Pytanie ka¿dego m³odego cz³owieka :D - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Szko³a i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które s± zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieæ siê jak wygl±da ¿ycie studenckie? Do³±cz do nas, podziel siê do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-02-12, 11:26   #1
bubletruble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 15
Lightbulb

Pytanie ka¿dego m³odego cz³owieka :D


Witam
Jak ka¿dy cz³owiek w tym wieku (okres szko³y ¶redniej) zastanawiam siê jakie¿ to studia wybraæ. A wiêc, posiadam zdolno¶ci plastyczne, od wrze¶nia chodzê na dodatkowe zajêcia plastyczne, ogólnie jestem samoukiem. Od pewnego czasu trzyma³am siê tego, ¿e wybiorê ASP w Warszawie, o kierunku grafik komputerowy (co jest interesuj±ce jednak nie mam w temacie zielonego pojêcia ani do¶wiadczenia). Chwila zachwiania nadesz³a w ostatnim czasie, poniewa¿ rysowanie zaczê³o mnie mêczyæ, nie chce mi siê i odk³adam to zawsze na bok, z racji ¿e odk±d pamiêtam moje prace by³y zawsze wzorowane na zdjêciach, innych rysunkach to te¿ nie mam swojej kreatywnej twórczo¶ci "z g³owy". Dlatego te¿ zastanawiam siê, czy w¶ród plastyków bêdê siê czuæ dobrze, czy moje zwyczajne lenistwo mnie od tego odprowadza czy my¶l na temat rysowania, która nie kojarzy mi siê z czym¶ przyjemnym. Zastanawiam siê czy nie wybraæ czego¶ "bardziej przyziemnego" i konkretnego, w sensie jaka¶ przedsiêbiorczo¶æ czy co¶, ale zupe³nie nie mam na siebie pomys³u...Wiem, wiem to ja powinnam siê zastanowiæ i wybraæ co mi najbardziej odpowiada, ale jaka¶ ma³a wskazówka, jaka¶ opinia a nawet rada by³aby dla mnie bardzo cenna Pytam te¿ osoby zaanga¿owane plastycznie : Czy Wam te¿ siê nie chce? czy te¿ macie dosyæ rysowania/malowania ? Za odpowied¼ by³abym bardzo wdziêczna
bubletruble jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-12, 11:58   #2
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 760
Dot.: Pytanie ka¿dego m³odego cz³owieka :D

Twój problem jest mi trochê bliski. W liceum by³am nastawiona ¿e wybiorê Grafikê na Uniwersytecie ¦l±skim (nie celowa³am nigdy w ASP bo wiedzia³am ¿e szans ¿adnych nie mam - kilka tysiêcy osób, egzamin wstêpny zbyt trudny ) Rysujê tak jak Ty ze zdjêæ, nie potrafiê wymy¶liæ nic z g³owy - a ¿eby w ogóle co¶ narysowaæ muszê mieæ na to ochotê, nie sprawia mi to niesamowitej przyjemno¶ci. Dlatego zdecydowa³am ¿e ta moja mini sztuka zostanie w sferze hobby, bo wiem ¿e nie da³abym rady czego¶ tworzyæ przez 5dni w tygodniu non stop. Dotar³o to do mnie w³a¶nie na kursie przygotowuj±cym do studiów. Wybra³am inne studia i byæ mo¿e spe³niê siê w innym zawodzie.
Odpowiedz sobie po prostu na pytanie : czy dasz rady, wytrzymasz rysuj±c, maluj±c ca³y czas a nie tylko od ¶wiêta?
__________________
¦miech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla p³uc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2016-02-12 o 12:01
micraneska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-12, 13:28   #3
bubletruble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Pytanie ka¿dego m³odego cz³owieka :D

No w³a¶nie chyba nie, dziêkujê za Twoj± odpowied¼, trochê mi ona na¶wietli³a sytuacjê, tylko po za tym ¿e mam jakie¶ umiejêtno¶ci plastyczne to nie mam ¿adnej wizji na przysz³o¶æ...jestem bardziej humanist± a z tego praca prawie ¿adna tak samo jak z plastycznych kierunków :/
bubletruble jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-12, 13:35   #4
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomo¶ci: 1 180
Dot.: Pytanie ka¿dego m³odego cz³owieka :D

Cytat:
Napisane przez bubletruble Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Jak ka¿dy cz³owiek w tym wieku (okres szko³y ¶redniej) zastanawiam siê jakie¿ to studia wybraæ. A wiêc, posiadam zdolno¶ci plastyczne, od wrze¶nia chodzê na dodatkowe zajêcia plastyczne, ogólnie jestem samoukiem. Od pewnego czasu trzyma³am siê tego, ¿e wybiorê ASP w Warszawie, o kierunku grafik komputerowy (co jest interesuj±ce jednak nie mam w temacie zielonego pojêcia ani do¶wiadczenia). Chwila zachwiania nadesz³a w ostatnim czasie, poniewa¿ rysowanie zaczê³o mnie mêczyæ, nie chce mi siê i odk³adam to zawsze na bok, z racji ¿e odk±d pamiêtam moje prace by³y zawsze wzorowane na zdjêciach, innych rysunkach to te¿ nie mam swojej kreatywnej twórczo¶ci "z g³owy". Dlatego te¿ zastanawiam siê, czy w¶ród plastyków bêdê siê czuæ dobrze, czy moje zwyczajne lenistwo mnie od tego odprowadza czy my¶l na temat rysowania, która nie kojarzy mi siê z czym¶ przyjemnym. Zastanawiam siê czy nie wybraæ czego¶ "bardziej przyziemnego" i konkretnego, w sensie jaka¶ przedsiêbiorczo¶æ czy co¶, ale zupe³nie nie mam na siebie pomys³u...Wiem, wiem to ja powinnam siê zastanowiæ i wybraæ co mi najbardziej odpowiada, ale jaka¶ ma³a wskazówka, jaka¶ opinia a nawet rada by³aby dla mnie bardzo cenna Pytam te¿ osoby zaanga¿owane plastycznie : Czy Wam te¿ siê nie chce? czy te¿ macie dosyæ rysowania/malowania ? Za odpowied¼ by³abym bardzo wdziêczna
Ja mam technika plastyka na papierze, robilam 4 letnia szkole srednia w tym kierunku. Powiem tak - tez myslalam o ASP i o grafice komputerowej, ale zeszlam na ziemie. Chcialam za cos zyc ... Wiec odpuscilam sobie ten pomysl. Twoj wybor w sumie... Jak dla mnie to gra nie warta swieczki, bezrobocie ogromne po tym i brak wiekszych perspektyw. Mam znajomych, ktorzy sie udali na ASP. Jednych nie stac nawet na farby, inni pracuja jako nauczyciele plastyki, jeszcze inni zmienili kierunek biegu kariery i zajeli sie czyms innym. Nie chce tu zaraz miliona glosow hejtu - po prostu wyrazam swoja opinie. Jesli jestes leniem to dostaniesz ogromnego kopa na takim kierunku gdzie wszysatko jest na wczoraj i czesto cos nad czym pracowales przez miesiac bedzie wymagalo miliona poprawek lub pracy od poczatku.
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-13, 16:33   #5
PytamIBladze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Pytanie ka¿dego m³odego cz³owieka :D

Na twoim miejscu próbowa³abym gdzie¶ na wzornictwo.
PytamIBladze jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-13, 23:38   #6
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 504
Dot.: Pytanie ka¿dego m³odego cz³owieka :D

Jak rysowanie Ciê mêczy i nie zawsze masz na to ochotê, to niech zostanie to w sferze hobby. Nie wytrzymasz, je¿eli Twoja praca bêdzie polega³a na twórczo¶ci, która nie sprawia Ci przyjemno¶ci.
Szczególnie, je¿eli zazwyczaj Twoje prace powstaj± na podstawie istniej±cych zdjêæ czy innych rzeczy, mo¿e siê okazaæ, ¿e bêdzie Ci ciê¿ko przerzuciæ siê na to na 'powa¿nie', kiedy bêdziesz musia³ wymy¶liæ co¶ od zera.

Zawsze mo¿esz rozwijaæ hobby równolegle do studiów, czerpaæ z tego przyjemno¶æ bez jakiego¶ poczucia obowi±zku. Mo¿e z czasem na tyle dobrze bêdzie Ci sz³o, ¿e zacznie to byæ twoim sposobem na ¿ycie, kto wie :P Do bycia grafikiem nie trzeba koñczyæ studiów w tym kierunku, wystarczy samozaparcie i umiejêtne czerpanie z dostêpnej wiedzy.
Noodle Soup jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Studia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-02-13 23:38:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.