Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-23, 12:16   #1
aneleczka
Zadomowienie
 
Avatar aneleczka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 520

Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy


Witam uczęstrzam do technikum o profilu Logistycznym.
Mam zamiar wybrac się później na studia związane z Logistyką, ale mam jeszcze odnośnie tego kilka pytań:
-jakie przedmioty prócz podstawowych przydałyby się na maturze?

-na ile warto pozdawać maturę? (chodzi mi o %)

-czy ciężko na logistyce będzie osobie, która słabo łapie matme, ale ekonomike i wszelkie obliczenia logistyczne ma w jednym palcu? (to naprawde niesamowite, ale tak jest w moim przypadku..)

-jeżeli jak idę na studia zaoczne jest rekurutacja?

-jaką uczelnie polecacie?
aneleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:02   #2
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: Studia Logistyczne

Ja studiuję transport wodny

Przedmioty to oczywiście przydałaby się matma rozszerzona, fizyka też jest brana ale wszystko zależy od uczelni dokładnie. Ale wiadomo, że chodzi o przedmioty ścisłe jeżeli chodzi o studia inżynierskie.
Matury to sobie nie ustalisz na ile % zdasz, więc najlepiej cisnąć jak najwięcej się da. Wiadomo, że lepszy wynik daje ci więcej możliwości.
Na logistyce będzie matma i to nie taka łatwa... Więc to już zależy od tego czy dasz radę to ogarnąć, na ile jesteś zdeterminowana. Taka czysta matma ogólna jest tylko na początku, więc jest to do przejścia a potem łatwo sobie poradzisz z ekonomicznymi.
Na zaoczne na uczelniach państwowych także jest rekrutacja ale progi są znacznie niższe i zdarza się też, że o przyjęciu decyduje zasada kto pierwszy ten lepszy ale na nie na pewno się dostaniesz. Są też uczelnie prywatne gdzie aby iść potrzebna ci tylko zdana matura i kasa.
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 14:23   #3
aneleczka
Zadomowienie
 
Avatar aneleczka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 520
Dot.: Studia Logistyczne

oo uczelnie prywatne.. wiesz moze gdzie takie sa na slasku i ile trzeba im sypac kasy..?
aneleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 16:25   #4
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: Studia Logistyczne

Niestety ja z północy więc ci za bardzo nie pomogę ale wygoogluj sobie na pewno coś znajdziesz
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 17:12   #5
kasia_koczi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 15
Dot.: Studia Logistyczne

ja jestem na 3 roku logistyki na Politechnice Rzeszowskiej, jestem pierwszym rocznikiem tego kierunku na uczelni, więc przyjęci zostali wszyscy którzy chcieli się dostać, chętnych dużo nie było, bo ludzie nie wiedzieli do końca co to jest... a teraz- chętnych jest bardzo dużo, z tego co wiem to zdana w miarę dobrze matura rozszerzona z matmy powinna zapewnić miejsce
a co chodzi o przedmioty typu ekonomika- skoro je miałaś to dasz sobie świetnie radę, w dodatku mają one dużo ECTS, wszystko jest do przejścia (matma też) jestem po ogólniaku, więc przygotowania do kierunku nie miałam żadnego, więc masz o tyle łatwiej
co chodzi o studia zaoczne to nie wiem nic, na dziennych jestem
i oczywiście zapraszam do Rzeszowa
kasia_koczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 17:17   #6
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Studia Logistyczne

mój chłopak studiuje logistykę na politechnice opolskiej- pierwszy rok. I tam generalnie nie trzeba mieć super wyników,żeby Cię przyjęli, ale na pierwszym semestrze ma takie przedmioty jak- analiza matematyczna, matematyka 2 czyli algebra, geometria, fizyka, chemia i dwa humanistyczne i tylko tyle. Zadnego przedmiotu "logistycznego". Jest ciężko, cisną przeraźliwie z matmy i fizyki.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 00:01   #7
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: Studia Logistyczne

Transport lądowy na PG też tak ma. Ale to dobrze, przynajmniej się nauczą porządnie a potem zabiorą się za transportowanie
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 09:19   #8
kwiatek88
Zadomowienie
 
Avatar kwiatek88
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: <3
Wiadomości: 1 921
Dot.: Studia Logistyczne

Mój TŻ tez studiuje Logistyke na Politechnice Opolskiej - 4 semestr kończy jest na zaocznych i tu masz wykaz zajec jakie ma w kazdym semestrze

http://www.eti.po.opole.pl/downloads...estacIstop.pdf

No i niestety matematyke ma taka że
__________________
Im większe mamy nadzieje....


...tym większe jest nasze rozczarowanie



haloooo....
czy ktoś za mną tęskni...
kwiatek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:16   #9
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Studia Logistyczne

Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
uczęstrzam
Przepraszam, ale robisz CO?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:04   #10
Caaramellaa
Przyczajenie
 
Avatar Caaramellaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: 41-208
Wiadomości: 5
Dot.: Studia Logistyczne

Też teraz zdaję maturę i mam zamiar iść na studia do WSB na kierunek logistyka.
Z tego co wiem to oni patrzą na wyniki z matury, bo kiedyś pisałam do nich i nie jest wymagany żaden dodatkowy przedmiot, no ale wiadomo jeśli ktoś ma dodatkowy przedmiot na maturze i dobre wyniki to wtedy łatwo się dostać.
__________________
` Szalenie zakochana w Moim Robercie. <3

__
Matura 2011 - nie mogę się doczekać normalnie.
Caaramellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:43   #11
AjcCc
Zadomowienie
 
Avatar AjcCc
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: kraniec świata.
Wiadomości: 1 355
Dot.: Studia Logistyczne

Cytat:
Napisane przez Caaramellaa Pokaż wiadomość
Też teraz zdaję maturę i mam zamiar iść na studia do WSB na kierunek logistyka.
Z tego co wiem to oni patrzą na wyniki z matury, bo kiedyś pisałam do nich i nie jest wymagany żaden dodatkowy przedmiot, no ale wiadomo jeśli ktoś ma dodatkowy przedmiot na maturze i dobre wyniki to wtedy łatwo się dostać.
ostatnio w szkole mieliśmy spotkanie z przedstawicielami WSB i mówili, że u nich na wszystkie kierunki poza turystyką liczy się tylko kolejność zgłoszeń
__________________


AjcCc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 23:55   #12
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: Studia Logistyczne

Nam za to w zeszłym roku mówili, że liczy się tylko średnia ocen
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 12:09   #13
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Studia Logistyczne

Odświeżam

Czy logistyka jest koniecznie dla umysłów ścisłych, czy mogą odnaleźć się na niej humaniści?

Podobno to dosyć przyszłościowy kierunek, a opinie o nim niestety są mylące, niektórzy piszą, że to dla humanistów dobre, a inni, że dużo cisną z matematyki i fizyki
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 15:07   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia Logistyczne

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 23:03   #15
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Studia Logistyczne

Cytat:
Napisane przez Caaramellaa Pokaż wiadomość
Też teraz zdaję maturę i mam zamiar iść na studia do WSB na kierunek logistyka.
Z tego co wiem to oni patrzą na wyniki z matury, bo kiedyś pisałam do nich i nie jest wymagany żaden dodatkowy przedmiot, no ale wiadomo jeśli ktoś ma dodatkowy przedmiot na maturze i dobre wyniki to wtedy łatwo się dostać.
Na WSB przyjmują wszystkich jak popadnie

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Odświeżam

Czy logistyka jest koniecznie dla umysłów ścisłych, czy mogą odnaleźć się na niej humaniści?

Podobno to dosyć przyszłościowy kierunek, a opinie o nim niestety są mylące, niektórzy piszą, że to dla humanistów dobre, a inni, że dużo cisną z matematyki i fizyki
Jeżeli nie kumasz matmy czy fizyki kompletnie to nie ma sensu żebyś tam szła. Jeżeli jednak jesteś osobą, która potrafi przyłożyć się do nauki i jeżeli czegoś chce to to osiągnie to powinna sobie poradzić. Takie przedmioty jak analiza, algebra, statystyka, fizyka czy chemia z pewnością cie nie ominą. Wjedź na stronę konkretnej uczelni i zobacz jaki mają plan studiów. Dowiedz się od innych jak na prawdę jest.

Edytowane przez michachacha
Czas edycji: 2011-06-24 o 23:04
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 23:07   #16
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Studia Logistyczne

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Odświeżam

Czy logistyka jest koniecznie dla umysłów ścisłych, czy mogą odnaleźć się na niej humaniści?

Podobno to dosyć przyszłościowy kierunek, a opinie o nim niestety są mylące, niektórzy piszą, że to dla humanistów dobre, a inni, że dużo cisną z matematyki i fizyki
Zależy czy startujesz na inżyniera czy z licencjacie.
Na licencjacie tak czy siak jest matematyka, różnie czasami tylko semestr czasami dwa, ale jest to normalna akademicka matematyka. Da się przejść i przeżyć. Co do inżyniera, niestety nie pomogę znam siatkę godzin i przebieg studiów logistycznych z licencjatem, gdzie fizyki i chemii nie ma i da się przejść. Nie trzeba być umysłem bardzo ścisłym, wystarczy naprawdę się przyłożyć i to nie jest nic nie do przejścia.

Po prostu przejrzyj siatkę godzin i przedmioty na kierunku - konkretnym, który cie interesuje.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 23:11   #17
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Studia Logistyczne

tylko że po licencjacie nikt nie szuka logistyka.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 23:24   #18
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Studia Logistyczne

Masz międzynarodową firmę spedycyjną? Jesteś szefem dużej firmy logistycznej? Czy jak? Wbrew pozorom praca jest mało skomplikowana, przyjmują bardzo chętnie do pracy po szkole policealnej z tytułem technika logistyka, ważne są tutaj języki obce i doświadczenie. Akurat siedzę w temacie i takie są moje doświadczenia
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 22:10   #19
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Studia Logistyczne

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Masz międzynarodową firmę spedycyjną? Jesteś szefem dużej firmy logistycznej? Czy jak? Wbrew pozorom praca jest mało skomplikowana, przyjmują bardzo chętnie do pracy po szkole policealnej z tytułem technika logistyka, ważne są tutaj języki obce i doświadczenie. Akurat siedzę w temacie i takie są moje doświadczenia
U mnie na uniwersytecie jest kierunek logistyka (na wydziale zarzadzania) ale tylko 3 letni tzn ze magisterke musze robic juz na innym kierunku albo w innym miescie? i po tym licencjacie mam szanse na jakas prace? Orientujesz sie moze?
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 17:51   #20
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Dostałam sie na 2 kierunki - logistyke na uniwerystecie (licencjat) i na transport na politechnice (inż). I teraz nie wiem co z tego wybrac. Mam zamiar poprawic mature za rok i jak mi sie nie spodoba na tych studiach to isc na to co chcialam teraz, ale sie nie dostałam, no chyba ze mi sie spodoba to nie bede poprawiac tej matury Nie chce robic roku przerwy bo pewnosci ze napisze ta mature dobrze nie ma

I nie wiem na co lepiej isc, mysle ze logistyka bedzie troche łatwiejsza i bym miala wiecej czasu na nauke do matury ale u mnie nie ma magisterki z tego, wiec musialabym pojsc z tego a jakies zarzadzanie/ekonomie chyba ze licencjat z logistyki a pozniej isc na ten transport na inzynierskie? mozna tak? opłaca sie w ogole cos takiego?

Znowu ten transport wydaje mi sie bardziej przyszlosciowy ale nie wiem czy pogodze nauke na studiach technicznych z nauka do matury i ten transport u mnie tez jest tylko 3,5 letni, na magisterke bym musiala isc na cos innego, ale wtedy moge pojsc tylko na uczelnie techniczna, na ten sam wydzial tak?


Moze jest tu ktos kto ma jakies obeznanie w tych kierunkach, albo bedzie mi umial cokolwiek doradzic bo ja juz nie mam pojecia co mam wybrac
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:15   #21
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

A na co chcesz się wybrać w razie czego gdyby któryś z tych kierunków by Ci się nie spodobał i poprawiłabyś maturę?

Patrzyłaś na plan studiów tych dwóch kierunków? O tego powinnaś zacząć.
Ja bym wybrała studia inżynierskie tym bardziej, że licencjat z logistyki to marny wybór, bo dla inżynierów z tego samego kierunku będziesz nikłą konkurencją.
Robienie licencjatu z logistyki, a później inżynierii z transportu nie ma sensu, bo wtedy masz skończone 2 podobne kierunki I stopnia i żadnej magisterki. Przecież nie musisz robić magisterki tam gdzie studia I stopnia. Musiałabyś przeczytać regulamin na jakich zasadach przyjmowani są na studia II stopnia na uczelni, która Cię zainteresuje.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:31   #22
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Mój znajomy kończy teraz magisterkę z transportu na politechnice i mówi, że po tych studiach ma bardzo dobre wykształcenie logistyczne i że absolwenci jego kierunku stanowią konkurencję na rynku dla magistrów logistyki, nawet w branży typowo logistycznej To jest bardzo ogarnięty chłopak i nie miałby powodów, żeby zmyślać Więc ja radziłabym Ci transport, po którym masz później więcej możliwości. Ponadto tak jak już wyżej napisała koleżanka - mając licencjat z logistyki będziesz gorzej postrzegana przez pracodawców niż inżynierowie.

A jeśli chodzi o ilość nauki - podejrzewam, że tak czy inaczej będzie Ci trochę brakowało czasu na naukę do matury. Przemyśl dobrze tę kwestię... Pozdrawiam
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:42   #23
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
A na co chcesz się wybrać w razie czego gdyby któryś z tych kierunków by Ci się nie spodobał i poprawiłabyś maturę?

Patrzyłaś na plan studiów tych dwóch kierunków? O tego powinnaś zacząć.
Ja bym wybrała studia inżynierskie tym bardziej, że licencjat z logistyki to marny wybór, bo dla inżynierów z tego samego kierunku będziesz nikłą konkurencją.
Robienie licencjatu z logistyki, a później inżynierii z transportu nie ma sensu, bo wtedy masz skończone 2 podobne kierunki I stopnia i żadnej magisterki. Przecież nie musisz robić magisterki tam gdzie studia I stopnia. Musiałabyś przeczytać regulamin na jakich zasadach przyjmowani są na studia II stopnia na uczelni, która Cię zainteresuje.
Na geodezje i kartografie, ew. budownictwo

Wiem ze nie musze robic na tej samej uczelni ale u mnie w miescie jest tylko jedna panstwowa gdzie jest logistyka, jak gdzies indziej jest to na wyzszej szkole czegos tam, prywatnie. A czy bym mogla wyjechac do innego miasta to pewnosci na dzien dzisiejszy nie mam.

Na plan studiow patrzylam mniej wiecej ale szczerze mowiac niewiele mi to mowi Wiem tylko ze ten transport to mechanika, fizyka itp, na logistyce jest wiecej jakis statystyk, ekonomii itd

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Mój znajomy kończy teraz magisterkę z transportu na politechnice i mówi, że po tych studiach ma bardzo dobre wykształcenie logistyczne i że absolwenci jego kierunku stanowią konkurencję na rynku dla magistrów logistyki, nawet w branży typowo logistycznej To jest bardzo ogarnięty chłopak i nie miałby powodów, żeby zmyślać Więc ja radziłabym Ci transport, po którym masz później więcej możliwości. Ponadto tak jak już wyżej napisała koleżanka - mając licencjat z logistyki będziesz gorzej postrzegana przez pracodawców niż inżynierowie.

A jeśli chodzi o ilość nauki - podejrzewam, że tak czy inaczej będzie Ci trochę brakowało czasu na naukę do matury. Przemyśl dobrze tę kwestię... Pozdrawiam
A wczesniej byl na inzynierskich tak? pytam bo czesto na politechnikach sa tez normalne licencjackie

No wiem ze ten transport lepszy bo co inzynier to inzynier ale nie wiem czy nauka o mechanice, silnikach itd to cos dla mnie

Wiem ze z tym czasem bedzie mega ciezko ale wlasnie zobacze, postudiuje troche i zdecyduje czy dam rade i ze studiami i z matura a jak nei to zobacze czy rzucam studia i biore sie za mature czy zostawiam mature w spokoju i studiuje dalej chociaz bede pewnie umiala podjac decyzje rownie szybko jak i teraz
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:49   #24
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
A wczesniej byl na inzynierskich tak? pytam bo czesto na politechnikach sa tez normalne licencjackie

No wiem ze ten transport lepszy bo co inzynier to inzynier ale nie wiem czy nauka o mechanice, silnikach itd to cos dla mnie

Wiem ze z tym czasem bedzie mega ciezko ale wlasnie zobacze, postudiuje troche i zdecyduje czy dam rade i ze studiami i z matura a jak nei to zobacze czy rzucam studia i biore sie za mature czy zostawiam mature w spokoju i studiuje dalej chociaz bede pewnie umiala podjac decyzje rownie szybko jak i teraz
Tak, na inżynierskich
To może idź na ten transport, postudiuj dwa miesiące (i skup się tylko na tym) i zobaczysz, czy te studia mniej więcej Ci odpowiadają, czy to zupełnie nie dla Ciebie. Wtedy podejmiesz decyzję, czy zostajesz i ciągniesz, co zaczęłaś, czy rzucasz to w pierony i bierzesz się za naukę do matury

Ja bym tak zrobiła na Twoim miejscu, ale to tylko moja sugestia

edit: Ja i moje ogarnięcie Doradziłam Ci to, co sama wyżej napisałaś
__________________



happiness is easy!




Edytowane przez Styczniowa93
Czas edycji: 2011-07-19 o 18:51
Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:05   #25
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

no tez tak mysle ze to bedzie najlepsze wyjscie, chociaz ja juz siebie widze na jakims wykladzie z budowy silnikow, elektrotechniki, serwisow pojazdow... pewnie przez pierwsze 2 miesiace to ciezko mi bedzie w ogole ogarnac co sie dzieje

edit: haha nie szkodzi

a jakby ktos jeszcze mogl sie wypowiedziec ktory kierunek lepszy to bylabym wdzieczna
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..



Edytowane przez niby nic
Czas edycji: 2011-07-19 o 19:09
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:26   #26
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Mam obeznanie, mialam specjalizacje z transportu zintegrowanego miedzy innymi.
To wyglada tak- logistykow inżynierow jest jak psów w tej chwili, wiec ze swoim lic. bedziesz miec problem, jesli nie masz znajomosci. Transport jest o wiele bardziej przyszlosciowy i logistyka tez tam bedzie jako przedmiot.

Mozesz skonczyc logistyke a potem isc na magisterke na transport, u nas tak robiono ale to byl inż- mgr inż a nie lic- mgr inż, nie wiem czy tak wolno, ale chyba tak.

Jest tylko taka brutalna prawda- i tak i tak bedzie problem z magisterka. Po logistyce nie ma jak mowisz, a po politechnice czesto za malo osob sie zapisuje i nie otwieraja kierunku. Albo otwieraja raz na dwa lata.

Chyba, ze nie przeszkadza Ci robienie w innym miescie magisterki bo wiem, ze w Szczecinie na bank sa magisterskie z logistyki na AM i co roku sie otwieraja.

Ja bym szla na transport bo widze ile takie studia logistyczne sa warte.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:40   #27
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
i ten transport u mnie tez jest tylko 3,5 letni, na magisterke bym musiala isc na cos innego, ale wtedy moge pojsc tylko na uczelnie techniczna, na ten sam wydzial tak?
jak znajdziesz inną uczelnie na której wydział będzie tak samo nazwany jak na poprzedniej to Ci pogratuluję
co ma do magisterki wydział? nie liczy się wydział a kierunek jaki byś wybrała. na niektórych uczelniach kierunek na studiach I stopnia musi się pokrywać w 60% z kierunkiem II stopnia. na innych uczelniach znowu jest całkiem obojętne co studiowałaś wcześniej. musisz poczytać regulaminy przyjęć na mgr, bo co uczelnia to inne zasady.
i nie wydaje mi się żeby był wymóg robienia magistra na uczelni technicznej, myślę że mogłabyś iść na uniwersytet - choć na jaki kierunek to nie mam pojęcia, najprędzej to chyba ekonomia.
Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
To może idź na ten transport, postudiuj dwa miesiące (i skup się tylko na tym) i zobaczysz, czy te studia mniej więcej Ci odpowiadają, czy to zupełnie nie dla Ciebie.
z tym że pierwsze dwa miesiące mają się nijak do wyglądu pozostałych miesięcy, semestrów. jakbym ja miała wydać opinię o moim kierunku po dwóch miesiącach to pewnie bym z niego zrezygnowała
na początku są przedmioty ogólne, czasami tylko dla "picu". i najczęściej to na nie studenci narzekają i mówi się: "jak przetrzymasz pierwszy semestr/rok to potem jest już fajnie" - i ja mogę to potwierdzić, dużo bardziej podobał mi się II semestr niż I.

No i kwestia "wolnego czasu do nauki matury". Już to widzę jak na licencjacie masz całe popołudnia wolne, a na iżynierze zakuwasz dniami i nocami. Tym w ogóle bym się nie kierowała jeśli chodzi o ilość czasu wolnego

A co ja bym wybrała? Transport
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:53   #28
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
z tym że pierwsze dwa miesiące mają się nijak do wyglądu pozostałych miesięcy, semestrów. jakbym ja miała wydać opinię o moim kierunku po dwóch miesiącach to pewnie bym z niego zrezygnowała
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego napisałam mniej więcej.
Tak naprawdę studia można oceniać po ich ukończeniu. Bo IV semestr też może Ci się nie podobać...
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:54   #29
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Mam obeznanie, mialam specjalizacje z transportu zintegrowanego miedzy innymi.
To wyglada tak- logistykow inżynierow jest jak psów w tej chwili, wiec ze swoim lic. bedziesz miec problem, jesli nie masz znajomosci. Transport jest o wiele bardziej przyszlosciowy i logistyka tez tam bedzie jako przedmiot.

Mozesz skonczyc logistyke a potem isc na magisterke na transport, u nas tak robiono ale to byl inż- mgr inż a nie lic- mgr inż, nie wiem czy tak wolno, ale chyba tak.

Jest tylko taka brutalna prawda- i tak i tak bedzie problem z magisterka. Po logistyce nie ma jak mowisz, a po politechnice czesto za malo osob sie zapisuje i nie otwieraja kierunku. Albo otwieraja raz na dwa lata.

Chyba, ze nie przeszkadza Ci robienie w innym miescie magisterki bo wiem, ze w Szczecinie na bank sa magisterskie z logistyki na AM i co roku sie otwieraja.

Ja bym szla na transport bo widze ile takie studia logistyczne sa warte.
no wlasnie srednio mi sie wydaje ze bym mogla isc po logistyce lic. na magisterke z transportu, ale jak cos to i tak wolalabym miec inzyniera z transportu, bo pewnie łatwiej by było załapac sie do jakiejs pracy. Orientujesz sie moze czy po samym inzynierze mozna jakas prace juz dostac (oczywiscie nie mowie o zarabianu kokosow, ale zeby jakies doswiadczenie juz lapac?

Co do tej maisterki to nie mam pojecia,jakby to wygladalo bo wiadomo ze to zalezy od tego jaka prace bym miala zeby sie tam utrzymac itd.
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 20:03   #30
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego napisałam mniej więcej.
Tak naprawdę studia można oceniać po ich ukończeniu. Bo IV semestr też może Ci się nie podobać...
a ja prostuję, że mniej niż więcej
i jeśli komuś się IV i następny semestr nie podoba to może mieć problem z przyszłą pracą. bo I sem może się nie podobać - przedmioty ogólne. ale następne semestry to już przedmioty wyspecjalizowane, mające coraz więcej wspólnego z pracą. szczególnie na inżynierze. pod tym kątem pisałam o "wadach" pierwszego semestru.
autorka po dwóch miesiącach naprawdę może się przerazić, będzie mieć pewnie matmę i fizykę naraz i kto wie jakie przedmioty jeszcze. wiem co ludzie u mnie na roku mówili: "co ja robię na tym kierunku". ale przeczekali, zostali i teraz jest ok
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-07-19 o 20:06
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-29 14:04:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.