Germanistyka - specjalizacje - co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-17, 00:49   #1
kamka1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16

Germanistyka - specjalizacje - co zrobić?


Jestem na pierwszym roku germanistyki tydzień temu zostalismy wezwani do dziekanatu w sprawie wyboru specjalizacji choc wszyscy nam mowili, ze je wybiera sie dopiero na 2 roku. Babeczka dała wszystkim do wypelnienia deklaracje jaką specj. wybieramy i do czwartku mamy ja oddac. U mnie na studiach można było sobie wybrać kierunek: czysta germa lub z jakims drugim jezykiem. Wybrałam z fran.. Ten drugi jez. juz jest w pewnym sensie specjalizacja i my juz dodatkowej specjalizacji wybrac nie musimy. Czysta germa ma natomiast obowiazek. Ogolnie planuje na 3 roku lub ewentualnie na 4 wybrac sb drugi kierunek (mysle o FIR) i gdyby nie ten plan to pewnie bym sobie tę dodatkową specj. no bo wiadomo zawsze to wieksze szanse na znalezienie pracy. Ale z racji tego drugiego wymarzonego kierunu na ktorym mi zreszta bardzo zalezy mam dylemat co zrobić. Czy nie brac specjalizacji i pojsc na drugi kierunek z ulomną nadzieją na jakakolwiek prace? Czy wziąc i miec wrazie co jakies zabezpieczenie i wrazie gdyby nie moglabym dac sobie rade z dwoma kierunkami zrezygnowac z germanistyki po licencjacie i zostac tylko przy FIR ale juz ze znajomscia niemeickiego na poziomie c1 i fran na b1/2 ? Wiem, że to jest tylko i wyłacznie moj wybor, ale jestem w tym kompletnie zielona i chcialbym uslyszec wasze opinie. Jesli juz to mysle o specj. nauczycielskiej, ale boje sie ze nie dam sb rady no i szkoda mi kasy gdybym jednak zrezygnowala z germy po licj. choc kto wie moze bym za pare lat ten kierunek kontynuowała.

Edytowane przez kamka1996
Czas edycji: 2016-02-17 o 00:53
kamka1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-17 00:49:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.