Izotek - cz.II - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-02-19, 23:19   #4591
vericious
Raczkowanie

Dot.: Izotek - cz.II

Słuchajcie, a w jakim czasie od wygaszenia się zmian tradzikowych wasza cera stała się bardziej ujednolicona?
Mam wrażenie, że mam obecnie więcej przebarwień niż miałam pryszczy, a sam koloryt skóry jest brzydki i ziemisty, mimo, iż staram się nawilżać ją starannie.

"Jeśli większość ma rację – jedzmy g***o. Miliony much nie mogą się mylić."
W. Łysiak
vericious jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 07:26   #4592
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a w jakim czasie od wygaszenia się zmian tradzikowych wasza cera stała się bardziej ujednolicona?
Mam wrażenie, że mam obecnie więcej przebarwień niż miałam pryszczy, a sam koloryt skóry jest brzydki i ziemisty, mimo, iż staram się nawilżać ją starannie.
Moja nie stała się ujednolicona
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 13:41   #4593
BladyKrytyk
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Problem w izoteku jest taki, że jest bardziej podatna na obrażenia, zadrapiesz się to będzie się to utrzymywać tygodniami. Pamiętam stan przed braniem izoteku, pryszcze były, goiły się w ciągnu 2-3 dni, a teraz blizny mam od 2 miesięcy ale gasną, znikają stopniowo. Odstawisz izotek to wszystko wróci do normy, pij dużo wody, ogranicz kawę i herbatę :p.
BladyKrytyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 14:01   #4594
kiedy_hajs
Raczkowanie

Zależy co rozumiesz poprzez "ujednolicenie" :P Izotek raczej ma na celu zlikwidować pryszcze, a nie wyrównać koloryt. Choć na każdego działa inaczej. Zależy też jak się dba o cerę, czego się używa, czy używa się filtrów...
Ja filtrów nie używałam wcale, bo po prostu nie cierpię słońca i kiedy nie musiałam wychodzić, to nie wychodziłam. Lato całe w domu przesiedziałam, poza jednym dniem w Energylandii, gdzie opaliłam się jak murzyn
Ale do sedna. Pryszcze mi zniknęły całkowicie, zaczerwienienie zniknęło 1,5 miesiąca po skończonej kuracji, ale małe blizny i przebarwienia zostały. Koloryt się wyrównał pod tym względem, że nie mam już twarzy w trzech kolorach - ogólnie jestem blada jak ściana, a do tego miałam czerwony nos i dookoła ust brązowe...
Na dzień dzisiejszy nie mam już z tym problemu, jakoś samo zniknęło. Może jestem minimalnie pomarańczowa przy bruzdach nosowo-wargowych (czy jak to się zwie), ale chyba już taka moja natura.
Jeżeli masz niewielkie blizny i przebarwienia polecam Skinoren (można stosować przy izoteku jeżeli Cię nie wysusza - mnie nie wysuszał wcale ale brak u mnie systematyczności w takich rzeczach :P). Ładnie wyrównuje koloryt. Kiedyś już stosowałam - po 2 miesiącach regularnego stosowania zniknęły mi wszystkie przebarwienia po pryszczach na policzkach. Jednak na trądzik mi nie pomógł, więc polecam jedynie do celów bardziej kosmetyczno estetycznych niż leczniczych.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:42   #4595
vericious
Raczkowanie

Dzięki kiedy_hajs za tak wyczerpującą odpowiedź. ☺ Chętnie używałabym Skinorenu, bo nawet mam tubkę sprzed kuracji, ale mnie obecnie nawet żel aloesowy podrażnia, więc po Skinorenie chyba by mi skórę wypaliło. A o filtrze 50 myślę, tylko mój portfel musi trochę odsapnąć po ostatnim zakupie Izoteku.
BladyKrytyk - ja mam właśnie wrażenie, że u mnie rany na twarzy goją się szybko, bo często mnie kusi, żeby jakąś skórkę suchą oderwać i jednak ona nie była do końca suchą, albo jakiś zaskornik pocisnąć.

"Jeśli większość ma rację – jedzmy g***o. Miliony much nie mogą się mylić."
W. Łysiak

Edytowane przez vericious
Czas edycji: Wczoraj o 18:44
vericious jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
izotke, problem, tradzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości