zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 22:27   #61
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Oczywiście, że bez doświadczenia i bez porównania ciężko wydać miarodajną opinię. Tak, oczywiście, każdy jest naturalnym talentem i potrafi genialnie obiektywnie oceniać drugą osobę...
A w tej bajce były smoki?

Można się wypowiadać czy jest dobre, czy nie, ale powiedzieć jak druga osoba na tle innych wypada - niezbyt. Dlatego owszem, liczy się osoba, ale gdybym miał wybór czy wolę doświadczoną, czy nie, to zawsze wolę doświadczoną.
Wbrew temu, co pisaliście wcześniej.

Jaki powód może mieć facet, który szuka tylko dziewicy? Poważnie ciekaw jestem jak to uzasadnicie. Zwłaszcza na przykładzie kolesia, który sam balował, ale wymaga od swojej kobiety wianka.

Dla mnie to ewidentnie w kolosalnej większości przypadków brak pewności siebie i strach przed byciem porównywanym. Ale - ciekaw jestem co waszym zdaniem usprawiedliwia polowanie na dziewice. .
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:55   #62
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Powód faceta jest prosty w przypadku prawiczka,chce mieć taką jak On i tyle.
Jednak nie rozumiem tego kiedy facet sam sobie używał a szuka dziewicy :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 23:00   #63
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Przecież nie łaziła po klubach i nie polowała na chłopów :P Oczywiście, zaraz odezwą się głosy, że nawet "raz" kwalifikuje się jako przejaw puszczalstwa czy coś w tym stylu... ale czy to czyni Autorkę bezwartościowym pudłem? Już nigdy nie będzie zasługiwała na szacunek mężczyzny?
W dodatku uważam, że jej obecny partner wyolbrzymił całą sytuację. Fakt, wyszła głupia sprawa z tym spotkaniem z tamtym chłopakiem, ale trzeba być dziecinnym, żeby robić z tego powodu sceny i całą sprawę roztrząsać. Jeśli się mu to nie podoba to takie rzeczy załatwia się inaczej, a nie robi z siebie biednego upokorzonego, co to teraz czuje się gorszy, bo zaliczył znacznie później niż jego rówieśnik...
Nie rozumiem dlaczego w takich sytuacjach kobiety są wybielane, a faceci są źli? Autorka tematu przespała się z facetem dla samego seksu, później poznała tego faceta ze swoim aktualnym chłopakiem, po czym flirtowała z jeszcze kimś innym - oczywiście, bardzo zdrowa, normalna sytuacja, na którą "każdy normalny facet powinien reagować tak, a nie tak". Naprawdę, jeszcze jej facet powinien czuć się dumny, że może porównać się z innymi.

P... licie, Hipolicie.

Facet się jej uczepił, bo nie wie co robić, z jednej strony jest zakochany (jeszcze), a z drugiej nie chce z nią być. Uważam, że ten związek sam umrze.
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 00:17   #64
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez zbulwersowany Pokaż wiadomość
Piszesz, ze z jego opinii chce on stworzyc fakt. Chyba facet ma wieksze pojecie o zachowaniach, przemysleniach i preferencjach faceta. Wiekszosc facetow woli, aby jego kobieta nie miala przeszlosci. Czekam tylko na argument, az napiszesz, ze skoro ja sie nie przespalem z zadnym facetem, to nie mam prawa sie wypowiadac... Coz, twoje doswiadczenie, twoja sprawa. Nigdy nie zdazyl ci sie facet, ktory nie chcial sie z toba wiazac, bo bylas latwa (w relacji z nim)? Nikt nie lubi sluchac zlych rzeczy na swoj temat, ale sa tacy, ktorzy potrafia tego wysluchac i wyciagnac wnioski. Wiekszosc wizanek, to wiekszosc kobiet o dosc specyficznym podejsciu do tego tematu. Tak jak zrobic ankiete wsrod facetow - ile jest wsrod was kobiet? - mija sie to z celem.
Masz prawo wypowiadać się wyłącznie za panów których znasz - tak samo jak ja. I muszę przyznać że przez całe swoje życie nie spotkałam ani jednego pana, z którym rozmawiałabym prywatnie dłużej niż 5 minut i miałby podobny stosunek do kobiet, jak ten który reprezentujesz (poza moim kuzynem, który rzucając podobne opinie miał 16 lat i szybko z tego wyrósł...). tak samo żaden taki pan mi nie odmówił - bo nigdy nie był w kręgu moich zainteresowań.
Znajdujący się w moim otoczeniu panowie oczekujący od swojej wybranki dziewictwa nie mieli problemu z zrozumieniem, że wzajemnie nie jesteśmy swoim targetem i na tym poprzestać - jest tyle innych kobiet i mężczyzn, że spokojnie można odnaleźć kogoś odpowiedniego dla siebie.

tak samo jak większość wizażanek to osoby o poglądach w pewnym stopniu zbieżnym - tak samo wy i wasi znajomi to pokrewne sobie towarzystwo, czyli próba równie niemiarodajna w stosunku do całego społeczeństwa.


Możecie mi wyjaśnić o co wam chodzi z tym "nie umiesz wysłuchać krytyki"?
Mam od lat kochającego partnera, który mnie akceptuje, szczęśliwe życie i brak emocjonalnych problemów bo jakiś chłopaczek woli dziewice. Jeśli z jakichś przyczyn mój związek by się skończył - szukałabym osoby traktującej mnie jak równą.
Jaki mam z tej "krytyki" wyciągnąć wniosek, skoro jest absolutnie nieadekwatna do mojego życia i potrzeb?
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 02:08   #65
MonikaWl1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 11
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Jakbym była facetem to nie starałabym się o taką dziewczynę po takiej informacji i tyle,bo ja nie zaakceptowałabym takiej rzeczy u partnera.Po co miałby czekać jeszcze?


Ja w cale nie kaze mu czekac, bardzo dobrze nam jest razem a ja w cale sie tego nie wstydze ze uprawialam seks dla samego seksu, taki episod mial miejsce w moim zyciu, chcialam tego doswiadczyc bylo mi dobrze i tyle, jemu to troche przeszkadza bo chcialby byc jedynym itp ale kto wie czy bedzie tym jedynym na zawsze, dopoki co akceptuje lekkie przejawy zazdrosci bo wiem ze mu zalezy i boi sie mnie stracic tak samo jak ja jego
MonikaWl1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 06:02   #66
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Jestem facetem.
Większość facetów woli, by kobieta miała doświadczenie. Większość niepewnych siebie podróbek facetów bez jaj preferuje kobiety bez doświadczenia.

Nie spałem z facetami, ale jest to oparte na długich obserwacjach i rozmowach z kobietami. Uzasadnienie jest bardzo proste:

Normalny, pewny siebie facet nie tylko nie boi się porównań - on chce być porównywany. Ja chcę być porównywany z poprzednimi i być od nich lepszym facetem i lepszym kochankiem. To jest motywacja. Nawet jeśli muszę trochę się postarać. A i tak np od kobiety, która miała oprócz mnie dwóch słyszę, że jestem trzecim od końca

Faceci, którzy chcą być jedyni - boją się być porównywani. Co z tego, że ich kobieta, która nie miała wcześniej żadnego partnera powie im, że są wspaniałymi, cudownymi, najlepszym kochankami? To jest tak bardzo nic nie warte, że szkoda komentować. No i tacy będą cały czas się bali, że ich kobieta nabierze ochoty na porównanie go wreszcie z kimś innym. Ot, przerażone podróbki facetów bez jaj.

Po latach rozmów i obserwacji tej tezy jestem pewien - facet, który szuka dziewicy nie nadaje się do związku, jest do odstrzału. Ma pretensje o poprzednich, że nie umie przewidzieć przyszłości i miała w przeszłości partnerów zamiast czekać na niego, wspaniałego misia - jest do odstrzału. Natychmiast. Szkoda czasu na takich. Dokladnie to radzę moim przyjaciółkom i jeszcze się nie pomyliłem ostrzegając przed takim typem.

Jestem od biedy w stanie zrozumieć motywacje religijne, ale zazdrości i strachu przed porównaniem- nie.
Podpisuję się pod Twoimi poglądami obiema ręcami mimo, że facet - JESTEŚ WIELKI!!! Chociaż... o ile mnie pamięć nie myli, to miałeś trochę dziwne poglądy na temat kobiet "upadłych", które chciały zapomnieć o przeszłości...

Edytowane przez green way
Czas edycji: 2014-06-28 o 11:12
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 16:52   #67
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 561
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Faceci, którzy chcą być jedyni - boją się być porównywani. Co z tego, że ich kobieta, która nie miała wcześniej żadnego partnera powie im, że są wspaniałymi, cudownymi, najlepszym kochankami? To jest tak bardzo nic nie warte, że szkoda komentować. No i tacy będą cały czas się bali, że ich kobieta nabierze ochoty na porównanie go wreszcie z kimś innym. Ot, przerażone podróbki facetów bez jaj.
Musisz być zatem wzorem męskości, mistrzu.
Nie tyle boję się porównań co ich nie chcę. Przykra byłaby dla mnie myśl, że kobieta którą kocham będzie wspominała z uśmiechem jakiegoś tam Jacka co jej dogodził jak nikt inny. Zresztą doświadczenie czy jego brak to tylko składowa, nie determinuje mojej chęci bycia z kimś ale nie ukrywam że to dla mnie ważne. Jeszcze zależy czy doświadczenie wynika z uczuć i ich potrzeby czy z chuci.

Cytat:
Napisane przez MonikaWl1989 Pokaż wiadomość
a ja w cale sie tego nie wstydze ze uprawialam seks dla samego seksu, taki episod mial miejsce w moim zyciu, chcialam tego doswiadczyc bylo mi dobrze i tyle
Jak to akceptuje i jest z Tobą to niech się w końcu zamknie. Ja na przykład w ogóle nie wszedłbym z taką kobietą w relację, po psuć życie i jej, i sobie?
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-28, 17:14   #68
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez af096d25f0cf772bc51ba27de bbec984bc7420f7 Pokaż wiadomość
Musisz być zatem wzorem męskości, mistrzu.
Nie tyle boję się porównań co ich nie chcę. Przykra byłaby dla mnie myśl, że kobieta którą kocham będzie wspominała z uśmiechem jakiegoś tam Jacka co jej dogodził jak nikt inny.
XD nie ważne czy nazwiesz to lękiem czy niechęcią do porównań, wychodzi dokładnie na to samo. Wcześniej nie do końca wierzyłam w definicje Valarra, dobrze że ją tak dobitnie potwierdziłeś
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 19:12   #69
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 561
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
XD nie ważne czy nazwiesz to lękiem czy niechęcią do porównań, wychodzi dokładnie na to samo. Wcześniej nie do końca wierzyłam w definicje Valarra, dobrze że ją tak dobitnie potwierdziłeś
Więc w swojej nieomylności - powiedz mi, co jest złe w moim myśleniu i podejściu?

Edytowane przez af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7
Czas edycji: 2014-06-28 o 19:21
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 00:20   #70
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Ciekaw jestem co by wyszło, gdyby przeprowadzić na forum ankietę na temat tego, czy kobiety lubią być porównywane do poprzednich partnerek faceta i co najważniejsze - czy motywuje je to do bycia superkochankami.

Pewnie zdziwilibyśmy się jak ich mało.

PS. Co jest złego i nienormalnego w lęku, niechęci do porównan, i w ogóle słabości? Na forum łatwo jest robić z siebie superczłowieka, ciekaw jestem jak jest w 'realu'.
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 01:35   #71
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Są osoby, dla których przeszłość partnera ma znaczenie. Też nie podoba mi się to, jak chłopak autorki rozlicza ją z jej przeszłości, ale to nie znaczy, że każda osoba, dla której przeszłość partnera jest istotna ma coś z głową.
generalnie, jak ktos juz to wczesniej napisal, przeszlosc tworzy czlowieka. trudno nie brac pod uwage tego, co bylo i udawac, ze tego nie ma. jesli chodzi o problem autorki, uwazam ze sposob w jaki jej chlopak reaguje na te zdarzenie jest niewlasciwy. byc moze on sam nie wie, ze tak do druga strona (autorka) odbiera i tu moze byc problem . wydaje mi sie, ze moze potrzebowac szczerej, dlugiej rozmowy przeprowadzonej na spokojnie, podczas ktorej zrozumie intencje i to wszystko co mialo miejsce. jesli bedziecie to mieli juz za soba, latwiej bedzie budowac cos na nowych podstawach. pewnie te wyznanie bylo dla niego szokiem, z ktorym sam nie moze sie oswoic, a zaganianie wszystkiego pod dywan niczego nie da, dywan nie ma nieskonczonej powierzchni do mieszczenia wszelakich brudow .

Cytat:
Napisane przez af096d25f0cf772bc51ba27de bbec984bc7420f7 Pokaż wiadomość
Sam bym miał problem z akceptacją takiej przeszłości partnerki (układ na seks), myślę że odrzuciłbym ją po takiej informacji. Ale załatwiłbym to spokojnie i delikatnie. Chłopak jest burakiem i frajerem, nie zmienia to jednak faktu że przeszłość dziewczyny może mu się nie podobać i ma do tego prawo.
moze chlopak nie spodziewal sie takiej akcji po tej dziewczynie i dlatego zachowuje sie jak burak i frajer? szok go zalatwil i przestal racjonalnie myslec ?
i zdecydowanie dla niego jak i dla Ciebie wyszlo, ze dowiedzial sie o tym wczesniej niz pozniej. zawsze to obydwie strony moga sie zastanowic, czy chca to kontynuuowac, czy dac sobie wolna reke nim zaczelo sie umacniac zwiazek.

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Ty tego nie akceptujesz,większość społeczeństwa tutaj też nie ale są ludzie o odmiennych poglądach :P
Uważaj by z Twoje szczere stwierdzenia Cię nie zbanowali.

Ja sobie nie wyobrażam życia z kimś kto tak postąpił i tyle,nie pochwalam tego ale też nie zamierzam być wrogo nastawioną bo mam takich znajomych.
otoz to. sa ludzie ktorzy to akceptuja i wejscie w relacje z osoba o takiej przeszlosci (o ile by o niej wiedzieli) nie stanowiloby problemu, ale sa tez tacy, ktorzy nie toleruja takich akcji i ciezko by bylo sie pogodzic ze wszystkim.

trzeba ze soba duzo rozmawiac na poczatku jakiejkolwiek raczkujacej relacji, zeby takie kwiatki nie zaburzyly w pozniejszym czasie czegos, co bylo budowane przez obydwie strony . to tak w skrocie myslowym (bo sa tez takie osoby, ktore nie uwazaja tego za cos zlego, ot jakas luzna sex - relacja - i wcale nie mysla o tym, ze partnerowi moze cos takiego nie odpowiadac i nigdy na swiatlo dzienne takie fakty nie wychodza). wszystko zalezy od kregoslupa moralnego poszczegolnych istot oraz empatii .

. umowmy sie, trudno jest sie odizolowac totalnie od "innych" i otaczac sie samymi ludzmi z podobnymi/takimi samymi pogladami. w sumie nawet sama tego nie szukam, roznorodnosc jest dobra i pozwala zobaczyc swiat innymi oczami.

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Jestem facetem.
Większość facetów woli, by kobieta miała doświadczenie. Większość niepewnych siebie podróbek facetów bez jaj preferuje kobiety bez doświadczenia.

Normalny, pewny siebie facet nie tylko nie boi się porównań - on chce być porównywany. Ja chcę być porównywany z poprzednimi i być od nich lepszym facetem i lepszym kochankiem. To jest motywacja. Nawet jeśli muszę trochę się postarać. A i tak np od kobiety, która miała oprócz mnie dwóch słyszę, że jestem trzecim od końca

Faceci, którzy chcą być jedyni - boją się być porównywani. (...)

Po latach rozmów i obserwacji tej tezy jestem pewien - facet, który szuka dziewicy nie nadaje się do związku, jest do odstrzału. Ma pretensje o poprzednich, że nie umie przewidzieć przyszłości i miała w przeszłości partnerów zamiast czekać na niego, wspaniałego misia - jest do odstrzału. Natychmiast.

Jestem od biedy w stanie zrozumieć motywacje religijne, ale zazdrości i strachu przed porównaniem- nie.
Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Faceci raczej lubią by kobieta miała umiejętności ale niekoniecznie doświadczenie ja tak to obserwuję.
Twoja teza o porównywaniu i męskości jest zabawna
zgodze sie z tym, ze jesli facet jest niedowiadczony i brakuje mu tych "jaj" to bardziej bedzie szukal jakiejs niesmialej i takiej jak on sam, by nie osmieszyc sie ani nie skompromitowac.

ja bym nie nazwala tego umiejetnosciami - a bardziej - checiami do eksperymentowania .

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Jaki powód może mieć facet, który szuka tylko dziewicy? Poważnie ciekaw jestem jak to uzasadnicie. Zwłaszcza na przykładzie kolesia, który sam balował, ale wymaga od swojej kobiety wianka.

Dla mnie to ewidentnie w kolosalnej większości przypadków brak pewności siebie i strach przed byciem porównywanym. Ale - ciekaw jestem co waszym zdaniem usprawiedliwia polowanie na dziewice. .
tak jak napisales, przede wszystkim zaden koles nie chcialbys sie skompromitowac niedoswiadczeniem i ogolnym zawstydzeniem sie sytuacja (?). konsternacja, niewiedza.. to chyba nic dobrego nie wrozy dla partnerki - z pewnoscia nie mialaby co wspominac i od razu na liscie "porownywanej" taki facet mialby zapewnione nizsze miejsce.

jesli chodzi o faceta, ktory sam szaleje, a szuka swietej - moze wlasnie wiedzac, jak on sam daleko moze zabrnac w swojej zabawie i sex - relacjach nie chcialby wiazac sie z dziewczyna o podobnej przeszlosci. balby sie, ze go zostawi, albo wywinie mu podobny numer na boku z kims innym? w koncu nawyki z przeszlosci.. byloby to dla niego ponizenie pewnie w jakims stopniu (nie wiem dokladnie jak to okreslic, facetem nie jestem ).

jesli natomiast taki koles szuka do takiej przygodnej zabawy dziewicy, to moze dlatego, ze jara go sam fakt odhaczania/zaliczania dziewic? w koncu moglby mowic "bylem jej pierwszym", a wiadomo, dla duzej ilosci dziewczyn pierwszy raz jest niezapomniany i rzutuje na dalsze relacje.

kolejna opcja jest to, ze koles moze lubi widziec blysk w oku niedoswiadczonej, wtedy rosnie w swoich oczach jak i w swoim ego jeszcze bardziej. rozpiera go duma? chociaz tutaj sama nie wiem, czy koles ma jaja jesli szuka podniesienia swoich wartosci tylko faktem doboru wg nizszego doswiadczenia partnerki? to wychodziloby na to, ze sam nie jest pewny swoich umiejetnosci .

a, no i tez moze byc mozliwosc taka, ze koles uwaza, ze taka kolej rzeczy: faceci szaleja, a laski maja byc posluszne, grzeczne i niewymacane .

Cytat:
Napisane przez af096d25f0cf772bc51ba27de bbec984bc7420f7 Pokaż wiadomość
Nie tyle boję się porównań co ich nie chcę. Przykra byłaby dla mnie myśl, że kobieta którą kocham będzie wspominała z uśmiechem jakiegoś tam Jacka co jej dogodził jak nikt inny. Zresztą doświadczenie czy jego brak to tylko składowa, nie determinuje mojej chęci bycia z kimś ale nie ukrywam że to dla mnie ważne. Jeszcze zależy czy doświadczenie wynika z uczuć i ich potrzeby czy z chuci.

Jak to akceptuje i jest z Tobą to niech się w końcu zamknie. Ja na przykład w ogóle nie wszedłbym z taką kobietą w relację, po psuć życie i jej, i sobie?
dobrze napisane i nie moge sie z tym nie zgodzic.

mysle, ze on sie po prostu po autorce tego nie spodziewal. do glowy mu nie przyszlo.. a ze sie nie spodziewal, to jest w szoku i nie chce generalnie tej relacji tracic, bo nie taki scenariusz mial w glowie . wiec wychodza z niego inne emocje, ktorymi daje sygnal swojej partnerce, ze cos jest nie tak, ze ma obawy i mu nie pasuje. gdyby mial te relacje gdzies, to pewnie by odszedl, ale jak widac - cos go trzyma. warto rozmawiac, zeby nie zrobila sie z tego jakas patologia, ktorej sie juz nie powstrzyma a w dodatku moze doprowadzic do niszczenia siebie na wzajem a taka walka na noze nigdy dobra nie jest. z milosci do nienawisci .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 10:46   #72
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

@Zev
Ale skoro dziewczyna jest z Tobą, to ten facet jest nieistotny. Totalnie. Jeśli jest inaczej, to ta kobieta jest do odstrzału i nie ma co się zastanawiać. Natomiast fakt, że Tobie jest przykro, bo kiedyś było jej dobrze... nie ogarniam. Naprawdę. To tak, jakby Ci było przykro, bo pojechała nad morze pierwszy raz przed poznaniem Ciebie i bylo świetnie... a cholera, to Ty jej chciałeś to dać, powinna była przewidzieć przyszłość i każde szczęśliwe wspomnienie mieć z Tobą, a przed Tobą same koszmary i traumy.

Dla mnie to to samo. Ma szczęśliwe wspomnienia - fajnie. Ale z jakiegoś powodu jest ze mną, a nie z ex. On się już nie liczy, wypadł z obrazka. Czym tu się przejmować?

@wspaniala
Ale ten strach przed ośmieszeniem i kompromitacją jest irracjonalny i nie ma znaczenia doświadczenie. Naprawdę myślisz, że młoda nie zauważy, że mu nie staje, że opada, że dochodzi po 30 sekundach, a kobieta myśli "na pewno wszyscy faceci na świecie mają tak samo" ?
A skoro jest irracjonalny, to szukanie dziewicy i wybór partnerki pod tym kątem jest nie tylko głupi. Jest nieskuteczny. Do odstrzału.

W przypadku nr 2 - no to fajnie, ale po co z taką kobietą się wiązać? Do odstrzału, choć to hipokryzja, ale przynajmniej czasu nie marnuje nikomu. Poza tym praca nad związkiem, rozwijanie się w łóżku i kobieta szczęśliwa nie szuka skoku w bok.
Jeśli się tego obawia, to też się będzie bał czy dziewica raz w życiu nie będzie chciała spróbować z innym. Bez sensu. Do odstrzału.

Co do kolejnego przypadku - sama odpowiedziałaś. Na dodatek jeśli ktoś używa cech partnera do boostowania ego to zły znak. Do odstrzału.

Czwarty typ - hipokryta, wątpię by stworzył zdrową relację z kimkolwiek, nawet wymarzoną dziewicą. Do odstrzału.

Dalej nie jestem przekonany, co mogłoby w ogóle uzasadnić polowanie na dziewicę poza facetem prawiczkiem, który szuka dziewicy z powodów religijnych lub moralnych, nie przez pryzmat obaw. Ale miło, że spróbowałaś
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 18:18   #73
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
@wspaniala
Ale ten strach przed ośmieszeniem i kompromitacją jest irracjonalny i nie ma znaczenia doświadczenie. Naprawdę myślisz, że młoda nie zauważy, że mu nie staje, że opada, że dochodzi po 30 sekundach, a kobieta myśli "na pewno wszyscy faceci na świecie mają tak samo" ?
A skoro jest irracjonalny, to szukanie dziewicy i wybór partnerki pod tym kątem jest nie tylko głupi. Jest nieskuteczny. Do odstrzału.

W przypadku nr 2 - no to fajnie, ale po co z taką kobietą się wiązać? Do odstrzału, choć to hipokryzja, ale przynajmniej czasu nie marnuje nikomu. Poza tym praca nad związkiem, rozwijanie się w łóżku i kobieta szczęśliwa nie szuka skoku w bok.
Jeśli się tego obawia, to też się będzie bał czy dziewica raz w życiu nie będzie chciała spróbować z innym. Bez sensu. Do odstrzału.

Co do kolejnego przypadku - sama odpowiedziałaś. Na dodatek jeśli ktoś używa cech partnera do boostowania ego to zły znak. Do odstrzału.

Czwarty typ - hipokryta, wątpię by stworzył zdrową relację z kimkolwiek, nawet wymarzoną dziewicą. Do odstrzału.

Dalej nie jestem przekonany, co mogłoby w ogóle uzasadnić polowanie na dziewicę poza facetem prawiczkiem, który szuka dziewicy z powodów religijnych lub moralnych, nie przez pryzmat obaw. Ale miło, że spróbowałaś
ale taka dziewczyna moze byc bardziej wyrozumiala . poza tym, nie napisalam nigdzie, ze tego nie zauwazy, po prostu przymknie na to oko. i jak to nie ma znaczenie doswiadczenie? oczywiscie, ze ma. z tego wzgledu, ze jakby nie patrzec, chlopak doswiadczony ma wszystko obcykane, co i jak i robi to bardziej odruchowo niz w glowie sie zastanawia, co tu zrobic, czy aby na pewno tak, a moze tak, blablabla .

podalam takie przypadki, na jakie wpadlam po przeczytaniu Twoich postow. rowniez nigdzie nie zaznaczyles, ze mam przedstawic to wszystko w przypadkach "zdrowych relacji", tak samo nie odnioslam sie, czy ktos jest do odstrzalu czy nie (ale dzieki za uswiadomienie). takie zwiazki sie zdarzaja, a nikt nikogo od razu nie skresla. gdyby te "do odstrzalu" bylo takie proste, bylyby same dobre zwiazki i single, a watki na wizazu ograniczylyby sie do opisywania idealnego pozycia i dziewczyny/chlopaka.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 04:59   #74
Garmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6
Exclamation Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Witajcie,
trafiłem tu przypadkiem i aż specjalnie założyłem konto, żeby móc odpowiedzieć. Otóż postaram się jak najzwięźlej powiedzieć, dlaczego chłopaka powinnaś (moim zdaniem) spisać jak najszybciej na straty.

Otóż jakiś czas temu sam byłem takim facetem. Dawałem po sobie poznać, że jestem zazdrosny o jej przeszłość i to dosyć wyraźnie. Działo się to wbrew mojej woli, ale nie potrafiłem zamaskować swojego wewnętrznego bólu, więc od czasu do czasu poruszałem ten temat, bo literalnie nie byłem w stanie spać. Wpadłem po same uszy i potrzebowałem werbalnego zapewnienia, że wszystko jest w porządku.

Inna sprawa, że w jej przypadku nie chodziło o jednorazowy seks, jak u Ciebie, ale jej odpowiedź na pytanie o liczbę partnerów seksualnych brzmiała, przysięgam że to autentyczny cytat: "Po 50. przestałam liczyć." Nie żałowała tego ani trochę. Przyznaję, był to dla mnie duży cios, serducho zabolało porządnie, ale byłem nią tak zauroczony, że myślałem że nic nie jest w stanie mnie zniechęcić.

Zniechęciło nie na żarty jednak kolejne wyznanie - raz zdarzyło jej się uprawiać seks za pieniądze. U mnie stan przedzawałowy, ale potrafię kryć emocje i udawać że zachowuję zimną krew. Szybko przekalkulowałem, że skoro szczerze żałowała tego, to znaczy że trafiłem na kobietę-skarb, bo większość nawet nigdy by mi się do tego nie przyznała. Mogła zabrać to ze sobą do grobu, więc doceniłem jej szczerość, myślałem że uda mi się kompletnie o tym nie myśleć

---------- Dopisano o 03:56 ---------- Poprzedni post napisano o 03:54 ----------

Ciąg dalszy, bo mam starą komórkę i wiesza mi się, gdy piszę długie teksty

Było to jednak niemożliwe. Mimo tego, że mam dość konserwatywne przekonania i nigdy nie zgodziłem się na seks bez miłości, to nie chciałem jej oceniać - to jej życie, nie mam prawa o nim decydować. Cieszyłem się, że mnie do niego wpuściła i o nim opowiedziała. Ale strach przed powrotem przyzwyczajeń do skoków w bok, biorąc pod uwagę jak bardzo byłem niemal zakochany, przyprawił mnie o bezsenność i, jak już wcześniej wspomniałem, częste wspominanie tematu, co szybko doprowadziło do rozpadu tego związku.

Inna sprawa, że potem dowiedziałem się, że moje obawy nie były nieuzasadnione, bo mimo relatywnie krótkiego, kilkumiesięcznego stażu związku, zdążyła mi przyprawić i tak długie rogi. Nie chcę się nad sobą użalać, mimo że byłem wrakiem człowieka przez jeszcze dłuższy czas. Z czasem przyjąłem to na klatę i zrozumiałem swoje błędy - kobieta nie zdradza bez powodu i zamiast obrzucać ją epitetami vide "łatwa" i "puszczalska", może warto spojrzeć w lustro i zastanowić się, czemu nie potrafiliśmy jej dać tego, co znalazła w innych.

---------- Dopisano o 03:59 ---------- Poprzedni post napisano o 03:56 ----------

Podsumowując:

Jeśli jesteś kobietą, która zna swoją wartość, to masz pełne prawo być wybredna i nie zadowalać się półśrodkami. Związek powinien opierać się na ZAUFANIU, którego ja miałem za mało i być może też dlatego byłem zdradzany. Jeśli gość krępuje Cię i cały czas wypomina JEDNĄ przygodę, mimo że SAM NIE JEST CZYSTY, to jest to szczyt hipokryzji i imho nie zasługuje na Ciebie. Ja dostałem na łeb kubeł zimnej wody i już więcej tego błędu nie popełnię, może i jemu się przyda to samo i zrozumie, że jeśli kobieta ma odejść, to i tak to zrobi, a wzbudzanie w niej wyrzutów sumienia tylko utwierdzi ją w przekonaniu, że podjęła słuszną decyzję uciekając z toksycznego związku.

Edytowane przez Garmin
Czas edycji: 2014-06-30 o 04:58
Garmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:16   #75
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: zazdrosc o jednorazowy seks z przeszlosci

Cytat:
Napisane przez Garmin Pokaż wiadomość
Witajcie,
trafiłem tu przypadkiem i aż specjalnie założyłem konto, żeby móc odpowiedzieć. Otóż postaram się jak najzwięźlej powiedzieć, dlaczego chłopaka powinnaś (moim zdaniem) spisać jak najszybciej na straty.

Otóż jakiś czas temu sam byłem takim facetem. Dawałem po sobie poznać, że jestem zazdrosny o jej przeszłość i to dosyć wyraźnie. Działo się to wbrew mojej woli, ale nie potrafiłem zamaskować swojego wewnętrznego bólu, więc od czasu do czasu poruszałem ten temat, bo literalnie nie byłem w stanie spać. Wpadłem po same uszy i potrzebowałem werbalnego zapewnienia, że wszystko jest w porządku.

Inna sprawa, że w jej przypadku nie chodziło o jednorazowy seks, jak u Ciebie, ale jej odpowiedź na pytanie o liczbę partnerów seksualnych brzmiała, przysięgam że to autentyczny cytat: "Po 50. przestałam liczyć." Nie żałowała tego ani trochę. Przyznaję, był to dla mnie duży cios, serducho zabolało porządnie, ale byłem nią tak zauroczony, że myślałem że nic nie jest w stanie mnie zniechęcić.

Zniechęciło nie na żarty jednak kolejne wyznanie - raz zdarzyło jej się uprawiać seks za pieniądze. U mnie stan przedzawałowy, ale potrafię kryć emocje i udawać że zachowuję zimną krew. Szybko przekalkulowałem, że skoro szczerze żałowała tego, to znaczy że trafiłem na kobietę-skarb, bo większość nawet nigdy by mi się do tego nie przyznała. Mogła zabrać to ze sobą do grobu, więc doceniłem jej szczerość, myślałem że uda mi się kompletnie o tym nie myśleć

---------- Dopisano o 03:56 ---------- Poprzedni post napisano o 03:54 ----------

Ciąg dalszy, bo mam starą komórkę i wiesza mi się, gdy piszę długie teksty

Było to jednak niemożliwe. Mimo tego, że mam dość konserwatywne przekonania i nigdy nie zgodziłem się na seks bez miłości, to nie chciałem jej oceniać - to jej życie, nie mam prawa o nim decydować. Cieszyłem się, że mnie do niego wpuściła i o nim opowiedziała. Ale strach przed powrotem przyzwyczajeń do skoków w bok, biorąc pod uwagę jak bardzo byłem niemal zakochany, przyprawił mnie o bezsenność i, jak już wcześniej wspomniałem, częste wspominanie tematu, co szybko doprowadziło do rozpadu tego związku.

Inna sprawa, że potem dowiedziałem się, że moje obawy nie były nieuzasadnione, bo mimo relatywnie krótkiego, kilkumiesięcznego stażu związku, zdążyła mi przyprawić i tak długie rogi. Nie chcę się nad sobą użalać, mimo że byłem wrakiem człowieka przez jeszcze dłuższy czas. Z czasem przyjąłem to na klatę i zrozumiałem swoje błędy - kobieta nie zdradza bez powodu i zamiast obrzucać ją epitetami vide "łatwa" i "puszczalska", może warto spojrzeć w lustro i zastanowić się, czemu nie potrafiliśmy jej dać tego, co znalazła w innych.

---------- Dopisano o 03:59 ---------- Poprzedni post napisano o 03:56 ----------

Podsumowując:

Jeśli jesteś kobietą, która zna swoją wartość, to masz pełne prawo być wybredna i nie zadowalać się półśrodkami. Związek powinien opierać się na ZAUFANIU, którego ja miałem za mało i być może też dlatego byłem zdradzany. Jeśli gość krępuje Cię i cały czas wypomina JEDNĄ przygodę, mimo że SAM NIE JEST CZYSTY, to jest to szczyt hipokryzji i imho nie zasługuje na Ciebie. Ja dostałem na łeb kubeł zimnej wody i już więcej tego błędu nie popełnię, może i jemu się przyda to samo i zrozumie, że jeśli kobieta ma odejść, to i tak to zrobi, a wzbudzanie w niej wyrzutów sumienia tylko utwierdzi ją w przekonaniu, że podjęła słuszną decyzję uciekając z toksycznego związku.
Nie wiem za bardzo co nazywasz błędem,związek z kobietą której zachowań nie akceptujesz czy swoje postępowanie przy niej?

Jeśli coś takiego komuś ostro przeszkadza jak Tobie to nie dziwne jest,że ma się problemy ze sobą i panowaniem nad emocjami.
Nie warto się męczyć z kimś kto nie jest odpowiedni i tyle.
Wpółczuję Ci,że trafiłeś na taką(nieodpowiednią dla Ciebie) i nie umiałeś odrazu podjąć decyzji.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 09:16:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.