Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-21, 20:45   #1
Lukasz0911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Post

Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru


Witam ! Tak jak w temacie proszę o pomoc w dobraniu różnych "akcesorii" do garnituru. Mam już garnitur, jest on czarny w pionowe bardzo cienkie szare paski. Chciałbym zakupić do niego koszule z długim (to jest dla mnie bardzo ważne) rękawem, krawat, spinki do mankietów i pasek do spodni. Chciałbym, żeby wcześniej wymienione dodatki pasowały do siebie jak i do mnie. O sobie napisze, że mam brązowe włosy i oczy oraz śniadą cerę. Koszule planuje kupić białą chyba, że macie inne propozycje, które bardziej by pasowały do mnie i garnituru. Z tego co wyczytałem w internecie to do garnituru w paski najlepiej pasuje jednolity krawat i tu pojawia się pytanie - jaki kolor byłby najlepszy ? Pasek planuje kupić skórzany oczywiście czarny z klamrą rozsuwaną, a nie z tradycyjnym zapięciem na "bolec". Elegancje koszuli chciałbym jeszcze podkreślić spinkami do mankietu, ale o nich niestety nic nie wiem. Mam je dobierać pod kolor garnituru i wyglądu klamry od pasku ? Proszę o dobre rady, bo do tej pory nosiłem garnitur kompletnie nie dopasowany do koszuli i tym bardziej do krawatu, wyglądając jak pajac. Z góry dziękuje za dobre intencje i pomoc.
Lukasz0911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 20:05   #2
Iwa181p
Raczkowanie
 
Avatar Iwa181p
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 172
Dot.: Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru

Proponujemy tą białą koszule wymienić jednak na coś w kolorze. Może być np wersja stonowana czyli szara, stalowa, która będzie dobrze się komponować z paskami na garniturze. Jeśli jesteś dość wysoki możesz nabyć do tego cienki krawat najlepiej czarny jednolity. Co do spinek to zdecydowanie srebrne, bez jakiś fikuśnych dodatków i złoceń. Najlepiej połączenie świecącego srebra z matowym.
Iwa181p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 21:44   #3
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru

to moze ja napisze jak ubranego mezczyzne ja preferuje, koszula BIALA koniecznie z dlugim rekawem ( uwazam ze biala jest bardzo elegancka i męska - kolory zostaw nam kobietom) pasek tak jak napisales skorzany ale poszukaj czegos z ladna klamrą choc i tak nie bedzie jej za bardzo widac, krawat proponuje popielaty spinki w kolorze zlota ze wstawka skory ( moj maz ma takie i wygladaja swietnie ) proponuje do tego jeszcze elegancki zegarek- bedziesz wygladal elegancko i biznesowo
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 22:29   #4
Iwa181p
Raczkowanie
 
Avatar Iwa181p
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 172
Dot.: Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru

Tamten post powstał po zaciągnieciu opini mojego TŻ, który zna sie na tym doskonale bowiem sam co dzień do pracy (i nie tylko) wskakuje w elegancki garnitur.
a tak ode mnie...zgadzam się z tym, że koniecznie długi rękaw.
Biała - męska?? Raczej sztywniacka! Inne kolory wcale nie ujmują facetom męskości, a wyglądają równie elegancko.
Więc Panowie - kolory również dla Was!!!
ale wiadomo są gusta i guściki...
Iwa181p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 22:59   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru

Ja równiez proponuje kolorową koszulę ,nie białą,obecnie mozna kupic w każdym kolorze i nie wydaje mi sie aby tylko biała byla odpowiednia .
Śniada cera pasuje do kazdego koloru od klasycznych błękitów-bardzo popularne i bezpieczne po kolory różowe-tu bym sie zastanowiła
Wazna jest okazja.

Pasek dobrej jakości ,spinki tu mozna poszaleć ,odrobina fantazji jest wskazana ,oczywiście odpowiednie do okazji.
Krawat jak koszula kolor.

Zarówno koszule jak i krawaty sa robione z róznego rodzaju materiałów z faktura lub gładkie ,tu tez należy uważać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 23:43   #6
Lukasz0911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru

A co sądzicie o takim komplecie:

-garnitur - czarny w cienkie, pionowe, szare paski,
-koszula - biała z długim rękawem,
-krawat - cienki (śledź) koloru czarnego,
-spinki - stalowe z czarnym paskiem po środku
(http://allegro.pl/wyjatkowe-spinki-d...370126334.html),
- pasek - podobny do spinek oraz podobny do tego, ale lepszej jakości
(http://allegro.pl/paski-3-8-cm-autom...363550857.html - wersja 3),
-butonierka - biała, powinna być co prawda dopasowana kolorystycznie do krawata, ale czarnej chusteczki nie będzie widać na czarnym garniturze.

Podczas chłodniejszych dni zakładałbym na garnitur czarny płaszcz, a na głowę kapelusz tego samego koloru co okrycie wierzchnie z czarno białą obwódką coś w tym stylu - http://moda.allegro.pl/kapelusz-tril...370802478.html (wersja 2). Pasek dwu kolorowy, aby pasował i do koszuli i do płaszcza. Jak myślicie ciekawie by wyglądał garnitur z takimi dodatkami ?
Lukasz0911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 08:31   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru

A na jaką okazję ten zestaw ?bo inaczej na pogrzeb a inaczej na randkę
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-23, 23:45   #8
Lukasz0911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Pomóżcie dobrać dodatki do garnituru

Ogólnie do różnych okoliczności. Lubię wyglądać poważnie i nawet na wesele bym nie poszedł w różowej koszuli (chociaż nic nie mam do tego koloru). Oczywiście gdybym musiał iść w garniturze na smutną okoliczność, to białą koszulę zamieniłbym na szarą. Pytam czy taki zestaw pasuje do siebie, bo wcześniej miałem wzorzysty garnitur (czarny w szare paski), koszule ecru w paski i jasny rzucający się w oczy zielony krawat również w paski, ale już ułożone w poprzek (nie wiem czemu go nosiłem). Jak widać mój poprzedni zestaw się strasznie "gryzł" ze sobą i nie chcę popełnić następnej głupoty przy zmianie wcześniej wymienionych dodatków. Z racji, że dzisiaj jest już 24 grudnia pragnę złożyć wszystkim życzenia - wesołych świąt.

------------------------------------------------------------------

Teraz proszę tylko o napisanie, który zestaw byłby lepszy biało czarny czy fioletowa koszula i krawat koloru fioletowego, ale już ciemniejszego. Fiolet, bo dziewczyna ma tego koloru sukienkę.

Edytowane przez Lukasz0911
Czas edycji: 2010-12-29 o 15:10
Lukasz0911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.