Uzależnienie od masturbacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 00:34   #1
ziwar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4

Uzależnienie od masturbacji


jestem dziewczyną i mam 18 lat. chłopak, z którym jestem od 2 lat przyznał się, że jest uzależniony od masturbacji. powiedział, że stało się to dla niego nawykiem i nie potrafi tego powstrzymać. jak każde uzależnienie ma ono wpływ na sferę fizyczną i psychiczną. boję się tych skutków. chcę mu pomóc, lecz nie wiem jak.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2014-11-25 o 11:14
ziwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 10:53   #2
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez ziwar Pokaż wiadomość
jestem dziewczyną i mam 18 lat. chłopak, z którym jestem od 2 lat przyznał się, że jest uzależniony od masturbacji. powiedział, że stało się to dla niego nawykiem i nie potrafi tego powstrzymać. jak każde uzależnienie ma ono wpływ na sferę fizyczną i psychiczną. boję się tych skutków. chcę mu pomóc, lecz nie wiem jak.
Seksuolog?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 11:41   #3
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Seksuoog i nic więcej mu nie potrzeba
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 19:20   #4
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Po pierwsze On musi chcieć coś z tym zrobić. O ile masturbacja nie szkodzi nikomu, to nałóg może być uciążliwy a nawet niebezpieczny, więc jeśli chłopak zechce się leczyć to powinnaś go bardzo wspierać.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 10:18   #5
badumi
Raczkowanie
 
Avatar badumi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 80
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Warto udać się do księdza na rozmowę.
badumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:02   #6
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez mamwrazenieze Pokaż wiadomość
Warto udać się do księdza na rozmowę.
Jasne, prawie co drugi przynajmniej ksiądz siedzi w temacie. Co drugi nie, bo robi to z partnerką lub partnerem...pozostali - nie mają doświadczeń, ale i tak ci doradzą.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:19   #7
p_atrycja 26
Raczkowanie
 
Avatar p_atrycja 26
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 138
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Masturbacja to nie choroba! nie ma skutków ubocznych jest wręcz zdrowa.
Poziom jego napięcia seksualnego może wynikać z nadmiaru testosteronu. Kochana lepiej jak Twój facet masurbuje się niż chodzi i zdradza Cię na lewo i prawo. A ma to wpływ na wasz związek? psychicznie albo fizycznie?
Njalepiej zgłosić się do seksuologa i zasięgnąć fachowej porady. Zaproponuj mu kiedyś mały odskok od zwykłego seksu. Powiedz że dziś wieczorem Ty także chcesz się masturbować ale zrób to przy nim jak on będzie sam robił sobie dobrze. Zależy też ile razy w tygodniu on się masturbuje.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-04-04 o 23:16 Powód: usunięcie linku do bloga
p_atrycja 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 19:40   #8
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez p_atrycja 26 Pokaż wiadomość
Masturbacja to nie choroba! nie ma skutków ubocznych jest wręcz zdrowa.
Poziom jego napięcia seksualnego może wynikać z nadmiaru testosteronu. Kochana lepiej jak Twój facet masurbuje się niż chodzi i zdradza Cię na lewo i prawo. A ma to wpływ na wasz związek? psychicznie albo fizycznie?
Njalepiej zgłosić się do seksuologa i zasięgnąć fachowej porady. Zaproponuj mu kiedyś mały odskok od zwykłego seksu. Powiedz że dziś wieczorem Ty także chcesz się masturbować ale zrób to przy nim jak on będzie sam robił sobie dobrze. Zależy też ile razy w tygodniu on się masturbuje.
Dyrektor internetu by Cię nie wpuścił.
Nie pisz bzdur.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:06   #9
MasterOfPupets
Rozeznanie
 
Avatar MasterOfPupets
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 576
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

A jakie ma skutki uboczne ?
MasterOfPupets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:44   #10
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Każde uzależnienie ma jakieś negatywne skutki. Przy masturbacji to chociażby brak kontroli nad swoim popędem i potrzebami. Może chyba też doprowadzić do tego, że osoba nie będzie potrafiła czerpać pełnej przyjemności z seksu. Może też pogarszać relacje z partnerem, bo to dosyć intymna i wstydliwa kwestia, jeśli samemu się czuje, że coś jest nie tak, że nie potrafi się nad tym panować. Może też dochodzić do sytuacji, gdzie ktoś wybiera masturbację zamiast seksu z partnerem, a to źle wpływa na związek i samych partnerów.
Z takich bardziej fizycznych to zaburzenia wytrysku i, jak wspomniałam, problemy przy klasycznym seksie, bodźce mogą byc niewystarczające, żeby osiągnąć pełny wzwód czy wytrysk.

Cytat:
Osoba, która jest uzależniona od masturbacji, nie jest w stanie powstrzymać się od określonego działania i traci nad nim panowanie, onanizując się kilka – kilkanaście razy dziennie. Uzależnienie od masturbacji jest trudnym zaburzeniem, które często wymaga pomocy specjalisty.
Wbrew pozorom brak kontroli nas sobą, swoim ciałem i odruchami to poważna sprawa. Trudno z tym walczyć, żeby 'odstawić' i prędzej czy później wpłynie na samopoczucie i inne aspekty codziennego życia.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2013-04-04 o 22:45
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:10   #11
MasterOfPupets
Rozeznanie
 
Avatar MasterOfPupets
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 576
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

to z bodźcami trochę trudne dla mnie do zrozumienia...rozumiem jeżeli baba by ważyła ze 150 kg to wtedy ok ale inaczej....
MasterOfPupets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 23:24   #12
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Ale chłop musi mieć teraz biceps
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 00:51   #13
Opie
Przyczajenie
 
Avatar Opie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 26
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez mamwrazenieze Pokaż wiadomość
Warto udać się do księdza na rozmowę.
Otóż to. Ksiądz wyleczy go bardzo szybko, ale później nie będzie marszczył sobie a 10 letnim chłopczykom

Wielka mi afera, jakby ktoś chce to może przestać to robić, nic trudnego. Może woli się masturbować niż uprawiać beznadziejny seks
__________________
zmywam w wódce brud powagi..
Opie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 09:31   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez 3asiex Pokaż wiadomość
Ale chłop musi mieć teraz biceps
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 22:37   #15
ziwar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

ktoś mnie tu chyba nie zrozumiał....mój chłopak zaczął masturbować się jeszcze zanim się poznaliśmy, więc jak możesz mówić, że masturbuje się przeze mnie bo mu nie wystarczam. skoro chłopak sam mówi, że ma problem i żebym mu pomogła to chyba znaczy tyle, że nie czuje się z tym dobrze i chce coś zmienić...
ziwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 16:48   #16
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez ziwar Pokaż wiadomość
ktoś mnie tu chyba nie zrozumiał....mój chłopak zaczął masturbować się jeszcze zanim się poznaliśmy, więc jak możesz mówić, że masturbuje się przeze mnie bo mu nie wystarczam. skoro chłopak sam mówi, że ma problem i żebym mu pomogła to chyba znaczy tyle, że nie czuje się z tym dobrze i chce coś zmienić...
Niech spróbuje znaleźć sobie jakieś zajęcie, na którym skupi swoją uwagę. Może sport? Dobry sposób, żeby pozbyć się napięcia i w pewien sposób zacząć panować nad swoim ciałem.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 17:20   #17
Guapa_
Ole' guapa!
 
Avatar Guapa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 163
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez ziwar Pokaż wiadomość
jestem dziewczyną i mam 18 lat. chłopak, z którym jestem od 2 lat przyznał się, że jest uzależniony od masturbacji. powiedział, że stało się to dla niego nawykiem i nie potrafi tego powstrzymać. jak każde uzależnienie ma ono wpływ na sferę fizyczną i psychiczną. boję się tych skutków. chcę mu pomóc, lecz nie wiem jak.
To bardzo dobrze że chcesz mu pomóc i wspierać ale to nie wystarczy. Uzależnienie od masturbacji jest tym samym, czym każde inne uzależnienie i Twój chłopak, choćby bardzo chciał, sam z tego nie wyjdzie. Dobrze że jesteś tego świadoma - bo widzę że jesteś, i nie słuchasz bzdur w rodzaju "masturbacja jest zdrowa" itp. Masturbacja jest doskonałym środkiem do nałogowej regulacji uczuć, silniejszym niż alkohol a może i narkotyki, poza tym jest "dostępna zawsze i za darmo". Dlatego z tego nałogu ciężko wyjść, co nie znaczy że się nie da.
Seksuolog na pewno mógłby pomóc, ale ja raczej wybrałabym seksuologa który jest jednocześnie terapeutą, a nie lekarzem. Lekarze mają jednak zupełnie inne podejście, często pomijają sferę psychiczną i skupiają się tylko na fizjologii a przecież nie o to chodzi.
Wiem że są też grupy samopomocowe gdzie można dostać wsparcie osób z podobnymi problemami, nie zastąpi to pomocy profesjonalisty ale też może być przydatne. Trzymaj się i wszystkiego dobrego.
Guapa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 23:14   #18
grazyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez mamwrazenieze Pokaż wiadomość
Warto udać się do księdza na rozmowę.
do księdza, ja pierd*lę. to właśnie przez takie złote rady rodzą się takie problemy jak ten w temacie. od kiedy w seminarium uczą seksuologii?
grazyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 05:39   #19
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez ziwar Pokaż wiadomość
jestem dziewczyną i mam 18 lat. chłopak, z którym jestem od 2 lat przyznał się, że jest uzależniony od masturbacji. powiedział, że stało się to dla niego nawykiem i nie potrafi tego powstrzymać. jak każde uzależnienie ma ono wpływ na sferę fizyczną i psychiczną. boję się tych skutków. chcę mu pomóc, lecz nie wiem jak.
Witaj, trzeba iść do seksuologa, który przeprowadzi terapię. Na pewno będzie to długotrwałe leczenie. Być może miewał kiedyś problemy z orgazmem będąc w związku?
Piszę na co dzień artykuły na strony www. Zapraszam do lektury na ten temat. Napisałam kiedyś artykuł wlasnie o masturbacji.
Wklejam jego treść:


Home > Choroby > Problemy z orgazmem
Problemy z orgazmem

Data publikacji: 31.08.2011 18:14
tagi: depresja, masturbacja, orgazm, seks, zaburzenie seksualne


Radosny spazm powinien być punktem kulminacyjnym każdego stosunku seksualnego. Na zdolność osiągania orgazmu ma wpływ wiele czynników. Jest to uzależnione również od płci. Kobiety nie mające trudności w osiąganiu orgazmu cechują się zazwyczaj wysokim temperamentem seksualnym, właściwym poziomem androgenów, estrogenów, oksytocyny oraz dobrą kurczliwością mięśni okrężnych pochwy. Ponadto kobiety akceptujące swoje ciało oraz mające pozytywną więź uczuciową z partnerem częściej osiągają szczytowanie.



U mężczyzn orgazm ma związek z poziomem temperamentu seksualnego, dobrym poziomem androgenów, neuroprzekaźników oraz sprawną ejakulacją w rdzeniu kręgowym. U mężczyzn podobnie jak u kobiet ważna jest akceptacja swojego wyglądu.
Orgazm jest czymś przyjemnym, dlatego warto zadbać o to, by nam go nie brakowało.
Niestety, coraz więcej osób miewa zaburzenia seksualne, objawiające się właśnie brakiem orgazmu. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn.
Co jest tego przyczyną?
Jeżeli jest to chwilowa niedyspozycja, która może przytrafić się każdemu, warto poczekać w wstrzemięźliwości kilka dni. Jeżeli sytuacja utrzymuje się przed dłuższy okres, należy szukać pomocy u seksuologa.
Jakie błędy popełniamy w kontaktach łóżkowych?
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o grę wstępną. Seks ”na szybko” może być przyjemny, ale pod warunkiem, że nie staje się rutyną. Znany polski aktor, ulubieniec wielu kobiet – Szymon Bobrowski- zapytany w jednym, z wielu wywiadów, czego nie powinno się robić w kontaktach seksualnych odrzekł, że
cyt. ” Pytanie tuż po seksualnym akcie: “Czy było ci dobrze?” albo “Czy miałaś?” jest największą bzdurą w miłości. Jeżeli orgazm będziemy traktowali jako kolejne zaliczenie, to nic ciekawego z tego nie wyniknie. Partnerka zapytana po raz setny o to, czy miała orgazm, po prostu skłamie, dla świętego spokoju.
Czym jest tak naprawdę orgazm?
Składa się z kilku faz, które wszystkie są dla obojga płci przyjemne. Pierwsza faza polega na
odczuwaniu przyjemności, w postaci ucisku w miednicy. Druga na odczuwania ciepła w obszarze genitaliów. Trzecie stadium orgazmu to odczuwanie pulsowania. W trzecim stadium, w zależności od płci, odczuwamy skurcze pochwy lub wytrysk nasienia.
U mężczyzn niezwykle rzadko spotyka się brak przeżycia orgazmu, co ma związek z brakiem wytrysku nasienia. U kobiet jest to zjawisko często występujące. Zaburzenia seksualne mogą mieć różne podłoże.
Ryzyko dysfunkcji seksualnych mogą przynieść następujące czynniki:
  • wiek
  • przebyte choroby weneryczne
  • depresja
  • stan zdrowia
  • niski status społeczno-ekonomiczny
  • seksualne doświadczenie
  • przebyta przemoc seksualna
  • oziębłość
  • anhedonia
  • anorgazmia, wytrysk przedwczesny, wytrysk opóźniony
  • niektóre praktyki masturbacyjne
  • urazowe doświadczenia z pierwszych kontaktów seksualnych i związków uczuciowych
Najbardziej skutecznymi sposobami radzenia sobie z zaburzeniami seksualnymi jest terapia psychodynamiczna, dlatego że większość zaburzeń seksualnych wynika z przyczyn natury psychologicznej.
Jakie objawy zaburzeń powinny bezpośrednio skłonić do wizyty u seksuologa?
Zdaniem prof. dr hab. n. med. Starowicza są to następujące sytuacje:
  • całkowity brak orgazmu
  • brak podniecenia
  • brak potrzeb seksualnych
Jeżeli, podczas masturbacji dochodzi do orgazmu nie ma obaw do niepokoju. Problemy z osiągnięciem orgazmu mogą być wynikiem konfliktu postaw i dążeń świadomych i nieświadomych. Na czym to polega? Jest to sytuacja, kiedy partner świadomie akceptuje partnera i chce z nim przeżywać przyjemność, lecz podświadomie go nie pragnie, lub przeszkodą są różnego rodzaju bariery.
Do takich barier zaliczyć możemy:
  • wstyd
  • niechęć okazania partnerowi swego orgazmu
  • obawa utraty kontroli nad sobą
  • zahamowania wtórne w postaci antycypacji braku orgazmu
Niezaspokojenie seksualne może oznaczać brak porozumienia się partnerów ze sobą. Kobieta musi dać do zrozumienia mężczyźnie, że potrzebuje czułości i delikatności, co stwarza sprzyjający nastrój do kontaktów seksualnych. Musi otwarcie mówić o swoich oczekiwaniach.
Przemiany, które zachodzą we współczesnej cywilizacji przyczyniają się do powstawania sytuacji stresowych. Powoduje to niejednokrotnie występowanie zaburzeń nerwicowych. Ma to odbicie również w problemach seksualnych, z czego najważniejszym jest problem z orgazmem.
Leczenie zaburzeń seksualnych
Leczenie zaburzeń seksualnych, w postaci problemów z orgazmem leczy się poprzez:
  • psychoterapię
  • terapię farmakologiczną
Psychoterapię wprowadza się w sytuacji, kiedy zaburzenia orgazmu mają ewidentne tło psychogenne, np. molestowanie w dzieciństwie, gwałt czy w sytuacji indywidualnych problemów partnerskich, gdzie terapia jest wskazana
Z kolei leczenie farmakologiczne wprowadza się w sytuacji, kiedy nie ma szczególnych czynników psychologicznych.
Każde leczenie tego typu zaburzeń musi być poprzedzone szczerą rozmową z seksuologiem. Tylko wtedy możliwe jest postawienie odpowiedniej diagnozy, i zdecydowanie o odpowiedniej formie leczenia.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 16:15   #20
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez MasterOfPupets Pokaż wiadomość
to z bodźcami trochę trudne dla mnie do zrozumienia...rozumiem jeżeli baba by ważyła ze 150 kg to wtedy ok ale inaczej....
A co Ty masz na myśli? Czy według Ciebie kobiecie z każdym przybywającym kilogramem pochwa się rozciąga wszerz i wzdłuż, więc taka ważąca 150 kg ma wiadro bez dna zamiast waginy?
Zastanawiające, ale czasem spotykam się z takim dziwacznym poglądem.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 10:39   #21
pcx99q
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Czołem.
Jak tak czytam co po niektórych użytkowników a propos masturbacji to wnet przypominają mi się przedwojenne jeszcze i wcześniejsze teksty, w których to naukowych przecież publikacjach korelowano masturbację ze ślepnięciem, zmianami w mózgu, ogólnym osłabieniem, jakimiś straszliwymi chorobami itd. O uzależnieniu od masturbacji można mówić wtedy, gdy pacjent preferuje ją nad normalny seks. Ja rozpocząłem tą straszną praktykę w wieku 12 lat, bywało że po kilka (5 do 6) razy dziennie i w wieku 17 lat miałem pierwszy stosunek. Efekt tego jest taki że masturbacja poszła w pierony. Odbywa się max 2 razy na miesiąc a i to tylko gdy nie ma wyjścia. W normalnej sytuacji zwyczajnie zaspokaja mnie akcja we dwoje.:P
Sporo z tych zaburzeń jak np. przedwczesny wytrysk faktycznie jest prawdą. Równie dobrze może to być jednak sprawa np. wysokiego libido u danego osobnika i nie zaspakajanie tegoż przez kobietę. Sam swego czasu cierpiałem na to nie miłe zaburzenie. "Wchodzisz, i ognia!". Zero przyjemności. Człowiek się czuje strasznie. I już się na czytałem jakie to leczenie mnie czeka (całkiem przyjemne swoją drogą bo polega na przyjmowaniu odpowiednich leków i... Regularnym, częstym seksie) i chciałem się wybrać do lekarza ale udało mi się przekonać tż'kę do zmiany metody antykoncepcji z naturalnej na hormonalną dzięki czemu po 3 latach zaczęliśmy życie seksualne na nowo i problem od kilku MC dość szybko się wycofuje. Autorko, powiedział, że uzależniony jest. Ale na czym to polega? Jeżeli woli masturbację niż kontakt z tobą, to do seksuologa.
pcx99q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 15:07   #22
ziwar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

dzięki za waszą aktywność. nawet nie spodziewałam się, że ten wątek tak się rozwinie. do rzeczy.. mój chłopak sam nawet zaproponował wizytę u seksuologa. jest coraz lepiej, przynajmniej tak mówi, a ja mu wierzę. są wzloty i upadki, ale dajemy radę. mam nadzieję, że ten wątek może być też przydatny innym osobom.
wielkie dzięki
ziwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:16   #23
przypadkiem na tym forum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez Opie Pokaż wiadomość
Otóż to. Ksiądz wyleczy go bardzo szybko, ale później nie będzie marszczył sobie a 10 letnim chłopczykom
Ciebie ksiądz też tak potraktował? Widać musiało ci się to podobać? W przeciwnym razie skąd masz takie informacje? Z antyklerykalnej gazety, której obiektywizm wynosi zero?


Cytat:
Napisane przez Opie Pokaż wiadomość
Wielka mi afera, jakby ktoś chce to może przestać to robić, nic trudnego.
Niestety nie! Sam jestem uzależniony i nie potrafię z tym zerwać!
Każdemu łatwo jest pisać, mówić do póki sam nie wpadnie w jakiś nałóg.


Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Jasne, prawie co drugi przynajmniej ksiądz siedzi w temacie. Co drugi nie, bo robi to z partnerką lub partnerem...pozostali - nie mają doświadczeń, ale i tak ci doradzą.
A skąd wiesz? Znasz wszystkich księży z całego świata? A może powielasz głupoty i propagandę produkowaną przez wszelkich debili rządzących tym światem? Ok, wiem, że atakowanie Kościoła i księży jest ''modne'' i ''nowoczesne'', ale brak samodzielnego myślenia nie jest oznaką nowoczesności! W przeciwieństwie do lekarzy księża nie lekceważą tego problemu u osób, którzy proszą ich o pomoc.



Cytat:
Napisane przez p_atrycja 26 Pokaż wiadomość
Masturbacja to nie choroba! nie ma skutków ubocznych jest wręcz zdrowa.
.
Taaa... uzależnienie od hazardu, narkotyków, alkoholu itp. to też nie choroby?

Jest coś oprócz ciała! Tym czymś jest psychika. Uzależnienia to też choroby!


Cytat:
Napisane przez grazyn Pokaż wiadomość
do księdza, ja pierd*lę. to właśnie przez takie złote rady rodzą się takie problemy jak ten w temacie. od kiedy w seminarium uczą seksuologii?
Jakim ciemnym człowiekiem trzeba być, żeby pisać takie bzdety!
Uzależnienie od masturbacji to problem nie tyle ciała, co psychiki, a więc też i problem duchowy. Więc jeśli ma z tym problem osoba wierząca, to tym bardziej po poradę może się udać do kapłana, który wesprze duchowo! Gdzie wy ludzie się wychowaliście, że tego nie wiecie? W buszu? Przecież nie trzeba być wierzącym, żeby takie rzeczy wiedzieć.

Sam jestem uzależniony od masturbacji i mogę powiedzieć jedno: To właśnie księża nazywają nałóg nałogiem! Psychiatrzy, psycholodzy i seksuolodzy często mówią, że uzależnienie od masturbacji to nic złego! Jeden taki lekarz to się nawet śmiał z mojego problemu!

Niestety dla mnie to nie jest nic fajnego! Jest to silniejsze ode mnie. Czasami całe dnie spędzam przy komputerze i robię to co robię. Czuję, że mam coś z głową! Zaniedbuję przez to wiele swoich obowiązków. I tak już chyba od szóstej klasy, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zboczone czasopisma i po raz pierwszy trysnąłem spermą! Czasami potrafiłem godzinami nic nie jeść, nic nie pić tylko walić. Mam prawie 23 lata, a wyglądam na 16. Jestem chudy jak patyk i na dodatek mam beznadziejny zarost z przerwami jak jakiś dziwoląg. Każda dziewczyna kojarzy mi się z maszynką do seksu, nigdy nie zbuduję zdrowego związku opartego na miłości, bo w głowie mam tylko seks i walenie konia. Robię to codziennie od lat, po kilka razy na dobę. Czasami nie mam się już czym spuszczać. Nie wspomnę o myciu. Mastki mam tyle, że nawet jak wstrzymałem się masturbacją na dwa tygodnie (to mój rekord), to po codziennym myciu obciągniętego fiuta przez cały ten czas penis i tak cuchnął i oblepiony był białym syfem na żołędzi i wnętrzu napletka! Męczy mnie to psychicznie, ale uwierzcie mi, ja nie potrafię z tym skończyć, trudno mi tu po krótce opisać ten problem. Niestety zdrowy nigdy nie zrozumie chorego!

Więc nie piszcie, że ksiądz to czy tamto, bo w przeciwieństwie do lekarzy kapłani uwierzyli w to, że ja nie czuję się dobrze z moim problemem!

I tak wszedłem w ten piątkowy wieczór do sieci poszukać na różnych forach jakichś tematów o uzależnieniu od masturbacji, szukałem porad, ale wszędzie widzę w tematach takie same brednie jak tu na wizażu. Ludzie, nie wypowiadajcie się jeśli nie wiecie czym jest ów problem!
przypadkiem na tym forum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 11:38   #24
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez przypadkiem na tym forum Pokaż wiadomość
Ciebie ksiądz też tak potraktował? Widać musiało ci się to podobać? W przeciwnym razie skąd masz takie informacje? Z antyklerykalnej gazety, której obiektywizm wynosi zero?




Niestety nie! Sam jestem uzależniony i nie potrafię z tym zerwać!
Każdemu łatwo jest pisać, mówić do póki sam nie wpadnie w jakiś nałóg.




A skąd wiesz? Znasz wszystkich księży z całego świata? A może powielasz głupoty i propagandę produkowaną przez wszelkich debili rządzących tym światem? Ok, wiem, że atakowanie Kościoła i księży jest ''modne'' i ''nowoczesne'', ale brak samodzielnego myślenia nie jest oznaką nowoczesności! W przeciwieństwie do lekarzy księża nie lekceważą tego problemu u osób, którzy proszą ich o pomoc.





Taaa... uzależnienie od hazardu, narkotyków, alkoholu itp. to też nie choroby?

Jest coś oprócz ciała! Tym czymś jest psychika. Uzależnienia to też choroby!




Jakim ciemnym człowiekiem trzeba być, żeby pisać takie bzdety!
Uzależnienie od masturbacji to problem nie tyle ciała, co psychiki, a więc też i problem duchowy. Więc jeśli ma z tym problem osoba wierząca, to tym bardziej po poradę może się udać do kapłana, który wesprze duchowo! Gdzie wy ludzie się wychowaliście, że tego nie wiecie? W buszu? Przecież nie trzeba być wierzącym, żeby takie rzeczy wiedzieć.

Sam jestem uzależniony od masturbacji i mogę powiedzieć jedno: To właśnie księża nazywają nałóg nałogiem! Psychiatrzy, psycholodzy i seksuolodzy często mówią, że uzależnienie od masturbacji to nic złego! Jeden taki lekarz to się nawet śmiał z mojego problemu!

Niestety dla mnie to nie jest nic fajnego! Jest to silniejsze ode mnie. Czasami całe dnie spędzam przy komputerze i robię to co robię. Czuję, że mam coś z głową! Zaniedbuję przez to wiele swoich obowiązków. I tak już chyba od szóstej klasy, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zboczone czasopisma i po raz pierwszy trysnąłem spermą! Czasami potrafiłem godzinami nic nie jeść, nic nie pić tylko walić. Mam prawie 23 lata, a wyglądam na 16. Jestem chudy jak patyk i na dodatek mam beznadziejny zarost z przerwami jak jakiś dziwoląg. Każda dziewczyna kojarzy mi się z maszynką do seksu, nigdy nie zbuduję zdrowego związku opartego na miłości, bo w głowie mam tylko seks i walenie konia. Robię to codziennie od lat, po kilka razy na dobę. Czasami nie mam się już czym spuszczać. Nie wspomnę o myciu. Mastki mam tyle, że nawet jak wstrzymałem się masturbacją na dwa tygodnie (to mój rekord), to po codziennym myciu obciągniętego fiuta przez cały ten czas penis i tak cuchnął i oblepiony był białym syfem na żołędzi i wnętrzu napletka! Męczy mnie to psychicznie, ale uwierzcie mi, ja nie potrafię z tym skończyć, trudno mi tu po krótce opisać ten problem. Niestety zdrowy nigdy nie zrozumie chorego!

Więc nie piszcie, że ksiądz to czy tamto, bo w przeciwieństwie do lekarzy kapłani uwierzyli w to, że ja nie czuję się dobrze z moim problemem!

I tak wszedłem w ten piątkowy wieczór do sieci poszukać na różnych forach jakichś tematów o uzależnieniu od masturbacji, szukałem porad, ale wszędzie widzę w tematach takie same brednie jak tu na wizażu. Ludzie, nie wypowiadajcie się jeśli nie wiecie czym jest ów problem!
Radzę zmienić lekarza.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:42   #25
MasterOfPupets
Rozeznanie
 
Avatar MasterOfPupets
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 576
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez pcx99q Pokaż wiadomość
Czołem.
Jak tak czytam co po niektórych użytkowników a propos masturbacji to wnet przypominają mi się przedwojenne jeszcze i wcześniejsze teksty, w których to naukowych przecież publikacjach korelowano masturbację ze ślepnięciem, zmianami w mózgu, ogólnym osłabieniem, jakimiś straszliwymi chorobami itd. O uzależnieniu od masturbacji można mówić wtedy, gdy pacjent preferuje ją nad normalny seks. Ja rozpocząłem tą straszną praktykę w wieku 12 lat, bywało że po kilka (5 do 6) razy dziennie i w wieku 17 lat miałem pierwszy stosunek. Efekt tego jest taki że masturbacja poszła w pierony. Odbywa się max 2 razy na miesiąc a i to tylko gdy nie ma wyjścia. W normalnej sytuacji zwyczajnie zaspokaja mnie akcja we dwoje.:P
Sporo z tych zaburzeń jak np. przedwczesny wytrysk faktycznie jest prawdą. Równie dobrze może to być jednak sprawa np. wysokiego libido u danego osobnika i nie zaspakajanie tegoż przez kobietę. Sam swego czasu cierpiałem na to nie miłe zaburzenie. "Wchodzisz, i ognia!". Zero przyjemności. Człowiek się czuje strasznie. I już się na czytałem jakie to leczenie mnie czeka (całkiem przyjemne swoją drogą bo polega na przyjmowaniu odpowiednich leków i... Regularnym, częstym seksie) i chciałem się wybrać do lekarza ale udało mi się przekonać tż'kę do zmiany metody antykoncepcji z naturalnej na hormonalną dzięki czemu po 3 latach zaczęliśmy życie seksualne na nowo i problem od kilku MC dość szybko się wycofuje. Autorko, powiedział, że uzależniony jest. Ale na czym to polega? Jeżeli woli masturbację niż kontakt z tobą, to do seksuologa.
5-6 razy to chyba dość normalnie i tak. Mojego znajomego rekord to było ponad 20
__________________
"You and me
We’ll all go down in history
With a sad Statue of Liberty
And a generation that didn't agree"
MasterOfPupets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 22:14   #26
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez Guapa_ Pokaż wiadomość
To bardzo dobrze że chcesz mu pomóc i wspierać ale to nie wystarczy. Uzależnienie od masturbacji jest tym samym, czym każde inne uzależnienie i Twój chłopak, choćby bardzo chciał, sam z tego nie wyjdzie. Dobrze że jesteś tego świadoma - bo widzę że jesteś, i nie słuchasz bzdur w rodzaju "masturbacja jest zdrowa" itp. Masturbacja jest doskonałym środkiem do nałogowej regulacji uczuć, silniejszym niż alkohol a może i narkotyki, poza tym jest "dostępna zawsze i za darmo". Dlatego z tego nałogu ciężko wyjść, co nie znaczy że się nie da.
Seksuolog na pewno mógłby pomóc, ale ja raczej wybrałabym seksuologa który jest jednocześnie terapeutą, a nie lekarzem. Lekarze mają jednak zupełnie inne podejście, często pomijają sferę psychiczną i skupiają się tylko na fizjologii a przecież nie o to chodzi.
Wiem że są też grupy samopomocowe gdzie można dostać wsparcie osób z podobnymi problemami, nie zastąpi to pomocy profesjonalisty ale też może być przydatne. Trzymaj się i wszystkiego dobrego.
Uściślij - masturbacja jest taka straszna sama w sobie, czy dopiero uzależnienie od masturbacji?
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 14:03   #27
Guapa_
Ole' guapa!
 
Avatar Guapa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 163
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Uściślij - masturbacja jest taka straszna sama w sobie, czy dopiero uzależnienie od masturbacji?
Nie czepiaj się słów. Masturbacja jest czynnością fizjologiczną, od której można się uzależnić, tak samo jak od każdej innej. Wtedy już nie jest normalną czynnością a staje się nałogiem.
Tak samo - jedzenie jest czymś normalnym a bulimia już nałogiem.

Znam osoby, które uzależnienie od masturbacji doprowadziło do tak głębokiego cierpienia, że próbowały popełnić samobójstwo. Rozpadły im się związki, tracili pracę, bo wszystko podporządkowali nałogowi. Więc nie ma w tym nic śmiesznego.
Guapa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 14:08   #28
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Nie czepiam się, po prostu trochę to zabrzmiało jakby sama masturbacja była najgorszym nieszczęściem człowieka - mało to takich osób jest wyznających wiadome wyznanie?
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 15:39   #29
THart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 79
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez Guapa_ Pokaż wiadomość
nie słuchasz bzdur w rodzaju "masturbacja jest zdrowa"
Jest w tym trochę przesady, że masturbacja jest zdrowa - nie mniej jednak pełni w naszym życiu kulturowym istotną funkcję. Kiedyś gdy chłopak miał 14-15 lat (szczyt napięć seksualnych u mężczyzn) to często już miał za sobą miłostki, im bliżej było mu do klimatów wiejskich (i zamożno-szlacheckich) tym szybciej i częściej. Dziś nie jest to akceptowane - ale wiek 14-15 lat, w którym hormony rozsadzają wręcz wyobraźnię chłopców się nie zmienił. Masturbacja - pomimo, że nie jest zupełnie akceptowanym zjawiskiem - jest jedynym antidotum na obniżenie napięcia seksualnego wśród 14-15 letnich chłopców, jako-tako zgodnym z naszym aktualnym wzorcem kulturowym.
Co do reszty to się zgadzam, że gdy masturbacja zaczyna negatywnie wpływać na inne sfery życia, typu związki, praca, czas wolny - jest nałogiem i jak każdy nałóg jest szkodliwa. Zawsze jednak warto mieć świadomość, że w pewnym wieku, w pewnych sytuacjach warto podchodzić do niej ze zrozumieniem.

Edytowane przez THart
Czas edycji: 2013-05-06 o 16:27
THart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 16:14   #30
MasterOfPupets
Rozeznanie
 
Avatar MasterOfPupets
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 576
Dot.: UZALEŻNIENIE OD MASTURBACJI- jak się wyleczyć i jak powinna wyglądać pomoc drug

Cytat:
Napisane przez THart Pokaż wiadomość
Jest w tym trochę przesady, że masturbacja jest zdrowa - nie mniej jednak pełni w naszym życiu kulturowym istotną funkcję. Kiedyś gdy chłopak miał 14-15 lat (szczyt napięć seksualnych u mężczyzn) to często już miał za sobą miłostki, im bliżej było mu do klimatów wiejskich (i zamożno-szlacheckich) tym szybciej i częściej. Dziś nie jest to akceptowane - ale wiek 14-15 lat, w którym hormony rozsadzają wręcz wyobraźnię chłopców się nie zmienił. Masturbacja - pomimo, że nie jest zupełnie akceptowanym zjawiskiem - jest jedynym antidotum na obniżenie napięcia seksualnego wśród 14-15 letnich chłopców, jako-tako zgodnym z naszym aktualnym wzorcem kulturowym.
Co do reszty to się zgadzam, że gdy masturbacja zaczyna negatywnie wpływać na inne sfery życia, typu związki, praca, czas wolny - jest nałogiem i jak każdy nałóg jest szkodliwa. Zawsze jednak warto mieć świadomość, że w pewnym wieku, w pewnych sytuacjach nie warto podchodzić do niej ze zrozumieniem.

Ale gdybym załóżmy ja tego nie robił nie będąc w żadnym w związku i nie używając odwaliłaby mi szajba. Dosłownie.
Uważam to za dobre zjawisko o ile się kończy gdy w związku pojawia się seks który zaspakaja potrzeby.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Guapa_ Pokaż wiadomość
Nie czepiaj się słów. Masturbacja jest czynnością fizjologiczną, od której można się uzależnić, tak samo jak od każdej innej. Wtedy już nie jest normalną czynnością a staje się nałogiem.
Tak samo - jedzenie jest czymś normalnym a bulimia już nałogiem.

Znam osoby, które uzależnienie od masturbacji doprowadziło do tak głębokiego cierpienia, że próbowały popełnić samobójstwo. Rozpadły im się związki, tracili pracę, bo wszystko podporządkowali nałogowi. Więc nie ma w tym nic śmiesznego.
Od wszystkiego co jest przyjemne można się uzależnić, to czy się uzależnimy zależy od naszej silnej woli, zdrowego rozsądku i tego jak bardzo to lubimy.
__________________
"You and me
We’ll all go down in history
With a sad Statue of Liberty
And a generation that didn't agree"
MasterOfPupets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-24 06:54:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.