Problematyczna skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-27, 19:15   #1
Charlotte30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1

Problematyczna skóra


Pisze w sprawie porady. Mam problem ze skórą. Zmagam się z tym problemem od urodzenia ponieważ jako niemowle byłam bardzo wysuszona i byłam traktowana cała maścią tranową (jak ktoś zna zapach to niech sobie wyobrazić jak ładnie pachnialam xD ). Ale dobra do rzeczy chodzi o to że zmagam się z suchością skóry, głównie na twarzy w okolicach ust i policzków, czoło zwykle bywa tłuste czyli cera mieszana. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie wiem już co stosować. Używałam różnych produktów, żele do mycia twarzy, peelingi, kremy zwykle i tłuste nawet ostatnio kupiłam olejek i nic. Przez to że mam taką a nie inną cerę nie robię makijażu albo bardzo rzadko gdyż i tak widać naskórek i muszę użyć na wierzch kremu by go zamaskować mimo że przed makijażem też krem użyje. Dziś też zmagam się z suchością skóry na buzi jak i na rękach do tego stopnia że aż mnie swędzą ręce robią się czerwone i bardzo suche że nawet krem do rąk nie pomaga Obecnie używam do mycia twarzy szczoteczki silikonowej żelu Biotaniqe cbd oil (chce kupić jeszcze olejek z tej serii) a krem z ziajii z nagietkiem - krem jest półtłusty. Jeśli macie jakiś pomysł co powinnam zrobić to proszę dajcie znać. Może też ktoś się zmaga z tym problemem i już sobie z nim poradził Z góry dziękuję za odpowiedź.
Charlotte30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-13, 04:00   #2
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Problematyczna skóra

Cytat:
Napisane przez Charlotte30 Pokaż wiadomość
Pisze w sprawie porady. Mam problem ze skórą. Zmagam się z tym problemem od urodzenia ponieważ jako niemowle byłam bardzo wysuszona i byłam traktowana cała maścią tranową (jak ktoś zna zapach to niech sobie wyobrazić jak ładnie pachnialam xD ). Ale dobra do rzeczy chodzi o to że zmagam się z suchością skóry, głównie na twarzy w okolicach ust i policzków, czoło zwykle bywa tłuste czyli cera mieszana. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie wiem już co stosować. Używałam różnych produktów, żele do mycia twarzy, peelingi, kremy zwykle i tłuste nawet ostatnio kupiłam olejek i nic. Przez to że mam taką a nie inną cerę nie robię makijażu albo bardzo rzadko gdyż i tak widać naskórek i muszę użyć na wierzch kremu by go zamaskować mimo że przed makijażem też krem użyje. Dziś też zmagam się z suchością skóry na buzi jak i na rękach do tego stopnia że aż mnie swędzą ręce robią się czerwone i bardzo suche że nawet krem do rąk nie pomaga Obecnie używam do mycia twarzy szczoteczki silikonowej żelu Biotaniqe cbd oil (chce kupić jeszcze olejek z tej serii) a krem z ziajii z nagietkiem - krem jest półtłusty. Jeśli macie jakiś pomysł co powinnam zrobić to proszę dajcie znać. Może też ktoś się zmaga z tym problemem i już sobie z nim poradził Z góry dziękuję za odpowiedź.
Czy oglądał Cię dermatolog?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-14, 13:47   #3
Anna_Pau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 5
Dot.: Problematyczna skóra

Cześć, też miałam problem z suchością skóry... Probowałam różnych kosmetyków, tych drogich z douglasa czy z vichy. W końcu pomógł mi krem Argan z biosoma. Moze przy suchej skórze zrezygnuj z żelu myjącego i zamień go na jakiś olejek do demakijażu. Życzę powodzenia!
Anna_Pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-24, 08:25   #4
kkasia_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 4
Dot.: Problematyczna skóra

Moją pierwszą myślą jest to, że powinnaś ustabilizować pielęgnację. Tak naprawdę to powinnaś mieć coś delikatnego do oczyszczania, np. żel albo piankę, krem nawilżający (czyli to co już masz) i spf. Zmieniłabym krem, kosmetyki z ziaji nie cieszą się dobrym składem i... opinią. Powinnaś postawić na bardzo dobre nawilżenie, wtedy skóra powinna ograniczyć mocne wydzielanie sebum w strefie t. Dbasz o higienę szczoteczki?
kkasia_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-11, 20:56   #5
LidkaSz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 2
Dot.: Problematyczna skóra

A konsultowałaś ten problem z jakimś specjalistą? Może warto? Ja mam bardzo dobrego dermatologa, xxx. Świetna lekarka, a dodatkowo zna się na zabiegach kosmetycznych. Myślę, że na podstawie Twojej historii i po oglądnięciu stanu Twojej skóry coś Ci zaproponuje i pokieruje jak właściwie pielęgnować skórę.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2022-12-12 o 13:15
LidkaSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 20:56   #6
Mila_ja
Przyczajenie
 
Avatar Mila_ja
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 6
Dot.: Problematyczna skóra

Trzymajcie się
Mila_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 21:49   #7
Agaata555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: Problematyczna skóra

Cytat:
Napisane przez Charlotte30 Pokaż wiadomość
Pisze w sprawie porady. Mam problem ze skórą. Zmagam się z tym problemem od urodzenia ponieważ jako niemowle byłam bardzo wysuszona i byłam traktowana cała maścią tranową (jak ktoś zna zapach to niech sobie wyobrazić jak ładnie pachnialam xD ). Ale dobra do rzeczy chodzi o to że zmagam się z suchością skóry, głównie na twarzy w okolicach ust i policzków, czoło zwykle bywa tłuste czyli cera mieszana. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie wiem już co stosować. Używałam różnych produktów, żele do mycia twarzy, peelingi, kremy zwykle i tłuste nawet ostatnio kupiłam olejek i nic. Przez to że mam taką a nie inną cerę nie robię makijażu albo bardzo rzadko gdyż i tak widać naskórek i muszę użyć na wierzch kremu by go zamaskować mimo że przed makijażem też krem użyje. Dziś też zmagam się z suchością skóry na buzi jak i na rękach do tego stopnia że aż mnie swędzą ręce robią się czerwone i bardzo suche że nawet krem do rąk nie pomaga Obecnie używam do mycia twarzy szczoteczki silikonowej żelu Biotaniqe cbd oil (chce kupić jeszcze olejek z tej serii) a krem z ziajii z nagietkiem - krem jest półtłusty. Jeśli macie jakiś pomysł co powinnam zrobić to proszę dajcie znać. Może też ktoś się zmaga z tym problemem i już sobie z nim poradził Z góry dziękuję za odpowiedź.


Latem kupiłam w Hiszpania świetny balsam na suchą atopową skórę na naturalnych składnikach - bez parabenow - i widzę że jest już dostępny w Polsce - sama kupiłam jest świetny na problematyczną suchą skórę i bez chemii xxx
Nazywa się : Phytobody lotion 500ml.
Pozdrawiam Agą

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2023-01-23 o 10:23 Powód: link
Agaata555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-20 21:49:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.