Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 09:13   #1741
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Lukrecja nie probuj nawet essence jesli masz cere sklonna do przetluszczania,bedziesz sie swiecila.....
To fajny puder ,dobrze kryje,ale pozostawia metaliczny blask ,no i po kilku godz swiecenie.
ja mam tlusta cere i umnie tak bylo.

Bardzo podobaja mi sie z opisu te pudry fyrinnae.
Na pewno zamowie ten bez miki,ceny tez sa ok.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 09:19   #1742
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
..."w miarę mineralny"? Nie, nie jest. Powiedziałabym, że jest wybitnie niemineralny. Skład i komentarz jest tutaj:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4142

Tranqil babe, zwróć uwagę na cechy definicyjne, jakie podałam dla kosmetyku mineralnego. "Nie zawiera talku" traktuję jako odrębną cechę nie przez przypadek. Jest to niejako zastrzeżenie do cechy pierwszej: "zawiera minerały". Nikt nie oskarża talku "o nie bycie minerałem" . Talk został skazany na banicję nie przeze mnie, tylko przez pomysłodawców nurtu kosmetyki mineralnej, producentów, którzy zrobili z tego nurtu całą gałąź przemysłu kosmetycznego i wreszcie przez świadomość kosumentek, którym bardziej odpowiadają produkty beztalkowe. To zadecydowało o "tradycji" utożsamiania pojęć: kosmetyk mineralny = kosmetyk beztalkowy.

Mnie osobiście talk podrażnia i zapycha, dlatego m.in. zaczęłam szukać alternatywy dla tradycyjnej kolorówki.
rozumiem ze chodzilo Ci o spoleczne definicje, ja ze swojej strony zauwazylam jedynie jak malo owa definicja jest sensowna i skorygowałam to poniewaz, kilka razy spotkalam sie z osobami które były ogromnie pewne ze talk to nie jest mineral i co ja za głupoty mowie tak twierdzac
Minerał a odrzucony....razi mnie jedynie brak konsekwencji producentow i co za tym idzie użytkowniczek.
Jezeli juz robi sie takie rozroznienia producenci powinni powiedziec dlaczego ow talk odrzucają. Zła sława talku wynika z posądzania go o rakotwórczość( choc dziś ...czego sie o to nie posadza, niemniej nie udowodniono tego w badaniach a takowe robiono.Mozna tez podyskutowac o tym jak dziala na cere...

W kazdym razie, jezeli talk dziala na cere gorzej niz inne mineralki ok, nie pakujmy go do naszych ulubionych kosmetykow, to jak najbardziej w porzadku
tylko...miejmy świadomość ze to tez minerał, po prostu.
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 09:23   #1743
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

napisalam do sprzedawcy zeby mi wyslal sklady. Ma jakas durna promocje ze dostaniesz plyte z takimi rzeczami jak kupisz dwa komplety :|

Ja w sumie dla cieni zamawialam ale jak juz bralam to wzielam z podkladami i korektorami...

A kryzys bo jestem chora :/
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 09:38   #1744
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Lukrecja nie probuj nawet essence jesli masz cere sklonna do przetluszczania,bedziesz sie swiecila.....
To fajny puder ,dobrze kryje,ale pozostawia metaliczny blask ,no i po kilku godz swiecenie.
ja mam tlusta cere i umnie tak bylo.

Bardzo podobaja mi sie z opisu te pudry fyrinnae.
Na pewno zamowie ten bez miki,ceny tez sa ok.

tak, i przesylka tania i ceny niziutkie. Mnie tez kusi ta firma juz od dluzszego czasu. Tylko wz sobie,jesli mozna doradzic dwie lub 3 formuly do wyprobowania. Niewiadomo czy bez miki bedzi dla Ciebie odpowiedni. Nie dopatrzyłam sie opisu co do technologii tej antybakteryjnej pedzla :/ nie przekonuje mnie więc. Jeśli go kupisz to rozpisz się tu o nim pozniej
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 10:14   #1745
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
rozumiem ze chodzilo Ci o spoleczne definicje, ja ze swojej strony zauwazylam jedynie jak malo owa definicja jest sensowna i skorygowałam to poniewaz, kilka razy spotkalam sie z osobami które były ogromnie pewne ze talk to nie jest mineral i co ja za głupoty mowie tak twierdzac
Minerał a odrzucony....razi mnie jedynie brak konsekwencji producentow i co za tym idzie użytkowniczek.
Jezeli juz robi sie takie rozroznienia producenci powinni powiedziec dlaczego ow talk odrzucają. Zła sława talku wynika z posądzania go o rakotwórczość( choc dziś ...czego sie o to nie posadza, niemniej nie udowodniono tego w badaniach a takowe robiono.Mozna tez podyskutowac o tym jak dziala na cere...

W kazdym razie, jezeli talk dziala na cere gorzej niz inne mineralki ok, nie pakujmy go do naszych ulubionych kosmetykow, to jak najbardziej w porzadku
tylko...miejmy świadomość ze to tez minerał, po prostu.
Czy ktokolwiek twierdzi, że talk nie jest minerałem? A dlaczego, oprócz domniemanej kancerogenności i zapychania niektórych, został skazany na banicję przez producentów kosmetyków mineralnych to trzeba pytać ich samych Myślę, że chętnie odpowiedzą na pytania. Kiedy dostaniesz odpowiedź to podziel się z nami

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
napisalam do sprzedawcy zeby mi wyslal sklady. Ma jakas durna promocje ze dostaniesz plyte z takimi rzeczami jak kupisz dwa komplety :|

Ja w sumie dla cieni zamawialam ale jak juz bralam to wzielam z podkladami i korektorami...

A kryzys bo jestem chora :/
Mamy nadzieję, że składy będą ok i kosmetyki będą się dobrze sprawować

Uuu zdrowiej!
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 10:38   #1746
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

nawet nie wiem jak je nakładać, zresztą ja lubie wszystko co maziste. Cienie są nawet spoko a resztę z ciekawości wyprobuję. Nie mam nawet siły przeglądać wątku odnośnie nakładania (ulotki też mi się nie chce czytać;d )

No nic, poczekam na te składy i w ogóle...
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 10:50   #1747
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Czytając dzisiejsze posty w tym wątku nie mogę oprzeć się wrażeniu, że temat co włączyć do forum o minerałach a co nie, będzie się przewijał nieustannie. Głównym powodem jest chyba brak ścisłej definicji kosmetyków mineralnych - jak widać nawet tu wiele osób rozumie to inaczej. Poza tym będę stała przy zdaniu, że ortodoksyjność i traktowanie z góry pseudo (semi) minerałów jak najbardziej jest tu dostrzegalna.
Dziwi mnie tylko, jak najwięcej (a bynajmniej) baaaardzo dużo mają tu do powiedzenia osoby, które (UWAGA) minerałów jeszcze nie zdążyły przetestować - brak słów.

Wklejam swoje zakupy z Pure Luxe Cosmetics. Dzisiaj przyszła paczka.
Sliczny zestawik
kiedy Ty to wszystko zuzyjesz? :O
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 11:00   #1748
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Ale cudne kolory, aż mi się oczka zaświeciły
Mi też się zaświeciły jak je zobaczyłam na stronie i od razu musiałam je mieć. I co więcej, chcę kolejne kolory.

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Czuję się wywołana do tablicy. To chyba najbardziej absurdalny argument, który mogłaś użyć. Czujesz się lepsza lub masz większą wiedzę o chemii przez to, że miziasz się podkładem mineralnym? Dyskusja jest czysto teoretyczna i nie widzę tutaj związku z tym, jakich kto używał kosmetyków.
A jeżeli tak bardzo tego przestrzegać, to informuję Cię, że używam pudru mineralnego, który ma tylko 3 piękne składniki, usp chyba Twój argument upadł
Co do dyskryminacji, to może w ogóle stwierdzić, że robienie podforum o minerałach dyskrminuje i oczernia pozostałą kolorówkę i jest to niedopuszczalne? NIe wiem, w czym widzisz problem, jeśli chcemy oddzielić proszki od tradycyjnej kolorówki (bo często kosmetyki niemające metki "mineralne" mają więcej naturalnych składników niż ten L'oreal czy Rimmel). Chcemy też informować, dlaczego to nie są minerały, co jest w tych kosmetykach i czym się różni od czystych kosmetyków. To tak, jak protestować przeciwko liście np. szamponów bez SLS, bo to dyskryminacja, albo listą Cruely-free.
Bardziej żenującego stwierdzenia nie słyszałam. Daj wreszcie spokój dziewczyno, bo zapędzasz się za daleko.

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Sliczny zestawik
kiedy Ty to wszystko zuzyjesz? :O
Szczerze mówiąc nie wiem. Ale próbki nie są aż tak duże, więc nie jest tak źle.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:11   #1749
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Iustitia niestety, ale nic nie zrozumiałaś z tego co napisałam, przykre... Zaprzestań również proszę tych wycieczek personalnych, pewnie nie tylko ja poczuję się dotknięta. Nic i nikomu nie narzucam, wręcz przeciwnie.
Taa, a miałam się nie odzywać

Talk nie ma żadnej domniemanej kancerogenności, jedynie podejrzewano go o to, jednak nie ma na to żadnych dowodów.

Co do producentów i tego nieszczęsnego talku, nie zapominajmy że minerały i cała otoczka to niezły biznes, a każdy sposób na autopromocję jest dobry.

Minerałów używam od hmm, 2 lat mniej więcej. I pomimo, że jestem totalnym ortodoksem (nie uznaję żadnych dodatków poza kilkoma podstawowymi minerałami) jeżeli chodzi o skład tych które stosuję to uważam, iż każdy może mieć inną opinię i sztuczne tworzenie definicji niczemu nie służy. Tak samo jak sztuczne narzucanie jej innym (tak bo odczuwam to jako narzucanie). Ja też zaraz mogę stworzyć swoją, całkowicie pyrytańską definicję może i znajdą się zwolenniczki i tak będziemy sobie wojować (tak, celowo przejaskrawiam). Zostawmy to i zobaczmy jak się rozwinie. Po prostu. I nie nie oznacza to że stawiam na równi L'orala i EDM np. Ten pierwszy jest dla mnie tylko kosmetykiem z dodatkiem minerałów i proszę mi niczego nie imputować, ale no właśnie co np. z kosmetykami takiej Jane Iredale, rozumiem, że niestety nie znajdą się w wątku o tych jedynie słusznych i prawdziwych? (to sarkazm oczywiście).

I żeby nie było, bardzo sobie cenię Twój wkład i zapał Lorri, poza tym podziwiam chęci i dzięki za zdjęcia porównawcze minerałów Buff'd. Mam nadzieję że nie poczułaś się urażona To nic osobistego. Ale po prostu mam wrodzoną niechęć do sztucznych ograniczeń, moim zdaniem jedynie słusznej definicji minerałów stworzyć się nie da. Zawsze ktoś będzie czuł się urażony. Ja po prostu staram się być obiektywna.


Mam również pytanie, macie może jakieś doświadczenia z kosmetykami mineralnymi kolorowymi do ust? Parę mnie kusi, ale i chciałabym i boję się

Frantic, Ty okropna kusicielko Piękny zbiorek, proszę o recenzję jak przetestujesz
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:27   #1750
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Mam również pytanie, macie może jakieś doświadczenia z kosmetykami mineralnymi kolorowymi do ust? Parę mnie kusi, ale i chciałabym i boję się

Frantic, Ty okropna kusicielko Piękny zbiorek, proszę o recenzję jak przetestujesz
Zamówiłam z Pure Luxe próbkę mojej pierwszej pomadki do ust. Oczywiście nie jest czysto mineralna, bo zawiera masło migdałowe, olej kokosowy itp. więc zapewne na nowym forum rozmowy na temat pomadek będą niedopuszczalne (wiem złośliwe to było ale nie znoszę płytkich ograniczeń). Wracając do rzeczy - nie polecam. Nie trzyma się nawet tak źle na ustach, ale bardzo niemiło się ją czuje.
Zamierzam jednak mimo wszystko spróbować jeszcze pomadek i błyszczyków z Silk Naturals, ale to dopiero jak dojdzie do mnie zaległa paczka, która idzie od 15 grudnia.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-01-13 o 11:30
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:47   #1751
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
nawet nie wiem jak je nakładać, zresztą ja lubie wszystko co maziste. Cienie są nawet spoko a resztę z ciekawości wyprobuję. Nie mam nawet siły przeglądać wątku odnośnie nakładania (ulotki też mi się nie chce czytać;d )

No nic, poczekam na te składy i w ogóle...
To może pooglądaj filmiki na YT? Chyba to najmniej absorbująca z możliwości dowiedzenia się o aplikacji

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Bardziej żenującego stwierdzenia nie słyszałam. Daj wreszcie spokój dziewczyno, bo zapędzasz się za daleko.
Lepiej spójrz na swoje wcześniejsze stwierdzenie, bo dokładnie to z niego wynika, tylko nie wiem, czy napisałaś to nieumyślnie czy zupełnie świadomie.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 12:07   #1752
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

dzisiaj nie mam siły nawet na oglądanie YT
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:07   #1753
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Pomalowałam się dziś meow. Nie ma dwóch zdan kryje mocno i jak dałam ich primer to nie czuję tej suchości co kiedys. Ale widac trochę suche skorki. Narazie joppa kremowy simple radiance wygrywa, edm na drugim miejscu jesli chodzi podklady.
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:13   #1754
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Pomalowałam się dziś meow. Nie ma dwóch zdan kryje mocno i jak dałam ich primer to nie czuję tej suchości co kiedys. Ale widac trochę suche skorki. Narazie joppa kremowy simple radiance wygrywa, edm na drugim miejscu jesli chodzi podklady.
Pastereczko chyba służą nam w dużym stopniu te same minerały.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:43   #1755
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Pomalowałam się dziś meow. Nie ma dwóch zdan kryje mocno i jak dałam ich primer to nie czuję tej suchości co kiedys. Ale widac trochę suche skorki. Narazie joppa kremowy simple radiance wygrywa, edm na drugim miejscu jesli chodzi podklady.
A ja chyba bede wyjatkiem jak napisze, ze u mnie kazdy kryje tak samo po poludniu :P a jak rano sie maluje to kazdy wyglada zle Dzis doszlam do tego wniosku.
Rano wypaciałam się resztka edm i bylo tragicznie :P kolo 13 sie umylam jak wrocilam z miasta i teraz nalozylam MEOW [ktore wczesniej mi nie pasowaly za bardzo] no i jest ladnie.. wniosek: musze sie malowac po poludniu :P a do poludnia dac sobie na wstrzymanie

Pastereczko, wyslalas mi probki MEOW i dosc sporo bylo w jednej saszetce podkladu i wiesz co? Nie wiem jakim cudem trzeba malo tego nakladac.. dzis na jedno wypacianie zuzylam 1/3 produktu. Po prostu machalam pedzlem po pojemniczku (mam czysciutki pojemniczek po pudrze constance caroll), z pojemnika wyparowywalo a na pedzlu nie bylo za duzo :P dziwne to
Maski w ogole na twarzy nie mam, ladnie nawet jest

Dzis bylam w rossmanie i kupilam sobie jakis komplecik podrozny pedzli do makijazu ze sztucznego wlosia [grzebyk,pedzel do cieni,ust jeszcze jakis i do rozu]. W koncu zobacze jak to jest nalozyc korektor pedzelkiem :P
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:49   #1756
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Wypisuje sie.
Zalozylam watek na technicznym w sprawie forum mineralnego ale po tym, co tu czytam zaluje, ze znow sie dalam wciagnac w Wizaz, a juz mialam calkiem skuteczny odwyk i prosze, znow sie zaangazowalam, na szlabana mi to bylo Podczytywanie i dzielenie sie wlasnym doswiadczeniem jest fajne ale do czasu gdy zaczyna sie co krok natykac na wizazowa inkwizycje (nie mam tu na mysli nic konkretnego, dlatego, ze na kazdym dziale toczy sie aktualnie jakas wojna typu "ortodoksi kontra reszta swiata" i moge to stwierdzenie podpiac pod kazdy temat omawiany na Wizazu).
Na pewno nei znikne, bede sie udzilac na watkach odnosnie poszczegolnych firm ale w dyskusje juz sie raczej nie wplacze, nie zamierzam sie z nikim klocic o racje, kazdy ma prawo do swoich pogladow, jezeli mnie jakies nie beda odpowiadac, to zmienie kanal i czesc piesni, swoje zdanie juz wyglosilam pare razy, powtarzac sie nie lubie, argumentow na obrone rzucac tez nie bede, bo po co, kazdy ma swoj rozum, kazdy to samo zdanie moze inaczej zinterpretowac. Po to mamy wolna wole zeby z niej korzystac, swoja droga, ze ja na ten przejaw woli nie musze patrzec
Pozdrawiam wszystkich zaangazowanych, bez wzgledu na to jakim proszkiem sie racza i jak go definiuja
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:54   #1757
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Anecka ja tam nakladam korektor palcem:x w pedzel inny niz edm tez mi wchodzilo sporo produktu, we flat tp nie. Mysle ze inwestycja w dobry pedzel jest niezbedna aby osiągnąć niezły efekt jakimikolwiek minerałami. Dziwne jest to u Ciebie ze zalezy od pory dnia. Jestem przekonana ze cs co robisz rano z buzią nie podoba się minerałom. Przeanalizuj moze rano dajesz tonik a popoludniu nie albo krem itd. Zrob rano tak jak popoludniem kiedy Ci ładnie wychodzi. A swoją drga pprawiła Ci się cera po odłożeniu plynnych?

Frantic, mam wrazenie ze mamy podobny gust a nasze cery upodobania

Vrill, ja moze kiedys wkleje kolekcje, a nadal będe rozmawiać kolorach, sposobac i cenach Byłam tu przy początkach wizazu i nie wpisywalam się wczesniej, bo na rekodziele byli artysci inn profesjonalisci inn a ja chce być wizazanką i tyle chociaz jestem najmadrzejsza itd
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-01-13 o 14:00
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 14:10   #1758
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

vril, smutno mi się zrobiło jak przeczytałam Twoją wypowiedź. I właściwie nie wiem co napisać więcej, miałam wrażenie że pasują nam podobne kolory i na pewno stracę na Twoim usunięciu się w cień.

Poza tym czaję sie na meow, gdyby przesyłka sampli nie była tak strasznie droga.

No i wczoraj zamówiłam przyjaciółce sample z edm i flat topika, mam nadzieję ze będzie tak zadowolona jak ja. A jak nie, namówię ją na Buff'd bo potrzebuje zdecydowanego krycia, a opis Lorri jest bardzo zachęcający.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 14:13   #1759
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
dzisiaj nie mam siły nawet na oglądanie YT
Wiem, jak to jest Kuruj się!

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Pomalowałam się dziś meow. Nie ma dwóch zdan kryje mocno i jak dałam ich primer to nie czuję tej suchości co kiedys. Ale widac trochę suche skorki. Narazie joppa kremowy simple radiance wygrywa, edm na drugim miejscu jesli chodzi podklady.
Masz suchą skórę, tak?
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 14:15   #1760
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Wiem, jak to jest Kuruj się!



Masz suchą skórę, tak?
mam normalną beż swiecenia ale kaloryerki sprawiają ze przesusza mi si,e kolo noska i brwi
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 14:19   #1761
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Spokojnie, nie zamierzam trzaskac drzwiami, przepraszam jesli to tak zabrzmialo, bo to nie bylo moim celem, nigdze sie nie wybieram. Regularne opinie i wrazenia po testach beda jak zawsze, nie zamierzam sie jednak wdawac wiecej w dyskusje na temat nowego forum, a jesli powstanie, to nie bede nikogo chrzcic na sile, wole konkrety o testach i ich wynikach niz zaglebianie sie w ideologie
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 14:26   #1762
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie zamierzam trzaskac drzwiami, przepraszam jesli to tak zabrzmialo, bo to nie bylo moim celem, nigdze sie nie wybieram. Regularne opinie i wrazenia po testach beda jak zawsze, nie zamierzam sie jednak wdawac wiecej w dyskusje na temat nowego forum, a jesli powstanie, to nie bede nikogo chrzcic na sile, wole konkrety o testach i ich wynikach niz zaglebianie sie w ideologie
no to git
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 15:06   #1763
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

A ja dzisiaj znów wysmarowałam się formułą Simple Radiance z Joppa. Kurcze fajna jest. Może nawet na równi z formułą Soft. Ale ja naprawdę rozświetlenia nie widzę.

No i użyłam Eraser z Pure Luxe. Też niczego sobie. W dotyku trochę przypomina silikonowe bazy (np. z Dax'a) których akurat nie lubię. Myślałam, że jak zacznę po nim machać pędzlem z podkładem, to całość mi się zwałkuje, ale nie. Wszystko jest ok, skóra jest dzięki niemu gładsza i wyraźnie zakrywa mi ten produkt pory. Mam nadzieję, że mnie nie zapcha, bo skład pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym też nie wiem, czy będę go używać codziennie, ale od okazji - czemu nie.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 15:11   #1764
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

No to na razie zamknijmy te dysusje o definicjach bo sie na siebie poobrazamy i ciezej bedzie nam sie dzieloc podpowiedziami czy produktami...mamy sobie pomagac,tak?
Wykreslamy jak na razie 2-3 stronice ktore nas troszke "zjezyły" i zaczynamy od nowa...Ufff..to tak jak w zwiazku...trzeba wyciagnac reke na zgode aby bylo dobrze...

PS jesli ktos chce moge oddac probeczki Lumiere
-podkład light medium beige- formula veena velwet
-podkł medium warm - formula Flawless
-podkł light medium neutral-formula Luminesse
- puder wykanczajacy- shher silk powder
Próbeczxki oczywiscie byly uzyte raz,puder byl chyba uzyty ze 2 razy.Probeczki nie wygladaja najpiekniej bo przyjechaly juz lekko "wymietoszone"..nawet narzekalam na to w ktoryms poscie..ale jak ktoras ma ochote sprobowac czy tez wymienic sie na inne to zapraszam..
Mam jeszcze podklady z Joppa ktore kolorystycznie do mnie nie pasuja i jeden rozswietlacz...tez do oddania/wymianki

chetnie za to przetestowalabym probeczki Meow- mam skore jasna..potrzebuje jednak zołtego odcienia..
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 15:23   #1765
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
No to na razie zamknijmy te dysusje o definicjach bo sie na siebie poobrazamy i ciezej bedzie nam sie dzieloc podpowiedziami czy produktami...mamy sobie pomagac,tak?
Wykreslamy jak na razie 2-3 stronice ktore nas troszke "zjezyły" i zaczynamy od nowa...Ufff..to tak jak w zwiazku...trzeba wyciagnac reke na zgode aby bylo dobrze...
Ja się od tej irytującej dyskusji też odcinam, Vril dobrze robi ja zrobię tak samo. Głową muru nie przebiję, zwłaszcza jak to jest betonowy mur.

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
PS jesli ktos chce moge oddac probeczki Lumiere
-podkład light medium beige- formula veena velwet
-podkł medium warm - formula Flawless
-podkł light medium neutral-formula Luminesse
- puder wykanczajacy- shher silk powder
Próbeczxki oczywiscie byly uzyte raz,puder byl chyba uzyty ze 2 razy.Probeczki nie wygladaja najpiekniej bo przyjechaly juz lekko "wymietoszone"..nawet narzekalam na to w ktoryms poscie..ale jak ktoras ma ochote sprobowac czy tez wymienic sie na inne to zapraszam..
Mam jeszcze podklady z Joppa ktore kolorystycznie do mnie nie pasuja i jeden rozswietlacz...tez do oddania/wymianki

chetnie za to przetestowalabym probeczki Meow- mam skore jasna..potrzebuje jednak zołtego odcienia..
Mileno ja bym była chętna na próbki Lumiere, tylko że Meow już nie posiadam, poszły w świat. Może więc coś innego by Cię interesowało?

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-01-13 o 15:24
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 15:26   #1766
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Meow tez bym chetnie przetestowala lub Buff.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 15:28   #1767
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie zamierzam trzaskac drzwiami, przepraszam jesli to tak zabrzmialo, bo to nie bylo moim celem, nigdze sie nie wybieram. Regularne opinie i wrazenia po testach beda jak zawsze, nie zamierzam sie jednak wdawac wiecej w dyskusje na temat nowego forum, a jesli powstanie, to nie bede nikogo chrzcic na sile, wole konkrety o testach i ich wynikach niz zaglebianie sie w ideologie
Popieram Twoje zdanie w całej rozciągłości! Wolałam się nie odzywać , bo jeszcze by się okazało , że moja wiedzę chemiczną mogę sobie o kant tyłka potłuc
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 15:39   #1768
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Interesuja mnie przede wszystkim w kolejnosci:
1. podkłady
2. pudry wykanczajace
3 pudry pod podkład ( primery chyba.. )

ewentualnie gdyby ktos mial na zbyciu pedzelek do korektora....

ja mam to co wyzej napisałam +

sporo rzeczy z Rhea pudry,korektory,preparat Pearl Beauty i cienie..kolorki mozna sprawdzic w moim watku wymiankowym post 4

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286157

+
Joppa Glowing- to jest chyba rozswietlacz o ile dobrze pamietam...
Jeszcze z Joppa beda inne probki podkladow ale na razie testuje formuly i kolory
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-01-13 o 15:41
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 15:59   #1769
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Czy ktos zamowil pojemniki z sitkiem w Conservatorie?
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 16:20   #1770
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Anecka ja tam nakladam korektor palcem:x w pedzel inny niz edm tez mi wchodzilo sporo produktu, we flat tp nie. Mysle ze inwestycja w dobry pedzel jest niezbedna aby osiągnąć niezły efekt jakimikolwiek minerałami. Dziwne jest to u Ciebie ze zalezy od pory dnia. Jestem przekonana ze cs co robisz rano z buzią nie podoba się minerałom. Przeanalizuj moze rano dajesz tonik a popoludniu nie albo krem itd. Zrob rano tak jak popoludniem kiedy Ci ładnie wychodzi. A swoją drga pprawiła Ci się cera po odłożeniu plynnych?
No wiec ciesze sie ze leci do mnie flat top
W sumie to i tak gdzies czytalam ze kosmetyki roznie sie trzymaja jesli nalozy sie je rano a popoludniu
Rano zrobilam to samo co po poludniu. Jak wstaje to tylko cieplą wodą twarz przemywam.. a po 30 minutach nakladam podklad. Po poludniu w sumie tak samo postepuje. Kremow nie uzywam. Tak wiec rano robie to samo co po poludniu Wydaje mi się, ze wiem od czego to zalezy.. po poludniu troszke szybciej mi sie cera zaczyna tluscic, wiec moze po 30 minutach od umycia twarzy wydziela sie wiecej sebum i ladniej sie podklad trzyma

Czy mi sie poprawila cera od mineralow, czy tez jak to nazwac, od odstawienia fluidu - NIE WIEM. Nie wiem poniewaz lecze sie antybiotykiem doustnie, kwasem, siarką i retinoidem na twarz...
Ale jestem na 90% pewna ze od mineralow (bo napewno nie od retinu,kwasu i siary) nie mam w koncu zaczerwienionych policzkow tuż przy nosie (nie mam juz plackow czerwonych, ale w miarę jednolita skorę).
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.