Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-21, 14:23   #211
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Cytat:
Napisane przez Madrytka72 Pokaż wiadomość
Czyli generalnie stres jest tak na prawdę w każdym z tych kierunków , a myślałam że tu głownie w logityce :P w takim razie dziękuje za informacje
Co do języków to wiadomo im więcej i lepiej się je zna tym lepiej dla nas. Ale niestety na studiach inżynierskich, bynajmniej u mnie na politechnice poziom nauczania ang jest bardzo słaby, a nacisk jest raczej kładziony na przedmioty stikte inżynierskie, dlatego duzo osób, w tym ja, skupia sie raczej na matmie, fizyce itp anizeli na takim angolu :/
Znam to z własnego doświadczenia. Niestety, o języki na studiach trzeba zadbać samemu. Jest masa kursów, nawet wakacyjnych a także jak się robi praktyki to firmy często maja u siebie kursy języków obcych i można chodzić na takie zajęcia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 14:52   #212
Madrytka72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

No doładnie czyli nie pozostaje nic innego jak w wakacje się gdzieś zapisać albo samemu skupić się na jakimś języku.
Madrytka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 22:24   #213
Madrytka72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

dziewczyny, jeszcze jedno pytanie. Czy myślicie, że po sterowaniu ruchem łatwo będzie ze znalezieniem pracy ? nie jest to jakoś popularny kierunek tak jak logistyka
Madrytka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 22:55   #214
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

To zalezy czy naucza Cie programowac sygnalizacje i ja instalowac, projektowac ruch na drogach zgodnie z prawem. Sprawdz liste przedmiotow, bo jesli nie zrobia z Ciebie osoby, ktora mozna poslac na miejsce i wykona zadanie to po prostu zatrudnia elektryka, do projektowania kogos po specjalizacji z budownictwa. Zastanow sie na jakim stanowisku siebie widzisz i zobacz czy masz z tego przedmioty.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 23:09   #215
Madrytka72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Wydaje mi się, że przedmiotów jest sporo, dużo laboratoriów i projektów( m.in technika cyfrowa, elektronika) . Ogólnie słyszałam, ze to chyba jedna z najtrudniejszych specjalizacji u mnie na wydziale. Tylko, że mam wrażenie, że idąc na nią to tak na prawde idę troche w ciemno, bo przeglądając oferty pracy to wszędzie poszukują logistyków
Madrytka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 23:27   #216
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Ogólnie wsrod moich znajomych elektrykow i budowlancow od drog jest tak, ze jak jest budowa drogi to maja prace, budowa sie konczy i sa zwalniani. Czesto na zasadzie, ze zatrudnienie maja tylko latem, a zima juz nie, bo sie zima nie buduje.

Musialabys moze wyslac pare emaili do firm zajmujacych sie sygnalizacja, czy w ogole ktos po takim kierunku wchodzi u nich w gre. I pewnie bys musiala szukac za granica, nie wiem jak u Was, ale u mnie z powodu 500+ ucieto caly budzet na infrastrukture, nie bedzie sie budowac drog przez kilka lat.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 18:03   #217
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Cytat:
Napisane przez Madrytka72 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że przedmiotów jest sporo, dużo laboratoriów i projektów( m.in technika cyfrowa, elektronika) . Ogólnie słyszałam, ze to chyba jedna z najtrudniejszych specjalizacji u mnie na wydziale. Tylko, że mam wrażenie, że idąc na nią to tak na prawde idę troche w ciemno, bo przeglądając oferty pracy to wszędzie poszukują logistyków
Idąc na studia szłaś w ciemno. No tak to już wygląda, że studia to tylko dodatek w tej chwili.
Najpierw pomyśl gdzie byś chciała pracować bo praca to po każdym kierunku i każdej specjalizacji się znajdzie jak ktoś wie co chce ze sobą zrobić po studiach.
I nie licz, że studia Ci cokolwiek zapewnią.
Dla porównania. U mnie, na informatyce inżynierskiej w dodatku nikt nie rozkładał i nie składał komputera. Co dla mnie jest paranoją bo ja to robiłam w technikum. A co to za informatyk co nie potrafi złożyć komputera? Żaden.
I tak jest z każdymi studiami. Chcesz się rozwijać to musisz też to robić poza uczelnią, nie ma innej opcji. Dyplom jeszcze nie zapewnia niczego. Taki los i takie czasy przyszły, że każdy głupi studia kończy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 21:47   #218
jestem_lamusem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

To może ja się wypowiem, a co.

Jeśli chodzi o logistykę, to powiedzmy jedną rzecz. Logistyka nie jest kierunkiem inżynierskim. To tylko w chorym polskim systemie edukacji jest takie coś jak inżynier logistyk. Logistyka to jest nauka(dla mnie żadna nauka, po prostu dziedzina zawodowa), która dotyczy głownie ekonomii i zarządzania. Robienie z tego inżyniera na siłę jest śmieszne i potwierdza tylko fakt o degeneracji statusu wykształcenia wyższego w Polsce. Inżynierem będzie student mechaniki, elektrotechniki, elektroniki, budownictwa itd., a nie student logistyki. Inżynier rozwiązuje problemy, w odróżnieniu od logistyka, który na studiach wkuwa się jakichś nieżyciowych regułek z zarządzania. Owszem, na studiach "inżynierskich" z logistyki pewnie znajdą się jakieś inżynierskie przedmioty, ale to nie wystarczy. Logistyk nie jest projektantem, architektem magazynu, specem od projektowania systemów IT w magazynie. Logistyk jest logistykiem. Nie jest inżynierem. Jest logistykiem.

Czy warto studiować logistykę? Nie. Uważam, że warto studiować to, co się wam podoba, nawet jeśli to jest kierunek bez perspektyw. Wtedy można jednocześnie studiować i pracować. Studiowanie logistyki, bo po niej jest niby praca, nic wam nie da, bo konkurencja jest ogromna, a same stawki nie powalają, a ponadto kierunek jest piekielnie nudny. Zdecydowanie odradzam. Pomyślcie. Nie niszczcie sobie życia zawodowego tylko dlatego, bo logistyka niby taka fajna. Nie, to jest badziewie.

Co do specjalizacji sterowania ruchem, to widzę, że nie tylko Politechnika Łódzka ma dziwne pomysły. Zastanówcie się przez chwilę. Macie do wyboru na pracownika dwóch kandydatów, jeden po elektronice , a drugi po logistyce ze specjalnością sterowania ruchem. Jako człowiek, który spędził na logistyce (niestety) 3.5 roku, muszę powiedzieć, że nawet bym nie spojrzał na kandydata z logistyki. Studiowałem na PŁ logistykę i muszę wam powiedzieć, że to co tam się działo, to była patologia. Niby byłem na specjalności Systemy informatyczne w logistyce, ale niczego się nie dowiedziałem na studiach, bo wykładowcy uważali nas za studentów drugiej kategorii, których niczego nauczyć nie można. Po prostu specjalizacja to była jedna wielka fikcja. Wszyscy nas tam mieli w przysłowiowych 4 literach i uważali nas za ... debili. Tak było. Dlatego niczego się nie nauczysz na logistyce, nawet na specjalności "Loty kosmiczne na Marsa tam i z powrotem". Nie polecam, odradzam, mam nadzieję, że kogoś zniechęciłem do studiowania gównostyki.

Żadne studia w naszym wspaniałym nowym systemie edukacji nie nauczą konkretów, dlatego trzeba się samemu dokształcać. Mimo to nie zniechęcam do studiów, bo są kierunki bardzo konkretne, z wysoką renomą, które mimo to COŚ wam dadzą.

I może jeszcze jedna sprawa. Nie idźcie na nowo otwierane kierunki, a już na pewno nie na kierunki interdyscyplinarne. Kierunek interdyscyplinarny to trochę ze wszystkiego, czyli nic z niego nie macie. Wszystkie te nowe interdyscyplinarne badziewia można o kant 4 liter potłuc, polecam kierunki "klasyczne". U nas na PŁ śmieją się z "Systemów sterowania inteligentnymi budynkami" , albo z "Inżynierii kosmicznej". Te kierunki mogłyby być spokojnie specjalnościami na innych kierunkach, ale to brzmi słabo, taka specjalność. Walnięcie nowego kierunku brzmi o wiele lepiej. Najgorszą patologią jest mimo to "Inżynieria zarządzania", kierunek którego nazwa jest oksymoronem.

Pozdrawiam.
jestem_lamusem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 15:48   #219
magdalenaa27
Przyczajenie
 
Avatar magdalenaa27
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 24
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Ja studiuję logistykę i powiem tak - jeśli widzisz siebie w tej branży to próbuj, studia są ciekawe, ale wymagające. Studiuję na UTH w Warszawie, w sumie nie mam jakichś zarzutów, studia są ok. Na pewno ważne jest to, że uczelnia współpracuje z firmami liczącymi się w branży.
Zapisz

Edytowane przez magdalenaa27
Czas edycji: 2017-01-31 o 10:01
magdalenaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 20:36   #220
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Logistyka

Siemka, co sądzicie o studiach logistyki na politechnice rzeszowskiej? Ktoś studiował? Jakie perspektywy pracy. warto?
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 21:56   #221
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Logistyka

Ja niebawem kończę mgr na Uniwersytecie Łódzkim i od 2 lat pracuję w zawodzie
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 17:27   #222
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: Logistyka

gratulacje a ciężko było dostać tą pracę? Robiłaś jakieś praktyki?
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 18:14   #223
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Logistyka

Moje praktyki wyglądały tak że pojechałam do firmy, podpisali mi wszystkie doksy a ja wypełniłam dzienniczek i o tyle także nic z nich nie wyniosłam, tylko tyle że zaliczone na studiach.

Najpierw pracowałam w firmie typowo spedycyjnej, CV, rozmowa i już. Niestety atmosfera tam panująca jest, delikatnie mówiąc, przykra, więc zmieniłam firmę i tutaj tak samo - CV, dwie rozmowy - najpierw z babeczką z HR a później z kierownikiem. Nie sądziłam, że się dostanę bo to jednak korpo, duża firma która ma mnóstwo oddziałów na świecie,więc myślałam, że potrzebują kogoś z doświadczeniem, a tu miłe zaskoczenie- znacznie fajniejsi ludzi, bardziej otwarci na nowych pracowników, nie mieli problemu żeby wytłumaczyć, podpowiedzieć co zrobić w zaistniałej sytuacji, a w spedycji dużo się dzieje i trzeba dużo nakłamać i nakręcić żeby wyjść na swoje, więc miałam sporo do nauki
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 19:32   #224
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: Logistyka

Cytat:
Napisane przez _balance Pokaż wiadomość
Moje praktyki wyglądały tak że pojechałam do firmy, podpisali mi wszystkie doksy a ja wypełniłam dzienniczek i o tyle także nic z nich nie wyniosłam, tylko tyle że zaliczone na studiach.

Najpierw pracowałam w firmie typowo spedycyjnej, CV, rozmowa i już. Niestety atmosfera tam panująca jest, delikatnie mówiąc, przykra, więc zmieniłam firmę i tutaj tak samo - CV, dwie rozmowy - najpierw z babeczką z HR a później z kierownikiem. Nie sądziłam, że się dostanę bo to jednak korpo, duża firma która ma mnóstwo oddziałów na świecie,więc myślałam, że potrzebują kogoś z doświadczeniem, a tu miłe zaskoczenie- znacznie fajniejsi ludzi, bardziej otwarci na nowych pracowników, nie mieli problemu żeby wytłumaczyć, podpowiedzieć co zrobić w zaistniałej sytuacji, a w spedycji dużo się dzieje i trzeba dużo nakłamać i nakręcić żeby wyjść na swoje, więc miałam sporo do nauki
z tego co rozumiem pracujesz w spedycji?
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 23:10   #225
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Logistyka

Tak.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 18:34   #226
RoksanaSz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Dot.: Logistyka

Jakbyś potrzebowała to tu znajdziesz notatki z UR
RoksanaSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 03:36   #227
glorossi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Cześć wszystkim!

Niedługo kończę licencjat z logistyki na SGGW i myślę nad studiami magisterskimi. Czy jest ktoś, kto studiuje zaocznie zarządzanie ze specjalnością TSL na UTH, zarządzanie na SGH ze specjalnością zarządzanie w transporcie i logistyce oraz zaocznie logistykę na SGGW? Chodzi mi o poziom nauczania, program studiów na UTH i SGH oraz samąa uczelnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez glorossi
Czas edycji: 2017-03-19 o 03:45
glorossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 09:29   #228
weronika223
Raczkowanie
 
Avatar weronika223
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 38
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Cytat:
Napisane przez glorossi Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Niedługo kończę licencjat z logistyki na SGGW i myślę nad studiami magisterskimi. Czy jest ktoś, kto studiuje zaocznie zarządzanie ze specjalnością TSL na UTH, zarządzanie na SGH ze specjalnością zarządzanie w transporcie i logistyce oraz zaocznie logistykę na SGGW? Chodzi mi o poziom nauczania, program studiów na UTH i SGH oraz samąa uczelnie.

Pozdrawiam
Ja studiuję TSL na magisterce na UTH, ale dziennie : ) W przyszłym roku się bronię : )

Jeśli chodzi o poziom nauczania, to nie mam się do czego przyczepić. Jest dużo zajęć praktycznych, ale według mnie ich im więcej tym lepiej, bo w ten sposób można się najwięcej nauczyć : D

Co do wykładowców, to osoby mające naprawdę sporą wiedzę na temat logistyki, transportu i spedycji. Ale podchodzą do studenta normalnie, są wymagający, ale jeśli widać, że student się stara i uczy to nie będzie miał problemów z zaliczeniem : )

Atmosfera na moim roku jest super, jest tu sporo znajomych jeszcze ze studiów licencjackich, szkoda będzie w przyszłym roku kończyć te studia ; )

Jakbyś jeszcze miała jakieś pytania to pisz tutaj, albo na priv : ))


Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
weronika223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 14:13   #229
mercedez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Nie polecam pod żadnym pozorem studiowania Logistyki dla osób które nie mają znajomości by się zaczepić w tej branży. Niestety bezrobotnych logistyków jest teraz bardzo dużo bo uczelnie masowo zaczęły przyjmować na ten kierunek i tak się działo przez kilka lat. Absolwentów logistyki jest w tym kraju zdecydowania za dużo i to pomimo tego że studia do najłatwiejszych nie należały, i na moim roku jakaś połowa też wykruszyła się po drodze bo nie zdali matematyki, fizyki albo mieli problemy z napisaniem pracy dyplomowej czy zaliczeniem egzaminu z najtrudniejszych specjalistycznych przedmiotów.

Ja ukończyłem ten kierunek w 2014 roku i to dziś nie udało mi się znaleźć pracy w zawodzie. Niestety pracodawcy mają tylu ludzi do wyboru że zawsze znajdzie się ktoś z kilkuletnim doświadczeniem, zna dobrze kilka języków czy obsługuje specjalistyczne oprogramowanie, którego na studiach was nie nauczą. Do tego jak wiadomo dochodzi polskie załątwianie pracy po znajomości, i taki przeciętny absolwent ma niewielkie szanse na znalezienie pracy bez pleców.

Dodatkowo logistyk w Polsce to zazwyczaj 2 tysięce, maxymalnie 3-4 tysiące netto. Więcej nie zarobisz jako specjalista, a niewiem czy w tym wypadku ukończenie tak wymagającego kierunku, znajomośc kilku języków obcych na poziomie C1 się tak opłaca. Jeszcze coraz częściej trzeba znać rosyjski/ukraiński bo magazyny teraz okupują właśnie pracownicy z Ukrainy i coraz trudniej o pracę może nie dla Polaków, ale dla młodych bez doświadczenia.


Jeżeli chodzi o maturę to jak masz problem z napisaniem podstawy na jakieś +80-90% to lepiej idź na jakąś ochrone środowiska bo zaliczenie fizyki, matematyki, statystyki, rachunkowości i kilku innych przedmiotów będzie nie do przejścia.

Edytowane przez mercedez
Czas edycji: 2017-04-07 o 14:25
mercedez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-13, 09:10   #230
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Według mnie to dobry kierunek studiów i co najważniejsze - przyszłościowy A właśnie, tak mi się przypomniało - teraz 23 czerwca w Krakowie Wyższa Szkoła Europejska organizuje warsztat "Logistyka jest wszędzie, czyli decyzje logistyczne w praktyce" Już teraz można się bezpłatnie zarejestrować

Edytowane przez dzasq
Czas edycji: 2017-06-13 o 09:37
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 14:41   #231
Dominiaaaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Ja właśnie skończyłam pierwszy rok logistyki na https://wsaib.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/logistyka i przyznaję, że na początku było mi bardzo ciężko. Studia okazały się zupełnie innym światem niż liceum, ale po pierwszym semestrze było już dużo łatwiej. Na pewno się nie poddam, bo wiem, że to jest właśnie to czym chcę się zajmować . Z mojego krótkiego doświadczenia uważam, że z matematyką powinnaś sobie poradzić
Dominiaaaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 17:10   #232
studentka_zycia
Przyczajenie
 
Avatar studentka_zycia
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Witam!
Podbijam wątek.

Jestem tego roczną maturzystką i od nie dawna (jakoś kilka dni) zaczęłam się zastanawiać na studiowaniem logistyki.
Maturę planuję poprawić tak czy tak w dodatku na studia planuję wybrać się za rok by wszystko przemyśleć.

Zaczęłam się zastanawiać który kierunek jest bardziej opłacalny na przyszłość LOGISTYKA czy TRANSPORT? Oraz czy studiować na politechnice czy na uniwersytecie?

Studia z logistyki jak i z transportu są bardzo ciężkie?
studentka_zycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 14:04   #233
Roksii16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy

Jak do wszystkiego: warto do tematu studiów podejść z głową. Mój znajomy robi logistykę online na WSKZ i jednocześnie pracuje już na magazynie, więc zaraz po studiach będzie miał lepszy start i będzie mógł już aplikować na wyższe stanowisko.
Roksii16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-29 14:04:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.