Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-29, 21:36   #31
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Pieprzyki, panika

ja bym poszla do dermatologa - on powie czy to nie zaczątek czerniaka, albo skieruje na dalsze badania

i trzymaj sie dzielnie
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 22:03   #32
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Pieprzyki, panika

Pal nie siej paniki może po prostu masz naczyniaki czy jak to się tam nazywa idz do lekarza i na pewno się nie denerwuj
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 22:06   #33
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Pieprzyki, panika

uffffffffff poszperalam na necie i to do czerniaka nie jest podobne, jednagze jestem takim cykorem ze pojde do lekarza z samego ranka i zobacze czy to nie jest nic dziwnego , z jednej strony nie wygladaja na nierownomierne, nie sa bolesne , kolorystyka jednakowa , aaaaaaale czemu mi wyskoczyly tak sobie w danym okresie czasu?.

Panikara ze mnie ale dziekuje za pomoc jestescie kochane wizaz
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 22:15   #34
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Pieprzyki, panika

czy ja sieję panikę? w zyciu

ja tylko mowie zeby do lekarza poszla

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 10:54   #35
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Pieprzyki, panika


Ja jestem chyba jakas dziwna , moja panika ych poplakalam sie jak glupia , a okazalo sie iz to male cosik na moim nosku to pieg!!!, a pieprzyk ktory mam na plecach mam od urodzenia tylko czemu je go nie zauwarzalam nigdy?

przepraszam dziewczyny za klopot
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 15:43   #36
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
znamiona i kosmetyki

Ja też o pieprzykach, mam skłonność do różnego rodzaju pieprzyków, najwięcej mam tych ciemnych i płaskich. Czy takie pieprzyki na łydkach są przeciwskazaniem do stosowania wosku? A czy mając kilka na twarzy powinnam je omijać kiedy aplikuję krem z kwasami? Przyznam ze to trochę niewygodne. Wreszcie ostatnie pytanie: czy można jakoś zapobiec pojawianiu się nowych pieprzyków??
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 22:53   #37
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: znamiona i kosmetyki

Płaskie znamiona barwnikowe, nawet liczne nie są przeciwwskazaniem do stosowania wosku. Bardzo trzeba uważać na różne drażniące zabiegi przy genetycznych schorzeniach związanych z dużą ilością znamion np. w zespole znamion dysplastycznych. Wątpliwości wtedy powinien rozwiać dermatolog, którego przy tych zmianach należy regularnie odwiedzać. Pojedyncze znamiona na twarzy najlepiej omijać stosując silnie działające preparaty np. kwas glikolowy. Lepszym rozwiązaniem jest pokrycie chronionych miejsc np. wazeliną przed zastosowaniem tych preparatów. Smarowanie kremem lub stosowanie różnych maseczek czy też zabiegów jest wtedy wygodniejsze i nie naraża na zbędne podrażnienia.
Jedyny sposób na ograniczenie pojawiania się tego typu zmian, to ochrona przed słońcem. Nie wystarczy przy tym ochrona tylko wybranego obszaru. Wiemy, że ryzyko powstania czerniaka przy nadmiernym nasłonecznieniu jest większe nawet w miejscach w tym czasie nie narażonych na ekspozycję np. pod ubraniem. Do końca nie wiadomo jeszcze dlaczego tak się dzieje.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-06, 23:02   #38
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Pieprzyki, panika

Z pieprzykami to jednak lepiej spanikować, niż wychodować sobie czerniaka. Dermatolodzy nie mają znowu aż tak dużo pracy, a tylko wprawne oko lekarza i badanie dermatoskopowy może właściwie ocenić zmianę. Czasami lepiej jest na wszelki wypadek ją usunąć chirurgicznie z badaniem histopatologicznym. Szansa, że "pieprzyk" okaże się czerniakiem nie jest zbyt wielka, ale jeśli tak będzie w istocie, to bardzo wczesne leczenie może uratować życie. Szczególnie ważna jest taka ostrożność u zwolenników opalania na mahoń i obciążonych rodzinnie nowotworami. Warto więc czasami wykazać nadmierną ostrożność.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 20:08   #39
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: znamiona i kosmetyki

Dziekuję bardzo!
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 17:33   #40
edytaowen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 4
usuwanie pieprzykow

kochane kolezanki,

poszukuje dobrej i sprawdzonej kliniki w Warszawie gdzie laserowo usuwaja pieprzyki. czy ktos ma jakies namiary na taka klinike i wczesniej juz korzystal?
blagam o pomoc...

dzieki!!!!!!!!!!!!
edytaowen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 18:05   #41
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: usuwanie pieprzykow

Ja usuwałam pieprzyki ale nie laserowo tylko prądem, a jeden miałam wycinany przez chirurga.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-26, 23:17   #42
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: usuwanie pieprzykow

najbezpieczniejsza procedura usuwania pieprzyków to wyciecie a potem badanie hisopatologiczne. jeśli zmiana zostanie wypalona lasere, nie będzie co badać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-06, 09:58   #43
Amaranta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 37
Re: usuwanie pieprzykow

hej, ja przybywam z ostrzezeniem, moja ciocia miala chirurgicznie usuwany pieprzyk bardziej ze wzgledow estetycznych, nie wiem jak do tego doszlo czy byla to wina lekarza czy pieprzyka, ale pojawily sie zmiany nowotworowe i pol roku temu ciocia zmarla.. wlasnie ptzez jeden pieprzyk... wiec jesli chcesz go usunac ze wzgledow estetycznych i nie przeszkadza ci on za bardzo dobrze ie zastanow lu wybierz naprawde sprawdzona klinike. pozdr
Amaranta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-06, 10:36   #44
asia17_04
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 30
Re: usuwanie pieprzykow

Cześć. Mam ten sam pbolme z tym, ze jeden tylko ale za to na twarzy, koło nosa! Straszznie szpeci, denerwuje i wogóle...Ale ja mam 15 lat i mieszkami w Nowej Dębie (60 km od Rzeszowa) więc raczej go prędko nie usunę. Trzymam za ciebie kciuki!
Ewcia
asia17_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-06, 10:36   #45
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: usuwanie pieprzykow

jeżeli to się stało faktycznie przez "pieprzyk", to raczej dlatego, że został za późno usunięty (były już przerzuty(?))
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-06, 12:35   #46
Amaranta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 37
Re: usuwanie pieprzykow

Justy,mozliwe ze masz racje, nie umim ci konkretnie odpowiedziec bo do tej pory w rodzinie dosc niechetnie sie o tym mowi... o ile dobrze pamietam wszystko zaczelo sie od jego wyciecia,wczesnij nie bylo zadnych bjawow i badania nie wykazalyzadnych zmian nowotworowych.w kazdym razie lepiej na pieprzyki uwazac i bez potrzeby ich nie zaczepiac, pozdr
Amaranta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-06, 16:12   #47
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: usuwanie pieprzykow

Lekarz chirurg, który wycinał mi pieprzyk powiedział, że wycinanie lub wypalanie prądem nie podrażnia w żaden sposób pieprzyka ponieważ wycina się również miejsce wokół niego. Widocznie zmiany musiały byc wczesniej albo niekoniecznie ta choroba ma związek z tym pieprzykiem, może akurat wycięcie pieprzyka "wstrzeliło się" w czasie z oznakami choroby. A pieprzyki - to najlepiej iść do dermatologa i jesli trzeba to albo wypalić prądem albo wyciąć.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-06, 20:12   #48
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: usuwanie pieprzykow

moj dermatolog dal mi skierowanie do krk.. na wizyte u specjalisty wlasnie z powoddu pieprzykow na plecach ... bylo to juz rok temu heh ...jeden jest taki wiekszy i wystajacy ... mam nadzieje ze to tylko pieprzyk. a niewiecie ile moze kosztuje pozbycie sie takiego czegos???
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-06, 22:37   #49
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: usuwanie pieprzykow

Cena jest w zależności od sposobu usunięcia pieprzyka. Lekarz dermatolog ocenia czym dany pieprzyk może byc usuniety, czy może być wypalony prądem czy ma byc wyciety przez chirurga. Najlepiej to zadzwoń do jakiejs kliniki jak juz będziesz wiedział, która metodę zaproponuje lekarz i tam Ci powiedzą
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-06, 22:56   #50
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: usuwanie pieprzykow

Miałam usuwanego pieprzyka (znamię )na plecach chirurgicznie przez onkologa wieki temu jeszcze na studiach i jakoś żyję...
Właśnie usuwanie podejrzanych o zezłośliwienie pieprzyków poprzez wycięcie z marginesem tkanek zdrowych jest najbardziej wskazaną profilaktyką zmian nowotworowych (czerniaka),znamię z pojedyńczymi komórkami nowotworowymi usunięte w porę zapobiega rozwinięciu się czerniaka,a każde znamię ,szczególnie nie owłosione,może kiedyś przejść w nowotwór...
Uff,ale się rozpisałam
na pewno trzeba z tym iśc do lekarza,a nie do kosmetyczki ...
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 10:36   #51
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: usuwanie pieprzykow

Ja tez musze usunac pieprzyki,jeden na plecach,ktory nagminnie drapie,jeden pod biustem-boje sie ze fiszbina go w koncu podranzi a jest wystajacy.
Czy to boli?Bo ja sie boje
Moze ktos opisac przebieg takiego zabiegu?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 12:18   #52
wiewiorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 36
Re: usuwanie pieprzykow

ja mialam usowane u hirurga pieprzyki z plecow(dokladnie 4 szt)ogolie jestem zadowolona.wczesnej mialam kompleksy na plazy,bo byly dosc spore .ale pozostaly male blizny o tych 2 najwiekszych.zabieg byl szybki,prawie nie bolal,takie uszczypnieie.
wiewiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 13:35   #53
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: usuwanie pieprzykow

Usuwanie piperzyków nie boli. Jest to nieprzyjemne ale nie w sensie bólu. Miałam wypalane prądem i to jest nieprzyjemne w momencie wstrzykiwania znieczulenia pod pieprzyk, nastepnie prądem delikatnie lekarz wypala pieprzyk, w koło unosi sie swąd palącej się skóry Ty trzymasz metalową płytkę żeby Cie nie poraziło Poza tym jeśli czujesz coś, ale nie ból, tylko np. zbytnie ciepło to lekarz nawet w trakcie zabiegu może "dołożyć" troszkę jeszcze znieczulenia. Ja miałam na raz wypalane 2 pieprzyki i mały naczyniaczek i wszystko trwało ok.20 min. po zabiegu w miejscu pieprzyka jest różowa skóra choć byłam pewna, że w miejscu pieprzyka będzie pieptrzyk na skórze ale płaski a tu niespodzianka, zero śladów po pieprzyku Lekarz zakłada opatrunek żeby ranka się nie zabrudziła i po sprawie. jak schodzi znieczulenie ani po nic nie boli
Miałam tez wycinany pieprzyk na plecach przez chirurga i tutaj tez nie boli zabieg aczkolwiek jest mniej przyjemny niż wypalanie. Tez dostałam znieczulenie pod pieprzyk. Dziwne uczucie miałam przy wycinaniu, starłam się mysleć o czyms miłym i nie chodzi tu o ból bo absolutnie nic sie nie czuje tylko o te dzwięki i takie uczucie ciągnięcia , pewnie jak lekarz sciagał skalpa pieprzykowego ze mnie Tu również po zaszyciu założono mi opatrunek ale większy i miałam tej nocy spać na plecach żeby cała mozliwa krew nie zebrała się w ranie tylko spłynęła na opatrunek. Tez nie bolało itp. tylko miałam trudności z ubraniem się bo mnie plecki ciagnęły. Ale szybko się zagoiło i mam teraz tylko w tym miejscu delikatna bliznę, zmian na szczęście nie było
Głowa do góry nie ma się czego bać
A wypalanie jest dużo przyjemniejsze niż wizyta u stomatologa
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 15:40   #54
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: usuwanie pieprzykow

O jasna cholera?zniczeulenie pod pieprzyk?ja mdleje na widok strzykawki
a ja chodze z przyjemnoscia do dentysty i to bez znieczulenia,bo bardziej sie denerwuje zastrzykiem niz borowaniem.
Dzieki
A zamrazanie pieprzykow?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 00:28   #55
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: usuwanie pieprzykow

Jak by co to odwrócisz głowę A tak naprawdę to nie czujesz wbicia igiełki, bo to raczej nie igła, tylko nieprzyjemne jest to uczucie rozprowadzania sie płynu znieczulającego... na pocieszenie powiem, że znieczulenie działa od razu
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 01:05   #56
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Usuwać pieprzyki?

Mam na twarzy dwa duże pieprzyki dokładnie na puliczku.Do tej pory mi nie przeszkadzały mam je odurodzenia i jakos się już przyzwyczaiłam.Ale w tegoroczne lato chodziłam do solarium i jeden z nich zaczął mnie boleć ,poszłam do lekarza i stwierdził że trzeba go usunąć hirurgicznie.Nie poszłam bo się bałam że po wycięciu zostanie ślad szycia ,teraz nie boli bo w solarium zakladam na niego plasterek.Nie wiem co mam zrobić bo jednak nie chcę się oszpecić.A wypalać lekarz nie chciał powiedział wyciąć i już "łatwo mu powiedzieć"to on się nie zeszpeci.Co mam zrobić wyciąć czy nie?poradzcie mi to jednak widoczne miejsce.
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 01:15   #57
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89
Re: usunać czy nie?

No coz decyzje musisz podjac osobiscie. Ja Ci powiem o swoim doswiadczeniu. Mialam na twarzy kilka nie duzych pieprzykow i to w bardzo widocznych miejscach. Usunelam wszystkie z wyjatkiem jednego (bo jest wiekszy i balam sie blizny, a to bylo 2 miesiace przed moim slubem). No wiec slady po wszystkich zagoily sie niemal idealnie, a ja zaluje ze nie usunelam wtedy wszyskich, bo teraz musze sie wybrac jeszcze raz...
Mysle ze jesli trafisz na dobrego, sprawdnego chirurga (ja mialam takie szczescie, ze byl on dobrym kolega mojego tescia , to nie powinno bys zadnego sladu. A nawet jesli jakis maly slad zostamnie, to i tak bedzie wygladal lepiej niz pieprzy i nie wspomne o bezpieczenstwie (wszystkie moje "wycinanki" zostaly przeslane na badanie)
Ale sie upisalam - zycze podjecia trafnej decyzji...
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 01:40   #58
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: usuwanie pieprzykow

Hmmm...mnie też dermatolog zalecił usucięcie paru pieprzyków i to właśnie przez wycięciea nie laserowo, bo coś tam nie tak z tym laserem ale nie pamiętam już co. Trochę się w sumie boje i to wszystko jakieś takie przerażające mnie sie wydaje...mimo wszystko...auć

Pozdrawiam
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 08:51   #59
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: usuwanie pieprzykow

I tak sie boje
narazie jeszcze nie ide,ale chyba usune je przed latem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 08:56   #60
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: usunać czy nie?

Tego sie nie szyje,slady raczej nie zostaja.
Idz to usun jesli cie boli i lekarz kazal to wyciac.
Ja bym wolala miec mala blizne niz czyraka.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-28 18:10:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.