Czy moge przebic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-06, 12:20   #1
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110

Czy moge przebic?


CzeSc dziewczyny..... robilam sobie sama kolczyka przebijalam juz 4 razy igla 12(taka co w aptece mozna kupic)...wesscie koszmar mam blizne jak cos bo za kazdym razem sie przerywal a za 4 razem tak jakby "gnil"..moze zle to nazawalam ale siwy i wogole ropa sie lala takie stropek.dobrze ze chlopak mi kazal wyciagnac(chociaz i z tym byl problem)...bo niewiadomo co by sie ze mna stalo chwala mu za to...jak myslicie moge juz przebic normalnie? tzn...u kosmetyczki lub w studio???? dodam ze ten czwarty razy byl w grudniu i w polowie grudnia wyciagnelam i chyba do tego czasu sie zagoil(w styczniu mialam tak jakby "kuleczke" w srodku tam gdzie bylo przebite) ale taraz jest ok tylko ta blizna...P.s a czy takim zabiegu dlugo sie pepek goi? i czym oni to przebijaja? pistoletem czy tak jak ja igla? acha i jaki kolczyk daja zaraz po przebiciu? normalny bananek czy wkretke???
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 13:40   #2
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 108
GG do silvja
Dot.: Czy moge przebic?

szopcia -
wątpie czy ci ktos przekłuje skoro przy tym pępku masz takie ''dziadostwo''jak moglas do tego dopuścic zeby przekluc musisz miec calkowicie zagojoną dziiurkę i w około pępek sie goi róznie nawet do roku w zaleznosci od tego jak sie dba
pistoletem sie absolutnie nie przekłuwa ,zadnej wkretki sie tez nie daje
idz do fachowca i reszte ci powie na miejscu
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 16:51   #3
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

wiem wlasnie zaluje tego...oki pojde i sei dowiem thx za rade
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 18:01   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy moge przebic?

Warto ryzykować zdrowie dla czegoś co za jakiś czas ci się znudzi albo nie będzie już trendy ?
Tym bardziej,że miałaś takie z tym przeboje
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 18:17   #5
age:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Czy moge przebic?

Hej laseczki
M przebijała kuzyka z chłopakiem, ból niesamowity robili mi to igłą do kroplówek,jakoś wytrzymałam. Goiło się dobrze tylko ropka i krew czasami leciała.Mam już kolczyk roki/dokładnie 7 kwietnia/ no i po przeczytaniu kilku wypowiedzi wizażanek na temat, że kolczyk może wypaść zauważyłam że mi mocno wisi i jestem niezadowolona bo boje się że mi wypadnie a bardzo się do niego przyzwyczaiłam no a jak tak będzie to jestsem ciekawa ile będzie się ta dziurka goić??Nie polecam nikomu robić samemu bo wydaje mi się że to przez to bo zsa mało skórki było nabrane .Najlepiej iść do studia i zrobić to profesjonalnie i mieć na stałe
A czy któraś może mi powiedzieć ile się goi miejsce przebite??!!
age:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 18:21   #6
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Czy moge przebic?

Dziewczyno, samemu się piercingu nie robi, bo właśnie takie g**** potem się dzieje!

Po pierwsze - nie powiedziałaś, jaki na początek miałaś kolczyk. Jak sądzę srebrny, bo widzę brak doświadczenia z kolczykami. Pepek i jakiekolwiek inne części ciała nie lubią ani srebra, ani złota a czasem nawet stali chirurgicznej, bo każde z nich ma w sobie nikiel, który uczula i powoduje, że rana się słabiej goi. W wyniku tego ciało naturalnie pozbywa się kolca, wypychając go na zewątrz i próbując w każdy możliwy sposób się go pozbyć.

Napisałaś, że za każdym razem się przerywał - narobiłaś sobie uczulenia na kolce, a kiedy pępek miał już całkiem dość, naprawdę zaczął gnić (a nie 'tak jakby'). Nawet, jeżeli pójdziesz do studia, przekłują prawidłowo, włożą tytanowy kolczyk, to i tak po ptakach. Gratuluje, następnym razem o piercing pępka możesz się zacząć starać za parę lat, a nawet upływ czasu nie gwarantuje, że coś z tego będzie. Poza tym, jeszcze jedno zdanie - blizna na źle przekłutym pępku podczas ciąży bardzo się rozciąga i wygląda paskudnie. To tak na koniec wykładu na temat konkretnego, w tym przypadku Twojego, pępka...

A co do przekłuwania w studiu, to piercingu dokonuje się tylko za pomocą igły z wenflonem, zwykle grubości 1,6 mm a kolczyk można sobie wybrać - banan, labret, kółko, co się tylko chce, z tytanu G23.
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 18:23   #7
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Czy moge przebic?

Poczekaj jakis czas jak wszystko sie ladnie zagoi i jak tak bardzo chcesz miec ten kolczyk to idz do jakiegos profesjonalnego studia, nie rob tego sama, nie idz nawet do kosmetyczki, bo pepka nie przebija sie pistoletem!!!
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 18:26   #8
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Czy moge przebic?

A miejsce przebite goi się:
- z zastosowaniem odpowiedniej higieny i przy higienicznym przekłuciu 1,5-2 miechów.
- bez zastosowania, do roku, albo w ogóle

ale zdarza się, że goi się 3 tygodnie, to indywidualne wybitnie.

tyle tylko, że przez pół roku kolec nie powinien być wyjmowany, aby dziurka się umocniła. dopiero, jak po kilku dobach bez kolca można go z powrotem bez problemu włożyć, mówi się, że rana się zagoiła.
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:16   #9
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 108
GG do silvja
Dot.: Czy moge przebic?

...szopcia jak masz w takim zlym stanie pępek to rozwiązaniem jest jeszcze abys przeklula go od dolu -tylko wtedy sa specjalne kolczyki -popytaj w studio
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:40   #10
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Czy moge przebic?

ojoj samemu przebijac???no i po co narobilas sobie klopotu? ja przebijalam u kosmetyczki jakies 1,5 roku temu,bolalo troszeczke potem goilo sie jakies 2 miesiace i spokuj pozniej juz nic nie boli i nic sie nie papra.dziewczyno do kosmetyczki albo zakladu i tylko igla!!zadnych pistoletow!!
powodzenia
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:42   #11
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

Dziewczyny dzieki za wyklady...moja kolerzanka robila u kosmetyczki i mowila ze jej przebilala igla z rureczka czyli pewnie wenflonem czy jak tam...a moj pepek "leczy sie" od grudnia do teraz to jest 4 miesiace przerwy(a mam zamiar przebic jak bede w polsce czyli 10 maja) czy to nei wystarczy? Aha Yaza przebilam i 2 dni nosilam wkretke taka jak jest po przbijaniu ucha pistoletem a potem jak sie powiekszyla to wsadzilam ze stali chirurgicznej kolczyka(bananka)...czy cos nie tak? wiem ze wzielam za malo skory bo ona sie marszczyla i byla bliskoo przewaniu
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 20:44   #12
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Czy moge przebic?

a wlasnie jeszcze jedno, czy zna moze ktos stronke gdzie moge zamowic kolczyk do jezyka?tylko jakis ciekawy bo zwykle kulki juz mi sie znudzily.teraz mam kwiatka ale chcialabym znow cos innego moj jezyczek potrzebuje zmian
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:48   #13
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Czy moge przebic?

Cytat:
Napisane przez szoopcia
Dziewczyny dzieki za wyklady...moja kolerzanka robila u kosmetyczki i mowila ze jej przebilala igla z rureczka czyli pewnie wenflonem czy jak tam...a moj pepek "leczy sie" od grudnia do teraz to jest 4 miesiace przerwy(a mam zamiar przebic jak bede w polsce czyli 10 maja) czy to nei wystarczy? Aha Yaza przebilam i 2 dni nosilam wkretke taka jak jest po przbijaniu ucha pistoletem a potem jak sie powiekszyla to wsadzilam ze stali chirurgicznej kolczyka(bananka)...czy cos nie tak? wiem ze wzielam za malo skory bo ona sie marszczyla i byla bliskoo przewaniu
wkretke???dziwne ja przebijalam i od razu mialam bananka ktorego musialam miec bez przerwy 2 miesiace.trzeba bylo przemywac pare razy dziennie i troszke ruszac i obowiazkowo zawsze do sucha wycierac.potem juz moglam zmieniac na inne kolczyki bardziej wymyslne.i w sumie jestem zadowolona, w lecie przy krotkiej bluzeczce ladnie wyglada taka ozdobka.

powodzenia w maju
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:54   #14
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

natalioo ale ty przbijalas u kosmetyczki!! a ja sama igla lekarska 12..taka moje kumpele sobie uszy przeklowaly i moja kuzynka sama sobie nia pepek przebila i tez tak robila jak ja tylko ze jej sie przyjelo a mi nie...chociaz przykladalam Rivanol i ona tez jej sie poszczescilo a mi nie...Bardzo mi zalezy na kolczyku
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:06   #15
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Czy moge przebic?

najlepiej moim zdaniem wybrac sie do dobrej kosmetyczki lub salonu i zapytac.z tego co slyszalam jesli cos raz zle przebijesz musisz poczekac az calkowicie sie zagoi (nie moze byc wyczuwalna ta "kulka") i dopiero wtedy mozna probowac ponownie.szkoda ze za pierwszy razem nie poszlas do kosmetyczki zamiast samemu kombinowac teraz mialabys spokoj i ladny pepuszek no ale mam nadzieje ze nic straconego jeszcze
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:17   #16
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

Juz nie mam tej "kulki" i pojde zapytam mam nadzieje ze odpowiedz bedzie pozytywna bo ba ta blizne zatuszowac...aha a co do tej ciazy to wiecie narazie nei mam zamiaru rodzic bo mam dopiero 15 lat a do mojego porodu kolczyk moze mi sei znudzic:P
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:18   #17
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czy moge przebic?

Dziewczyny!

Odradzam przekłuwanie u kosmetyczek! Nie umniejszając ich umiejętnościom oczywiście.

Najlepiej iść do będącego na rynku juz sporo lat studia piercingu. Tam wiedzą jak przebijać, bo mają spore doswiadczenie (zawsze wcześniej mierzą sobie pępek delikwentki i sprawdzają ile musza skóry wziąć, itp.). Poza tym biorą specjalną gruba igłę (a nie 12, ja 13-tką uszy przekłuwałam i w życiu nie ryzykowałabym przekłuwania nią pępka), kolczyk jest dezynfekowany w specjalnej maszynce (co jest bardzo ważne, bo jednak brzuch jest bardzo wrażliwą częścią ciała).

Co do kolczyków.

Jest taka stronka: www.wildcat.pl . Tam jest sklep internetopwy, ceny maja dość wysokie, ale kolczyki fajne. Poza tym zajrzyjcie do kącika porad. Tam jest wszystko na temat kolczykowania i piercingu.

Co do pytania Szoopci : przeczekaj najlepiej rok, pępek jest bardzo wrażliwy, w każdym salonie jak zauważą, ze tak przekłuwałaś to raczej odradzą Ci przekłucie. I na drugi raz pomyśl zanim coś zrobisz - mogłas sobie baaardzo zaszkodzić!!!
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:49   #18
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Czy moge przebic?

ja przkluwalam sobie i pepek i jezyk u kosmetyczki i jestem 100% zadowolona.pepek zagojony, jezyk tez co do stronki "wildcat" to wlasnie z niej mam aktualny kolczyk do jezorkahttp://wildcat.pl/sklep/ moj to ten 6 od gory w katalogu nakretki tylko ze moje oczko jest niebieskie.znudzil mi sie juz troszke i szukam nowego ciekawego ale na wildcat juz chyb anic mi sie nie podoba
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:49   #19
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

ishtar....moja rodzina mieszka niedaleko debicy(podkarpackie) a watpie zeby tam bylo takie studio jedyne co to kosmetyczka...pozniej nei ebde miala okazji bo juz nigdy nie bede w polscee...a w angli jezyka nie uemim wiec nie pojde!!
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 22:00   #20
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Czy moge przebic?

hmmm... szoopcia w angli jestes?no prosze ja tez mysle ze tu tzn.w angli to wszedzie znajdziesz takie studio.wystarczy znajomy ktory zna troszke jezyk i pojdzie z toba i po sprawie
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 22:16   #21
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

dokladnie w ajkim miescie? ja Chester a ty..a tak to nei mam takiego znajomego pojde do kosmetyczki najwyzej
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 22:21   #22
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Czy moge przebic?

a ja Londyn idz idz tylko pamietaj ze najwazniejsze zeby powiedziala czy ju zmozna jesli nie wtrzymaj sie jeszcze troszke zeby bylo wszystko ok i wtedy dziurkuj sie od nowa
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 00:08   #23
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

thx za rade
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 12:01   #24
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Czy moge przebic?

dziewczyny miałam przebijany pępek,ale zarosła mi dziurka,bo musiałam go wyjąć teraz mam zamiar zrobić to drugi raz, w tym samym miejscu. czy to będzie bardziej bolesne?bo malutki śladzik mam... a i jeszcze jedno- jak go miałam to,gdy brałam palcem po częsci skóry, pod którą była ta niewidoczna częśc kolczyka,to czułam go dobrze pod nią, czy to znaczy,że był za płytko zrobiony? proszę o odpowiedzi,bo miałam zamiar iść do tej samej kosmetyczki,ale teraz mam obawy...
Wiecie o co mi chodzi?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 12:29   #25
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czy moge przebic?

Dinulko. Raczej mozesz przebic w podobnym miejscu (ale raczej nie w tym samym, bo podejrzewam, ze kosmetyczka by sie nawet nie przebiła). Patrzyłam na swój kolczyk teraz, przebijany w profesjonalnym salonie 4 lata temu, jest on wyczuwalny pod palcami tak delikatnie (trudno nie byłoby wyczuc kolczyka, który jakby nie było jest dośc gruby), więc nie masz sie czym przejmować - na pewno nie miałaś go za płytko.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 13:01   #26
patalążek
Raczkowanie
 
Avatar patalążek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 36
GG do patalążek
Talking Dot.: Czy moge przebic?

Cytat:
Napisane przez ishtar
Patrzyłam na swój kolczyk teraz, przebijany w profesjonalnym salonie 4 lata temu, jest on wyczuwalny pod palcami tak delikatnie (trudno nie byłoby wyczuc kolczyka, który jakby nie było jest dośc gruby), więc nie masz sie czym przejmować - na pewno nie miałaś go za płytko.
Ja mam tak samo a wydaje mi sie że a głebokość mam idealnie najdziwniej jak wyjme kolczyk i czuje że ta skora jest tam taka sztywniejsza miedzy tymi dziurkami teraz poluje na jakiś fajny kolczyk na lato
patalążek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 15:55   #27
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

to tylko tyle porad??
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:22   #28
madzikrulezz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 52
Dot.: Czy moge przebic?

ja przebijałam pępek u kosmetyczki i szczerze tego żałuje bo niestety było to zrobione niefachowo(za mało skóry co w efekcie skończyło się przetarciem i wypadnięciem kolczyka) najlepiej wydać troszku wiecęj kasy i iść do profesjonalnego studia a co do gojenia to zależy chyba od człowieka że tak powiem jedni nie mają probemów inni niestety nie mogą mieć kolczyka w pępku bo jest to jakby nie było jedno z najbardziej czułych i najgorzej gojących się miejsc!!
__________________
pamiętaj że 1minuta gniewu odbiera Ci 60 sekund szczęścia
madzikrulezz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:27   #29
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

ja juz naprawde nei wiem co robic moja kupela poszla dzisiaj do kosmetyczki przebic wiec do maja zobaczy czy jej sie przerwalo czy nie i wrazie czego nei pojde jak jej sie takie cos stanie..ona tak jakby krolik doswiadczalny:
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 21:31   #30
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy moge przebic?

Dzieczyny tragediaaa mojej kumpeli kosmtyczka przebijala na stojaco!! dobeiro jak jej sie slabo zrobilo kazala sie polzyc...normalnie nie rozumiem...a czy u kosmetyczki lub w studio dostane znieczulenie?? plisska powiedzcie
szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.