Telfexo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 12:08   #1
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620

Telfexo


Witam. Od paru miesięcy używałam telfexo, miałam problemy z moczem, ciągle czułam, że musze iść się załatwić. Ból jajnika przy okazji, zawroty głowy (czasami jak wstawałam), bóle głowy, stawów, piszczeli jak bardziej naciskałam stopą na ziemie, przy bieganiu, ciągły GŁÓD.
Jestem uczulona na roztocza i kakao.
Przed testami miałam przerwe ponad tydzień, czułam się świetnie (oprócz kichania i swędzenia ciała) nie czułam pęcherza, oddawałam mało moczu i brak głodu, potrafiłam jeść 2 razy dziennie i czuć się najedzona tak jak kiedyś.
Znów zaczęłam brać telfexo (myślałam że to przez tabletki Microgynom21 antykon. są te skutki uboczne, ale chyba się myliłam). Wszystko wróciło mam zamiar od niedzieli nie brać przez tydzień i zobaczyć jak będę się czuć, może jak się okaże że to od nich to zmienie tabletki, ale gdzie znajde lepsze tabletki od tych ? (w sensie - które nie powodują u mnie senności) od zyrtec, ibuprom, clemastinum i innych odczuwałam senność, jak ibuprom nawet tak działa na mnie to chyba zostało mi 3mać kciuki, że istnieją jeszcze jakieś inne tabletki alergiczne. Co wy o tym myślicie?
Bardzo chciałabym usłyszeć wasze opinie.
Kasia
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 11:30   #2
milkyway33
Raczkowanie
 
Avatar milkyway33
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 228
Dot.: Telfexo

Cześć Od niedawna również borykam się z alergią w postaci potwornie swędzących czerwonych krostek na całym ciele, jeszcze nie wiem z czego wynikają, bo dopiero czekam na wizytę u alergologa.
W każdym bądź razie podobnie jak Ty używałam Telfexo i mnie akurat bardzo pomogło, ale była to poprawa krótkotrwała. Wczoraj znów odwiedziłam dermatologa i tym razem zapisał mi Flonidan 10 mg. Może spróbuj tego? Mnie po 2 tabletkach wysypka powoli zaczyna schodzić. A nuż Tobie też się nada Pozdrawiam
__________________
Na ludzką podłość i małość, na oschły Boży chłód,
Na to, że nic się nie stało, a zdarzyć miał się cud,
Na szary mysi strach, bliźniego wrogi gest,
Ratunkiem miłość bywa,
Jeżeli miłość jest. - Jeżeli jest możliwa. (...)

milkyway33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 10:14   #3
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Telfexo

Hej tak więc byłam u alergologa i napisała mi nietolerancje telfexo ale mam brać co pare dni żeby jeszcze zobaczyć czy to od nich, więc 3 -4 dni bez tabletek i dopiero biore jedną. Pogoda jaka jest teraz, deszcz, lekkie zimno dobrze na mnie działa, gorzej jak jest gorąco ;p I przy okazji wykryła u mnie astme i odrazu po lekach wziewnych na nią lepiej mi się żyje, tylko musze jeszcze do nosa używać Buderhin czy jakoś tak, nie zatyka mi się nic i nie mówie przez nos. Ciesze się że trafiłam na takiego świetnego alergologa za pół miesiąca mam do niej przyjść i inne tabletki zapewne, wkrótce poprosze ją o odczulanie

Aha, no i zapisze sobie te tabletki co napisałaś i zapytam, dziękuje powodzenia !! Napisz jak już coś będziesz wiedzieć w swojej sprawie pozdrawiam

Edytowane przez Czarnaroe
Czas edycji: 2010-09-27 o 10:16
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 16:33   #4
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Telfexo

milkyway33 chce Ci podziękować za propozycje leku jak narazie biore prawie miesiąc i jest świetnie, może i są słabsze, że gdzieniegdzie mam zaczerwienienia i na noc troszke czuje swędzenie ale takie że spokojnie zlewam na to zostaje przy tych tabletkach tanie, jest ich sporo, małe przede wszystkim dziękuje jeszcze raz
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 16:36   #5
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Telfexo

Hej.
Ja też biorę teflexo, w zasadzie to nie wiem dlaczego, ponieważ przepisał mi ten lek Foniatra, gdyż mam guzki głosowe i z ulotki nie wynika nic, co ten lek ma wspólnego z moim gardłowym problemem. ale łykam, bo przecież mi zaleciła.
z alergią mialam problemy dawno temu i od kilku lat nie zauważam tego problemu.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 10:54   #6
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Telfexo

Jak dla mnie troszke dziwne, jak narazie spotkałam się tylko z telfexo ale na alergie, może to też działa na to co Ty masz. Poczytaj może, zadzwoń do apteki i zapytaj, oni napewno Ci pomogą

Łącze się z Tobą w bólu, u mnie minęło pół roku odkąd odszedł mój piesek ;(

Edytowane przez Czarnaroe
Czas edycji: 2010-11-15 o 10:55
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 13:42   #7
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Telfexo

Czytałam ulotkę kilkakrotnie, fakt, przejdę sie dzisiaj do apteki i zapytam


Boże, za miesiąc i jeden dzień będzie rok jak umarł mój pies
ale szybko zleciało.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 10:42   #8
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Telfexo

To dobrze, że pójdziesz, a co do pieska to <przytul> ja jak widze codziennie jakieś pieski to nachodzi mnie ochota na nowego ale nie chce już cierpieć, może kiedyś wezme... pozdrawiam
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 01:31   #9
michaldomecki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Telfexo

ja stosuję telfexo (apteka warszawa poradziła mi go na moje uporczywe kichanie, bo wcześniej otrivin i krople z morskiej wody) i czuję b. dużą poprawę jak każdy alergik chwila na wiosnę bez kataru to dla mnie niesamowita radość - jak tu się można nie cieszyć? lek jest imo skuteczny i tani - http://aptekagold.pl/telfexo-tabl-180mg-x-20.html 15 zł to w sumie nic za spokój
michaldomecki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 02:31:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.