Wyp³ukiwanie koloru. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-03-21, 20:02   #1
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221

Wyp³ukiwanie koloru.


Hej Mam takie ma³e, szybkie pytanie... Otó¿ mia³am w³osy rozja¶niane i pó¼niej farbowane na platynê przez 5 lat. Aktualnie zmieni³am kolor na czekoladowy br±z, który po ok. 2-3 tygodniach zmy³ siê do ciemnego blondu. Jak d³ugo kolor bêdzie siê zmywa³? Po ilu farbowaniach w³os "nasi±knie" pigmentem? Pozdrawiam
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-22, 02:57   #2
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

,

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:29
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-22, 11:18   #3
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Myje szamponem do w³osów zniszczonych Nigdy nie rozja¶nia³am ca³ych w³osów, tylko odrosty + kilka pojedynczych pasm. No i od jakich¶ dwóch lat nie rozja¶nia³am tylko farbowa³am farb±
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-22, 15:41   #4
annasooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

mi fryzjerka kaza³a zakwaszac w³osy, by kolor siê nie wyp³ukiwa³, co czêsto bywa po farbowaniach na rozja¶nionych blondach. Raz w tyg. przed myciem sp³ukac w³osy wod± z dodatkiem octu, potem myc.
annasooo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-23, 14:23   #5
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 1 082
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Wa¿ne jest odpowiednie nawil¿enie w³osa i domkniêcie ³usek. Zainwestuj w oleje, dobre maski i od¿ywki bez silikonów, a co drugie mycie sp³ukuj w³osy ch³odn± przegotowan± wod± z dodakiem ³y¿ki soku z cytryny lub octu jab³kowego.
martysek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-23, 15:40   #6
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

U¿ywam biovaxu, waxu z aloesem, nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym i oleju kokosowego. Co mycie sp³ukuje w³osy zimn± wod± i suszê ciep³ym (nie gor±cym) powietrzem "z w³osem". Niestety nie mogê u¿ywaæ od¿ywek bez silikonów, bo w³osy s± bardzo d³ugie i mam problemy z rozczesywaniem, gdy u¿yjê od¿ywki bez silikonów.
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-25, 21:43   #7
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Mo¿e kto¶ jeszcze podzieli siê swoj± wiedz±?
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 08:23   #8
ModnaDama
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

a jaki jest najlepszy, ale nie jaki¶ super drogi szampon do w³osów, który zapobiega wyp³ukiwaniu siê koloru?
ModnaDama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-27, 15:01   #9
badteacher
Przyczajenie
 
Avatar badteacher
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Poka¿ wiadomo¶æ
U¿ywam biovaxu, waxu z aloesem, nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym i oleju kokosowego. Co mycie sp³ukuje w³osy zimn± wod± i suszê ciep³ym (nie gor±cym) powietrzem "z w³osem". Niestety nie mogê u¿ywaæ od¿ywek bez silikonów, bo w³osy s± bardzo d³ugie i mam problemy z rozczesywaniem, gdy u¿yjê od¿ywki bez silikonów.
a probowalas odzywke garniera z awokado i karite - nie ma silikonow ale poslizg jest (znaczy ja mam), dzieki tej odzywce moglam przejsc na szampon bez sls (siarczan - dla wlosow farbowanych jest niebezpieczny bo przy myciu pomaga wyplukac sie kolorowi, jak nie uzywa sie silikonow mozna uzywac delikatnych szamponow lub nawet myc odzywka (z tym ze ja nie stylizuje wlosow wiec odpada mi martwienie sie o silikony w stylizatorach)

(mnie dopiero po 8 farbowaniach przestal kolor wyplukiwac sie tak szybko, z tym ze ja farbuje na czerwono, na wlosy ktore byly potraktowane rozjasniaczem zeby usunac stary kolor )
badteacher jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-28, 17:26   #10
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Noo s³ysza³am, ¿e czerwony szybko siê wyp³ukuje :P Bêdê musia³a spróbowaæ tej maski, aczkolwiek mam uprzedzenia co do garniera...
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-29, 09:31   #11
badteacher
Przyczajenie
 
Avatar badteacher
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Poka¿ wiadomo¶æ
Noo s³ysza³am, ¿e czerwony szybko siê wyp³ukuje :P Bêdê musia³a spróbowaæ tej maski, aczkolwiek mam uprzedzenia co do garniera...
no wlasnie teraz juz mi sie tak szybko nie wyplukuje, zregenerowalam wlosy i farbuje tylko odrosty co 6-8 tygodni (zalezy jak dlugo daje rade wytrzymac z odrostem) a calosc co 3-4 miesiace

a czemu masz uprzedzenia? ja nie lubie tych zielonych garnierow bo sklady maja nie za ciekawe ale ten z karite to inna sprawa - krotki, prosty sklad a w nim to co farbowane wlosy potrzebuja, czyli skladniki nawilzajace (choc zdarzaja sie osoby ktorym nie pasuje, jak ze wszystkim)
badteacher jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 13:18   #12
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Po garnierze mia³am zawsze przet³uszczone, przyklapniête w³osy i pojawia³ siê ³upie¿ :P
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-29, 13:49   #13
badteacher
Przyczajenie
 
Avatar badteacher
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Poka¿ wiadomo¶æ
Po garnierze mia³am zawsze przet³uszczone, przyklapniête w³osy i pojawia³ siê ³upie¿ :P
ten garnier jest do zniszczonych i suchych wlosow, do tego jak masz cienkie/delikatne wlosy to moze faktycznie nie sluzyc

ja mam bardzo cienkie ale mam ich duzo plus maja tendencje do wysuszania (przez farbowanie), dzieki granierowi sa nawilzone, z tym ze nauczylam sie nakladac niewielka ilosc ktora rownomiernie rozprowadzam na wlosach i po chwili latwo je rozczesac, potem dokladnie splukuje i nic wiecej nie daje, zadnej odzywki bs bo po garnierze nie ma potrzeby, czasami jak wlosy sa prawie suche to stylizuje zelem lnianym

to moze sprobuj garniera z aloeosem (biale opakowanie), lzejszy (z tym ze ma jeden silikon, ale mozna wtedy myc szamponem z sls co 3-4 mycie a reszte lagodniejszym) ale tez dawal poslizg
badteacher jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-31, 13:23   #14
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Mam raczej grube w³osy ponadto ¿adna od¿ywka nie robi³a mi tego co garnier. Wiêc typowo mi nie s³u¿y³... Aczkolwiek chyba siê skuszê skoro tak go chwilasz...
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-01, 09:17   #15
marshmallows
Raczkowanie
 
Avatar marshmallows
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Poka¿ wiadomo¶æ
Mam raczej grube w³osy ponadto ¿adna od¿ywka nie robi³a mi tego co garnier. Wiêc typowo mi nie s³u¿y³... Aczkolwiek chyba siê skuszê skoro tak go chwilasz...

Ku przestrodze jesli chodzi o garniera, maske w zielonym okrag³ym opakowaniu do w³osów o zgrozo! farbowanych- to jest totalny sciagacz koloru.Nie polecam.

Ze swoich spostrzezen, bardzo wyrazie widac by³o na swiezo ufarbowanych w³osach niszczycielskie dzia³anie oleju kokosowego i palmowego(w ogole nasycone mi zdejmuja farbe).
Dlatego krotko po farowaniu uzywam tylko oleji wielonienasyconych


Po farbowaniu maska zakwaszajaca(ja dodaje po prostu cytryny do maski) na min, pol godziny bo trzeba w³osy po zasadowej farbie zneutralizowac i domknac ³uski.
Dodatkowo do ostatniego plukania dodaje ocet i dzieki tym praktykom zobaczylam ze faktycnie kolor d³uzej sie 3ma.

No i w³osy ratuje czasem suchym szamponem i myje co 3 dzien- mysle ze to kluczowe


Takze Ameryki nie odkry³am...
__________________
szczê¶liwa ¿onka, jeszcze szczê¶liwszy m±¿

W£OSOMANIA;

Blondowy schizolec
marshmallows jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-01, 22:47   #16
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Hmmm.. A ja w³a¶nie u¿ywam oleju kokosowego... Co prawda co drugi tydzieñ, ale zawsze. Muszê po kolejnym farbowaniu przyjrzeæ siê temu A czy cytryna przypadkiem nie rozja¶nie w³osów?
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-05, 23:27   #17
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Up
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-21, 16:27   #18
ivysmall
Przyczajenie
 
Avatar ivysmall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Wyp³ukiwanie koloru.

Po pierwsze:
Do w³osów farbowanych nie u¿ywamy szamponów przeciw³upie¿owych bo one z zasady s± niszczycielami koloru. Chyba, ¿e jest taka potrzeba (nigdy nie lekcewa¿my ³upiezu!) to kolor po¶wiêcamy aby wygnaæ grzybka

Po drugie:
Przed farbowaniem otwieramy ³uski w³osa szamponem oczyszczaj±cym. Kolor aby by³ intensywny musi wnikn±æ do wnêtrza w³osa. A nie zrobi tego dok³adnie jesli farba oblepi tylko zamkniete ³uski. Wtedy przy ka¿dym myciu sp³ukujemy pigment który siedzi na w³osie zamiast w jego wnêtrzu i wtedy mamy wyp³owia³y kolor. Tak wiêc przed farbowaniem otwiera³y ³useczki, po za¶ zamykamy sszamponem do w³osów farbowanych.

Po trzecie:
Kolor bêdzie blad³ tak czy siak, bo na w³osy dzia³a wiele szkodliwych dla kolorów czynników chociazby atmosferycznych, czy pospolity chlor.
Dla od¶wie¿enia koloru mo¿na w³osy nawet raz na miesi±c przejechaæ farb± bezamoniakaln±, która nie wp³ywa ¼le na konddycje w³osów. Mo¿na jej uzywaæ bezpiecznie ¿e fest!

Po czwarte:
koloryzujemy profesjonalnymi farbami. Farby drogeryjne maj± w sobie wiele silikonu, na który narzeka³y¶cie wcze¶niej dziewczyny, wiec wiecie

Gwarantuje Wam, ¿e te cztery punkty które opisa³am to prosta droga do ³adnego trwa³ego koloru.
ivysmall jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.