Wizytówki - co na nich umieścić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-13, 11:26   #1
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209

Wizytówki - co na nich umieścić?


Bry
Pytanie do wyjadaczy wizytówkowych, ale nie tylko, bo może ktoś jeszcze nie robił ale ma dobry pomysł...
Zamawiam wizytówki, w których samodzielnie wykonuję projekt. Będą dwa rodzaje - anglojęzyczne i polskojęzyczna.
Mur w głowie mam, bo nie przychodzi mi nic innego do głowy jak (prócz tła z motywem mojej biżu, oczywiście):
- na polskich dać: imię i nazwisko, rodzaj wykonywanej biżu, mail, nr telefonu... no ale nie mam strony, sprzedaję w galeriach, przecież nie będę podawać linka do galerii, bo jeszcze u konkurencji kupią może blog polskojęzyczny założyć?
- na anglojęzycznej:imię i nazwisko, mail kontaktowy, blog anglojęzyczny i adres mojego sklepu na Etsy, ale już bez nru telefonu bo mnie oblatuje zimny pot na myśl o rozmowie w ingliszu (a może powinnam, coby wizytówka wyglądała bardziej profesjonalnie?)

Czy zamieszczacie na wizytówkach inne dane? Może wziąć dwustronną i z tyłu jakieś info pozamieszczać, albo mini portfolio z moją biżu?
Czekam na kreatywne podpowiedzi
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:42   #2
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Ale te polskojęzyczne mają być do przesyłek z galerii? Jeśli tak, to chyba w żadnej, do jakiej się kiedykolwiek dostałam nie wolno podawać żadnych danych kontaktowych typu mail, nr telefonu, adres własnej strony. No chyba, że Cię źle zrozumiałam i do czegoś innego ich potrzebujesz.

No a odnośnie tych wizytówek - ja mam projekt póki co i wygląda to mniej więcej jak u Ciebie - adres, nr tel, nip, regon i adres strony. Wg projektu są jednostronne, ale jakbym robiła je kiedykolwiek, to rozważałabym dwustronne - z tyłu z jakimś tekstem (np. zaproszenie do zakupów czy podziękowanie za zakupy, albo szerszy opis biżuterii jaką robię).
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:46   #3
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Nie, nic z tych rzeczy jak wysyłanie przy sprzedaży w galerii. Wiem, że przy galeryjnych nie wolno. Bardzo często natomiast znajomi mnie pytaja o dane jakie mają "komuś tam przekazać, kto widział moją pracę na ich uszach" a nawet zdarzyło mi się, że mnie obca kobieta zaczepiła i dowiedziawszy się, że moje kolczyki są rzeczywiście "moje" - koniecznie chciała wizytówkę. A tu takie pustki w mojej torbie. No i nawet nie miałabym tych prac gdzie pokazać (znaczy strony nie mam) więc chyba pora jednak zrobić choćby prostego bloga po polsku (bo po ingliszu mam).

Generalnie rozważałam głównie pod kątem rozdania ich osobom, które mam dopiero zachęcić do zakupu u mnie.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:52   #4
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

NagaLy możesz sobie założyć albo bloga albo na przykład galerię na picasie czy flickru i podać do niej adres na wizytówce.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:04   #5
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Jakimś rozwiązaniem jest blog dwujęzyczny, pisania tyle samo co przy dwóch oddzielnych, a jeden adres
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:05   #6
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Ja mam takie bardzo ogólne , właśnie z adresem bloga
(jak ktoś chętny do kupna to na blogu są odnośniki do galeri )
adresem e-mail i telefonem. I nie z imieniem i nazwiskiem , tylko pseudo którego używam w galeriach. Robiłam je właśnie dla takich stacjonarnych, potencjalnych klientow i dla klientek ,ktore zostawiłam po przeprowadzce do innego miasta, co by ślad po sobie zostawić
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:14   #7
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Nie, nic z tych rzeczy jak wysyłanie przy sprzedaży w galerii. Wiem, że przy galeryjnych nie wolno. Bardzo często natomiast znajomi mnie pytaja o dane jakie mają "komuś tam przekazać, kto widział moją pracę na ich uszach" a nawet zdarzyło mi się, że mnie obca kobieta zaczepiła i dowiedziawszy się, że moje kolczyki są rzeczywiście "moje" - koniecznie chciała wizytówkę. A tu takie pustki w mojej torbie. No i nawet nie miałabym tych prac gdzie pokazać (znaczy strony nie mam) więc chyba pora jednak zrobić choćby prostego bloga po polsku (bo po ingliszu mam).

Generalnie rozważałam głównie pod kątem rozdania ich osobom, które mam dopiero zachęcić do zakupu u mnie.
Aaa, zmyliły mnie słowa "jeszcze u konkurencji kupią", dopiero teraz zrozumiałam o co chodzi. To przepraszam w takim razie za głupie pytanie
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 12:37   #8
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Cytat:
Napisane przez nirshya.dwbh Pokaż wiadomość
Jakimś rozwiązaniem jest blog dwujęzyczny, pisania tyle samo co przy dwóch oddzielnych, a jeden adres
Właśnie nad tym dumam, ale trzeba byłoby mi jakiegoś orprogramowania zmieniającego wyświetlane języki... tj dwie wersje na jednym blogu, w obu pisałabym to po polsku, to po angielsku (jak niektóre sklepy mają) a to jednak problem bo ja noga totalna jestem, jak gotowca nie mam Bo jednak nie widzi mi się robienie bałaganu w postaci dwujęzycznej notki "jedno pod drugim".

Kasia_Kati
- ja w galeriach używam imienia i nazwiska, więc tu raczej niczego innego bym dać nie mogła w kwestii pseudo )
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2010-08-13 o 12:39
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:11   #9
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Ja na swoich mam Projektant Biżuterii, imię i nazwisko, telefon, meil i adres "digartowy" ;] Absolutnie nie chce mi się prowadzić bloga, choć na digart mało kiedy co wrzucam, no ale jakiś ogląd na moje prace daje Jak się dana osoba ze mną kontaktuje to mogę podać inne linki.

A z linkiem do etsy to bardzo dobry pomysł
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:12   #10
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

"Projektant Biżuterii" - świetne, dodam do listy
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:41   #11
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Ja mam dwustronne wizytówki, na pierwszej stronie zdjęcie biżu i podstawowe info, a na odwrocie w pierwszej linii mój slogan, w drugiej "kolekcje autorskie i biżuteria na zamówienie", w trzeciej jeszcze raz adres strony.
Mam bloga polskiego, teraz przysiadłam i zrobiłam swoją stronkę w darmowym miejscu, mnóstwo kreatorów, nieograniczona ilość podstron, nieograniczona ilość zdjęć... jak ktoś chce to na PW podeślę, chyba, że uważacie, że to nie reklama.
Możesz wykupić domenę za 1zł (w pierwszym roku), może warto? I tą strunkę podepnę pod moja domenę, bo teraz jest tam blog. Profesjonalna strona jest lepsza, ale droższa, zostało mi to w kieszeni

A najzabawniejsze jest to, że mój księgowy/mąż odkrył, że nasz program fakturujący ma możliwość stworzyć sklep internetowy.
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 13:46   #12
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
"Projektant Biżuterii" - świetne, dodam do listy
Zastanawiam się czy nie zmienić na "Projektantka Biżuterii" no ale mało słów a tak wiele mów ;]
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:52   #13
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Monika, no tak, tak, projektantka ale chodziło mi o ideę samego napisu

Lunamin
, zaraz się zgłoszę na PW bo domenę mam... tylko servera na którym ma być strona.. nie bardzo... ale gdyby dało się podpiąć domenę a to miejsce jest blogiem, czyli sobie wisi tak czy siak - to byłoby super
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 22:06   #14
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...8#post21360838
__________________
Gosia
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:31   #15
Elizabetka
Raczkowanie
 
Avatar Elizabetka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 332
GG do Elizabetka
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

A ja mam pytanie podobne ,moze nie całkiem na temat ale zblizone.Co umiescić na karcie rabatowej ?
Elizabetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 12:46   #16
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Cytat:
Napisane przez Elizabetka Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie podobne ,moze nie całkiem na temat ale zblizone.Co umiescić na karcie rabatowej ?

Wysokość rabatu! .........nie mogłam się powstrzymać

A poważniej, myślę, że karta rabatowa może być kopią wizytówki, tylko z napisem "Karta rabatowa x% rabat" a na odwrocie dałabym mały regulamin, czyli info czy rabat na całość zakupów, czy w danym okresie itp.
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 20:06   #17
komiksowa
Raczkowanie
 
Avatar komiksowa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 418
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Ja mam na swojej wizytówce dane firmy z logo (projektowane przez siebie samą), nr tlf, email, NIP, REGON (żeby być wiarygodną np dla hurtowników, czy sklepów), bez adresu (nazwa firmy mówi za siebie, więc już nie wrzucałam czegoś w stylu - projektant biżuterii, choć fajny pomysł), a na drugiej stronie adres sklepu internetowego (chociaż nie mam czasu go prowadzić i czeka na lepsze chwile, chodzi bardziej o galerię produktów) i co wykonuję (biżuteria witrażowa, dekupażowa, kolczyki, naszyjniki itp), a na końcu nazwa firmy i dopisek - inny wymiar biżuterii (hehe). Całość w 3ech kolorach - białe tło (zeby było lekkie i przyjazne), czcionka z motylami w kolorach:fioletowy i błekitny. Wizytówkę sama projektowałam, grafik dodał kwiatki i esy floresy. I tu uwaga dziewczyny - pan, który mi drukował wizytówki popełnił błąd - nawet gamoń nie umiał zrobić kopiuj, wklej, a ja się nie wczytywałam w każdą literkę z braku czasu - uważajcie na to.
__________________
Mieszko, Mieszko...nasz koleżko! 15.06.2013
komiksowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 15:00   #18
Ninyx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

Na wizytówkach w sumie tradycyjnie:
Nazwa firmy
adres
nr tel
ew nip i regon

Zobacz sobie przykładowe prezentacje na xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-06 o 14:45 Powód: reklama
Ninyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 20:05   #19
karoli77
Przyczajenie
 
Avatar karoli77
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Wizytówki - co na nich umieścić?

ew. stanowisko
karoli77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-08 21:05:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.