UKSW - opinie,pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 15:19   #1
ewelina1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 71

UKSW - opinie,pomoc


Witam! Jasno i na temat. Sprawa przedstawia się tak:
dostałam się na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze w Gdańsku, jednak czekam na odzew od UKSW na (Stosunki Międzynarodowe, Ekonomię oraz Informatykę i Ekonometrię) kolejno. Tam jest tak, że płacę za rekrutację 85zł i jeżeli nie dostanę się na 1 z 3 wybranych kolejno to lista się przesuwa i jestem brana pod uwagę np. Na Ekonomię, jeżeli tam się nie dostanę to na IiE. tak dla jasności. wyniki na uksw będą dopiero 20 września! bardzo mi zależy na Warszawie, ale z drugiej strony wszystko w granicach zdrowego rozsądku. W Gdańsku - wszystko mam pozałatwiane, akademik - czekam na wyniki,choc myslę,ze dostanę. Z kolei na UKSW - i tu zaczynają się schodki...nawet jeśli się dostanę, załóżmy - wyniki będą 20wrzesnia o 12:00 (czwartek za tydzien), a studenci z tury wrześniowej mogą składać wnioski o akademik od 13wrzesnia - 20 wrzesnia (!). Może ktoś wie, czy są inne terminy czy to po prostu inaczej jest rozporządzane? no bo tak na logikę, jakim cudem,skoro większość zostanie JESZCZE przyjęta 20.09. a oczywista sporo ludzi jest spoza Warszawy, zalezy im na akademiku, jak to jest?nie rozumiem. + nie interesuje mnie Osiedle Przyjaźń - wiem, ze tam miejsca są zawsze, ale warunki są karygodne. Pomieszanie z poplątaniem, ale mam nadzieję, że cokolwiek z tego mojego łękotu rozumiecie. I mam nadzieję równiez na to,ze wkoncu coś mi ktoś doradzi... Stancja- równiez raczej odpada. Interesują mnie akademiki. Może jest tu ktoś , kto był w podobnej sytuacji, ktoś, kto zdecydował się na akademik w turze wrzesniowej? niech opowie.
Co bardziej polecacie MSG czy SM? dodam,ze mgr z SM jest ciężko zrobić ze względu na małą ilość uczelni z tym akurat kierunkiem, dlatego dodatkowo z mgr zrobiłabym ekonomię bądź podyplomówkę informatyka analitycznego. na jedno mi wyjdzie, a dodatkowo zawsze + do moich kwalifikacji. Czy nawet jesli dostanę się na te UKSW i złożę na akademik to jest mozliwosc ze trafię na te lepsze czy będę skazana na "przyjaźń"?
Dzięki za rady!

ps. dodam jeszcze tyle,ze zdaje sobie sprawę, że sama robię sobie pod górkę. Bo mam miejsce, gdzie wszystko jest zapewnione, ale tak jak juz mówiłam, marzenia nalezy spełniac, czemu mam nie spróbowac, moze akurat...trochę latania będzie, ale.. 28wrzesnia zaczyna sie rok studencki w uksw, a 24wrzesnia musze juz byc w Gdansku.

Edytowane przez ewelina1235
Czas edycji: 2012-09-11 o 15:22
ewelina1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:17   #2
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Studiuję na UKSW, ale jak to jest z tymi akademikami to nie mam pojęcia.
Co do ekonomii, to nie wiem, czy Ci polecić ten kierunek. Jest od zeszłego roku, mnie przyjęli na niego biorąc pod uwagę w rekrutacji polski, historię i angielski Ale nie wiem, jaki jest tam poziom.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:22   #3
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Skoro wnioski można składać do 20.09 to znaczy, że ten dzień jest ostatnim, w którym możesz to zrobić. Jeżeli będziesz miała wyniki o tej 12 to w te pędy lecisz na pocztę i wysyłasz podanie o akademik, bo decydować powinna data stempla. A najlepiej to zadzwoń i się dowiedz czy możesz tak zrobić.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:09   #4
ewelina1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 71
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

kurczę, żeby nie było, że zrezygnuję w gdansku, a w warszawie nie bede miala gdzie mieszkac... -.- dzieki
ewelina1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:16   #5
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Ewelina to może z Gdańska zrezygnuj później ( jakoś przed październikiem ) jak już wszystko będziesz miała załatwione na UKSW . Z tego co wiem to zrezygnować z kierunku można w każdej chwili
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:43   #6
ewelina1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 71
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Ewelina to może z Gdańska zrezygnuj później ( jakoś przed październikiem ) jak już wszystko będziesz miała załatwione na UKSW . Z tego co wiem to zrezygnować z kierunku można w każdej chwili

nie no oczywiście, że tak zrobię. nie mam innego wyjścia tyle,ze 25wrzesnia mam spotkanie dziekańskie jakieś tam już na UG, więc nie wiem, czy coś się stanie jak mnie tam nie będzie. dopiero 28 września jest rozpoczęcie na obu uczelniach, zresztą prawie wszędzie. Nie wiem, czy jak nie stawie się na to spotkanie, czy nie zostanę wykreślona, ale nie powinno tak być.
ewelina1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 17:07   #7
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez ewelina1235 Pokaż wiadomość
nie no oczywiście, że tak zrobię. nie mam innego wyjścia tyle,ze 25wrzesnia mam spotkanie dziekańskie jakieś tam już na UG, więc nie wiem, czy coś się stanie jak mnie tam nie będzie. dopiero 28 września jest rozpoczęcie na obu uczelniach, zresztą prawie wszędzie. Nie wiem, czy jak nie stawie się na to spotkanie, czy nie zostanę wykreślona, ale nie powinno tak być.
Nie no nie powinnaś być za coś takiego skreślona z listy ;-) . A Ty chcesz iść na zaoczne czy stacjonarne ?
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 18:04   #8
ewelina1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 71
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

tak, ale na stronie pisze, że obecność jest obowiązkowa.
Na Stacjonarne
ewelina1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:19   #9
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

No to rozpoczęcie jest ( tak mi się wydaje ) 1 października . No to nie wiem o co chodzi z tym spotkaniem... wydaje mi się że jak ktoś nie przyjdzie to przecież nie powinni od razu skreślać z listy ;-) . Może uda Ci się i będziesz to tego czasu miała odpowiedz w sprawie akademika z UKSW ;-) .
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 23:15   #10
Magamka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Co prawda nie studiuję stosunków międzynarodowych ,ale UKSW polecam.Ogólnie bardzo miła atmosfera,świetni ludzie,wykwalifikowana kadra .Co do akademika mieszkałam w Sarnie przez rok i nawet jeśli przyjechałabyś 1 października i chciała się zameldować nie ma problemu.Zawsze w którymś z 3 wolne miejsce się znajdzie.Tylko,że płaci się wtedy 530 ,zamiast 490 ile płacą osoby którym akademik przydzielili.Akademik o ile jeżeli chodzi o komunikacje i spożywkę jest bardzo dobrze ulokowany,ale jeżeli chodzi o dojazd do uczelni to jest tragedia (40-50 minut z przesiadką).
Magamka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 07:57   #11
ewelina1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 71
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez Magamka77 Pokaż wiadomość
Co prawda nie studiuję stosunków międzynarodowych ,ale UKSW polecam.Ogólnie bardzo miła atmosfera,świetni ludzie,wykwalifikowana kadra .Co do akademika mieszkałam w Sarnie przez rok i nawet jeśli przyjechałabyś 1 października i chciała się zameldować nie ma problemu.Zawsze w którymś z 3 wolne miejsce się znajdzie.Tylko,że płaci się wtedy 530 ,zamiast 490 ile płacą osoby którym akademik przydzielili.Akademik o ile jeżeli chodzi o komunikacje i spożywkę jest bardzo dobrze ulokowany,ale jeżeli chodzi o dojazd do uczelni to jest tragedia (40-50 minut z przesiadką).
tylko, że ja tak w ciemno też nie mogę jechać :P nie wiesz moze, czy teraz jeszcze można składać wnioski na akademik?

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelina1235 Pokaż wiadomość
tylko, że ja tak w ciemno też nie mogę jechać :P nie wiesz moze, czy teraz jeszcze można składać wnioski na akademik?
ps. oraz czy szybko mi to rozpatrzą?:p cieszy mnie fAkt,ze nie jestem skazana na Starą zabudowę, bo to tragedia:P
ewelina1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 13:21   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
No to rozpoczęcie jest ( tak mi się wydaje ) 1 października . No to nie wiem o co chodzi z tym spotkaniem... wydaje mi się że jak ktoś nie przyjdzie to przecież nie powinni od razu skreślać z listy ;-) . Może uda Ci się i będziesz to tego czasu miała odpowiedz w sprawie akademika z UKSW ;-) .
Takie spotkania są organizowane dla studentów pierwszego roku, są one obowiązkowe i bez nich nie ma zaliczenia I semestru. U mnie na uczelni (Wrocław) można je jednak odbyć w późniejszym terminie ale trzeba to sobie we własnym zakresie załatwić.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 14:12   #13
ewelina1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 71
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Takie spotkania są organizowane dla studentów pierwszego roku, są one obowiązkowe i bez nich nie ma zaliczenia I semestru. U mnie na uczelni (Wrocław) można je jednak odbyć w późniejszym terminie ale trzeba to sobie we własnym zakresie załatwić.

no własnie na stronie pisze, ze obowiązkowe...cos mi tu nie pasowało
to wszystko utrudnia..
ewelina1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 14:18   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez ewelina1235 Pokaż wiadomość
no własnie na stronie pisze, ze obowiązkowe...cos mi tu nie pasowało
to wszystko utrudnia..
zadzwoń do dziekanatu i dowiedz się, czy będzie możliwość odrobienia później tego spotkania.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:54   #15
Macaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 24
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez Magamka77 Pokaż wiadomość
Co prawda nie studiuję stosunków międzynarodowych ,ale UKSW polecam.Ogólnie bardzo miła atmosfera,świetni ludzie,wykwalifikowana kadra .Co do akademika mieszkałam w Sarnie przez rok i nawet jeśli przyjechałabyś 1 października i chciała się zameldować nie ma problemu.Zawsze w którymś z 3 wolne miejsce się znajdzie.Tylko,że płaci się wtedy 530 ,zamiast 490 ile płacą osoby którym akademik przydzielili.Akademik o ile jeżeli chodzi o komunikacje i spożywkę jest bardzo dobrze ulokowany,ale jeżeli chodzi o dojazd do uczelni to jest tragedia (40-50 minut z przesiadką).
Mam pytanie odnośnie akademików UKSW. Jak wygląda tam sprawa z internetem, ile dodatkowo trzeba płacić miesięcznie?
Macaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:27   #16
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: UKSW - opinie,pomoc

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Takie spotkania są organizowane dla studentów pierwszego roku, są one obowiązkowe i bez nich nie ma zaliczenia I semestru. U mnie na uczelni (Wrocław) można je jednak odbyć w późniejszym terminie ale trzeba to sobie we własnym zakresie załatwić.
Ja na obydwu uczelniach też miałam takie obowiązkowe spotkania. Tyle że obowiązkowe były jedynie z nazwy. Za nieobecność nic nie groziło. Wiec to zależy od uczelni.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.