wysypka tattoo ważne! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 11:31   #1
Agrawaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2

wysypka tattoo ważne!


Witam,
mam problem i proszę o pomoc... w poniedziałek zrobiłam tatuaż na nadgarstku (jaszczur, ogonek owinięty dookoła ręki), goi sie dobrze, ale DOOKOŁA tatuażu mam tak jak by lekka wysypkę zaczęła się po dwóch dniach noszenia folii (a owijałam do o koła) i tylko w tym miejscu gdzie była folia są takie chrostki.. i kiedy rękę podnosze do góry blednie a kiedy opuszczam w dół robi się spowrotem czerwone.
Co się może dziać ?? Zmartwiło mnie to gdyż z moim pierwszym tatuażem tak się nie działo (pierwszy: w tym miejscu co wyrostek tylko po drugiej stronie)...
Prosze o szybką odpowiedz....
Agrawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 09:12   #2
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: wysypka tattoo ważne!

Cytat:
Napisane przez Agrawaa Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem i proszę o pomoc... w poniedziałek zrobiłam tatuaż na nadgarstku (jaszczur, ogonek owinięty dookoła ręki), goi sie dobrze, ale DOOKOŁA tatuażu mam tak jak by lekka wysypkę zaczęła się po dwóch dniach noszenia folii (a owijałam do o koła) i tylko w tym miejscu gdzie była folia są takie chrostki.. i kiedy rękę podnosze do góry blednie a kiedy opuszczam w dół robi się spowrotem czerwone.
Co się może dziać ?? Zmartwiło mnie to gdyż z moim pierwszym tatuażem tak się nie działo (pierwszy: w tym miejscu co wyrostek tylko po drugiej stronie)...
Prosze o szybką odpowiedz....
Myslę, że to nic groźnego, może odczyn spowodowany przegrzaniem pod folią. Proszę nie zaijać, przemyć kwasem bornym (3%) i posmarować alantanem.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.