Dlaczego jeszcze nie gotowy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 10:36   #31
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego jeszcze nie gotowy?

Do autorki wątku. Gdy TŻ mi się oświadczył, oboje mieszkaliśmy w innych miastach. I tak przez pół roku. Potem zamieszkał ze mną i moimi rodzicami (przy okazji rodzeństwem). Zanim było nas stać na mieszkanie, minęły prawie dwa lata. Od trzech pracuje w delegacjach więc nawet nie mamy możliwosci aby razem mieszkać. A bycie razem w weekendy? Nawet nie zdążymy się sobą nacieszyć, żeby mieć siebie dość.
Dopiero po 4 latach od ślubu robimy wesele i bierzemy kościelny. Powiedziałam, że nie chcę już czekać Ale nie robię tego sama. Pytam co by chciał, pokazuję i pilnuję terminów. Owszem, są rzeczy, o których nie muszę mówić (albo nie mogę) ale wszystko jest organizowane wspólnie. Nie liczymy na pomoc moich rodziców, bo zwyczajnie ich nie stać (nasze oszczędności pochłonął samochód więc musimy prosić o pomoc finansową). Teściowa powiedziała, że nam pomoże, ale mamy poporsić, bo córce zrobiła wesele więc czemu nam nie ma zrobic (to było jedno z jej marzeń, aby móc zorganizować nam "imprezę"). Na szczęście organizacją zajmuję się razem z TŻ.

Poza tym człowiek z dnia na dzień nie dojrzewa do decyzji wspólnego zamieszkania. To są nowe obowiązki, inne obowiązki. I o ile kobiecie jest łątwiej, o tyle facet ciężko się klimaatyzuje w nowych warunkach. Zaakceptuj to i nie męcz go
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:17   #32
DianaM
Zadomowienie
 
Avatar DianaM
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z każdego miejsca na Ziemi
Wiadomości: 1 570
Dot.: Dlaczego jeszcze nie gotowy?

Podobnie jak przedmówczyni ja i Tż byliśmy z różnych miast. Dzieliło nas 150km. A że studiowałam i wynajmowałam wtedy pokój to tak naprawdę dzieliło nas 220km. Tż przyjeżdzał prawie w każdy weekend, ale żadne z nas nie myślało, żeby razem przed ślubem zamieszkać - KWESTIA WYCHOWANIA. Tak było w naszych rodzinach. Może w rodzinie Twojego Tż też tak jest? Może wyniósł z domu przeświadczenie, że przed ślubem się nie mieszka razem? Oczywiście nie chodzi mi o seks itd. Mało kto - sorki - go nie uprawia przed ślubem, ale chodzi mi o bycie razem, codzienne obowiązki itp
Po ślubie zamieszkaliśmy razem i było to fantastyczne, bo poznawaliśmy się na nowo. Nie ukrywam, że gdybym chciała z nim zamieszkać wcześniej, a on nie to by mnie to oczywiście zastanowiło. Ale u nas układ od początku był jasny.
I jeszcze jedno, tak swoją drogą mam mnóstwo znajomych, którzy są po ślubie lub go planują i wcześniej ze sobą mieszkali, nawet po kilka lat. Sami przyznają, że po ślubie przybywa troche nowych rzeczy w domu, obrączka na palcu, nowe nazwisko. poza tym naprawdę niewiele się już zmienia.
__________________
DianaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:21   #33
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Dlaczego jeszcze nie gotowy?

co do mieszkania razem, to my mamy swój domek, ale przed ślubem nie chcemy razem mieszkać nie ze wzgledów religijnych, tylko tak chcemy
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.