odważny pomysł na wiosnę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-26, 12:20   #1
ewataurina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7

odważny pomysł na wiosnę


Witam, jestem zainspirowana "odlotową" fryzurą mojej znajomej która niedawno gościła u mnie (mieszka w Australii). Ma dość długie włosy (do stanika) w tylnej części głowy ("za uszami") które stopniowo są coraz krótsze ku przodowi, z ekstremalnie krótką grzywką obciętą praktycznie do skóry. Brzmi crazy ale ona wygląda super i nie jest to tylko moje zdanie (ma spore powodzenie u mężczyzn). Mój dylemat sprowadza się do jeszcze bardziej ekstremalnego pomysłu fryzury na wiosnę/lato: otóż moje włosy sięgają poniżej pośladków i wciąż rosną ( a ja wcale nie mam zamiaru im przeszkadzać - nie podcinam nawet końcówek bo nie muszę), natomiast korci mnie żeby zafundować sobie podobną mikro-grzywkę, praktycznie o zerowej długości. Jakkolwiek pomysł wydaje się zwariowany, to istnieje precedens historyczny takiej "fryzury" - w średniowiecznej Europie Zachodniej niewiasty nosiły bardzo długie włosy a czoło miały wysoko podgolone (co już jest "przegięciem"). Moje PYTANIE do WAS: Czy taka fryzura "ujdzie" w naszym kraju gdzie wciąż panuje "dyktat ulicy" jeśli chodzi o modę?
ewataurina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 13:09   #2
AnetaChan
Rozeznanie
 
Avatar AnetaChan
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 515
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Cytat:
Napisane przez ewataurina Pokaż wiadomość
Witam, jestem zainspirowana "odlotową" fryzurą mojej znajomej która niedawno gościła u mnie (mieszka w Australii). Ma dość długie włosy (do stanika) w tylnej części głowy ("za uszami") które stopniowo są coraz krótsze ku przodowi, z ekstremalnie krótką grzywką obciętą praktycznie do skóry. Brzmi crazy ale ona wygląda super i nie jest to tylko moje zdanie (ma spore powodzenie u mężczyzn). Mój dylemat sprowadza się do jeszcze bardziej ekstremalnego pomysłu fryzury na wiosnę/lato: otóż moje włosy sięgają poniżej pośladków i wciąż rosną ( a ja wcale nie mam zamiaru im przeszkadzać - nie podcinam nawet końcówek bo nie muszę), natomiast korci mnie żeby zafundować sobie podobną mikro-grzywkę, praktycznie o zerowej długości. Jakkolwiek pomysł wydaje się zwariowany, to istnieje precedens historyczny takiej "fryzury" - w średniowiecznej Europie Zachodniej niewiasty nosiły bardzo długie włosy a czoło miały wysoko podgolone (co już jest "przegięciem"). Moje PYTANIE do WAS: Czy taka fryzura "ujdzie" w naszym kraju gdzie wciąż panuje "dyktat ulicy" jeśli chodzi o modę?
Nie wiem czy dobrą fryzurę sobie wyobrażam. Podobna do aktualnej fryzury wokalistki Paramore?
Mnie osobiście bardzo się takie krótkie grzywki nie podobają, mojemu chłopakowi również. Ale nie jest to chyba kwestia "maszego kraju", tylko gustów. Jeżeli bardzo Ci się taka podoba i uważasz, że będzie Ci pasowała, to rób śmiało. Ja wiem, że to zabrzmi banalnie, ale najważniejsze jest przecież żebyś podobała się samej sobie. Co Cię obchodzi zdanie przypadkowo napotkanego nieznajomego na ulicy?
AnetaChan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 13:24   #3
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Jeśli podoba Ci się taka fryzura i uważasz, że będziesz dobrze się w niej czuła, to czemu nie? Wiadomo, Polska to kraj konserwatywny i zacofany, ale najważniejsze, żebyś sama się sobie podobała
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 22:13   #4
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
GG do sheisnot
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Pamiętaj ze znajoma to znajoma ty to ty, ale jak będzie ci pasowała grzywka i chcesz.. Ja bym cięła ^^ w dupie z ludźmi, ja mam planowane dziecko przed ślubem i nikt w to nie wierzy, bo przecież " tak się nie robi"... Głupi kraj bo głupi ludzie

Nażarłam się orzeszków i mi niedobrze ...;/
sheisnot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 19:04   #5
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

taka grzywka to moim zdaniem coś okropnego. nie niszcz włosów tak bajecznej długości
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 23:53   #6
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
GG do sheisnot
Wink Dot.: odważny pomysł na wiosnę

no, nie niszcz, im dłuższe tym lepsze :P
sheisnot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:55   #7
Syntia99
Przyczajenie
 
Avatar Syntia99
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 17
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Ja jestem zdecydowanie na TAK. W tej chwili kombinacje długich włosów z bardzo krotkimi są trendy. Wygolony bok, podgolony tył .... itp. Fryzury co mają jedną tradycyjną długość są teraz nudne, nieatrakcyjne. Każde wycięcie, czy wygolenie dodaje fryzurze pikanterii. Skoro ci przyszła ochota na wygoloną grzywkę, to się nie wahaj , zrób to jak najprędzej zanim tradycjonaliści cię do tego zniechęcą. Myślę że fajnie to będzie wyglądało. Pozdr
Syntia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 18:34   #8
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

ja miala krociutka na skos i ja uwielbialam

trzeba eksperymentowac a nie ciagle tak samo.
i wcale ni im dluzsze tym lepsze-nuda!!!
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 06:26   #9
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
GG do sheisnot
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
i wcale ni im dluzsze tym lepsze-nuda!!!
Chyba koleżanka nie sczaila mojego sarkazmu ^^ albonie czytała wszystkiego...;> widzisz- tylko jedna tu jest na nie. Czyli w dobrym kierunku idą zmiany w tym kraju. Jednak...
Daj znać co postanowilas i czekam na zdjęcia ;P )
sheisnot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 09:46   #10
pasjonautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 77
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Super pomysł, też bym się zdecydowała
__________________
Lubię kosmetyki i inne "babruchy" Ostatnio zaczęłam prowadzić bloga, ale jakoś kiepsko mi idzie... :P Zapraszam - http://pasjonautka.wordpress.com
pasjonautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 10:40   #11
ewataurina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Dzięki Wam, kochane, za słowa aprobaty. Mój plan zaczęłam realizować wczoraj - chcę robić to etapowo, tzn. podcinać grzywkę coraz wyżej i jednocześnie odpowiednio skracać boki aby płynnie (czyli po skosie) połączyć długi tył z krótkim przodem. Podgolenie czoła zostawię na "deser" i zlecę to mojemu małżonkowi który już się nie może doczekać (oby tylko nie przesadził).

Dla tych które lubią eksperymentować załączam fotkę Yolandi Wiessner z RPA: ona ma superkrótką grzywkę i zupełnie wygolone boki, tył ma prawie do pasa (moja siostra zna ją osobiście), ja wybrałam model z podgolonym czołem. Prześle Wam moją fotkę jak przejdę wszystkie etapy.

Na koniec zdradzę skąd cały ten pomysł: 1. taka fryzura daje ogromny komfort podczas upałów oraz... wiatrów (twarzy nic nie zasłania), 2. z przekory do mojej teściowej która od czasu jak mnie poznała zawsze namawiała mnie żebym się obcięła na "garnek" (czy tam pieczarkę albo pazia), a raz nawet próbowała tak potraktować naszą 4-letnią córeczkę ale w porę ją zastopowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yolandi.jpg (35,2 KB, 117 załadowań)
ewataurina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-01, 17:15   #12
akim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

czekamy na efekty
akim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:40   #13
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Fakt, chętnie zobaczę. Chociaż taka fryzura totalnie mi się nie podoba, szpeci moim zdaniem nawet piękne kobiety... Ale może akurat Tobie przypasuje.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 13:01   #14
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Mialam kiedys wlosy do pasa i taka prawie lysa grzyweczke, ale nie wychodzila mi poza 'obszar grzywkowy'. Wlasciwie to mialam 3 grzywki jednoczesnie: takiego mikronka na cm, dluzsza nad nia lekko skosna i trzecia najdluzsza. Jakie pole do roznych fryzurek . Mozna bylo miec zaczesana dluzsza na te dwie - na bok albo wyeksponowana tylko te krotsza, czy dwie dluzsze grzywki na bok lekko wywiniete, a ta krociutka wystrzepiona
Ale mialam fryzjera, co trenowal innych na pokazach . Teraz staram sie okielznac krotkowsc i zapuscic wlosy do ramion w jednym kawalku. POzniej lekko postopniowac same koncowki.

Ogolnie - ok, ale boki wole miec w calosci
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 13:07   #15
martuchaOo7
Raczkowanie
 
Avatar martuchaOo7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Mi się tego typu fryzury nie podobają, ale to tobie ma to pasować i tobie ma się podobać a nie innym. Jeśli masz na taki eksperyment ochotę to ciachaj śmiało Grzywka szybko odrośnie jakby co
__________________
„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”
martuchaOo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 20:25   #16
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Zupelnie mi sie takie wlosy na glowie nie podobaja. Moim zdaniem jakakolwiek ladna mialabys twarz taka fryzura jedynie szpeci. Moze dlatego ze jestem tradycjonalistka I zadne grzywkowe cuda nigdy mi sie nie podobaly. A w upał zepnij włosy albo jak juz Ci ta bardzo przeszkadzają to zgol całość ale nie częściowo bongo wyglada beznadziejnie .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:55   #17
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Mi się ostatnio podobają takie grzywki [jak w załącznik], ale nie wiem czy będzie mi to pasować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg edgy-bangs.jpg (12,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Alison+Sudol+Premiere+Shady+Acres+Entertainment+H0WqrvVO5qMl.jpg (36,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9077bbb82b6fca2c8880f196f34da558.jpg (16,2 KB, 3 załadowań)
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:12   #18
Cinquefoil
Przyczajenie
 
Avatar Cinquefoil
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Mnie osobiście bardziej podobają się tradycyjne fryzurki - niekoniecznie bardzo długie, po prostu tradycyjne więc sama bym się tak nie ścięła, nie pasowałoby to zresztą do mojego charakteru. ALE uważam też, że każdy powinien mieć na głowie taką fryzurę jaka mu się podoba. Nie należy patrzeć na zdanie innych. Natomiast jeżeli chodzi o fryzurki ze zdjęć które załączyła Wega1993, to wg mnie trzeba mieć bardzo symetryczną twarz żeby aż taka asymetria dobrze wyglądała.
Ale jeżeli Wam się dziewczyny podoba, uważacie że będzie Wam pasować do charakteru przede wszystkim - obcinajcie powodzenia i pochwalcie się zdjęciami
Cinquefoil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:02   #19
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: odważny pomysł na wiosnę

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
Mi się ostatnio podobają takie grzywki [jak w załącznik], ale nie wiem czy będzie mi to pasować
Mi sie podoba fotka nr 1. Bede takie soc nosic, bo powolutku schodze z calosciowego blondu na rzecz dyskretnych pasemek i szybko mi grzywka wroci do naturalnego koloru.

Uwielbiam takie fryzurki. Dlugosc wlosow fajna, dosc klasycznie i delikatnie wypazurkowane, ze mozna pobawic sie w wydobywanie skretu. Super dla tych, co chca sie pozbyc farby
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.