 12:49   #2144
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie, strefa bikini, czyli to co wystaje poza majteczkami. Są natomiast salony, które oferują kompleksową depilację całej strefy łonowej. Samej w domu nie radzę się tego podejmować, chociaż ja swój sposób mam i depiluję się calutka w tym miejscu
zdradzisz swój sposób?

depilacja w tym miejscu jest naprawdę problematyczna...
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 12:58   #2145
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a doliczyłaś jeszcze ten z targów? w ogóle to Anula ma więcej niż 15. musisz to kontrolować. bo z jednej strony musisz wiedzieć co ma żeby mieć orientację co kupić w prezencie dla przyjaciela, z drugiej nie możesz przekroczyć ilości które ma Anula bo byłoby jej przykro że przestała być Mistrzem Szamponów
No faktycznie! A ja już mam 3 szampony, więc muszę obserwować, liczyć i uważać, żeby nie urazić naszej Mistrzyni.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny ostatnio ciągle to za mną chodzi i nie wiem czemu (to na pewno wasz zły wpływ ). Czy myślicie, że coś nie wiem co czy podkład czy puder czy korektor (nie znam się na tym) zasłoniłby mi na twarzy to co mam? Ja mam taką głupią manię, że nie noszę tego czy owego, bo ważę tyle i tyle, jak będę tyle i tyle do ubiorę. Zawsze chciałam zacząć się malować jak będę mieć idealną (moim zdaniem) cerę, bla, bla, bla. I ja tak z ciekawości. Jaką ja mam twarz i cerę? Kształt, kolor. Zdjęcia widziałyście. Mi trudno samej ocenić, a na przyszłość chciałabym wiedzieć. Na razie nic nie planuję kupować.
Jak ja bym miała idealną cerę, to wyrzuciłabym wszystkie podkłady i korektory. Nie widziałam zdjęcia, więc nie mam jak ocenić, ale podobnie jak dziewczyny polecam minerały ze względu na szeroka gamę kolorystyczną.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
I pytanie nie wiem czy nie retoryczne. Czy osobom z bardzo wąskimi ustami pasują szminki? Jakieś odcienie?
Jeśli szminki, to jaśniejsze, o naturalnych kolorach. Ale powiem Ci szczerze, że na Twoim miejscu bym na razie nie inwestowała w szminkę. Pewnie czułabyś się w niej dziwnie i nienaturalnie (z tego co pisałaś kiedyś o swoich wrażeniach odnośnie makijażu). Ja mam 3 szminki, ale używam ich sporadycznie, bo nie lubię tego ciężkiego uczucia na ustach. Wolę błyszczyki i odżywcze pomadki (również koloryzujące).

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

Margoltku
, ja też myślałam, że będę bladziochem, ale dzisiaj jak przyłożyłam w świetle dziennym białą kartkę koło cery to ona zmieniła odcień na żółty, co mnie zdziwiło. No własnie wiem, że wąskie to nie atut, ale zawsze chciałam mieć czymś je maźnięte, chociaż nie wiem czy jasny kolor ma sens, czy to nie takie nakładanie, bo nakładanie, a i tak tego nie widać.
Korah, ciepłe czyli np.?
Mhm, nie no wiadomo na razie nic nie kupię, bo ja w tym zielona jak faceci. Ja nie odróżniam poszczególnych kosmetyków od siebie.
Ostatnio zachciewa mi się być kobietą, chociaż w moim wydaniu kobietą się nie da być, no ale nie ważne.

Dziewczyny no i nie wiem jak wam dziękować. Od was zawsze można liczyć na pomoc.
Ja też jestem blada i lekko żółtawa (choć bardziej oliwkowa). Jak przemyślisz sprawę i zdecydujesz się na testy, to możemy się kiedyś umówić. Zostało mi kilka próbek EDM, Lily Lolo i Pixie.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Od depilowania, o ile dobrze zrobione, czyli wyrwane, a nie złamane włoski, włosy generalnie robią się cieńsze, słabsze i jaśniejsze, czyli jak u Justynki
Wzmacniają się za to wspaniale od golenia - niestety... moje łydki to potwierdzają
Za to polecam laser - w przypływie gotówki - trochę poboli, ale efekt wart swojej ceny

Margoltka
, gratulacje Oj, tam, że nie pamiętasz Ważne, że nagrodę dali
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja też włochata Mam gęste ciemne włosy na głowie i rzuca mi się to na całe ciało eh. Do tego jasna karnacja i zamieniasz się w małą małpkę Teraz zbadam hormony, może to coś z nimi nie tak?
Gratulacje Tomciu!!!

A co robiłaś laserem? Nie moge się jeszcze przełamać by woskować bikini, może spróbuję na początek pastą cukrową. Moja bratowa ma opinie najdelikatniejszej kosmetyczki jeśli chodzi o depilacje bikini, ma klientki, które przychodza tylko do niej na depilację. Ja jednak boje się strasznie.
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Witam w Klubie Ale pocieszam się tym, że na głowie też mam dużo

Laserem robiłam właśnie bikini i jestem bardzo zadowolona z efektów Robiłam tez pachy, ale innym i z efektu zadowolona nie jestem
Wcześniej depilowałam woskiem - boli, ale przynajmniej szybko idzie, a efekt u mnie utrzymywał się długo - i pasta cukrową - nie wiem, czy kwestia tego, że dziewczyna się uczyła, czy to tak po prostu jest, ale trwało długo, bolało jak diabli i efekt średni.
Wg. mnie każda metoda jest dobra, byle by to nie było golenie, bo ono tylko wzmacnia
Też jestem małpka. I idealnie nadawałabym się do depilacji laserowej, ale fundusze mi na to nie pozwalają. Na razie golę, bo depilator i wosk to dla mnie ból nie do przyjęcia. Mam zbyt mocne i gęste włosy. I zawsze potem mi wrastały (mimo peelingów, masaży i balsamów).

A wąsika to nawet nie tykam. Bałam się efektu opisanego przez Korah. Jest widoczny tylko z bardzo bliska, więc niech sobie będzie.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-29 o 13:01
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 13:05   #2146
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A dzisiaj mam na twarzy podkład living nature
Użyłam tego, który wydawał mi sie najbardziej żółty - buff. Ale jest za jasny........ Trochę blado wyglądam. Jutro sie umaluję honey i zobaczymy.
Ale generalnie bardzo fajny podkład! Taki beztłuszczowy, dość rzadki, nie byłam pewna czy dobrze go rozsmarowałam, więc roztarłam go pędzlem kabuki i to był dobry pomysł.
ano, ja to nazywam konsystencja zelowa honey bedzie na pewno ciemniejszy
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

w miarę, dziekuję
Kłopot jest taki, że te kolory w torebeczkach wszystkie wygladaja parwie tak samo, oprócz sand, który jest wsciekle pomarańczowy Więc każdy trzeba na paszczę położyc, trudno jest którys tak z góry odrzucić....
Ale zapowiadaja sie nieźle!
sand po rozsmarowaniu swoj pomarancz traci i robi sie jasniutki, neutralny. pod wzgledem jasnosci mniej wiecej jak buff, wiec bedzie dla ciebie za jasny odsylam jeszcze raz do moich swatchow
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 13:15   #2147
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
No faktycznie! A ja już mam 3 szampony, więc muszę obserwować, liczyć i uważać, żeby nie urazić naszej Mistrzyni.

.
Ja sie naprawde nie obrażę jeśli mnie zdetronizujesz
Szalej więc!

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ano, ja to nazywam konsystencja zelowa honey bedzie na pewno ciemniejszy

sand po rozsmarowaniu swoj pomarancz traci i robi sie jasniutki, neutralny. pod wzgledem jasnosci mniej wiecej jak buff, wiec bedzie dla ciebie za jasny odsylam jeszcze raz do moich swatchow
ja dokładnie oglądałam Twoje swatche.
i nie mam jakiegoś wiekszego problemu w wytypowaniu najbardziej odpowiadających mi kolorów, zresztą dla pewności ciapnęłam wszystkie na kawałek skóry własnej, osobistej, bo w tych woreczkach to psińco widać . ja mam kłopot taki, że chyba żaden kolor nie jest dla mnie......
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-02-29 o 13:18
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 13:25   #2148
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Też jestem małpka. I idealnie nadawałabym się do depilacji laserowej, ale fundusze mi na to nie pozwalają. Na razie golę, bo depilator i wosk to dla mnie ból nie do przyjęcia. Mam zbyt mocne i gęste włosy. I zawsze potem mi wrastały (mimo peelingów, masaży i balsamów).

A wąsika to nawet nie tykam. Bałam się efektu opisanego przez Korah. Jest widoczny tylko z bardzo bliska, więc niech sobie będzie.
Witamy we Włochatym Klubie
Tylko to takie trochę błędne koło, golisz, bo boli jak depilujesz (bo są grube i mocno siedzą, a one się Paskudy wzmacniają i będzie bolało co raz bardziej... Może jednak dasz się przekonać i zrobisz jeszcze raz podejście do wosku albo depilatora... potem boli co raz mniej
Jak to mi Pani wczoraj na fitnesie powiedziała: "Pani na tubingu pierwszy raz? I co? Boli? Pierwszy raz zawsze boli "

Heh, z wąsikiem to jest tak, że praktycznie każdy go ma, bo na twarzy meszek to norma. Jak ktoś ma na tyle ciemny, że w życiu mu przeszkadza, to niech depiluje, ale jeśli jest jaśniutki i nie widoczny, to chyba nie ma co z nim walczyć... bo efekt może być gorszy
W podstawówce (późnej) dopatrzyłam się u siebie ciemnych włosów na rękach - co skądinąd jest zupełnie normalne, bo skoro jestem brunetką, to niczego innego nie mogłam się spodziewać I umyśliłam golenie maszynką I na szczęście mama mnie za trzecim razem przyłapała, bo miałabym dzisiaj łapki jak prawdziwa małpka
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 13:30   #2149
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
zdradzisz swój sposób?

depilacja w tym miejscu jest naprawdę problematyczna...

Ok zdradzę, być może nie tylko ja go odkryłam:

Mój sposób na strefę łonową to depilacja palcami bez użycia plastrów Naprawdę warto spróbować. Jest to trochę czasochłonne, ale warto, bo nic nie podrażnia ta metoda, no i nie ma obaw o wyrwanie włosów wraz ze skórą, co zdarza się nawet wyspecjalizowanym kosmetyczkom. Najpierw trzeba się wymoczyc w kąpieli w ciepłej wodzie aby zmiekczyć skórę, potem dokładnie wytrzeć i ewentualnie wysuszyć suszarką, potem wetrzeć troche talku. Nastepnie nabrać na palce dosłownie kropelkę wosku i wyrywać po trochu. Na cały zabieg u mnie wystarcza 2-3 razy nabrać po kropelce, zależy od ilości włosów. Paluchy sie kleją i oblepiają włosami, trzeba mieć jakis papier obok, żeby to zdejmować z palców, ale ogólnie efekt jest tego wart. Włosy juz po pierwszym zabiegu były dużo słabsze i pierwsze włoski zaczęły odrastać chyba dopiero po 6 tygodniach, poza tym ta metoda wyrywa włosy do ostatniego, bardzo dokładnie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-02-29 o 13:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 13:54   #2150
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Wróciła promocja na podkłady LN
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:21   #2151
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Witamy we Włochatym Klubie
Tylko to takie trochę błędne koło, golisz, bo boli jak depilujesz (bo są grube i mocno siedzą, a one się Paskudy wzmacniają i będzie bolało co raz bardziej... Może jednak dasz się przekonać i zrobisz jeszcze raz podejście do wosku albo depilatora... potem boli co raz mniej
Jak to mi Pani wczoraj na fitnesie powiedziała: "Pani na tubingu pierwszy raz? I co? Boli? Pierwszy raz zawsze boli "

Heh, z wąsikiem to jest tak, że praktycznie każdy go ma, bo na twarzy meszek to norma. Jak ktoś ma na tyle ciemny, że w życiu mu przeszkadza, to niech depiluje, ale jeśli jest jaśniutki i nie widoczny, to chyba nie ma co z nim walczyć... bo efekt może być gorszy
W podstawówce (późnej) dopatrzyłam się u siebie ciemnych włosów na rękach - co skądinąd jest zupełnie normalne, bo skoro jestem brunetką, to niczego innego nie mogłam się spodziewać I umyśliłam golenie maszynką I na szczęście mama mnie za trzecim razem przyłapała, bo miałabym dzisiaj łapki jak prawdziwa małpka
Miałam parę podejść do depilatora. I u mnie to była prawdziwa tragedia. Płakałam jak bóbr, po depilacji pierwszej nogi nie mogłam się zmusić do drugiej, a potem przez tydzień całe nogi były czerwone i chropowate. Wolę jednak powoli uzbierać na laser. A z rękami to też byłam taka głupia - a miałam jasne i cienkie włosy. I wiele lat temu zgoliłam je za namową koleżanki i od tamtego czasu są ciemniejsze.

Oficjalnie odstawiam pomadkę Noni. Naprawdę chciałam, żeby się sprawdziła. Ale dzisiaj obudziłam się z suchym plackiem na górnej wardze i to przelało czarę goryczy.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:40   #2152
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dziewczyny Izus86 na watku kosmetyki naturalne pytala o liste składników, których należy unikac.
A może zrobić i aktualizowac taką listę np. w pierwszym poście?
Tak żeby wymienic dokładne nazwy (może alfabetycznie) zła wszelkiego, które nie powinno sie znajdowac w kosmetyku naturalnym?
Mi samej by taka lista zycie ułatwiła
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:43   #2153
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dziewczyny Izus86 na watku kosmetyki naturalne pytala o liste składników, których należy unikac.
A może zrobić i aktualizowac taką listę np. w pierwszym poście?
Tak żeby wymienic dokładne nazwy (może alfabetycznie) zła wszelkiego, które nie powinno sie znajdowac w kosmetyku naturalnym?
Mi samej by taka lista zycie ułatwiła
Niedługo na blogu Klolci, Justyny i moim bedzie taka lista
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:48   #2154
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

W zasadzie to forum i blog to oddzielne rzeczy, więc tutaj też by się przydała taka lista. Nie można zakładać, że jak ktoś wejdzie na ten wątek to znajdzie listę na blogu
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:50   #2155
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niedługo na blogu Klolci, Justyny i moim bedzie taka lista
Cieszę się, ale blog Klolci to inna bajka.
Mi chodzi o nasz wątek
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:52   #2156
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Wróciła promocja na podkłady LN
Widziałam

Anula i Anakazar jak tam próby z podkładem?

edit. co do listy, to bardzo dobry pomysł
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-02-29 o 14:57
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:57   #2157
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

ale dyskusją się rozwinęła ja tez się przyłączam do kudłatych szatynek
Walczę z włosami na różne sposoby i najbardziej polecam laser oczywiście
Robiłam bikini i pachy i jestem zadowolona z efektu. Co prawda było to z 5 lat temu i włosy już trochę odrastają, ale są to pojedyncze włoski, które wyrywam i znowu mam spokój na jakiś czas.
Co do laserów to najlepszy jest laser diodowy Light Sheer, ale i najdroższy
ostatnio kupiłam grupoun na fotodepilację IPL na łydki i efekt był zerowy, chociaż sam zabieg był super bezbolesny i szybciutki.
Nie za bardzo rozumiem dlaczego golenie miałoby powodować większy porost włosów.
Vea
skąd taka teoria?

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dziewczyny Izus86 na watku kosmetyki naturalne pytala o liste składników, których należy unikac.
A może zrobić i aktualizowac taką listę np. w pierwszym poście?
Tak żeby wymienic dokładne nazwy (może alfabetycznie) zła wszelkiego, które nie powinno sie znajdowac w kosmetyku naturalnym?
Mi samej by taka lista zycie ułatwiła
super pomysł

i chyba jeszcze kiedyś ktoś pisał o tym żeby każda z nas zrobiła listę swoich ulubionych kosmetyków w jednym poście i np zalinkować ten post w podpisie. To tez by było fajne, zamiast pytać ciągle anulę który szampon poleca
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 15:05   #2158
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
W zasadzie to forum i blog to oddzielne rzeczy, więc tutaj też by się przydała taka lista. Nie można zakładać, że jak ktoś wejdzie na ten wątek to znajdzie listę na blogu
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Cieszę się, ale blog Klolci to inna bajka.
Mi chodzi o nasz wątek
Ale zawsze można w pierwszym poście wkleić link do naszego bloga, albo jego częsci Blog bedzie ściśle związany z wizażem.

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem dlaczego golenie miałoby powodować większy porost włosów.
Vea
skąd taka teoria?

Włosy na głowie podcina się w celu dbania o ich wygląd, podcinanie je wzmacnia, to samo tyczy się włosów na innych partiach ciała. Po goleniu rosną zdrowsze i grubsze
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 15:10   #2159
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




Włosy na głowie podcina się w celu dbania o ich wygląd, podcinanie je wzmacnia, to samo tyczy się włosów na innych partiach ciała. Po goleniu rosną zdrowsze i grubsze
Nie zgodzę się zupełnie.
To, że podcinanie włosów je wzmacnia jest bardzo starym mitem, niestety jedynie mitem...
http://szamponydowlosow.info.pl/2011...-na-ich-temat/
http://www.lysienie.eu/index.php?tem=2

Znalazłam także informacje o goleniu włosów:http://www.wykop.pl/m/artykul/783515...i-ciemniejszy/
co prawda chodzi głównie o męski zarost, ale jak można się dowiedzieć z artykułu w Przekroju również w przypadku kobiet mit ten został już obalony:
Choć mit o tym, że po goleniu odrastają włosy grubsze i twardsze był obalany już wielokrotnie, większość ludzi wciąż w niego wierzy. Nic dziwnego, że kobiety decydują się na bolesną depilację, skoro wyobrażają sobie sztywne i czarne włoski, rozpoczynające inwazję na delikatne łydki po każdym ruchu maszynki.

Za każdym razem, gdy skrzywimy się na widok golarki, pamiętajmy, że to od genów zależy średnica i twardość włosa.

Ja- naturalna blondynka latami goliłam nogi maszynką i nie zauważyłam, żeby włosy stały się ciemniejsze czy grubsze. Teraz używam depilatora bądź kremów do depilacji ale tylko dlatego, że często zacinałam się golarką
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2012-02-29 o 15:18
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 15:24   #2160
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się zupełnie.
To, że podcinanie włosów je wzmacnia jest bardzo starym mitem, niestety jedynie mitem...
http://szamponydowlosow.info.pl/2011...-na-ich-temat/
http://www.lysienie.eu/index.php?tem=2

Znalazłam także informacje o goleniu włosów:http://www.wykop.pl/m/artykul/783515...i-ciemniejszy/
co prawda chodzi głównie o męski zarost, ale jak można się dowiedzieć z artykułu w Przekroju również w przypadku kobiet mit ten został już obalony:
Choć mit o tym, że po goleniu odrastają włosy grubsze i twardsze był obalany już wielokrotnie, większość ludzi wciąż w niego wierzy. Nic dziwnego, że kobiety decydują się na bolesną depilację, skoro wyobrażają sobie sztywne i czarne włoski, rozpoczynające inwazję na delikatne łydki po każdym ruchu maszynki.

Za każdym razem, gdy skrzywimy się na widok golarki, pamiętajmy, że to od genów zależy średnica i twardość włosa.

Ja- naturalna blondynka latami goliłam nogi maszynką i nie zauważyłam, żeby włosy stały się ciemniejsze czy grubsze. Teraz używam depilatora bądź kremów do depilacji ale tylko dlatego, że często zacinałam się golarką

No właśnie moze dlatego ,ze jestes blondynką nie widzisz różnicy, blond wlosy nie mają prawa od depilacji stać sie ciemniejsze, mają fizjologicznie mniej pigmentu. Jak dla mnie to nie jest zaden mit, bo na swoim przykładzie widzę, że golenie koszmarnie wzmacnia włosy i sa setki osób takich jak ja. Nie trzeba od razu zgadzac się z tym co napisał jakis ważniak. Nie trzeba wcale sobie wyobrażac rosnących na nogach i pod pachami drutów, jeżeli naprawdę się je ma od golenia, niczego innego. A wyrywanie jest po to, żeby osłabiać włoski.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-02-29 o 15:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.