Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 114 19,45%
silna wola 397 67,75%
płyn 31 5,29%
-- 44 7,51%
Głosujący: 586. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 23:44   #421
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

faceci uważają, że obgryzanie to jedna wielka ohyda
poza tym, Wy pewnie tego nie zauważacie, ale wszyscy inni naokoło widzą te ogryzki. Wygląda to mało zachęcająco.
kiedyś obgryzałam paznokcie, ze stresu, ale ponieważ wszyscy się dziwili na takie ogryzki, a także pozazdrościłam innym frencha, przestałam obgryzać. inna sprawa, że obgryzając wracamy niejako do dzieciństwa, kiedy czuliśmy się bezpiecznie, ale u młodej, ładnej kobiety takie ogryzki wyglądają jak brudne stopy do sandałków. pomyślcie sobie o brudnych stopach i pytanie, czy chcecie tak wyglądać.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 15:27   #422
Zakochana istotka
Rozeznanie
 
Avatar Zakochana istotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 680
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja już w sumie to nie obgryzam od lutego... miałam 2 wpadki,że obgryzłam 2 paznokcie,ale jak narazie większych nie ma i mam nadzieje ze już nie będzie.
Też pozazdrościłam kolezanką ślicznych wzorków na paznokciach i powiedziałam sobie "koniec z tym,musze mieć ładne pazurki!''
Zakochana istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 20:56   #423
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Obgryzanie i pielęgnacja paznokci!!

A to moja historia:
Paznokcie obgryzałam odkąd tylko pamiętam.
Nie wiem dlaczego... z nerwów chyba najbardziej. Czasem robiłam to bezwiednie.
Wreszcie obudziłam się i powiedziałam dosyć, obejrzałam wiele galerii z pięknymi paznokciami i wzorkami na wizażu i też o takich zamarzyłam. To była wielka motywacja.
Mi się udało.
Jestem z siebie dumna
Raz zainwestowałam w Nail-tek, jadłam Humavit ze skrzypem. Pomogło.
Ale po jakimś czasie jeden panokieć się złamał i byłam taka zła że obgryzłam resztę.
Teraz od jakiegoś czasu codziennie po kilka razy smaruję ręce kremem, używam Sally Hansen i jest w miarę OK. Mniej się łamią.
Acha... przestałam obgryzać panokcie w wieku 20 lat.
Wam też się uda !!
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 22:37   #424
nati20
Raczkowanie
 
Avatar nati20
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: przed monitorem
Wiadomości: 470
GG do nati20
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

hej. też miałam podobny problem jak niektóre osoby. obgryzałam paznokcie od dzieciństwa i co tylko odrósł mi paznokieć już go nie było bo moje zęby się w nim zatopiły hahahah i tak aż do 3 gimnazjum. gdy poszłam dalej do lo wszystkie kumpele miały długie i śliczne paznokietki i to mnie zmotywowało do nieobgryzania obecnie od ponad 4 lat nie obgryzam, a gdy mi się złamie jestem wściekła z czego jeszcze niedawno cieszyłabym się. teraz żałuje że je obgryzałam przez ok 10 lat bo chodź paznokcie mam dosyć ładne zdarzają mi się białe plamki, rowki i wyżłobienia na płytce czego naszczęście nie widać pod 2/3 warstwami lakieru lub pod 1 warstwą lakieru i żelem(ostatnio zdaża się że siostra nakłada mi żel do tipsów- paznokcie są mocne i długo się utrzymują) dziewczyny życze wam powodzenia. mi się udało dzięki silnej woli i dopingu koleżanek
nati20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 23:42   #425
dza89
Przyczajenie
 
Avatar dza89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Daleka
Wiadomości: 2
GG do dza89
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Dopisuję się do "klubu". Obgryzam paznokcie jakieś 13-14 lat - od kiedy pamiętam - ale ostatnio miałam dość. Ciągłe ukrywanie rąk i wstyd dały się we znaki. Zaczęłam stosować Belisse na wzmocnienie paznokci, używam odżywki Wibo [tej niebieskiej, ale teraz myśłę nad zmianą na KillyS] i cały czas używam kremu do rąk. Nie obgryzam paznokci już ok.2 miesiące Najgorsze są te pierwsze dni, bo strasznie ciągnie, ale po jakimś czasie, gdy widzisz efekty [tzn. biała płytkę ] jesteś z siebie dumna i za nic w swiecie nie chcesz zepsuć efektu

Mam jeszcze takie pytanie - ze względu na długie obgryzanie biała część paznokcia jest dość głęboko "wbita" w palec i tak zastanawia mnie czy założenie tipsa to jedyna metoda na powiększenie i "wyciągniecie" różowej części paznokcia tak, aby ta biała zaczynała się we właściwy sobie sposób - od opuszka? Tipsy nie wchodzą w grę, ponieważ ich nie lubię.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkie "obgryzaczki" i życzę wytrwałości w dażeniu do celu - pięknych paznokci
__________________
...eine Rose im Sand für das Heilige Land, für die Wiege der Welt...
dza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 22:02   #426
agaśś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: darłowo
Wiadomości: 63
GG do agaśś
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

moje pazurki odzywają dopiero teraz,po założeniu tipsow.
powolutku się regenerwują.
niestety innej opcji nie było na to,żeby oduczyc się obgryzania..
agaśś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 13:16   #427
caramella93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 78
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja obgryzam od dziecka i juz ze 100 razy rzucalam i byly momenty kiedy myslalam 'udalo sie!' ale po kilku dniach znowu wracalam... teraz kupilam sobie lakier golden rose 'no more bite' i staram sie ograniczac ale jestem juz w takim punkcie ze co najmniej pol roku zajmie mi doprowadzenie paznokci do porzadku... choc ja mam wiekszy problem ze skorkami, obgryzam je do krwi, kosmetyczka mojej mamy mowi ze doslownie sama siebie zjadam...koszmar ;( help!
caramella93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 21:15   #428
pyska17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 646
GG do pyska17
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

rzuciłam obrgyzanie już 2tyg nie obgryzam...pozazdrościłam kuzynce ładnych pazurków i sama mam już dłuższe,ale niestety się rozdwajają niektóre i są słabe...już nigdy nie obgryzę palucha
pyska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 11:54   #429
ewelkaa666
Przyczajenie
 
Avatar ewelkaa666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4
GG do ewelkaa666
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja też rzucałąm to obgryzywanie ale to jest juz nałóg(
Ale postanowilam skonczyc. Przykleiłam sobie Tipsy! Czasem sie odkleją ale szybko je przyklejam spowrotem i mowie wam po kazdym odklejeniu sie tego tipsa zauwazam ze moje paznokcie rosna:
Aha ale jak sobie kupuje tipsy to one sa zazwyczaj dlugie wiec mi przeszkadzaja i sobie je skracam obcinaczem
ewelkaa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 18:19   #430
E l a t e
Raczkowanie
 
Avatar E l a t e
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 333
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja obgryzam sama nie wiem od kiedy. Obgryzałam, już wtedy jak byłam malutka. Rodzice malowali mi pazurki jakimś gorzkim świństwem. Ale to nie pomagało. W wakacje się zawzięłam, malowałam codziennie lakierem (brzydko to wyglądało ) zapuściłam paznokcie tak na ok. 5 mm (wyrosły strasznie krzywe). Dłuższych nie dało rady - rozdwajały się i łamały, aż ciężko ich było nie obgryźć. Najgorsze jest to, że tego nie kontroluje. A jak już nie ma co obgryzać to biorę się za skórki, to dopiero wygląda okropnie. Od miesiąca nie ruszam skórek, ranki się pogoiły, ale nadal ciężko mi nie ruszać paznokci Zamierzam kupić odżywkę dla pazurków - Herome. Ponoć nie tylko wzmacnia, ale też przyspiesza rośnięcie paznokci. Zobaczę co to za "cudo".
E l a t e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 18:33   #431
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

.powodzenia życzę.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 14:59   #432
M@r!k@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

hej ja tez obgryzam od kiedy pamietam. mam 16 lat w listopadzie. udalo mi sie przestac obgryzac( mam taka nadzieja) bo juz nie ruszam ich od ok.4 tygodni. mialam motywacje bo moja siostra wychodzila za maz i chcialam miec ladne pazurki na wesele i te sprawy:P na poczatk itez mi sie rozdwajaly i byly miecitkie jak wata.malowalam je co dziennie. i bylo warto! tylko denerwuja mnie kciuki bo koncowki ida ku grze, ale czytalam gdzies ze juz tak jest mam nadzieje ze tylko na poczatku a potem jak bedzie sie pilowac to nie beda sie zawijal tylko beda rosnac prosto! innym obgryzakom tez zycze powodzenia, bo teraz jestem dumna ze swoich paznokci i chialabym je pokazac każdemu!!!!
M@r!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 15:10   #433
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja obgryzałam prawie 13 lat.I udało się przestać.Przez wiele lat udawało mi się nie gryźć 4,6 tygodni,ale potem jakiś stres i bach-paznokcie do buzi.Moją motywacją było dopiero to,że rzucił mnie chłopak,a ja na złość jemu(nigdy nie wierzył,że uda mi się zapuścić paznokcie)przestałam gryźć.Było to ponad rok temu i teraz mam piękne dlugie mocne paznokcie.I lepszego Tżta
Co do odżywek-polecam nailteka.Na allegro kosztuje koło 25 zł,naprawdę przyspiesza wzrost i niesamowicie wzmacnia paznokcie.Życzę wam powodzenia i wiary,że się uda!
__________________


zuczang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 12:14   #434
xxPaulinqxx
Raczkowanie
 
Avatar xxPaulinqxx
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 35
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja też miałam taki sam problem i próbowałam wszystkiego Te płyny nie płyny do niczego!
Byłam w sklepie i kupowałam kolczyki. Ekspedientka to 40-letnia osoba. Zauważyła moje paznokcie, było mi niezręcznie. Powiedziała, że ma córkę, która też ma ten problem. Poradziła mi, aby zawsze mieć coś w rękach. Kupowałam sobie wtedy fistaszki, ziarka dyni, żeby nie mieć czasu na obgryzanie. W czasie odrabiania lekcji czy na lekcji trzymałam długopis i jakoś z tym walczyłam Az w końcu udało mi się!
Dziś już nie wróciłabym do tego, o nie!!! le mam inny problem jak tylko zobaczę nozyczki od razu chwytam za nie i ciach, ciach :/ Obcianm paznokcia az do krwi ;(
__________________
nareszcie...
WAKACJE!
xxPaulinqxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 12:10   #435
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Niedługo mam zaręczyny, BŁAGAM DZIEWCZYNY POMÓŻCIE MI RZUCIC TEN NAŁÓG.....
Nakrzyczcie na mnie, zwyzywajcie, albo nie wiem co, zeby tylko pomogło....
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 02:46   #436
fairy25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 18
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witam Ja również miałam problem z obgryzaniem paznokci. Odkąd pamiętam ZAWSZE je obgryzałam!! Nic nie pomagało, ani żadne płyny (i tak palce wędrowały do buzi), ani tipsy (po ściągnięciu od razu je niszczyłam). Czasami zdażało się, że przez 2-3 tygodnie nie obgryzałam, ale potem znów to samo.
Mój problem skończył się nie tak dawno temu, bo w lutym-marcu tego roku. Gdzieś w internecie przeczytałam o ludziach, którzy mają ten sam kłopot i zarazem problemy związane z nim (wstyd, wzrok innych kobiet/ekspedientek w sklepach, a przede wszystkim CHOROBY). Nie wiem czemu, ale ten artykuł tak na mnie zadziałał, że do dnia dzisiejszego o obgryzaniu mowy nie ma.
Nie twierdze, że po 3 tygodniach miałam odrazu ładne paznokcie. Co to, to nie. Strasznie się łamały i rozdwajały, ale starałam się nie poddawać i mieć zawsze przy sobie pilniczek (aby w razie złamania, szybko paznokcia spiłować, bo inaczej by do buzi powędrował). Teraz jest już o wiele, wiele lepiej. Nie twierdzę, że paznokcie są extra zdrowe, ale są zadbane i bardzo ładnie wyglądają. Staram się o nie dbać, tak aby w końcu były silne. Jedynym problemem, który mi jeszcze został są skórki wokół paznokci, ale wierzę, że i z tym problemem sobie poradzę. Czego i Wam również życzę.
To nie tipsy, ani żadne płyny pomogą, jedynie silna wola i Wasze samozaparcie.
Pozdrawiam serdecznie i zyczę sukcesów w zapuszczaniu paznokci
fairy25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 09:06   #437
nyna1604
Raczkowanie
 
Avatar nyna1604
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 127
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja musze miec ciagle pomalowane zeby nie obgryzac najlepiej tak ze wiem ze sie z tym meczylam wiec mi zwyczajnie szkoda obgryźć Bez lakieru w momencie nie mam paznokci nawet nie wiem kiedy obgryzłam.
__________________



18.06.08r. Zdany egzamin na prawo jazdy-podejście nr1


Nasz ślub 27.06.2015r <3
nyna1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 23:54   #438
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

No to teraz ja opowiem swoją historię
Przez 18 lat mojego życia ani razu nie miałam okazji pomalować paznokci na jakis super kolor (czy wogóle jakikolwiek) gdyż od kąd sięgam pamięcią miałam paznokcie za krótkie (max.5-7mm). Próbowałam wszystkich specyfików, byłam u lekarzy z bezradnosci. Raz mi groził szpital bo wdało się jake zakażenie.. czy cos (nie pamiętam bo to daawno było już). Obgryzałam zwykle do krwi :/
Aż po moich 18stych urodzinach postawiłam sobie cel:PAZNOKCIE. Poszłam na żelowanie, co prawda to inwestycja droga-bo ja na wszystkie wypełniania itp wydałam w sumie 200zł, ale teraz widzę że warto było. Załączam fotke jak wyglądają teraz. Są boskie hihi
Tylko takie nie zadbane bo dopiero co z jednej ręki sciągnęłam ten żel (NIE polecam samemu) i strasznie mnie bolą wręcz pieką (nawet butelki nie mogę odkręcić)... Macie na to jakąs rade???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC11209.jpg (32,9 KB, 193 załadowań)
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 01:00   #439
fairy25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 18
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

W takim razie i ja pokażę, jak teraz wyglądają moje paznokcie. Nie obgryzam już jakieś 8-9 miesięcy.
Może nie są jeszcze "doskonałe", ale ciągle się staram. Życzę Wam dziewczyny, aby każda z Was miała w końcu takie paznokcie o jakich marzy

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1018.jpg (51,0 KB, 117 załadowań)
fairy25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 03:55   #440
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fairy25 Pokaż wiadomość
W takim razie i ja pokażę, jak teraz wyglądają moje paznokcie. Nie obgryzam już jakieś 8-9 miesięcy.
Może nie są jeszcze "doskonałe", ale ciągle się staram. Życzę Wam dziewczyny, aby każda z Was miała w końcu takie paznokcie o jakich marzy

Pozdrawiam
PIĘKNE!
ja najbardziej się martwie o to by różowa płytka mi się jeszcze trochę 'podciągnęła' pod opuszki, ale wątpie czy będę miała kiedys normalne... W końcu tyle lat się nad nimi znęcałam to mam za swoje heh
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 06:26   #441
fairy25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 18
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
PIĘKNE!
ja najbardziej się martwie o to by różowa płytka mi się jeszcze trochę 'podciągnęła' pod opuszki, ale wątpie czy będę miała kiedys normalne...
W końcu tyle lat się nad nimi znęcałam to mam za swoje heh
Spokojnie, ja też się tym na początku martwiłam.
Jeżeli nie będziesz niczym dłubać pod paznokciem, to "samo się zaróżowi"

Wstyd się przyznać, ale ja obgryzałam prawie ćwierć wieku

Trzymam za Ciebie kciuki
fairy25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 20:57   #442
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Może wyda się to śmieszne ale nie obgryzam paznokci" już" tydzien i jest to dla mnie ogromny wyczyn.Ogryzam już tak chyba z 10 lat;/ Ale powiedziałam sobie STOP ibo nie mogę już patrzeć na obgryzki,wstyd mi jest podać rękę,stanąć w autobusie ech.

Musze być silna i konsekwentna w postępowaniu.Swojego zdjęcia paznokci nie wkleję bo przestraszyłybyście się widoku

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny które mają ten problem i życzę Wytrwałości i Pięknych paznokci
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 21:00   #443
najlepszynicknaswiecie
Raczkowanie
 
Avatar najlepszynicknaswiecie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 63
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

a znacie cos takiego jak Gorzki Paluszek?kiedyś pomalowałam tym paznokcie wzięłam jednego do buzi i kila razy zwymiotowałam od tamtej pory nie smakuja mi paznokcie
najlepszynicknaswiecie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 21:26   #444
carri_esce
Raczkowanie
 
Avatar carri_esce
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 191
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja tez niestety naleze do tych ktore swego czasu obgryzaly paznokcie Nie bylo z nimi az tak zle ze siegaly zaledwie kilku mm ale czesto zdarzalo sie obgryzanie do bolacych i krwawych momentow. Mimo wszystko z odwiecznym problemem ciaglego siegania reka do buzi nie potrafilam sobie poradzic (tym bardziej ze robilam to ze stresu ktorego u mnie pod dostatkiem). Nie pamietam kiedy byl ten przelomowy moment gdy powiedzialam "stop", ale najprawdopodobniej byla to jakas wieksza impreza na ktora postanowilam ze jednak trzeba by miec jakies porzadniejsze paznokcie. Od tej pory staram sie nie traktowac ich zabkami. Ze swojego doswiadczenia moge powiedziec ze najlepszym sposobem bylo malowanie paznokci (lakiery wcale nie sa smaczne a tym bardziej zal ich obgryzac kiedy wczesniej nameczylo sie nad jakims fajnym wzorkiem) i oczywiscie silna wola. Moim zdaniem zadne "gorzkie paluszki" nie pomoga jesli sie nie wmowi samemu sobie ze juz wiecej nie bede. Jesli chodzi o tipsy to nie probowalam, mozliwe ze sa skuteczne, choc mam kolezanke ktora nawet tipsy obgryza...
Nie powiem, ze nie zdarza mi sie siegac jeszcze reka do buzi, bo czasem owszem, ale zaraz zapala mi sie czerwona lampka i cofam ruch. Moja zmora sa jeszcze skorki bo te niestety jeszcze laduja miedzy zabkami (wmawiam sobie ze skorki sa mniej grozne od paznokci)

Ku przestrodze moge jeszcze powiedziec ze najgorszy okres to dopiero nadchodzi po obgryzaniu kiedy to walczy sie o jakis normalny wyglad paznokci. Moje sa totalnie zniszczone. Plytka jest w takim stanie, ze jesli udaje mi sie ja zapuscic to moge ja wyginac we wszystkie strony Na dodatek wygladaja jak lopaty, szersze niz u nie jednego faceta i kazdy innego ksztaltu.. Mam z tym powazny problem i malo pomyslow jak doprowadzic je do stanu normalnosci
carri_esce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 02:07   #445
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez carri_esce Pokaż wiadomość
Ku przestrodze moge jeszcze powiedziec ze najgorszy okres to dopiero nadchodzi po obgryzaniu kiedy to walczy sie o jakis normalny wyglad paznokci. Moje sa totalnie zniszczone. Plytka jest w takim stanie, ze jesli udaje mi sie ja zapuscic to moge ja wyginac we wszystkie strony Na dodatek wygladaja jak lopaty, szersze niz u nie jednego faceta i kazdy innego ksztaltu.. Mam z tym powazny problem i malo pomyslow jak doprowadzic je do stanu normalnosci
Zgadzam się.
Zawsze kiedy tylko nie obgryzałam paznokci i gdy tylko mi troszkę podrosły znowu je "dogryzałam", bo wypatrzyłam jakis mini zadziorek i tak za mna to chodziło, że musiałam go 'obciąć' zębami, a jak już obciełam to z góryki wszystkie wygryzałam.
Obecnie płytkę mam baardzo cienką i słabą, że jest jak papier. Ale najważniejsze jest to, że siedzię teraz z paznokciami pomalowanymi na czerwono i czuje się jak hmm... wreszcie prawdziwa Kobieta aż nie mogę się napatrzyć :P
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 19:23   #446
niezainteresowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 22
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

nie obgryzałam już od dłuższego czasu i ostatnio, w ciągu wyjątkowo stresującego tygodnia obgryzłam wszystkie pasnokcie tak bardzo, ze mnie przez kilka dni kikuty bolały. A jak mi sie paznocie na długości skończyły, to zaczeły się rozwarstwiać i teraz mam cieniutkie i beznadziejne
musze się opanować
niezainteresowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 15:42   #447
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fairy25 Pokaż wiadomość
W takim razie i ja pokażę, jak teraz wyglądają moje paznokcie. Nie obgryzam już jakieś 8-9 miesięcy.
Może nie są jeszcze "doskonałe", ale ciągle się staram. Życzę Wam dziewczyny, aby każda z Was miała w końcu takie paznokcie o jakich marzy

Pozdrawiam
śliczne paznokietki.... na prawdę.

Dziewczyny a ja mam obgryzione pazury, są okropniee brzydalskie I chciałm założyć sobie na akryl lub żelowe, ale...
1. nie bardzo wiem które , żeloowe czy akrylowe?
2. przez ile czasu takie paznokcie będą w dość dobrym stanie, albo chociaż średnim stanie ? (dodam, że paznokcie wolno mi rosną)
3. jak później ich się pozbyć?
4. ile taki zabieg kosztuje?

Błagam o odpowiedzi, bo moje paznokcie są w strasznym stanie
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 19:50   #448
juliet2409
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja mam 13 lat..moje paznokcie nie rozdwajają sie i8 są w miarę mocne ale nie wszystkie chcą rosnąć! czy odżywka sally hansen nailgrowth miracle działa?chciałabym wypróbować,ale nie wiem czy warto...
juliet2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 19:53   #449
juliet2409
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

prosze niech napisze ktoś kto używał...
juliet2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 23:58   #450
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
śliczne paznokietki.... na prawdę.

Dziewczyny a ja mam obgryzione pazury, są okropniee brzydalskie I chciałm założyć sobie na akryl lub żelowe, ale...
1. nie bardzo wiem które , żeloowe czy akrylowe?
2. przez ile czasu takie paznokcie będą w dość dobrym stanie, albo chociaż średnim stanie ? (dodam, że paznokcie wolno mi rosną)
3. jak później ich się pozbyć?
4. ile taki zabieg kosztuje?

Błagam o odpowiedzi, bo moje paznokcie są w strasznym stanie
Ja miałam żelowe na formie (bo podobno takie są mniej szkodliwe).
Nosiłam 2 miesiące, ale mi szybko rosły, więc musiałam czesto uzupełniać co jakieś 2-3tyg średnio. A zjdjęłam je sama (ale tego nie polecam)- wystarczy podwadzić a potem spiłować- ale uprzedzam, że ból płytki murowany.
Najważniejsze to pójść do dobrej stylistki. Ja za samo założenie dałam 90zł, uzupełnienie pierwsze po 2 tyg odrostów- 30zł, kolejne 50-60. W sumie wydałam około 250zł. Oczywiście można też mniejszym kosztem (ja wolałam iść do profesjonalistki) Ale było warto, bo paznokcie moje miały długość od 4mm do max 6. Często obgryzane do krwi.... A teraz mam piękne pomalowane i w miare normalne. Zerknij kilka postów w górę

Cytat:
Napisane przez juliet2409 Pokaż wiadomość
ja mam 13 lat..moje paznokcie nie rozdwajają sie i8 są w miarę mocne ale nie wszystkie chcą rosnąć! czy odżywka sally hansen nailgrowth miracle działa?chciałabym wypróbować,ale nie wiem czy warto...
Niektórym pomaga niektórym nie. Ja od siebie mogę polecić odżywkę Oriflame growth booster

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2008-12-07 o 00:06 Powód: +cyt.
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 13:00:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.