Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-30, 18:33   #1
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980

Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy


Witam zwracam się do Was z prośbą o pomoc.Jak zrobić bukiet ślubny w kształcie łezki lub okrągły z wypuszczonymi kwiatami ku dołowi.Koleżanka poprosiła mnie żebym zrobiła jej bukiet ślubny.Co prawda robię dla siebie proste bukiety ale nigdy nie robiłam bukietu ślubnego.A on powinien być wyjątkowy!I dobrze zrobiony Nie wiem jak się do tego zabrać.Czy w mikrofonie czy bez?Dlatego proszę o pomoc i wskazówkipozdrawiam
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 15:13   #2
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Cytat:
Napisane przez moonia1980 Pokaż wiadomość
Witam zwracam się do Was z prośbą o pomoc.Jak zrobić bukiet ślubny w kształcie łezki lub okrągły z wypuszczonymi kwiatami ku dołowi.Koleżanka poprosiła mnie żebym zrobiła jej bukiet ślubny.Co prawda robię dla siebie proste bukiety ale nigdy nie robiłam bukietu ślubnego.A on powinien być wyjątkowy!I dobrze zrobiony Nie wiem jak się do tego zabrać.Czy w mikrofonie czy bez?Dlatego proszę o pomoc i wskazówkipozdrawiam
Nie znam się na tym, ale widzę, że Ty też więc nie rozumiem dlaczego nie powiedziałaś koleżance, że nie potrafisz zrobić takiego bukietu. W końcu to jej ślub, więc bukiet musi być trwały i wyjątkowy więc uważam, że powinnaś jej to powiedzieć.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 17:24   #3
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

no właśnie staram się ale ona twierdzi że potrafię i dam radę.Bardziej we mnie wierzy jak ja sama.Na florecie robiłam bukieciki ale wolałabym fachowych porad.Bukiet sam w sobie nie jest aż tak wymyślny.Jedynie nad czym się zastanawiam czy robić go we florecie czy też nie.Tylko bez floretu nie wiem jak zwiesić róże żeby wytrzymały.Ślub jest w maju ja nie chce się podjac tego a ona nie chce słyszeć o odmowie.Dalatego zwracam się do Was.
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 19:36   #4
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

W takim razie może jeszcze znajdzie się ktoś, kto Ci poradzi
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 22:05   #5
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

jeżeli chcesz zrobić bukiet łezkę to polecam mikrofon kwiaty wkładasz w gąbkę staraj się to robić symetrycznie a jak chcesz go wydłużyć z przodu to (załóżmy że jest z róż) zostawiasz różę nieco dłuższą niż reszta np. dł. od 10 do 15cm wpinasz ją tak jakby od dołu tego mikrofonu potem dodajesz nieco krótsza i tworzysz tak jakby schodki możesz też dać trawki albo ruskusa albo co tam będziesz miała zielonego pod ręką i już nie wiem czy to logicznie wytłumaczyłam ciężko jest to opisać słowami. Zdjęcia może Ci pomogą wzieła takie w których najbardziej widać to jak jest zrobione to wydłużenie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image267.jpg (30,2 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20090919148.jpg (28,2 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_5860bl.jpg (97,6 KB, 94 załadowań)
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 15:56   #6
Karola_927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 79
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

do łezki najlepiej użyć mikrofonu łamanego, trzymając go powierzchnią gąbki do siebie zaczynasz od wydłużenia pamiętaj żeby pierwszy kwiat nie był zbyt długi później dodajesz jeszcze dwa, każdy o 1/3 krótszy od ostatniego, za trzecim kwiatem jak najbliżej kopułki mikrofonu wbijasz po obu stronach kwiaty, a później już formujesz kopułkę. Wypuszczone kwiaty najlepiej przydrutować do czaszy mikrofonu,żeby były bardziej stabilne, pamiętaj też by sprawdzić,czy zaczepy na mikrofonie są pozapinane. A poniżej moja pierwsza pierwsza łezka- także wcale nie taki diabeł straszny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5080004.jpg (68,0 KB, 116 załadowań)
__________________
22.08.2006 Ty i Ja
25.08.2012 Pani M.
10.09.2013 Rodzinka się powiększy
Czekając na... Łucję TP 20.05.2014
Karola_927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 21:50   #7
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Dziękuję wam bardzo.Wypowiedzi zrozumiale.Powiedzcie mi tylko czy róże w kopule mają być ze soba drutowane i na jaką idealną długość przycinać róże??Bukiet ma być bardzo podobny do bukietu z tych białych róż.Dzięki wielkie

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

A powiedzcie mi jeszcze jedno jak prościej gdy tworzy się kopułę najpierw zrobić podkład z zielonego a na końcu róże czy najpierw powbijać róże i uzupełnić liśćmi.A Wasze bukiety są cudne.Wiem mam śmieszne pytania ale jak chcę żeby było dobrze to nawet proste porady wiele znaczą
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 18:44   #8
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Cytat:
Napisane przez moonia1980 Pokaż wiadomość
Dziękuję wam bardzo.Wypowiedzi zrozumiale.Powiedzcie mi tylko czy róże w kopule mają być ze soba drutowane i na jaką idealną długość przycinać róże??Bukiet ma być bardzo podobny do bukietu z tych białych róż.Dzięki wielkie

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

A powiedzcie mi jeszcze jedno jak prościej gdy tworzy się kopułę najpierw zrobić podkład z zielonego a na końcu róże czy najpierw powbijać róże i uzupełnić liśćmi.A Wasze bukiety są cudne.Wiem mam śmieszne pytania ale jak chcę żeby było dobrze to nawet proste porady wiele znaczą
róż nie musisz drutować ze sobą (żeby się nie ruszały używam kleju florystycznego daję kropelkę na czubek łodyżki i wbijam mam pewność że nie wypadnie). Na kopułę zostawiam tak 3-4cm łodyżki a na to wydłużenie to zależy od ciebie jak duże chcesz je mieć.
Najpierw zrób podkład w koło tak mnie uczyła moja szefowa. A podkład pod wydłużenie wepnij już po wpięciu kwiatów.
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 21:30   #9
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Dziękuję no na to nie wpadłam.Może dlatego że kiedyś kupiłam sobie klej do kwiatów żywych oasis ale szczerze mówiąc nie byłam z niego aż tak zadowolona .A ty jakiego używasz??
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 06:41   #10
liwaczka
Raczkowanie
 
Avatar liwaczka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 231
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Niesamowite jakie to się wszystko wydaje proste...to tak jak szycie sukienki nie znając podstaw krawiectwa
Jedyna trafna rada jaka mi teraz przychodzi do głowy to kup kwiaty i już teraz zacznij ćwiczyć inaczej koleżanka dostanie do ślubu wiecheć lub karabin (nie obrażając nikogo- chodzi mi o formę i podstawowe błędy popełniane przy takim kształcie bukietu) a wasza znajomość zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Jak już przećwiczysz i nauczysz się robić takie bukiety i zrobisz ten właściwy bez stresu to pokarz koleżance rachunki za kwiaty, materiały techniczne i twój czas. Może koleżanka liczy na dużą oszczędność molestując cię o wykonanie bukietu ale w tym przypadku raczej to nie wyjdzie, a jedyna korzyść jaka może z tego wypłynąć to to że nauczysz się (albo i nie) prawidłowo wykonywać bukiety łezki
Mimo wszystko powodzenia
__________________
Jestem jedną z tych szczęśliwych osób,
którym udało się w życiu połączyć pracę z pasją


Nasza mała niespodzianka
liwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:12   #11
ula27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Cytat:
Napisane przez liwaczka Pokaż wiadomość
Niesamowite jakie to się wszystko wydaje proste...to tak jak szycie sukienki nie znając podstaw krawiectwa
Jedyna trafna rada jaka mi teraz przychodzi do głowy to kup kwiaty i już teraz zacznij ćwiczyć inaczej koleżanka dostanie do ślubu wiecheć lub karabin (nie obrażając nikogo- chodzi mi o formę i podstawowe błędy popełniane przy takim kształcie bukietu) a wasza znajomość zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Jak już przećwiczysz i nauczysz się robić takie bukiety i zrobisz ten właściwy bez stresu to pokarz koleżance rachunki za kwiaty, materiały techniczne i twój czas. Może koleżanka liczy na dużą oszczędność molestując cię o wykonanie bukietu ale w tym przypadku raczej to nie wyjdzie, a jedyna korzyść jaka może z tego wypłynąć to to że nauczysz się (albo i nie) prawidłowo wykonywać bukiety łezki
Mimo wszystko powodzenia

PODPISUJĘ SIĘ POD TYM OBIEMA RĘKAMI!!!!!!!


Wcale to nie jest proste. Ja zaczęlam robić bukiety ślubne dopiero po 6 miesiącach pracy w kwiaciarni, a ręce trzęsły mi się jak staremu alkoholikowi. To wbrew pozorom duża odpowiedzialność bo każda panna młoda chce żeby jej bukiet jak i cały ślub był idealny. A żeby taki zrobić trzeba znać wiele tajników i sposobów florystycznych. Nigdy nie zdecydowałabym się robić bukietu ślubnego bez doświadczenia a ZWŁASZCZA łezki. Zastanów się co będzie jeśli Ci to nie wyjdzie? W dniu ślubu już nigdzie nie znajdziecie kwiaciarni która zrobi inną wiązankę a nawet jeśli to raczej nie będzie to jej wymarzony bukiet tylko pierwszy lepszy z brzegu.
ula27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 20:35   #12
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Proste, nie proste... Czasami są doświadczone florystki a jak zrobią bukiet to ręce opadają.Od czego to zależy????Przecież maja niby takie doświadczenie. Sama dostałam bukiet ślubny z kwiaciarni i to z dobrą renoma a trzy róże mi wypadły i to te przedłużone.Wiec mnie nie martwi rozmieszczenie czy dobranie dodatków bo z tym akurat nie mam problemu tylko bardziej męczy mnie to żeby się trzymało i nie wypadło.
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 18:01   #13
foto_frame
Raczkowanie
 
Avatar foto_frame
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 53
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Cytat:
Napisane przez liwaczka Pokaż wiadomość
Niesamowite jakie to się wszystko wydaje proste...to tak jak szycie sukienki nie znając podstaw krawiectwa
Jedyna trafna rada jaka mi teraz przychodzi do głowy to kup kwiaty i już teraz zacznij ćwiczyć inaczej koleżanka dostanie do ślubu wiecheć lub karabin (nie obrażając nikogo- chodzi mi o formę i podstawowe błędy popełniane przy takim kształcie bukietu) a wasza znajomość zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Jak już przećwiczysz i nauczysz się robić takie bukiety i zrobisz ten właściwy bez stresu to pokarz koleżance rachunki za kwiaty, materiały techniczne i twój czas. Może koleżanka liczy na dużą oszczędność molestując cię o wykonanie bukietu ale w tym przypadku raczej to nie wyjdzie, a jedyna korzyść jaka może z tego wypłynąć to to że nauczysz się (albo i nie) prawidłowo wykonywać bukiety łezki
Mimo wszystko powodzenia
Szkoda tylko, że takie uwagi masz teraz, kiedy prowadzisz własną kwiaciarnię a samozwańcze florystki odbierają Ci chleb. Bo jeszcze kilka lat temu na wątku ślubnym tego forum sama udzielałaś instruktarzu pannom młodym jak zrobić bukiety ślubne i kompozycje, oraz gdzie kupić kwiaty i akcesoria florystyczne z informacją o cenie i sposobie zastosowania.
I usuń wreszcie ten podpis, że "Jesteś jedną z tych szczęśliwych osób, którym udało się...", który spisałaś ze strony o wiele bardziej doświadczonej od ciebie florystki Katarzyny Nawrot.

Edytowane przez foto_frame
Czas edycji: 2012-04-08 o 18:02
foto_frame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 19:03   #14
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

A mi się wydaje że każdy florysta ma swój sposoby na układanie kwiatów lub go w taki a nie inny sposób nauczono.A każda rada jest cenna i nawet taka najprostsza,że taki doświadczony florysta również mógłby się nauczyć wiele od innych.Choć doświadczony nie znaczy że lepszy od amatora może mądrzejszy pod względem teori i praktyki.Ale niektórym przydałoby się trochę pokory bo zbytnia pewność siebie może być zgubna.
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 07:43   #15
liwaczka
Raczkowanie
 
Avatar liwaczka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 231
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

No cóż...widzę pewną różnicę między panną młodą która sobie sama robi bukiet, a tym jak kogoś do tego namawia. Nie pokazałabym nikomu mojego pierwszego bukietu łezki a już tym bardziej nie wysłałabym z nim koleżanki do ślubu. Nie podjęłabym się również wykonania takiego bukietu bez wcześniejszych prób (czyt.doświadczenia)
Nie widzę nic złego w ćwiczeniu, każdy musi się jakoś nauczyć i każdy ma prawo do robienia tego co lubi i sprawia mu przyjemność- również bukietów czy dekoracji kwiatowych a o samozwanczych florystkach nie ja napisałam tylko ty Dziewczyny napisały już jak wykonać ten bukiet a jedyna rada, której tu brakowało to ćwicz, ,ćwicz, ćwicz.

Co do podpisu- wujek google może pomoże, zapewne wszyscy go tylko spisują od pani Kasi...
__________________
Jestem jedną z tych szczęśliwych osób,
którym udało się w życiu połączyć pracę z pasją


Nasza mała niespodzianka
liwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:36   #16
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Oto owoc mojej pracyBukiet zrobiony może nie jest idealny ale do" karabinu "i "wiechcia "chyba nie jest podobny???Następnym razem lepszy wyjdzie.No i znacznie lepiej się go robi niż szyje.Najważniejsze że inni się cieszą.Dziewczynom za rady serdecznie dziękuję i jestem otwarta na więcej rad i tajników układania kwiatów.Dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1120079.jpg (51,5 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1120077.jpg (74,8 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1120071.jpg (48,4 KB, 134 załadowań)
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 07:02   #17
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Cytat:
Napisane przez moonia1980 Pokaż wiadomość
Oto owoc mojej pracyBukiet zrobiony może nie jest idealny ale do" karabinu "i "wiechcia "chyba nie jest podobny???Następnym razem lepszy wyjdzie.No i znacznie lepiej się go robi niż szyje.Najważniejsze że inni się cieszą.Dziewczynom za rady serdecznie dziękuję i jestem otwarta na więcej rad i tajników układania kwiatów.Dzięki
Wow jestem pod wrażeniem. Ja tez sama robiłam bukiet ślubny, co prawda dużo prostszy bo w kształcie kulki, ale wyszedl mi według mnie super i innym ciężko było uwieżyć że to moja a nie "kwiaciarniana" robota. Twój jest rewelacyjny, osobiście nie powstydziłabym się iść z takim do ołtarza
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 17:22   #18
moonia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
GG do moonia1980
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Dziękuję za słowa otuchy
moonia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 15:30   #19
kascok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

No no a jednak tak zwana samozwańcza florystka też daje radę gratuluję, bo wyszło na pradę ekstra jak na pierwszy raz!!!! Czy tylko utytuowane florystki maja prawo robić komuś kompozycje? To znaczy, że co, jeśli moja ciocia potrafi świetnie gotować to nie mogę jej zatrudnić do przygotowania komunii mojemu dziecku, bo musi to robić zawodowa kucharka? Ja jestem florystą z zawodu i nie widzę nic złego w tym, że panny młode robią sobie same bukiety. Pod warunkiem, że kupią kwiaty w kwaiciarni a nie w hurcie jak my
kascok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 15:20   #20
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

Cytat:
Napisane przez moonia1980 Pokaż wiadomość
Oto owoc mojej pracyBukiet zrobiony może nie jest idealny ale do" karabinu "i "wiechcia "chyba nie jest podobny???Następnym razem lepszy wyjdzie.No i znacznie lepiej się go robi niż szyje.Najważniejsze że inni się cieszą.Dziewczynom za rady serdecznie dziękuję i jestem otwarta na więcej rad i tajników układania kwiatów.Dzięki
Nieźle wyszło, dasz sobie radę
Co od siebie mogę powiedzieć to to, że drutowanie kwiatów, zwłaszcza tych spływających jest koniecznością. Po zadrutowaniu warto jeszcze zataśmować a końcówkę zabezpieczyć klejem do kwiatów - róże sporo wody piją i tak naprawdę ta odrobina wody w mikrofonie na długo nie starczy, a na białych kwiatach szybko widać "sfatygowanie".

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kascok Pokaż wiadomość
Ja jestem florystą z zawodu i nie widzę nic złego w tym, że panny młode robią sobie same bukiety. Pod warunkiem, że kupią kwiaty w kwaiciarni a nie w hurcie jak my
...ale tak szczerze - która kupi kwiaty w kwiaciarni skoro hurtownie i giełdy sprzedają detalistom i nie widzą w tym nic złego
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 07:07   #21
kascok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zrobić ślubny bukiet w kształcie łezki?? Pomocy

No wiem wiem. No ale cóż zrobić...

Edytowane przez kascok
Czas edycji: 2014-03-04 o 07:13
kascok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-04 08:07:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.