Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna + język obcy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-18, 18:30   #1
tratata15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3

Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna + język obcy?


Witam.
Jestem na drugim roku studiów pierwszego stopnia na wyżej wymienionych przeze mnie: kierunku oraz specjalności. Jeszcze rok i wybór dalszej drogi edukacyjnej. Choć moje marzenie o byciu nauczycielką nie straciło na ważności, coraz częsciej nachodza mnie wątpliwości, czy praca z maluchami to moja bajka. Dochodze do wniosku, ze wolałabym chyba pracę z dziećmi starszymi, bardziej komunikatywnymi. Widzę dla siebie dwie mozliwości.
Wybor studiów podyplomowych na kierunku:
*metodyka nauczania języka obcego na poziomie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (dla absolwentów specjalności edukacja elementarna 2 semestry) -
jako że odkąd pamiętam lubiłam języki obce, gramatyka czy nauka nowych słówek nie sprawiała mi problemu a nawet dawała wiele radości i satysfakcji, co więcej w szkole średniej zastanawiałam sie nad lingwistyką lub jakąś filologią z języka obcego... Chcialabym uczyć jezyka obcego.

Druga opcja: Myślałam, aby poprzestać na studiach licencjackich i wybrac studia w Wyższej Szkole Języków Obcych. Jest możliwość wyboru studiów spomiędzy trzech kierunków: filologia angielska, niemiecka oraz rosyjska- od podstaw( nigdy nie mialam z językiem rosyjskim styczności). Specjalizacje nauczycielska oraz tłumaczeniowa. Studia dają uprawnienia do nauczania jezyka obcego na kazdym szczeblu edukacyjnym, a więc od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, skonczywszy na średniej i wyżej. Pragnę dodać,ze kiedys marzyłam o byciu tłumaczem i uważałam to za bardzo pasjonujące i interesujące.
I teraz pytanie, co robić? Jestem w kropce. Jak zrobić by było najlepiej i nie mieć poczucia, że zaprzepaściłam trzy lata na Wydziale Pedagogicznym, rezygnując z pełnego wykształcenia- studiów magisterskich. proszę o wypowiedzi
tratata15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 17:33   #2
SpiritX
Raczkowanie
 
Avatar SpiritX
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 154
Dot.: Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna

Ale ze starszymi tj w jakim wieku?
__________________







11/100
Filmy: 6/100
SpiritX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 11:35   #3
tratata15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna

4-6 np
tratata15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 21:07   #4
SpiritX
Raczkowanie
 
Avatar SpiritX
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 154
Dot.: Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna

no to filologia spec nauczycielska licencjat to akurat 4-6
__________________







11/100
Filmy: 6/100
SpiritX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-01 21:07:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.