♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 5 ♡ - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Dzisiaj, 09:10   #4771
figa84
Zakorzenienie

♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 5 ♡

Ja tam nie wiem jak to jest z tym efektywnym ssaniem. Nie zabieram póki sama nie puści, bo nawet jak 2min ciumka to w końcu cos przełknie. Także czekam aż sama skończy i tak czasem je 15min a raz 1h. A dzięki temu dajemy rade w tym szpitalu, bo jak sobie dobrze poje to spi 2-3h.

Co do wybudzania to już kiedys pisałam, ze z tego co wiem pilnuje się noworodki. Mi mówiono ze jedna przerwa może być 4h, a tak to maks 3h. 24/3=8 wiec to takie totalne minimum przy kp noworodka, bo mówi się średnio 8-12, a może i więcej.

Co do sikania, to moja panna jak już zaczęła to sika sporo. Wczoraj mi mała przy 3,5h przerwy przesikala pampersa :/

Love a masz może pampersy ze wskaźnikiem? Pytam, bo pamietam przy najstarszej ze tez się martwiłam, ze nie sika, ale u takiego malucha to trudno poznać w pierwszych dniach, bo po pampersie nie widać tych pierwszych sikniec. Jak nie masz tych ze wskaźnikiem to spróbuj ja chwile przytrzymać bez pieluchy przy przewijaniu, dzieci często sikają jak poczują zimno.

Edytowane przez figa84
Czas edycji: Dzisiaj o 09:11
figa84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:39   #4772
Petit_Papillon
luckygirl

Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 5 ♡

Nasz maluszek duzo sika. Ile pieluch zuzylam w pierwszych dobach nie pamietam, ale duzo. Zmieniam mu przy każdym karmieniu, bo jest i siku i kupa. W ogole kup robi od groma, ale to ponoć normalne
Dzisiaj tata pojechał odebrać akt urodzenia synka i pesel. I od dzisiaj bedzie oficjalnie Janem Cezarym potem jedzie do mnie do pracy złożyć papiery o macierzynski, potem do siebie złożyć kopie aktu urodzenia do tych dwóch dni i na zakupy. Także w domu jesteśmy pierwszy raz sami

A w sobote jak pogoda pozwoli i nie bedzie smogu to ruszamy na pierwszy spacer

14.07.2014
16.07.2016

Petit_Papillon jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:48   #4773
M a g d a l e n a
Zadomowienie

Agniesia, aż mi łzy poleciały jak to przeczytałam. Trzymaj się Kochana, dużo zdrowia dla Maluszka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Kurcze, mam rozkmine nad rozmiarem pampersow Kończą nam się jedynki i zastanawiam się czy już teraz przejść na dwójki czy jeszcze nie. Po czym poznać, że czas na wieksze pampki? 🤷☠♀️

M a g d a l e n a jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:51   #4774
Petit_Papillon
luckygirl

Magdalena tez sie nad tym zastanawiałam, ale stwierdziłam, ze bedziemy jeszcze lecieli na 1 - póki co testuje różne rodzaje dwójki są chyba większe ogólnie od 1 i jak dupnika jest mała to mogą wisieć i chyba moze sie przez nie hmmm wylewać? Ale moge sie mylić.

14.07.2014
16.07.2016

Stary Dzisiaj, 09:55   #4775
alloffkowa
Zakorzenienie

Agniesia Bardzo mi przykro z powodu Twoich przejść ☹️ trzymam kciuki aby było już tylk lepiej!!!
Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o siku to pieluszka mokra jest mniej wiecej co drugie karmienie czyli co około 6 godzin. Czasami zdarzy się, że przed każdym muszę zmienić pampersa. O 24 mały nawet zrobił kupkę, a już się wczoraj martwiłam bo cały dzień puszczał bączki
Wiem, że już pisałyście o tym ale jak jeszcze nie było synka to czytałam a nie rejestrowałam wybudzałyście w pierwszych dobach dzieciaczki na karmienie? Jeśli tak to co ile godzin i przez jaki czas? Po ile czasu maluchy ssą efektywnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszych dobach wybudzałam, co chwile żeby rozbudzić laktację i żeby nie spadał z wagi i uczył się ssać

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Pamiętam jak położna mówiła po porodzie że mała może nie robić siku i żeby się tym nie martwić.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Tak ok 15-20min dziecko powinno ssać na jedno karmienie. U mnie efektywnego ssania jest ok 3-4minut potem albo kima albo ciumka jeszcze do 10min i koniec. I dlatego śpi godzine a nie 3-4 i chce jeść co godzinę a nie co 3-4! !! Nie wiem jak ją zmusić do jedzenia dłużej...a może sama zacznie? Nawet wczoraj wyciągnęłam laktator żeby zobaczyć czy może pokarmu nie za mało. Pomeczylam się naciagnelam 80ml więc raczej nie o pokarm tu chodzi tylko o to jej ssanie....

Dziecko powinno ssać tyle ile chce nie da się zaprogramować dziscka, jedne jedzą co godzinę a inne co trzy
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:16   #4776
ZwariowanaWariatka
gotowa do działania

Magdalena - my lada moment przechodzimy na trojki, akurat została mi paczka lub dwie dwójek i pewnie jak się skończą to młody będzie ważył 5 kg. Trójki chyba są od 4 kg ale u mnie oznaka ze robią się przymałe są poodciskane udka i brzuszek No i ogólnie jakieś takie krótkie w brzuszku są ledwie mu pępek zasłaniają

ZwariowanaWariatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:19   #4777
alloffkowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Magdalena tez sie nad tym zastanawiałam, ale stwierdziłam, ze bedziemy jeszcze lecieli na 1 - póki co testuje różne rodzaje dwójki są chyba większe ogólnie od 1 i jak dupnika jest mała to mogą wisieć i chyba moze sie przez nie hmmm wylewać? Ale moge sie mylić.

Ja właśnie po córce to pamietam na odwrót. Że dwójki mało co większe od jedynek
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:20   #4778
Petit_Papillon
luckygirl

Cytat:
Napisane przez alloffkowa Pokaż wiadomość

A to możliwe, ja nie wiem - tak mi sie wydawało sama kminie, ze nie kupić juz 2, ale boje sie, ze będą za duże

14.07.2014
16.07.2016

Stary Dzisiaj, 10:22   #4779
ZwariowanaWariatka
gotowa do działania

♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 5 ♡

Cytat:

Tak potwierdzam dlatego mówi się ze dwójek się krótko używa z kolei trójki chyba są już sporo większe. Muszę przynieść i porównać.
Mogę wtedy cyknąć fotkę i wrzucić jak to wyglada

Edytowane przez ZwariowanaWariatka
Czas edycji: Dzisiaj o 10:23
ZwariowanaWariatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:24   #4780
Petit_Papillon
luckygirl

To moze powiem Mezowi, zeby teraz 2 kupił 🧐

14.07.2014
16.07.2016

Stary Dzisiaj, 10:37   #4781
klaudetka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
tak, mam wysoką krótkowzroczność i jaskrę, do tego niecały miesiąc temu miałam rozdarcie siatkówki i zabieg laserowy na oko. Dlatego też było wiadomo, że cc, bo przy skoku ciśnienia w oku które następuje podczas skurczu porodowego siatkówka mogłaby zacząć się drzeć dalej, a w efekcie ja stracić wzrok na jednym oku.
Aaaa już pamietam jak miałaś z tym przejścia. Wracajcie do formy robaczki

U nas została ostatnia paczka 1-nek i zobaczymy 2-ki, bo mam 4 wielkie opakoania. Za to jak rzeka idą podkłady, bo mała uwielbia zrobić kuku przy przebieraniu! I to czasem dwie kupki na raz plus siku teraz podkładamy tetrę, bo ekonomiczniej wyprać niż paczkę podkładów zuzyć w dwa dni

Małej zmienił się tryb karmienia, teraz sama sie budzi w nocy co 2,5h a przedtem musiałam ją wybudzać i usypiała przy cycu. Ssie różnie, ale widze że norma to ok 10min, 15 to już rekord dla niej. Przez to ma krótkie spania, bo zanim uśnie to mija godzina miauczenia, więc w sumie po kolejnej godzinie do półtorej trzeba ją wybudzać, ech. Skończyły się nocne przerwy 4h

Większość dokumentów złożona przez tż, teraz zostało tylko becikowe. Termin na usg bioderek mamy na 09.03 więc nie tak źle, to wypada jak mała będzie miała skończone 5 tyg życia.

ps. Mąka ziemniaczana na pupkę coś tam daje radę, uf
klaudetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:54   #4782
zVenus
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Mi się nie chciało kupować jedynek bo mam w domu 2 op dwojek i wczoraj dwa razy przebieralam dziecko od stóp do głów plus moje spodnie bo mi kupsztala takiego zrobiła i bokiem wyszedl...także chyba kupię jedynki jeszcze

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Agniesia Bardzo mi przykro z powodu Twoich przejść ️ trzymam kciuki aby było już tylk lepiej!!!

Ja w pierwszych dobach wybudzałam, co chwile żeby rozbudzić laktację i żeby nie spadał z wagi i uczył się ssać

Dziecko powinno ssać tyle ile chce nie da się zaprogramować dziscka, jedne jedzą co godzinę a inne co trzy
Tak. To o czym piszę to toeria i dotyczy dziecka idealnego moja nie umie ssać dłużej niż 5minut! No i przez to zamiast spać to drzemie...taki typ

zVenus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:05   #4783
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
Agniesia o rany aż się popłakałam czytając , mam nadzieję że już będzie tylko lepiej i to jak najszybciej 😘 trzymajcie się 😘
A ciebie już wypisali czy jeszcze jesteś w szpitalu ?
mnie wypisali we wtorek od rana. Ale masakra w takim pustym domu siedzieć, wszystko przygotowane na malutkiego, nic tylko ryczeć się chce. Jeszcze w szpitalu u niego jest zakaz odwiedzin z powodu epidemii grypy, co prawda i tak wpuszczają ale raptem na chwilkę i nie można za długo siedzieć.
Agniesia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:10   #4784
Petit_Papillon
luckygirl

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Mi się nie chciało kupować jedynek bo mam w domu 2 op dwojek i wczoraj dwa razy przebieralam dziecko od stóp do głów plus moje spodnie bo mi kupsztala takiego zrobiła i bokiem wyszedl...także chyba kupię jedynki jeszcze
Czyli jednak jest w tym cos co napisałam

14.07.2014
16.07.2016

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 6 (0 użytkowników i 6 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości