Klasa integracyjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-16, 13:23   #1
_Magic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2

Klasa integracyjna


Witajcie.. Jestem tu nowym użytkownikiem, ale mam nadzieję, że odnajdę się tu w bardzo krótkim czasie .
Otóż moje pytanie dotyczy klas integracyjnych. Za pół roku czeka mnie wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Planuję LO o profilu psychologicznym. Jednak szkoła, która najbardziej mi odpowiada ma takie klasy, ale są to klasy integracyjne. Czytałam dużo na ten temat i nadal nie wiem, czy bez żądnych problemów zdrowotnych mogłabym dostać się do takiej klasy? (a pisało w zakładce, w której były informacje o tej klasie w tej szkole, że mogą tam chodzić osoby z problemami zdrowotnymi). Wydaje mi się, że chyba tak.. Bardzo prosiłabym o odpowiedź, jeśli któraś forumowiczka wiedziałaby coś na ten temat
pozdrawiam
_Magic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 13:49   #2
blaskskonca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 400
Dot.: Klasa integracyjna

W klasie integracyjnej są zarówno ludzie powiedzmy normalni jak i Ci z jakimiś zaburzeniami, dysfunkcjami. Nie wiem, jak ma sie sprawa w LO, ale ja w gimnazjum chodzilam do takiej klasy. Wszystko było normalnie, za wyjątkiem tego, ze te 2 osoby miały dodatkowa nauczycielkę, która im pomagała. Mozna wiec powiedzieć, ze było dwóch wychowawców.
Ogólnie w takich klasach chodzi o to, aby chora dzieci uczyły sie razem ze zdrowymi, mialy z nimi kontakt, nie czuły się gorsze.
blaskskonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 14:04   #3
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Klasa integracyjna

Możesz iść do takiej klasy, chyba, że będzie wielu kandydatów z problemami zdrowotnymi, ale z tego co słyszałam, jest to najwyżej kilka osób.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 16:38   #4
cebulkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar cebulkaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kaszuby/szczecin/...
Wiadomości: 2 089
Dot.: Klasa integracyjna

klasa integracyjna to klasa z dodatkowymi uprawnieniami i ułatwieniami - m.in. udział w zajęciach nauczyciela wspomagającego... ale klasa zarówno dla zdrowych jak i nie w pełni sprawnych uczniów. niepełnosprawność może być różna - np. dzieci niedowidzące, na wózkach, z chorymi nerkami, z adhd... w takiej klasie jest minimum troje dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności. klasa integracyjna zapewnia osobom niepełnosprawnym możliwość rozwoju pośród zdrowych rówieśników, zdrowym ułatwia zrozumienie niepełnosprawności innych... polecam
cebulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 09:05   #5
16igla
Raczkowanie
 
Avatar 16igla
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 371
Dot.: Klasa integracyjna

Ja jestem w szkole integracyjnej, nie mam żadnych problemów ze zdrowiem(no, pomijając depresję :P), u mnie w szkole czy klasie, są osoby na wózkach czy z jakimiś chorobami, więc problemów z pójściem do takiej klasy nie będziesz mieć problemów.
__________________
'You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as on'




Praca nad samoakceptacją w toku! ;D

16igla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 20:25   #6
_Magic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Klasa integracyjna

Dziękuję Wam za odpowiedzi
_Magic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 20:07   #7
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Klasa integracyjna

ja chodziłam do liceum ogólnokształcącego z oddziałami integracyjnymi i uważam, że to był mój najgorszy wybór w życiu. nie to, że mam problem z akceptacją niepełnosprawnych, ale sama atmosfera w tej szkole była dla mnie nie do zniesienia. nudno, drętwo i nijako. ale może tylko w mojej szkole tak było w jakim mieście chcesz iść?
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 20:35   #8
Memento Mori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: Klasa integracyjna

Ja chodzę do takiej klasy.
Klasa integracyjno-psychologiczna.
Mam w klasie 3 niepełnosprawnych chłopców, są całkiem sympatyczni i ich niepełnosprawność nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Problemem jest dla mnie to, że jeden z nich może nie dożyć do końca liceum.
Niepełnosprawni to osoby takie same jak my, nie ma się czego bać. Dogaduje się z nimi dużo lepiej niż z większością osób zdrowych z mojej klasy ; p
Memento Mori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.