Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-09, 13:14   #1
LadyD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 92

Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć?


W wielu wątkach był poruszany temat łupieżu jednak zwykle dotyczyły one tego standardowego łupiezu suchego ktory przejawia się złuszczaniem zrogowacialej warstwy naskórka.
Osobiście borykam się z problemem łupiezu tlustego i nadmiernym przetluszczaniem skóry głowy.Jest to wyjątkowo uciązliwe ponieważ po umyciu wlosów na drugi dzień skóra glowy jest pokryta maleńkimi kuleczkami oblepijącymi wlosy przy nasadzie.Damiar łoju sprawia ,ze skóra nie oddycha i do tego zatyka mieszki włosowe(co powoduje wypadanie).Do tego wystepuje wieksza wrazliwość skory i sklonnośc do podraznień.Bylam w związku z tym problemem u dermatologa ktory zalecil mi szampon dermoactiv( do lupiezu tlustego).Zuzyłam ok 3 buteleczek ktore niedość ,ze są male to kosztują ponad 40 zl.Rewolucji jednak nie zrobil ,poniważ po skonczonej kuracji kiedy wocilam do normalnego szamponu problem znów się pojawil i tak jest wkolko.
Czy może ktoraś z Was miala lub ma podobny problem i zna skuteczny sposób na pozbycie się tego?Będę wdzięczna za odowiedzi
LadyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 17:16   #2
grisfumier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Dot.: Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć?

ja miałam podobry problem.
teraz używam Elseve do włosów tłustych i w zasadzie teraz jest nie najgorzej ;>
grisfumier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:17   #3
FioletowaEmka
Raczkowanie
 
Avatar FioletowaEmka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 224
Dot.: Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć?

Mnie fryzjerka poleciła szampon Healing Catzy (ok. 10-11zł) Ale jeszcze nie wyprobowałam, a borykam się z tym samym problemem. ;
__________________

FioletowaEmka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:54   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć?

łupież tłusty przykra dolegliwość,trudna do zwalczenia, w sumie dermatolog musi prowadzic leczenie,jezeli srodki kosmetyczneni dzialaja
mozna tez spróbować pzred myciem nasmarowac skore dobra oliwka dla niemowlaka,wmasować,odcze kać 10-15 minutzmys dwukrotnie szamponem do wlsosow z lojotokiem,nastepnie wmasowac loton lub ampułkę do wlsosw przetłuszczających sie . ..z taka dolegliwoscia nie nalezy uzywac balsamów do wlosow ...jezeli juz taka potrzeba jest , nalezy pamietac , aby nie naklada go na skore glowy
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 06:19   #5
LadyD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 92
Dot.: Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć?

Szampon Catzy to środek na zwalczania lupieżu suchego.
Konsultowalam się z dermatologiem no ,ale tak jak mówilam kosztowalo mnie to sporo kasy natomiast problem wrocił.Cieszę się jedynie z tego ,ze moj przypadek jest dosyć lekki ,ponieważ nie odchodza mi tluste platy skory i nie mam w związku z tym lysienia.Tylko wlasnie te kuleczki przy skorze ktore mnie tak drażnią bo oslabiają włosy.Sprobuje sposobu z tą oliwka...Jednak nadal nie udalo mi sie znalezc opowiedniego skutecznego szamponu-żaden ze sklepowych typu timotei,elsev,pantene nic tutaj nie daje.Szukam bardziej czegoś aptecznego(leczniczego).
LadyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 07:44   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć?

przy lupiezu tlustym nie odchodza platy, tylko skora jest obklejona warstwa zrogowacialego naskorka...jak chcesz srodki apteczne, to poprostu zapytaj w aptece
aco do dermatologa, nie rozumiem dlaczego polecil Ci szampon do lupiezu suchego,moze masz raczej takie objawy?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 20:53   #7
LadyD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 92
Dot.: Łupież TŁUSTY-jak z nim walczyć?

Odnośnie szamponu Catzy pisalam w odpowiedzi do FioletowejEmkiZnam ten szampon i jest przeznaczony do lupiezu suchegoDermatolog zalecil mi szampon do tlustego ,ale nie wyeliminował tego problemu do konca mimo ,że zuzylam 3 opakowanie plus szampon kondycjonujący zeby efekt był lepszy Skutek wydalam sporo pieniędzy...Szukam czegoś co nadawalo by sie do codziennego uzytku nie kosztowalo majątku i dawalo przywoite efekty
LadyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.