Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-29, 10:13   #3661
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
a może zaczęłaś od za dużego kalibru zamiast powoli przyzwyczaić skórę do złuszczania delikatniejsztmy preparatami
Sądzę, że niekoniecznie. U mnie na przykład słabe retinoidy nie robią absolutnie nic, bo cera się przyzwuczaiła, a mocne powodują zmarszczki i podrażnienia.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 11:09   #3662
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Co do filtrów powiem Wam że...ja nie stosuje. Kiedyś stosowałam najróżniejsze, ale mnie zapychały. Dosłownie każde. Może to być dla kogoś głupota, ale retinoidy stosuje w celu pozbycia się kostek/grudek, a filtry je wywoływały.
Teraz nie używam filtrów i cera gładziutka. Oczywiście unikam słońca jak tylko się da
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 11:04   #3663
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Co do filtrów powiem Wam że...ja nie stosuje. Kiedyś stosowałam najróżniejsze, ale mnie zapychały. Dosłownie każde. Może to być dla kogoś głupota, ale retinoidy stosuje w celu pozbycia się kostek/grudek, a filtry je wywoływały.
Teraz nie używam filtrów i cera gładziutka. Oczywiście unikam słońca jak tylko się da
noo u mnie filtr to podstawa
szukałabym na Twoim miejscu do skutku
stosowałaś Vichy capital soleil? albo nowy La roche posay anthelios
albo awene mineralny?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:28   #3664
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
noo u mnie filtr to podstawa
szukałabym na Twoim miejscu do skutku
stosowałaś Vichy capital soleil? albo nowy La roche posay anthelios
albo awene mineralny?
Wszystkie które wymieniłaś próbowałam (oprócz tego nowego lrp)
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:51   #3665
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Co do filtrów powiem Wam że...ja nie stosuje. Kiedyś stosowałam najróżniejsze, ale mnie zapychały. Dosłownie każde. Może to być dla kogoś głupota, ale retinoidy stosuje w celu pozbycia się kostek/grudek, a filtry je wywoływały.
Teraz nie używam filtrów i cera gładziutka. Oczywiście unikam słońca jak tylko się da
Mam tak samo. I nic się nie dzieje, żadnych przebarwień ani nic. Pewnie gdybym spędzała dużo czasu na słońcu byłoby inaczej, ale tak...

Ja w swojej decyzji biorę pod uwagę też to, że wiele filtrów zawiera szkodliwe substancje - przynajmniej tak donoszą media. Zwykle wybieram kosmetyki naturalne a pośród dobrych filtrów trudno o takie.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 07:36   #3666
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
a może zaczęłaś od za dużego kalibru zamiast powoli przyzwyczaić skórę do złuszczania delikatniejsztmy preparatami
a jaką pielęgnację stosowałaś? nawilżanie to podstawa
Bardzo możliwe, dziwi mnie tylko fakt że na początku moja skóra reagowała bardzo dobrze a dopiero po jakiś 3 miesiącach zaczęło się piekło. Byłam przygotowana raczej na odwrotną sytuację.

Makijaż zmywałam jak zawsze olejami (nie OCM, masuję twarz mieszanką, potem delikatnie ściągam mokrym płatkiem kosmetycznym), potem myłam zazwyczaj żelem micelarnym z biedronki, co do kremów było ich bardzo wiele (na początku używałam też serum z vitaminą C) ale zawsze na koniec szedł Dermedic Linum Emolient (genialnie nawilża moją skórę tak poza retinoidami) i na to cieniutka warstwa tłustego kremu z Avene, niestety nie pamiętam nazwy, dostałam masę próbek od dermatologa. Pod filtr tylko żel hialuronowy bo jeśli nakładałam coś więcej było już za tłusto. Pod koniec przerzuciłam się już tylko na tłuste kremy i filtr bo cała reszta podrażniała.

Jedyny winowajca który przychodzi mi na myśl to moje AZS na które cierpię od dziecka, kiedyś miałam zmiany na całym ciele, teraz właściwie tylko na dłoniach i łydkach. Moja Pani dermatolog twierdzi że to nie miało wpływu Leczę sie u niej od berbecia i mam wrażenie że zna moją skórę lepiej niż ja więc może po prostu cyt. "ta forma retinoidu nie pasuje mojej skórze i za jakiś czas warto byłoby spróbować czegoś innego".

Myślicie że warto jeszcze próbować z czymś delikatniejszym?
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 10:03   #3667
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe, dziwi mnie tylko fakt że na początku moja skóra reagowała bardzo dobrze a dopiero po jakiś 3 miesiącach zaczęło się piekło. Byłam przygotowana raczej na odwrotną sytuację.

Makijaż zmywałam jak zawsze olejami (nie OCM, masuję twarz mieszanką, potem delikatnie ściągam mokrym płatkiem kosmetycznym), potem myłam zazwyczaj żelem micelarnym z biedronki, co do kremów było ich bardzo wiele (na początku używałam też serum z vitaminą C) ale zawsze na koniec szedł Dermedic Linum Emolient (genialnie nawilża moją skórę tak poza retinoidami) i na to cieniutka warstwa tłustego kremu z Avene, niestety nie pamiętam nazwy, dostałam masę próbek od dermatologa. Pod filtr tylko żel hialuronowy bo jeśli nakładałam coś więcej było już za tłusto. Pod koniec przerzuciłam się już tylko na tłuste kremy i filtr bo cała reszta podrażniała.

Jedyny winowajca który przychodzi mi na myśl to moje AZS na które cierpię od dziecka, kiedyś miałam zmiany na całym ciele, teraz właściwie tylko na dłoniach i łydkach. Moja Pani dermatolog twierdzi że to nie miało wpływu Leczę sie u niej od berbecia i mam wrażenie że zna moją skórę lepiej niż ja więc może po prostu cyt. "ta forma retinoidu nie pasuje mojej skórze i za jakiś czas warto byłoby spróbować czegoś innego".

Myślicie że warto jeszcze próbować z czymś delikatniejszym?
ja bym spróbowała innego retinoidu
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 16:16   #3668
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Stosuję od dłuższego czasu Locacid. Chciałam sprawdzić, jak skóra zareaguje na odstawienie retinoidu. Przez ten czas nawilżałam skórę żelem z kwasem hialuronowym. Twarz nie była wreszcie czerwona
Ale do rzeczy: chciałam wrócić też do minerałów; stosowałam AM przez kilka dni, co- jak przypuszczam- zaowocowało w drobne wypryski i zaskórniki. Odstawiłam, wróciłam do Locacidu. Skóra dostała zaledwie kilka dni na regenerację po retinoidzie, a już zdążyła się odzwyczaić: po dwóch aplikacjach na noc zaczęła okropnie piec, czerwienić się nawet po nocy i wyglądać na przeszuszoną i zmęczoną. Nawet bogato nawilżający krem z algami czy wspomniany żel hialuronowy powodował szczypanie.
Także retinoidy są jednak nieprzewidywalne. Też mi się wydawało, że Loc. nie daje mi już popalić- te aplikacje po przerwie przypominają mi nasze początki...
A- dodam jeszcze, że też mam AZS (póki co wyciszone, odpukać, cierpią tylko dłonie).
Zmiany obejmowały szyję, całe plecy, ręce. Wspominałam o tym dr. Wydaje mi się, że nie ma to związku z chorobą, jeśli stosujesz retinoid na twarz.
Ja jestem hardcorem- stosuję retinoidy również na plecy i dekolt ;P
A co do filtrów: próbowałyście ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...sensibles.html ?
Widzę, że oceny mu się popsuły, heh. Kiedy kupowałam go pod koniec lata, były lepsze.
Kilka razy zaaplikowałam na twarz Vichy Soleil, sprowadziłam sobie osławioną Misshę, spróbowałam tonującej Biodermy (próbka, beznadziejny kolor), przez długi czas stosowałam Evę Sun. Psioczyłam na ten Uriage na początku, ale w końcu się przyzwyczaiłam- wybrałam najmniejsze zło. Nawilża- ale w końcu ciągle jadę na retinoidach. Raczej nie używam dodatkowego nawilżacza; ew. żel lipidowy z kwasem azelainowym. I powiem Wam, że nawet nałożone na niego minerały (pędzel spryskany wodą termalną) też się jakoś trzymają

Edytowane przez panna lucy
Czas edycji: 2014-04-01 o 16:33
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 19:35   #3669
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, czy są pośród Was takie, które wypróbowały kilka retinoidów i mają porównanie? Chodzi mi przede wszystkim o działanie przeciwzaskórnikowe oraz powodowane podrażnienia.

Do tej pory używałam tylko tretinoinę (w samorobionym kremie oraz Atrederm). Idę teraz do dermatologa, któremu, jak czytam raczej trzeba wprost powiedzieć co się chce, bo w przeciwnym wypadku przepisuje dziwne rzeczy. Zastanawiam się, czy Adapalen (np. Epiduo albo Differin) byłby dla mnie. W necie piszą, że działanie łagodniejsze i tak nie podrażnia, a równie skuteczny jak tretinoina. Prawda to?

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-02 o 19:40
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 09:22   #3670
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny błagam pomóżcie mi. Zrobiłam sobie tonik z kwasem mlekowym z zamówienia z zsk według receptury Lorri tylko z o połowe niższym stężeniem. Kiedyś używałam toniku z kwasem mlekowym od dermatologa błył 3%, używałam go rano i wieczorem jednocześnie używając maści dermatologivznych na noc a na dzień effaclar k. Przed wczoraj posmarowałam się tym moim własnoręcznie zrobionym tonikiem na noc, po jakims czasie dałam effaclar dup plus. Rano się obudziłanm i buźka była fajna. Więc po umyciu twarzy posmarowałam się tonikiem raz jeszcze, potem na to żel krem Mizon watermax aqua, którego używam już 3 opakowanie i był dla mnie odpowiedni, a to makijaż w postaci krem bb Skin79 classic intense zmieszany z podkładem Loreal true mach, puder inglot i kulki guerlain, kosmetyków też używam już od długiego czasu. W ciągu dnia nie zaglądałam w lusterko ale po zmyciu moja twarz była pokryta okropną mini wysypką, zwłaszcza na czole nosie koło ust i brodzie, na policzkach jest ciut lepiej, ale ta wysypka leciutko swędzi, mam taką tarkę na twarzy. Od czego to? I czym mam to smarować? Połącznie kwasu mlekowego i effaclaru (tylko że k a nie duo) używałam już kiedyś przez długi czas i bardzo mi służyło. Czym to może być spowodowane? Myślicie że jakieś aktywne składniki z kosmetyków azjatyckich mogły wejść w jakąś dziwną reakcję z kwasowym tonikiem? Dziewczyny wyglądam okropnie i nie wiem co robić i nie wiem kto jest winowajcą: cry:

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-07-02 o 04:39 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 04:47   #3671
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Być może podrażnienie mieszków objawia się w ten sposób. Mogłabyś zrobić zdjęcie?

Napisz, co i w jakich ilościach dałaś do toniku. Robiłaś na hydrolacie różanym?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-07-02 o 04:49
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 12:59   #3672
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wysypka już zeszła, bo byłam u dermatologa i dostałam maść. Następnego dnia ta wysypka jakby lekko zbrązowiała? Nie była już taka czerwona, ale swędziała nadal. Lekarz ze szpitala nie powiedział mi za bardzo co mi jest dał tylko maść Afloderm i tabletki Clemastinum i zawołał następnego pacjenta. Po maści zeszło, ale nie wiem nadal czy to ja coś źle zrobiłam, czy mam uczulenie na któryś ze składników. Tonik zrobiłam tak:
woda 39,5ml
kwas mlekowy 2,5ml
wyciąg z aloesu 4,9ml
witamina b3 3,6ml
Wszystkie składniki z zsk.
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 18:33   #3673
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Tonik zrobiłam tak:
woda 39,5ml
kwas mlekowy 2,5ml
wyciąg z aloesu 4,9ml
witamina b3 3,6ml
Wszystkie składniki z zsk.
Należało wyregulować pH. Receptura przewiduje użycie hydrolatu różanego, który działa buforująco. Tonik na wodzie ma niższe pH i przez to jest bardziej drażniący.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 21:44   #3674
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ale właśnie sprawdziłam ph i wyszło mi 4, nawet się zdziwiłam że od razu takie jak powinno. A na tę reakcję alergiczną mógł mieć wspływ koreański krem bb? Bo one mają różne składniki aktywne, może coś się połączyło i podrażniło?
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 23:06   #3675
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zrobiłam niedawno tonik z kwasem mlekowym z tego samego przepisu co Odada i po dwukrotnym użyciu wystąpiła u mnie analogiczna reakcja skóry, lokalizacja i charakter zmian zgadza się z opisu. Z tym że użyłam go również na szyję, i na tam tak samo dostałam wysypki. PH ustawiłam na 4, więc to na raczejnie przez nie - tym bardziej, że tonik w ogóle nie szczypał po użyciu.

Odada czy po zejściu wysypki próbowałaś jeszcze smarować skórę tonikiem? Już mi przechodzi i zastanawiam się, czy mogę stosować go bezpiecznie.
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2014-07-07 o 23:08
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:50   #3676
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Patryka, nie próbowałam więcej, po tym koszmarze wylałam tonik i wróciłam do effaclaru duo i innych sprawdzonych kosmetyków. A nawilżasz cerę? Bo ja u nasady nosa między oczami i na policzkach koło samych uszu miałam potem tak suchą skórę, że aż błyszczała była jakby naciągnięta
Lekarka u której byłam stwierdziła, że to reakcja alergiczna.
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 01:45   #3677
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Patryka, nie próbowałam więcej, po tym koszmarze wylałam tonik i wróciłam do effaclaru duo i innych sprawdzonych kosmetyków. A nawilżasz cerę? Bo ja u nasady nosa między oczami i na policzkach koło samych uszu miałam potem tak suchą skórę, że aż błyszczała była jakby naciągnięta
Lekarka u której byłam stwierdziła, że to reakcja alergiczna.
Miałam suchą skórę, ale nie tak mocno, krem mi wystarczał. Już mi praktycznie wszystko zeszło, wczoraj użyłam jeszcze raz toniku na twarz i dekolt, po 24 godzinach nie ma żadnej reakcji. Może to po prostu podrażnienie mieszków włosowych kwasem?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 20:43   #3678
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jednak się przeliczyłam, dziś rano już powróciły zmiany. Skóra twarzy wygląda jeszcze w miarę ok, choć gorzej, jednak posmarowany dekolt jest cały w swędzących kropkach. Nie wiem skąd taka reakcja, już wcześniej stosowałam kwas mlekowy w tonikach, dobrze go tolerowałam.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 21:37   #3679
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja taj samo, miałam kiedyś tonik z kwasem mlekowym robiony w aptece i go uwielbiałam, zużyłam kilka flaszek, moja skóra była mięciutka i gładziutka a po tym takie cuda wyłażą Ja nie zdecydowałam się na ponowne użycie, bo drugi raz takiej swędzącej masakry już bym nie wytrzymała. Myślisz, że to uczulenie czy te produkty są gorszej jakości niż te w aptece? Ja specjalnie zrobiłam niższe stężenie ok 5% bo chciałam efektu nawilżającego. A może to aloes? Bo witamina B użyta w tym toniku jest też w składzie kremu effaclar, który bardzo lubię.
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 10:58   #3680
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To w aptece tez mozna taki tonik zrobic? A moglabys podac recepture takiego aptecznego? Z gory dziekuje
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:15   #3681
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Ja taj samo, miałam kiedyś tonik z kwasem mlekowym robiony w aptece i go uwielbiałam, zużyłam kilka flaszek, moja skóra była mięciutka i gładziutka a po tym takie cuda wyłażą Ja nie zdecydowałam się na ponowne użycie, bo drugi raz takiej swędzącej masakry już bym nie wytrzymała. Myślisz, że to uczulenie czy te produkty są gorszej jakości niż te w aptece? Ja specjalnie zrobiłam niższe stężenie ok 5% bo chciałam efektu nawilżającego. A może to aloes? Bo witamina B użyta w tym toniku jest też w składzie kremu effaclar, który bardzo lubię.
Ja miałam tonik z mlekowym i salicylowym z Biochemii Urody, więc jakość kwasu pewnie taka sama jak ZySKowy. Akurat aloesu nie dodałam, bo nie miałam, ale używałam wcześniej i nie wywoływał u mnie żadnych niepożądanych reakcji. B3 i resztę używam w innym toniku i kremie, służą mi. Nie wiem, może po prostu za dużo rzeczy używam? Tylko że peelingi glikolowe i serum z witaminą C do tej pory mi nie szkodziły, dopiero tonik z mlekowym. Chyba zrobię sobie na próbę z glikolem tonik, zobaczę jak się sprawuje zamiast mlekowego.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 16:25   #3682
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
To w aptece tez mozna taki tonik zrobic? A moglabys podac recepture takiego aptecznego? Z gory dziekuje
Miałam ten tonik z przepisu dermatologa, na recepcie wypisane wszystkie proporcje i składniki więc tak samemu to chyba nie można zrobić niestety a szkoda bo tamten najbardziej mi służył

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ja miałam tonik z mlekowym i salicylowym z Biochemii Urody, więc jakość kwasu pewnie taka sama jak ZySKowy. Akurat aloesu nie dodałam, bo nie miałam, ale używałam wcześniej i nie wywoływał u mnie żadnych niepożądanych reakcji. B3 i resztę używam w innym toniku i kremie, służą mi. Nie wiem, może po prostu za dużo rzeczy używam? Tylko że peelingi glikolowe i serum z witaminą C do tej pory mi nie szkodziły, dopiero tonik z mlekowym. Chyba zrobię sobie na próbę z glikolem tonik, zobaczę jak się sprawuje zamiast mlekowego.
Ja zamówiłam jeszcze kwas salicylowy, bo chciałam zrobić tonik, ale już boję się eksperymentować z twarzą przez chwilę zastanawiałam się nad reakcją toniku z effaclarem lub z kremem bb koreańskim bo tam są różne aktywne składniki, ale Ty piszesz że używasz zupełnie innych składników a też dostałaś wysypki więc to ten kwas
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 14:05   #3683
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja obstawiałam reakcję z serum z witaminą C, ale to chyba nie to. Ciekawa jestem czy tonik z kwasem glikolowym również wywoła jakieś niepożądane reakcje - już wcześniej stosowałam z glikolem z ZSK, więc teraz też powinno być ok.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:47   #3684
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Noszę się od dłuższego czasu z zamiarem rozpoczęcia stosowania retinolu.
Jako posiadaczka cery suchej, lat 35, z widocznymi bruzdami nos-wargi i lwią zmarszczką wybrałam krem AVENE ELUAGE RICHE, jako krem na dni bez retinolu
AVENE Hydrance Riche, do tego avenowski filtr +50. Mam cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień i przesuszeń, dlatego mam kilka pytań:
* Czy warto zaczynać kurację latem, czy filtr wystarczy przy wakacyjnej ekspozycji na słońce?
* Jakie podrażnienia mogą wystąpić (zaczerwienienie skóry, wypryski) i czy po ewentualnym wystąpieniu kontynuować mimo to kurację czy przerwa
*Czy można stosować na szyję, dekolt?
Z góry dziękuję za odzew
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 00:37   #3685
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A jak u Ciebie wygląda wakacyjna ekspozycja na słońce? Bywasz na plaży, przebywasz na słońcu "w godzinach szczytu" czy raczej unikasz nasłonecznienia? Jeśli ostatnia opcja, filtrowanie powinno załatwić sprawę, choć generalnie nie zaleca się takich kuracji podczas letnich miesięcy. Powiedziałam to ja, namiętnie peelingująca się kwasem glikolowym
Początkowe podrażnienia łagodnieją z czasem, nie wiem jak to się ma do retinolu, ja stosowałam Atrederm, który ma jego pochodną, i bardzo łądnie na niego reagowałam. Na szyję i dekolt również można stosować.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 03:45   #3686
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
A może to aloes? Bo witamina B użyta w tym toniku jest też w składzie kremu effaclar, który bardzo lubię.
Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
B3 i resztę używam w innym toniku i kremie, służą mi. Nie wiem, może po prostu za dużo rzeczy używam?
Ja bym się zastanowiła nad połączeniem kwasu mlekowego z niacynamidem (w jednym kosmetyku) lub nadmiarem samego niacynamidu z różnych kosmetyków. Kwas mlekowy ma spory potencjał drażniący, niacynamid też potrafi sprawiać problemy. Przy dodatkowych kwasach stosowanie toniku dwa razy dziennie może być ryzykowne. Spróbowałabym zastąpić niacynamid np. mleczanem sodu lub po prostu sodą.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 13:55   #3687
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja bym się zastanowiła nad połączeniem kwasu mlekowego z niacynamidem (w jednym kosmetyku) lub nadmiarem samego niacynamidu z różnych kosmetyków. Kwas mlekowy ma spory potencjał drażniący, niacynamid też potrafi sprawiać problemy. Przy dodatkowych kwasach stosowanie toniku dwa razy dziennie może być ryzykowne. Spróbowałabym zastąpić niacynamid np. mleczanem sodu lub po prostu sodą.
Niacynamidu faktycznie mam sporo w kosmetykach, choć do tej pory nie wywoływał podrażnień. Próbuję stosować tonik na plecy, użyłam przedwczoraj wieczorem i na razie jest ok, będę ostrożnie testować dalej. A tonik mlekowy zrobię z samym kwasem i tak jak radzisz Lorri, podniosę pH sodą. Przynajmniej dowiem się, czy to faktycznie kwas mlekowy jest winowajcą.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 18:37   #3688
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Patryka, jak wypróbujesz tonik z samym kwasem to daj znać jak się spisał i czy nie wywołał dalszych podrażnień i wysypki. Bo jednak kusi mnie ten kwas mlekowy jak wspominam jak dobrze na mnie działał kiedyś
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 12:05   #3689
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
A jak u Ciebie wygląda wakacyjna ekspozycja na słońce? Bywasz na plaży, przebywasz na słońcu "w godzinach szczytu" czy raczej unikasz nasłonecznienia? Jeśli ostatnia opcja, filtrowanie powinno załatwić sprawę, choć generalnie nie zaleca się takich kuracji podczas letnich miesięcy. Powiedziałam to ja, namiętnie peelingująca się kwasem glikolowym
Początkowe podrażnienia łagodnieją z czasem, nie wiem jak to się ma do retinolu, ja stosowałam Atrederm, który ma jego pochodną, i bardzo łądnie na niego reagowałam. Na szyję i dekolt również można stosować.
No niestety słońca nie uniknę, bo dużo chodzę w ciągu dnia, opalania - jako takiego nie przewiduję. Chciałam wypróbować teraz, póki niewiele osób mnie widzi - jakby się okazało, że po kremie mam jakieś poważniejsze podrażnienie.
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 13:23   #3690
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
No niestety słońca nie uniknę, bo dużo chodzę w ciągu dnia, opalania - jako takiego nie przewiduję. Chciałam wypróbować teraz, póki niewiele osób mnie widzi - jakby się okazało, że po kremie mam jakieś poważniejsze podrażnienie.
Ja bym spróbowała, przy sumiennym filtrowaniu. Swoją drogą, zaciekawił mnie ten krem, napisz później jak się sprawuje
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.