Niedobór żelaza a cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-20, 10:41   #1
Bvdollll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3

Niedobór żelaza a cera


Witajcie! Od kilku miesięcy zmagam się z anemia wynikająca z niedoboru żelaza, mimo wiadomych dolegliwości zaczęłam mieć problem z cera. Na policzkach pojawiają mi się małe krostki takie podskórne. Zastanawiam się czy któraś z was miała podobny problem? Czy to możliwe ze z niedoboru mam taki problem?
Bvdollll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:00   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Cytat:
Napisane przez Bvdollll Pokaż wiadomość
Witajcie! Od kilku miesięcy zmagam się z anemia wynikająca z niedoboru żelaza, mimo wiadomych dolegliwości zaczęłam mieć problem z cera. Na policzkach pojawiają mi się małe krostki takie podskórne. Zastanawiam się czy któraś z was miała podobny problem? Czy to możliwe ze z niedoboru mam taki problem?
Problem ze skórą zwykle jest złożony i powoduje go kilka czynników na raz, nie sama choroba, tylko dodatkowo zła dieta, częsty stres, przyjmowane leki, zła pielęgnacja skóry, niehigieniczny styl życia, problemy w układzie hormonalnym oraz inne choroby i zaburzenia w organizmie, problemy z wątrobą, jelitami, alergie itp. Anemia dodatkowo mogła zaburzyć funkcje skóry, przyczynić się do niedotlenienia jej komórek, spowolnić jej zdolność do regeneracji oraz osłabić przed czynnikami środowiskowymi, więc jeśli stosujesz leczenie, wyniki poprawiają się, a problem ze skórą nie mija i wciąż pojawiają się nowe niedoskonałości, to polecałabym wykonać jakąś serię zabiegów złuszczających na początek oraz zmienić kosmetyki na porządne i odpowiednie do Twojej skóry, bo zła pielęgnacja to najczęstszy powód problemów.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-11-20 o 16:03
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:12   #3
Bvdollll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Pielęgnuje chyba jak nikt inny 😩 krótko mówiąc mam aż paranoje, nie dotykam twarzy, wycieram ja ręcznikiem papierowym i myją ja dwa razy w ciągu jednego mycia 😔 nigdy nie miałam problemów z cera a z pogorszeniem wyników zaczęły się wyrzucać grudki. Jestem załamana, mam nadzieje ze z poprawa nastąpi również poprawa cery. Tabletki hormonalne tez biorę, ale nigdy po nich nie miałam problemów :/ wręcz przeciwnie twarz miałam gładziutka
Bvdollll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 20:42   #4
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Miałam anemię drugie stopnia i nie zauważyłam żadnych zależności ze stanem cery.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 07:07   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Cytat:
Napisane przez Bvdollll Pokaż wiadomość
Pielęgnuje chyba jak nikt inny 😩 krótko mówiąc mam aż paranoje, nie dotykam twarzy, wycieram ja ręcznikiem papierowym i myją ja dwa razy w ciągu jednego mycia 😔 nigdy nie miałam problemów z cera a z pogorszeniem wyników zaczęły się wyrzucać grudki. Jestem załamana, mam nadzieje ze z poprawa nastąpi również poprawa cery. Tabletki hormonalne tez biorę, ale nigdy po nich nie miałam problemów :/ wręcz przeciwnie twarz miałam gładziutka
A nie wprowadziłaś jakiegoś nowego kosmetyku do pielęgnacji lub może zmieniłaś pielęgnację i odstawiłaś jakiś kosmetyk/zabieg pielęgnacyjny, który jednak Twojej cerze dobrze służył Często winne są kosmetyki, a nie sposób ich użycia, nawet drogie i luksusowe kosmetyki mogą narobić szkód. Może na początek kup sobie serum i emulsję Bielenda neuro glicol+wit. C, do tego porządny peeling enzymatyczny (polecam ananas-papaja z e-naturalne) i silikonowy płatek w Rossmannie i odstaw kosmetyki, które najbardziej podejrzewasz o działanie zaskórnikotwórcze, to może być np. jakiś krem, olejek lub środek niedostatecznie myjący.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 08:54   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Kwasu glikolowego nie powinno się używać w duecie z witaminą C. Większość dermatologów to odradza bo takie połączenie ma bardzo silne właściwości drażniące.
Także serum Bielenda szczerze odradzam.
Mogę polecić maseczkę Perfecta Stop Naczynkom, do mycia żel Tołpa z serii Rosacal , a jako krem Mediderm z apteki. Im mniej, tym lepiej przy takich problemach. A wypryski mogą być efektem działania na naszą skórę w sezonie grzewczym smogu w powietrzu. Sama się z tym zmagam. Niestety na to wiele nie da się poradzić choć można się próbować ratować pielęgnacją anti-pollution, ale ona jest dość droga.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 10:53   #7
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Kwasu glikolowego nie powinno się używać w duecie z witaminą C. Większość dermatologów to odradza bo takie połączenie ma bardzo silne właściwości drażniące.
Także serum Bielenda szczerze odradzam.
Mogę polecić maseczkę Perfecta Stop Naczynkom, do mycia żel Tołpa z serii Rosacal , a jako krem Mediderm z apteki. Im mniej, tym lepiej przy takich problemach. A wypryski mogą być efektem działania na naszą skórę w sezonie grzewczym smogu w powietrzu. Sama się z tym zmagam. Niestety na to wiele nie da się poradzić choć można się próbować ratować pielęgnacją anti-pollution, ale ona jest dość droga.
A używałaś tej serii, że się wypowiadasz? Bo ja owszem, wiele osób ją chwali. Polecam się doinformować w kwestii zastosowania wit. C, a zwłaszcza jej form, ponieważ jest ich wiele i różnią się miedzy sobą. Ponadto składy tych produktów Bielendy są bardzo dobre, nie zawierają zbędnych śmieci, które powodują powstawanie zaskórników, silikonów, olejów, emulgatorów, stężenia substancji aktywnych nie są wysokie, więc nie drażnią skóry, a jednocześnie są skuteczne w niezbyt rozległych problemach skórnych, brak też najgorszych z możliwych konserwantów. Natomiast pod lupę warto wziąć składy takiej Perfecty.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 10:55   #8
Bvdollll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Kiedyś myłam zwykłym mydłem i pomimo negatywnych rozmów na temat mycia twarzy mydłem dla mnie było okej. Jednak kupiłam sb żel z Iwostin do cery suchej i skłonnej do alergii wraz z kremem nawilżającym.. kremu może używałam z dwa tygodnie:/ żel trochę dłużej. Odstawiłam wszystko i myje normalnie mydłem tak jak zawsze, ale coś się psuje i nie wiem co jest tego powodem. Lekarz który prowadzi moja anemię stwierdził, ze z brakiem żelaza mogę mieć różne skórne objawy. Będą mi wyskakiwać krosty, pryszcze i wszystko co tylko możliwe bo w organizmie nie ma tego co potrzeba :/
Bvdollll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 13:19   #9
colorrainbow
Przyczajenie
 
Avatar colorrainbow
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Dobry dermatolog to podstawa. Ja na cerę łykam cynk, magnez i witamina B
colorrainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 17:00   #10
octopuses
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 18
GG do octopuses
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Przy anemii raczej sie jest bladym i to jest taka oznaka. Ja miałam bardzo silną anemię i teraz biorę naturalne tabletki ze zmielonych brokuł. Radzę Tobie zadbać o tą anemię bardziej bo to podstawa.
__________________
Jestem Dystrybutorem Forever Living Products, zapraszam na mojego bloga
octopuses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 11:03   #11
miszczyni89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 22
Dot.: Niedobór żelaza a cera

Na mnie wahania w poziomie żelaza ukazywały się zmianami zdrowotnymi, a nie wyglądu. Więc nie łączyłabym jednego i drugiego na zasadzie zależności.
Miałam przed ciążą znaczne niedobory, więc byłam zmuszona do suplementacji Femibionem https://www.aptekamini.pl/femibion-n...-kapsulek.html
miszczyni89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-12 12:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.