Uczulenie na hybrydę - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-17, 13:19   #1141
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
hm... ale przeciez onycholiza nie jest rownoznaczna z wystapieniem grzybicy.

Poza tym duzo zalezy od przypadku. Ja akurat mialam tak, ze przyrost miedzy stal sie twardy i suchy i takie wpuszczanie kremu w to miejsce bardzo pomoglo. Czasami tez dodawalam roztwor z olejku herbacianego.
Tak, nie jest jednoznaczna ale jak ma mokro to o grzyba łatwiej, tak jak napisałam.
Dodawalas olejek herbaciany, który dodatkowo wysusza ale tez jest antybakteryjny i antycos tam. Czyli olejkiem wysuszalas, odkazalas, kremem nawilzalas, czyli błędne koło. Onycholiza zniknęła bo płytka najnormalniej w świecie zrosla. Ta skórka faktycznie jest upierdliwa ale lepiej zaczekać aż sama zniknie. No i do czego zmierzam - Ty nawilzalas ale i odkazalas to. Mogło (ale nie musiało) byc tak że bez odkazania mógł grzybek wyrosnac.
Ogólnie onycholiza lubi się pogłębiać jak ma mokro i jak ma mokro lubią się syfy przypałetywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 13:02   #1142
dzwiedzica
Raczkowanie
 
Avatar dzwiedzica
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cześć dziewczyny,

Dołączam się i ja :-(

Dokładnie rok temu zaczęłam swoją przygodę z hybrydami i osławioną marką na S!, a zachwytów nie było końca. W końcu moje paznokcie stały się mocniejsze i potrafiły być dłuższe niż 1 mm (niestety słabe paznokcie są moją zmorą, z którą próbowałam się uporać różnymi sposobami).
Ok dwa miesiące temu zauważyłam, że pod paznokciami zaczął się pojawiać przyrost, ale poza nim nie było absolutnie żadnych innych niepokojących objawów. Aż pewnego dnia zrobiłam sobie paznokcie i rano obudziłam się ze swędzącymi i opuchniętymi palcami. Posmarowałam palce maścią Mupirox, moczyłam w szarym mydle, ale niewiele to pomogło. Pojawiły się rany. Kompletnie nie wiedziałam od czego. Połączyłam to z nowym kremem, z burzą hormonów po powrocie okresu (karmiłam piersią przez 1,5 roku), może jakąś alergią, która niespodziewanie pojawiła się wiosną...
Dolegliwości jakoś ustąpiły w ciągu tych 2-3 tygodni i szalona ja ponownie nałożyłam hybrydy. No i jak wiadomo miałam powtórkę z rozrywki. Ciągle jednak doszukiwałam się czegoś innego niż uczulenie na hybrydy (nie wierzyłam, że mogłam go dostać po prawie rocznym stosowaniu). Szukałam kolejnych przyczyn - może zbyt silna chemia, której ostatnio użylam do czyszczenia, może "talk", który był w rękawiczkach ochronnych... Za wszelką cenę chciałam odrzucić tę najbardziej prawdopodobną przyczynę i szukałam innych powodów takiej reakcji skórnej w internecie.
Kilka dni po tym koleżanka podesłałami link do bloga, gdzie dziewczyna niemal opisała moje dolegliwości. Natychmiast ściągnełam hybrydę (to było przedwczoraj), smaruję nadal Mupiroxem (pomaga mi bardziej niż Tribiotic), używam olejku z drzewa herbacianego na onycholizę (nie jest jakaś dramatyczna na szczęście) i używam maści ochronnej z witaminą A.

W temat uczulenia zagłębiam się dopiero od dwóch dni, więc mam nadzieję, że znajdę tutaj wiele odpowiedzi...powiem Wam szczerze, że już tesknię za hybrydami i że znajdę dla siebie alternatywne wyjście...

No cóż, na teraz to tyle ode mnie
Zdrowych paznokci Wam życzę
dzwiedzica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 14:07   #1143
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez dzwiedzica Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Dołączam się i ja :-(

Dokładnie rok temu zaczęłam swoją przygodę z hybrydami i osławioną marką na S!, a zachwytów nie było końca. W końcu moje paznokcie stały się mocniejsze i potrafiły być dłuższe niż 1 mm (niestety słabe paznokcie są moją zmorą, z którą próbowałam się uporać różnymi sposobami).
Ok dwa miesiące temu zauważyłam, że pod paznokciami zaczął się pojawiać przyrost, ale poza nim nie było absolutnie żadnych innych niepokojących objawów. Aż pewnego dnia zrobiłam sobie paznokcie i rano obudziłam się ze swędzącymi i opuchniętymi palcami. Posmarowałam palce maścią Mupirox, moczyłam w szarym mydle, ale niewiele to pomogło. Pojawiły się rany. Kompletnie nie wiedziałam od czego. Połączyłam to z nowym kremem, z burzą hormonów po powrocie okresu (karmiłam piersią przez 1,5 roku), może jakąś alergią, która niespodziewanie pojawiła się wiosną...
Dolegliwości jakoś ustąpiły w ciągu tych 2-3 tygodni i szalona ja ponownie nałożyłam hybrydy. No i jak wiadomo miałam powtórkę z rozrywki. Ciągle jednak doszukiwałam się czegoś innego niż uczulenie na hybrydy (nie wierzyłam, że mogłam go dostać po prawie rocznym stosowaniu). Szukałam kolejnych przyczyn - może zbyt silna chemia, której ostatnio użylam do czyszczenia, może "talk", który był w rękawiczkach ochronnych... Za wszelką cenę chciałam odrzucić tę najbardziej prawdopodobną przyczynę i szukałam innych powodów takiej reakcji skórnej w internecie.
Kilka dni po tym koleżanka podesłałami link do bloga, gdzie dziewczyna niemal opisała moje dolegliwości. Natychmiast ściągnełam hybrydę (to było przedwczoraj), smaruję nadal Mupiroxem (pomaga mi bardziej niż Tribiotic), używam olejku z drzewa herbacianego na onycholizę (nie jest jakaś dramatyczna na szczęście) i używam maści ochronnej z witaminą A.

W temat uczulenia zagłębiam się dopiero od dwóch dni, więc mam nadzieję, że znajdę tutaj wiele odpowiedzi...powiem Wam szczerze, że już tesknię za hybrydami i że znajdę dla siebie alternatywne wyjście...

No cóż, na teraz to tyle ode mnie
Zdrowych paznokci Wam życzę
Hej
Olejek herbaciany radzę odstawić, pod paznokiec acefugin forte przez tydzien 2x dziennie - to na onycholize. Pod pazurkiem musi być sucho, więc prace wszelkie w rekawiczkach.
Polecam odczekać pare tygodni przed nałożeniem hybrydy.
Ja po uczuleniu mogę używać tylko kabos (po uczuleniu najlepiej seria gelike) i oryginalny shellac (oficjalny dystrybutor ekerr nails).
Nie pamietam co na skórę, żeby się zagoiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 01:25   #1144
Glow123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybrydę

A robiłaś po tym znów hybryde ? Ja od ponad pół roku mam swoj zestaw z semilaca i byłam z niego zachwycona. Co prawda na początku to robiłam non stop te paznokcie.. robiłam, zrywalam i tak ciagle . Od lutego już robiłam to jak należy. Pewnego dnia jakoś na początku maja zrobiłam sobie hybryde. Następnego dnia wstałam z opuchnietymi palcami.. bardzo mnie swedzialy i z biegiem czasu robiło się coraz więcej pęcherzyków z przezroczysta mazia później ropa żółta.. od maja zrobiłam sobie przerwę brałam leki na alergie i wczoraj swietrdzilam że zrobię sobie hybryde.. i horror powrócił... swedzi , boli... czekam tylko na etap twardego naskórka a potem z górki... MYŚLĘ ŻE REAKCJA ALERGICZNA POWSTAJE DLATEGO GDYŻ JAK ROBIMY PAZNOKCIE TO OZY OKAZJI ROBIMY SOBIE COŚ Z TYMI OKROPNY MI SKORKAMI. MY TEGO NIE WIDZIMY ALE PRZEZ CZĘSTE TAKI OBCINANIE SKÓREK DRAŻNIMY TA SKÓRKĘ I KIEDY NAKŁADAMY PRODUKT TO NASTĘPUJE REAKCJA ALERGICZNA. Niestety nie umiem.. nie wiem ... jak to wyleczyć.. jeszcze nie próbowałam robić hybryd produktami z innej firmy .. noi teraz wracam do pytania .. robiłaś już po tym czasie hybrydki czy nie??
Glow123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 08:58   #1145
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Glow123 Pokaż wiadomość
A robiłaś po tym znów hybryde ? Ja od ponad pół roku mam swoj zestaw z semilaca i byłam z niego zachwycona. Co prawda na początku to robiłam non stop te paznokcie.. robiłam, zrywalam i tak ciagle . Od lutego już robiłam to jak należy. Pewnego dnia jakoś na początku maja zrobiłam sobie hybryde. Następnego dnia wstałam z opuchnietymi palcami.. bardzo mnie swedzialy i z biegiem czasu robiło się coraz więcej pęcherzyków z przezroczysta mazia później ropa żółta.. od maja zrobiłam sobie przerwę brałam leki na alergie i wczoraj swietrdzilam że zrobię sobie hybryde.. i horror powrócił... swedzi , boli... czekam tylko na etap twardego naskórka a potem z górki... MYŚLĘ ŻE REAKCJA ALERGICZNA POWSTAJE DLATEGO GDYŻ JAK ROBIMY PAZNOKCIE TO OZY OKAZJI ROBIMY SOBIE COŚ Z TYMI OKROPNY MI SKORKAMI. MY TEGO NIE WIDZIMY ALE PRZEZ CZĘSTE TAKI OBCINANIE SKÓREK DRAŻNIMY TA SKÓRKĘ I KIEDY NAKŁADAMY PRODUKT TO NASTĘPUJE REAKCJA ALERGICZNA. Niestety nie umiem.. nie wiem ... jak to wyleczyć.. jeszcze nie próbowałam robić hybryd produktami z innej firmy .. noi teraz wracam do pytania .. robiłaś już po tym czasie hybrydki czy nie??
Nie wiem do kogo to pytanie, ale uczulenie to nie kwestia skórek. Co najwyżej może przyspieszyć reakcje, to wszystko. To co masz wystaw i sprzedaj, już tego nie użyjesz.
Wylecz porządnie palce i ze swojej strony polecam hybrydy kabos (tylko seria gelike przez pierwsze miesiące, do konca sierpnia mają promocje na te lekakry), płyny też najlepiej wymień na kabosowe (cleaner do płytki alkohol isopropylowy do topu), albo oryginalny shellac (oficjalny dystrybutor na ekert nails).
Shellac używam od sierpnia /września 2016r, kabos pierwszy na sylwestra i do tej pory z powodzeniem stosuje. Wszystko inne mnie uczulało (semilac, neo nail, indigo, mistero milano chiodo.. Nie pamiętam co jeszcze)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 08:56   #1146
LadyS1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Po 2 nietrafionych zakupach shellac (podróba) za dobrą radą z forum zakupiłam Kabos (bazę, jeden lakier i top). Trudno trafić na podróbkę Kabos, bo jest jeden dystrybutor. Jestem bardzo zadowolona z "bezuczuleniowego" efektu. Nie ma żadnego swędzenia, zaczerwienienia, o gorszych efektach nie wspominając. A do tego w moim odczuciu dłużej się utrzymuje na paznokciach niż shellac a bardzo dobrze rozprowadza. Polecam każdemu kto się zastanawia jak zachować hybrydę bez efektu uczulenia i dziękuję Georgina_Kincaid za podpowiedź.
LadyS1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 09:53   #1147
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez LadyS1 Pokaż wiadomość
Po 2 nietrafionych zakupach shellac (podróba) za dobrą radą z forum zakupiłam Kabos (bazę, jeden lakier i top). Trudno trafić na podróbkę Kabos, bo jest jeden dystrybutor. Jestem bardzo zadowolona z "bezuczuleniowego" efektu. Nie ma żadnego swędzenia, zaczerwienienia, o gorszych efektach nie wspominając. A do tego w moim odczuciu dłużej się utrzymuje na paznokciach niż shellac a bardzo dobrze rozprowadza. Polecam każdemu kto się zastanawia jak zachować hybrydę bez efektu uczulenia i dziękuję Georgina_Kincaid za podpowiedź.
Ooo cieszę się, że mogłam pomóc tylko przez parę miesięcy używaj tylko serii gelike, infini może na początku podrażniać. Ja stosuje już obu serii ale jesten ok rok po uczuleniu. Co do shellac to kolory które miałam były okej, za to top dramat, tak się rysował że szkoda gadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-30, 10:29   #1148
rakkat
Raczkowanie
 
Avatar rakkat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 62
GG do rakkat
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Witam Was,

Niestety mnie też ta przypadłość dopadła i właściwie teraz po półrocznym stosowaniu jestem uczulona na wszystkie marki. Proszę, odpiszcie mi czy to świństwo się przenosi, czy te pęcherze się roznoszą po całym ciele i co najważniejsze, czy przenoszą się na śluzówkę, np. oko, wnętrze nosa, pochwa, itp. Jak powstrzymać rozprzestrzenianie się i jak załagodzić świąd?
Pozdrawiam, i bardzo liczę na Waszą pomoc.
Kasia
rakkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 10:24   #1149
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez rakkat Pokaż wiadomość
Witam Was,

Niestety mnie też ta przypadłość dopadła i właściwie teraz po półrocznym stosowaniu jestem uczulona na wszystkie marki. Proszę, odpiszcie mi czy to świństwo się przenosi, czy te pęcherze się roznoszą po całym ciele i co najważniejsze, czy przenoszą się na śluzówkę, np. oko, wnętrze nosa, pochwa, itp. Jak powstrzymać rozprzestrzenianie się i jak załagodzić świąd?
Pozdrawiam, i bardzo liczę na Waszą pomoc.
Kasia
Uczulenie na hybrydy jest alergią kontaktową,pojawia się tam gdzie był kontakt z alergenem.Dlatego tak ważna jet higiena w trakcie i PO stylizacji.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 18:11   #1150
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Chyba jesteście moja ostatnią deską ratunki, bo ja już sama nie wiem, czy to semilac, aceton, czy źle usuwam skórki. Sprawa wygląda tak po zrobieniu nowych hybryd mniej więcej około dzień mam spuchnięte skórki wokół palców, później to schodzi i mogę normalnie nosić hybrydy i nic się nie dzieje. Zastanawiam się co wywołuje taką reakcję? Czytałam parę blogów gdzie dziewczyny miały coś podobnego, ale musiały szybko ściągać hybrydy bo było coraz gorzej, a u mnie ta reakcja schodzi
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 18:55   #1151
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Chyba jesteście moja ostatnią deską ratunki, bo ja już sama nie wiem, czy to semilac, aceton, czy źle usuwam skórki. Sprawa wygląda tak po zrobieniu nowych hybryd mniej więcej około dzień mam spuchnięte skórki wokół palców, później to schodzi i mogę normalnie nosić hybrydy i nic się nie dzieje. Zastanawiam się co wywołuje taką reakcję? Czytałam parę blogów gdzie dziewczyny miały coś podobnego, ale musiały szybko ściągać hybrydy bo było coraz gorzej, a u mnie ta reakcja schodzi
Jeśli tylko spuchnięte bez swędzenia, to może być za mocno wycinanie skórek,chociaż byłabym ostrożna mimo to. Spróbuj może najpierw przestać wycinać i stosować plyny do usuwania skórek. Jeśli nie pomoże, to znaczy, że to uczulenie.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-03, 19:59   #1152
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Jeśli tylko spuchnięte bez swędzenia, to może być za mocno wycinanie skórek,chociaż byłabym ostrożna mimo to. Spróbuj może najpierw przestać wycinać i stosować plyny do usuwania skórek. Jeśli nie pomoże, to znaczy, że to uczulenie.
dzięki będę obserwować przy robieniu nowych
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 19:34   #1153
efek77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Uczulenie na hybrydę

A ja się cały czas zastanawiam co to może być ?? tzn.po zrobieniu hybrydy swędzą mnie 3 palce na lewej ręce i tam pojawiają mi się krostki a na prawej nic do tego robię cały czas hybrydy na stopach i nigdy nic mi się nie pojawiło czy to może być uczule nie na hybrydę czy raczej nie - pomóżcie
efek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 20:47   #1154
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez efek77 Pokaż wiadomość
A ja się cały czas zastanawiam co to może być ?? tzn.po zrobieniu hybrydy swędzą mnie 3 palce na lewej ręce i tam pojawiają mi się krostki a na prawej nic do tego robię cały czas hybrydy na stopach i nigdy nic mi się nie pojawiło czy to może być uczule nie na hybrydę czy raczej nie - pomóżcie
Na 99,99% uczulenie. Często tak jest, że jeden palec, albo 3-4 najpierw. Później leci dalej.
A na stopach zwykle uderza dużo później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 21:09   #1155
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

A czy w przypadku uczulenia trzeba zmienić wszystkie produkty na inną firmę? Czy może starczy baza np? W sumie to ona dotyka bezpośrednio paznokcia
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 21:17   #1156
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
A czy w przypadku uczulenia trzeba zmienić wszystkie produkty na inną firmę? Czy może starczy baza np? W sumie to ona dotyka bezpośrednio paznokcia
Najlepiej wszystko. Jak dostałam uczulenia, to objawy wywoływało nawet dotknięcie buteleczki lakieru.
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 11:16   #1157
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
A czy w przypadku uczulenia trzeba zmienić wszystkie produkty na inną firmę? Czy może starczy baza np? W sumie to ona dotyka bezpośrednio paznokcia
Wszystko niestety. Najlepiej sprzedać, część kasy się uratuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 11:41   #1158
blaszka92
Raczkowanie
 
Avatar blaszka92
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Też sprzedałam cały zestaw bo moje paznokcie źle zareagowały na hybrydę z semilac. obecnie kuruje je odżywką z Golden Rose i jest coraz lepiej
blaszka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 15:53   #1159
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cześć dziewczyny!

Przez jakiś czas tylko czytałam wątek aż w końcu naszła mnie ochota na podzielenie się z Wami moją historią.
Hybrydy semilaca nakładałam na swoje paznokcie dokładnie rok (od lutego 2016 do przełomu lutego/marca 2017). W międzyczasie zaczęłam pracę w pralni, odstawiłam hybrydy, gdyż nie mogę mieć pomalowanych paznokci do pracy. W okolicach marca miałam ponad tydzień wolnego, więc postanowiłam zrobić sobie manicure. Nałożyłam wszystko jak zwykle po czym zaczęłam czuć dziwne uczucie, jakby spuchnięcia w okolicach kciuka. Później przeniosło się to na opuszki, jednak zignorowałam to uczucie. Po kilku godzinach swędziały mnie skórki, ale dalej - głupia ja nie skojarzyła, co to może być. Na następny dzień (manicure robiłam wieczorem, więc nie minęło dużo czasu) zobaczyłam, że moje skórki są całe różowe i spuchnięte dodatkowo wychodzą na nich pęcherzyki wodne. Przeszukałam internet i w końcu doszłam do konkluzji - dostałam uczulenia. Od razu lakier ściągnęłam. Zażywałam wtedy loratynę i pomogła mi ona na uczulenie, nie swędziało tak bardzo. Od tamtego czasu nie wracałam już do lakieru hybrydowego do momentu, kiedy wróciłam do Polski na wakacje. Myślałam, że reakcję alergiczną spowodował jakiś produkt, który używany jest u mnie w pralni, dlatego poczekałam miesiąc od kiedy ostatni raz miałam z nim styczność i na nowo pomalowałam paznokcie. Przez dwa dni nie było żadnej reakcji, natomiast później pojawiło się swędzenie, jednak to było tyle i zeszło po dwóch dniach od ściągnięcia lakieru.
Poczytałam trochę w internecie i zobaczyłam, że mniejszą ilość osób uczuliły hybrydy od NeoNail, zamówiłam więc bazę i kolor. Nałożyłam więc bazę i kolor z NeoNail a top z Semilaca. Alergia wyszła na następny dzień, mniejsza niż za pierwszym razem, ale większa niż za drugim razem po Semilacu. Swędzenie trzymało jakieś 4-5 dni.
Cała nadzieja w CND Shellac. Zamówiłam bazę, kolor i top, poczekam jeszcze jakiś czas, aby paznokcie chociaż trochę się 'wygoiły' i spróbuję tę firmę. Mam nadzieję, że się uda, bo nie chcę rezygnować z hybryd.
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-12, 16:28   #1160
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez _itsabelle Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Przez jakiś czas tylko czytałam wątek aż w końcu naszła mnie ochota na podzielenie się z Wami moją historią.
Hybrydy semilaca nakładałam na swoje paznokcie dokładnie rok (od lutego 2016 do przełomu lutego/marca 2017). W międzyczasie zaczęłam pracę w pralni, odstawiłam hybrydy, gdyż nie mogę mieć pomalowanych paznokci do pracy. W okolicach marca miałam ponad tydzień wolnego, więc postanowiłam zrobić sobie manicure. Nałożyłam wszystko jak zwykle po czym zaczęłam czuć dziwne uczucie, jakby spuchnięcia w okolicach kciuka. Później przeniosło się to na opuszki, jednak zignorowałam to uczucie. Po kilku godzinach swędziały mnie skórki, ale dalej - głupia ja nie skojarzyła, co to może być. Na następny dzień (manicure robiłam wieczorem, więc nie minęło dużo czasu) zobaczyłam, że moje skórki są całe różowe i spuchnięte dodatkowo wychodzą na nich pęcherzyki wodne. Przeszukałam internet i w końcu doszłam do konkluzji - dostałam uczulenia. Od razu lakier ściągnęłam. Zażywałam wtedy loratynę i pomogła mi ona na uczulenie, nie swędziało tak bardzo. Od tamtego czasu nie wracałam już do lakieru hybrydowego do momentu, kiedy wróciłam do Polski na wakacje. Myślałam, że reakcję alergiczną spowodował jakiś produkt, który używany jest u mnie w pralni, dlatego poczekałam miesiąc od kiedy ostatni raz miałam z nim styczność i na nowo pomalowałam paznokcie. Przez dwa dni nie było żadnej reakcji, natomiast później pojawiło się swędzenie, jednak to było tyle i zeszło po dwóch dniach od ściągnięcia lakieru.
Poczytałam trochę w internecie i zobaczyłam, że mniejszą ilość osób uczuliły hybrydy od NeoNail, zamówiłam więc bazę i kolor. Nałożyłam więc bazę i kolor z NeoNail a top z Semilaca. Alergia wyszła na następny dzień, mniejsza niż za pierwszym razem, ale większa niż za drugim razem po Semilacu. Swędzenie trzymało jakieś 4-5 dni.
Cała nadzieja w CND Shellac. Zamówiłam bazę, kolor i top, poczekam jeszcze jakiś czas, aby paznokcie chociaż trochę się 'wygoiły' i spróbuję tę firmę. Mam nadzieję, że się uda, bo nie chcę rezygnować z hybryd.
Gdzie kupiłaś shellac? Jest jeden oficjalny dystrybutor w Polsce, ekert nails. W innych miejscach to loteria. Płytka powinna Ci cała zrosnac, no i płyny też powinny być delikatne bo po alergii one też potrafią telepac. Stare pilniczki, bloczki, wszystko co miało kontakt ze starymi hybrydami do wywalenia. A semilac i NN sprzedaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 17:13   #1161
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Gdzie kupiłaś shellac? Jest jeden oficjalny dystrybutor w Polsce, ekert nails. W innych miejscach to loteria. Płytka powinna Ci cała zrosnac, no i płyny też powinny być delikatne bo po alergii one też potrafią telepac. Stare pilniczki, bloczki, wszystko co miało kontakt ze starymi hybrydami do wywalenia. A semilac i NN sprzedaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na erekt nails właśnie bloczku juz nie używam, stwierdziłam, ze nie chce robic ubytków w płytce paznokcia, aby cos złego tam sie nie dostało. Z semilacami tez juz nie będę eksperymentować. Dziękuje za porady i dam znać jak tam shellac
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 19:20   #1162
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez _itsabelle Pokaż wiadomość
Na erekt nails właśnie bloczku juz nie używam, stwierdziłam, ze nie chce robic ubytków w płytce paznokcia, aby cos złego tam sie nie dostało. Z semilacami tez juz nie będę eksperymentować. Dziękuje za porady i dam znać jak tam shellac
No to jak z ekert to powinno byc okej, tylko zaczekaj aż Ci płytka zrosnie. No i od płynów też możesz mieć na początku podrażnienia, mnie np po cleanerze z allepaznokcie skóra swedziala, więc też bierz na to poprawkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 17:33   #1163
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Będę dzisiaj robić te hybrydy mam nadzieję, że nic mi nie wyjdzie tym razem, bo stracę nadzieję we wszystko
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 17:38   #1164
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez _itsabelle Pokaż wiadomość
Będę dzisiaj robić te hybrydy mam nadzieję, że nic mi nie wyjdzie tym razem, bo stracę nadzieję we wszystko
A ile odczekałaś? Od ostatniej reakcji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 19:34   #1165
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Uczulenie na hybrydę

2 tygodnie
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 07:02   #1166
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez _itsabelle Pokaż wiadomość
2 tygodnie
Daj paznokciom więcej czasu. 2 tygodnie to malutko. Ja czekałam 5 msc. Skóra cały czas ,oze być podrażniona i może się, pojawić wysypka po kontakcie z cleanerem. Daj im jeszcze odpocząć.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 09:38   #1167
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez _itsabelle Pokaż wiadomość
2 tygodnie
To zdecydowanie za krótko i skóra może zareagować nawet na cleaner, tak jak hauu napisała. Daj im kilka miesięcy luzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 10:18   #1168
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dziękuję w takim razie za rady
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 21:25   #1169
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Po 3 dniach jeszcze żadnej reakcji nie mam, więc chyba tym razem nie dostanę tego uczulenia...
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 23:35   #1170
ewa_marianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Może to nie jest uczulenie na sam lakier. Ja radziłabym próbować z innymi firmami, a najlepiej wybrać się do kosmetyczki, która pracuje na hybrydach i poradzić sie co robić w takiej sytuacji
__________________
Bloguję tutaj.
ewa_marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.