Intercyza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-17, 18:51   #1
Blanka1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1

Intercyza


Witam jestem przed ślubem (lipiec 2018) , studiuje..wczoraj na wykładzie sporo było na temat intercyz i zaczęłam się nad tym zastanawiać. Z moim narzeczonym znam się kilka lat od liceum. On właściwie od małego był dosyć zaradny ,uczył się na temat giełdy i inwestowania . Prowadzi swoją działalność inwestycyjną i na kasę raczej nie narzeka. Od momentu rozpoczęcia studiów on mnie utrzymuje - właściwie to sam to zaproponował . Zastanawiam sie czy nie powinnam podpisac takiej intercyzy ,aby jeszcze bardziej mu nie pokazać ,że zależy mi na nim ,a nie jego kasie. Po ślubie i podróży planujemy budowę dom , narzeczony powiedział ,że mimo ,że to on zapłaci chce ,aby dom był wspólny ,więc to chyba i tak dla byłaby jakaś forma zabezpieczenia. O koncie bankowym nie wspomnę ,bo już mamy jedno wspólne. Jak to u Was wyglądało ? to bogatsze zwykle proponowało czy biedniejsze?
Blanka1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 14:15   #2
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Intercyza

Cytat:
Napisane przez Blanka1997 Pokaż wiadomość
Witam jestem przed ślubem (lipiec 2018) , studiuje..wczoraj na wykładzie sporo było na temat intercyz i zaczęłam się nad tym zastanawiać. Z moim narzeczonym znam się kilka lat od liceum. On właściwie od małego był dosyć zaradny ,uczył się na temat giełdy i inwestowania . Prowadzi swoją działalność inwestycyjną i na kasę raczej nie narzeka. Od momentu rozpoczęcia studiów on mnie utrzymuje - właściwie to sam to zaproponował . Zastanawiam sie czy nie powinnam podpisac takiej intercyzy ,aby jeszcze bardziej mu nie pokazać ,że zależy mi na nim ,a nie jego kasie. Po ślubie i podróży planujemy budowę dom , narzeczony powiedział ,że mimo ,że to on zapłaci chce ,aby dom był wspólny ,więc to chyba i tak dla byłaby jakaś forma zabezpieczenia. O koncie bankowym nie wspomnę ,bo już mamy jedno wspólne. Jak to u Was wyglądało ? to bogatsze zwykle proponowało czy biedniejsze?
dla mnie podpisywanie intercyzy to jakby z góry zakładało się, że w małżeństwie nie wyjdzie oczywiście rozumiem hollywoodzkie standardy a propos intercyz. Albo gdy istnieje ryzyko podwinięcia się nogi i wpadnięcia w okropne długi (i nie mam tu na myśli żadnych podejrzanych biznesów), to jest to zabezpieczenie małżonka i komornik nie będzie go ścigać.
najpierw trzeba by było się zorientować, jaki narzeczony ma stosunek do takiego dokumentu, żeby nie okazało się, że absolutnie nie ma mowy albo wręcz przeciwnie - nie wyobraża sobie małżeństwa bez niego.
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 14:28   #3
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Intercyza

A dlaczego nie pogadasz o tym z narzeczonym? U nas ten temat też się przed ślubem nawinął, zaczęłam go ja. TŻ zarabia więcej i ogólnie drobił się więcej niż ja, pomimo iż jest młodszy. Okazało się, iż nie chce takiego papierka, chyba iż mi na nim zależy. Tak o to do tematu nie wracaliśmy. Proponuje zapytać jak on to widzi.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-08 15:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.