Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-19, 15:27   #3451
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
No i chyba mam moje pierwsze poparzenie mlekowcem.. Ostatni peeling /pod koniec grudnia/ : 20% na ok 5 minut. Jakiegoś wielkiego łuszczenia się, nie zauważyłam, więc dzis postanowiłam zrobić sobie kolejny peeling, aleee... tym razem zostawić te 20% na 10minut. trzymałam to sobie i tak dwie minutki przed końcem dodałam kolejna warstwę. Zmywało się masakrycznie.. A na czole, brodzie i tam gdzie miałam jakieś lekkie wypryski, czy zaskórniki podskórne mam gulki.. Takie wiecie, pęcherzyki.. :/ Twarz jeszcze troche piecze /20min po peelingu/ i siedzę z wartstwa LRP Cicaplast na ryjku... Boszzz... żeby mi sie to tylko wygoiło do 31, bo na bal idziemy... O ja głupia...
Wygoi się ale mogą zostać zaczerwienienia, korektor przykryje.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 15:32   #3452
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wygoi się ale mogą zostać zaczerwienienia, korektor przykryje.
Zaczerwienieniem to sie przejmować nie będę, bo wiadomo make-up i wgl.. Ciekawe czy uda mi się złuszczyc wszystko.. najbardziej piecze mnie na policzkach, w strefie pod oczami /oczywiście nie na powiekach, tylko pod/, ale muszę przyznac, że owe pieczenie stopniowo ustępuje.

mater mio jak mnie Małż zobaczy jak wróci z pracy to mu się lżej jutro na delegację będzie jechac ahahaha..
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:13   #3453
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Do 31-go jeszcze 12 dni, powinno być ok
Współczuję, bo znam to aż za dobrze Trzymam kciuki, żeby się szybko zagoiło

Ja kilka dni temu trzymałam Biocosmetics AHA50% w postaci nierozcieńczonej (wcześniej rozcieńczyłam ale nic się nie działo) przez....... 23 minuty!! I zupełny brak efektu Tzn. skóra jest mega oczyszczona, pięknie rozjaśniona, ale łuszczenia zero, nawet przesuszenia nie ma
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:44   #3454
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A ja mam znow problem z mlekowym.
Zrobiłam sobie tonik 15%, pH 3,5, wieczorem położyłam na twarz, rano wstaję i mam część policzka czerwoną, jakby mnie słońce poparzyło, a dziś nie było widocznego słońca i w ogóle głowę mam z dala od okna co się stało zatem?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 08:24   #3455
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jezusie Maryjo.. obudzilam sie rano z totalnym burakiem na twarzy.. policzki opuchniete.. wygladam jakbym poszla na dobre solarium po raz pierwszy.. musialam nalozyc gruby make up zeby ludzi i dzieci nie wystarczyć hehe.. wlasnie bede zmywac ta szpachle i nakladac krem. Zastanawiam sie tylko czmu mnie tak przypalilo, bo stezenie takie juz robilam, wiec albo zawinil czas, albo ta druga warstwa ktora dowalilam na koniec. Teraz sodziewam sie mocnego zluszczenia, nie tam pare skorek. Jestem spokojna bo te pęcherzyki zaschly i stworzyla sie skorupa, ktora bedzie sie luszczyc, ale ten dydkomfort naciagnietej skóry mnie irytuje lekko. Fakt efrkt na czole mógłby zostać bo moje zmarchy pieknie sie rozprostowaly
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:29   #3456
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cuxia a masz jakieś proporcje na mlekowego na mniej niż 20 %? Bo chciałam zacząć, ale lekko się obawiam od razu takiego stężenia
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 16:00   #3457
Cafrey
Przyczajenie
 
Avatar Cafrey
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny. Używała któraś z Was Roztwór 40% kwasu migdałowego z BU? Nie dałam rady przeczytać 100stron, więc może ktoś wrzucił wcześniej odpowiedź.
To mój pierwszy raz z kwasami i nie do końca jestem pewna jak się za niego zabrać. Może ktoś używał i napisze mi co i jak? Nie znalazłam recenzji akurat tego.
Cafrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 16:41   #3458
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Cafrey Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Używała któraś z Was Roztwór 40% kwasu migdałowego z BU? Nie dałam rady przeczytać 100stron, więc może ktoś wrzucił wcześniej odpowiedź.
To mój pierwszy raz z kwasami i nie do końca jestem pewna jak się za niego zabrać. Może ktoś używał i napisze mi co i jak? Nie znalazłam recenzji akurat tego.
Ja nie miałam, ale chciałam kupić Może w przyszłym roku.

To najzwyczajniej w świecie kryształki kwasy migdałowego, takie same jak na ZSK i innych stronach z półproduktami oraz glikol butylenowy, w którym kwas się dobrze rozpuszcza w wysokich stężeniach.

Tak czy siak trzeba to sobie zmieszać samemu, cytuję z BU:
"Odkręć butelkę z glikolem, przesyp ostrożnie do butelki kwas migdałowy z probówki. Zakręć butelkę. Przygotuj w naczyniu gorącą wodę, włóż do niej butelkę na ok. 5 minut. Następnie staraj się wymieszać całość obracając butelkę do góry i w dół oraz rolując butelkę w dłoniach. Jeśli potrzeba możesz butelkę ponownie zanurzyć w goracej wodzie i ponownie wytrząsnąć. Odstaw butelkę z roztworem na ok. 24 godziny w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. Po tym czasie roztwór powinien być gotowy."

W wyniku otrzymujesz roztwór 40% kwasu migdałowego, który zmniejszasz sobie potem odpowiednio według podanych proporcji na stronie (nie zaczynaj od 40%!!)

No i wykonujesz peeling tak samo jak każdy inny
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 20:12   #3459
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
Cuxia a masz jakieś proporcje na mlekowego na mniej niż 20 %? Bo chciałam zacząć, ale lekko się obawiam od razu takiego stężenia
ja robie według takich proporcji jak niżej. Sama je sobie obliczyłam na podstawie tego co znalazłam na stronie ZSK. Pierwotnie powinno być tak: /oczywiście jest to dla kwasy mlekowego 80%/

Roztwór 10% - 10 ml kwasu mlekowego i 87.5 ml wody

Roztwór 20% - 20 ml kwasu mlekowego i 75.0 ml wody

Roztwór 30% - 31 ml kwasu mlekowego i 63.5 ml wody

Roztwór 40% - 42 ml kwasu mlekowego i 50.0 ml wody

Roztwór 50% - 52 ml kwasu mlekowego i 37.5 ml wody

Ale takie ilości otrzymanego roztworu są dla mnie zbyt duże, więc poszłam dalej:


Roztwór 10% - 1 ml kwasu mlekowego i 8,75 ml wody

Roztwór 20% - 2 ml kwasu mlekowego i 7,5 ml wody

Roztwór 30% - 3,1 ml kwasu mlekowego i 6,35 ml wody

Roztwór 40% - 4,2 ml kwasu mlekowego i 5 ml wody

Roztwór 50% - 5,2 ml kwasu mlekowego i 3,75 ml wody

To jednak też było zbyt dużo jak na jedno nałożenie, więc ostatecznie idę według tego schematu:


Roztwór 10% - 0,5 ml kwasu mlekowego i 4,3 ml wody

Roztwór 20% - 1 ml kwasu mlekowego i 3,75 ml wody

Roztwór 30% - 1,5 ml kwasu mlekowego i 3,2 ml wody

Roztwór 40% - 2,1 ml kwasu mlekowego i 2,5 ml wody

Roztwór 50% - 2,6 ml kwasu mlekowego i 1,9 ml wody

Mam nadzieję, że pomogłam

Aha! Ja zaczynałam od toniku AHA/BHA z BU 10%, który poleciła mi Gwiazda Wieczorna, jako przygotowanie pod kwasy, nastepnie na 2-3minutki po około 2tyg 10% mlekowca Później te same 10% na 10minut, nastepnie 20% na 3-4minuty, no i wczoraj pojechałam z koksem na 10minut i dzis mam efekt. Ale już mi się skóra zaczyna łuszczyć przy brodzie, nosie i ustach, więc jest ok. Tylko niech ten burak jeszcze zejdzie to już będę szczęśliwa, bo nawet make-up tego nie przykrył odpowiednio. Musiałabym się cała chyba korektorem posmarować hahaha

__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014

Edytowane przez cuxia
Czas edycji: 2015-01-20 o 20:18
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 21:15   #3460
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość


ja robie według takich proporcji jak niżej. Sama je sobie obliczyłam na podstawie tego co znalazłam na stronie ZSK. Pierwotnie powinno być tak: /oczywiście jest to dla kwasy mlekowego 80%/

Roztwór 10% - 10 ml kwasu mlekowego i 87.5 ml wody

Roztwór 20% - 20 ml kwasu mlekowego i 75.0 ml wody

Roztwór 30% - 31 ml kwasu mlekowego i 63.5 ml wody

Roztwór 40% - 42 ml kwasu mlekowego i 50.0 ml wody

Roztwór 50% - 52 ml kwasu mlekowego i 37.5 ml wody

Ale takie ilości otrzymanego roztworu są dla mnie zbyt duże, więc poszłam dalej:


Roztwór 10% - 1 ml kwasu mlekowego i 8,75 ml wody

Roztwór 20% - 2 ml kwasu mlekowego i 7,5 ml wody

Roztwór 30% - 3,1 ml kwasu mlekowego i 6,35 ml wody

Roztwór 40% - 4,2 ml kwasu mlekowego i 5 ml wody

Roztwór 50% - 5,2 ml kwasu mlekowego i 3,75 ml wody

To jednak też było zbyt dużo jak na jedno nałożenie, więc ostatecznie idę według tego schematu:


Roztwór 10% - 0,5 ml kwasu mlekowego i 4,3 ml wody

Roztwór 20% - 1 ml kwasu mlekowego i 3,75 ml wody

Roztwór 30% - 1,5 ml kwasu mlekowego i 3,2 ml wody

Roztwór 40% - 2,1 ml kwasu mlekowego i 2,5 ml wody

Roztwór 50% - 2,6 ml kwasu mlekowego i 1,9 ml wody

Mam nadzieję, że pomogłam

Aha! Ja zaczynałam od toniku AHA/BHA z BU 10%, który poleciła mi Gwiazda Wieczorna, jako przygotowanie pod kwasy, nastepnie na 2-3minutki po około 2tyg 10% mlekowca Później te same 10% na 10minut, nastepnie 20% na 3-4minuty, no i wczoraj pojechałam z koksem na 10minut i dzis mam efekt. Ale już mi się skóra zaczyna łuszczyć przy brodzie, nosie i ustach, więc jest ok. Tylko niech ten burak jeszcze zejdzie to już będę szczęśliwa, bo nawet make-up tego nie przykrył odpowiednio. Musiałabym się cała chyba korektorem posmarować hahaha

cicalfate to najlepsze łagodzenie po kwasach
ale sobie dałaś
na mnie w ogóle mlekowy działa mocno, ostatnio nakładałam serum z bielendy po kilku dniach retinolu i czerwona twarz
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 21:19   #3461
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
cicalfate to najlepsze łagodzenie po kwasach
ale sobie dałaś
na mnie w ogóle mlekowy działa mocno, ostatnio nakładałam serum z bielendy po kilku dniach retinolu i czerwona twarz
No ja akurat mam Cicaplast i powiem, że tez super działa. Już mi się skórka ładnie łuszczy, a przecież wczoraj robiłam! Fakt, że dziś pół dnia musiałam być w podkładzie, bo wyglądałam niewyjściowo dość no i pół dnia się męczyłam z tą naciągniętą skórą. Ale zaraz idę smarnąć się drugą warstwą, bo pierwsza właśnie została wypita w około godzinę.
Właśnie ciągle się zastanawiam, czy to stężenie za duże czy czas, czy ta kolejna warstwa dolała oliwy do ognia..

Ejj... właśnie... A przecież przedwczoraj nakładałam triacneal... Hmmm... ponoć retinol siedzi w skórze ok 72h... może to dlatego taka reakcja?
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014

Edytowane przez cuxia
Czas edycji: 2015-01-20 o 21:20
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 22:27   #3462
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cuxia, tak bardzo pomogłaś, dziękuje
Nie wiem czy to triacneal spowodował kuku, ale ja kiedyś nałożyłam go ze trzy dni po peelingu i musiałam od razu lecieć do łazienki i zmywać, bo buraka miałam, że hej. Więc może jednak to jego wina.

Cafrey ja używałam tego roztworu i w sumie nadal używam. Zaczęłam stopniowo, rozcieńczając go, od 10% na kilka minut i później stopniowo zwiększałam stężenie a teraz jestem przy 40% i nie robi to na mojej skórze zbytniego wrażenia. W sumie od początku nie łuszczyłam się zbytnio, bo to całkiem łagodny kwas. Trzeba wszystko stosować z umiarem i będzie dobrze
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 22:30   #3463
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
No ja akurat mam Cicaplast i powiem, że tez super działa. Już mi się skórka ładnie łuszczy, a przecież wczoraj robiłam! Fakt, że dziś pół dnia musiałam być w podkładzie, bo wyglądałam niewyjściowo dość no i pół dnia się męczyłam z tą naciągniętą skórą. Ale zaraz idę smarnąć się drugą warstwą, bo pierwsza właśnie została wypita w około godzinę.
Właśnie ciągle się zastanawiam, czy to stężenie za duże czy czas, czy ta kolejna warstwa dolała oliwy do ognia..

Ejj... właśnie... A przecież przedwczoraj nakładałam triacneal... Hmmm... ponoć retinol siedzi w skórze ok 72h... może to dlatego taka reakcja?
Cicaplast tez mam ale wole avene.przed kwasami trzy dni bez retinolu powinno byc. Ale chyba dowalilas z czasem.
Mlekowy niepozorny a mocny diabel
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 22:37   #3464
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Cicaplast tez mam ale wole avene.przed kwasami trzy dni bez retinolu powinno byc. Ale chyba dowalilas z czasem.
Mlekowy niepozorny a mocny diabel
A widzicie... no to zrobiła sobie kuku pewnie tym triacnealem.. No cóż będę wiedzieć na przyszłość
No diabełek mocny... szczególnie jak sie go tak pięknie połączy jak ja
BTW teściowa dzis do mnie że na solarium byłam ahahahahaha...
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 23:35   #3465
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy stosujecie kwasy na plecy/dekolt? Chciałabym się powygładzać tu i tam, zachwalałam już tutaj wysokie stężenia kwasu salicylowego, jednak narzuciłam sobie duże tempo ze stosowaniem go na twarz i mam obawy czy nie przesadzę, jeśli zacznę maziać nim codziennie duże partie skóry. Na co innego mogłabym się zdecydować, macie coś sprawdzonego na te rejony?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 07:02   #3466
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy stosujecie kwasy na plecy/dekolt? Chciałabym się powygładzać tu i tam, zachwalałam już tutaj wysokie stężenia kwasu salicylowego, jednak narzuciłam sobie duże tempo ze stosowaniem go na twarz i mam obawy czy nie przesadzę, jeśli zacznę maziać nim codziennie duże partie skóry. Na co innego mogłabym się zdecydować, macie coś sprawdzonego na te rejony?
Mi wystarcza tonik z 2% migdała. Najbardziej mi przypasował gotowiec z Lirene, ten 'wybielający' niby też to. Ładnie mi trzyma skórę w ryzach, a aplikacja przyjemna i bezproblemowa. Codziennie lub co drugi dzień.
Acha, byłabym zapomniała, że to dopiero jak doprowadziłam skórę do ładu i składu .
Na początek potraktowałam ją GlycoA przez ileś tam, aż wydobrzała . Z pół tuby albo więcej, ale nie pamiętam już jaki czas to zajęło.

Edytowane przez macka
Czas edycji: 2015-01-21 o 07:09
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 07:58   #3467
loca_
Raczkowanie
 
Avatar loca_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A czy może któraś z was próbowała pozbyć się ROZSTĘPÓW za pomocą kwasów? W niektórych gabinetach kosmetycznych są wykonywane takie zabiegi z użyciem kwasów o wysokich stężeniach, w szczególności stosowany jest kwas glikolowy. Zastanawiam się czy nie spróbować takiego eksperymentu w domu. Jeżeli chodzi o kwasy mam już spore doświadczenie jednak nie wpadłam na to że peeling kwasowy mógłby coś pomóc na rozstępy..
loca_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 08:25   #3468
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez loca_ Pokaż wiadomość
A czy może któraś z was próbowała pozbyć się ROZSTĘPÓW za pomocą kwasów? W niektórych gabinetach kosmetycznych są wykonywane takie zabiegi z użyciem kwasów o wysokich stężeniach, w szczególności stosowany jest kwas glikolowy. Zastanawiam się czy nie spróbować takiego eksperymentu w domu. Jeżeli chodzi o kwasy mam już spore doświadczenie jednak nie wpadłam na to że peeling kwasowy mógłby coś pomóc na rozstępy..
No właśnie ja gdzieś czytałam, że mlekowca mozna na rozstępy stosować, ale to już niby duże stężenia.. Chyba na laboratirium Urosy, ale muszę jeszcze o tym więcej poczytać i dopiero wtedy robić eksperymenty, no chyba, że któraś z dziewczyn się wypowie?

Dziś wyglądam totalnie niewyjściowo hahah.. okolice ust i nosa pokryte schodzącą białą skórą, jak u jaszczury nie wyglądają zachęcająco hahaha..



__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014

Edytowane przez cuxia
Czas edycji: 2015-01-21 o 10:21
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 15:47   #3469
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
No właśnie ja gdzieś czytałam, że mlekowca mozna na rozstępy stosować, ale to już niby duże stężenia.. Chyba na laboratirium Urosy, ale muszę jeszcze o tym więcej poczytać i dopiero wtedy robić eksperymenty, no chyba, że któraś z dziewczyn się wypowie?

Dziś wyglądam totalnie niewyjściowo hahah.. okolice ust i nosa pokryte schodzącą białą skórą, jak u jaszczury nie wyglądają zachęcająco hahaha..



ooooo nie dowalilam sobie tak nigdy
jakie miałaś stężenie i czas?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 15:50   #3470
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
No właśnie ja gdzieś czytałam, że mlekowca mozna na rozstępy stosować, ale to już niby duże stężenia.. Chyba na laboratirium Urosy, ale muszę jeszcze o tym więcej poczytać i dopiero wtedy robić eksperymenty, no chyba, że któraś z dziewczyn się wypowie?

Dziś wyglądam totalnie niewyjściowo hahah.. okolice ust i nosa pokryte schodzącą białą skórą, jak u jaszczury nie wyglądają zachęcająco hahaha..




Wyglądasz cudnie Kocham wylinkę, jakie stężenia, jakie kwasiory?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 16:02   #3471
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

taaa cudnie ahahahah dziekuje dziewczyny
mlekowy 20% - 10minut / nałożony niecałe 24h po triacnealu zaznaczam/
Buahahahha skórki przyklepane kremem nie prezentują się tak pięknie już
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 17:16   #3472
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zazdroszczę! Jeszcze nigdy nie miałam aż takiej mocnej wylinki
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 17:28   #3473
Cafrey
Przyczajenie
 
Avatar Cafrey
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

basiago, andzelika123 dzięki dziewczyny. Ja zacznę od 10, może 15 procent na brzuchu, bo jestem strasznym uczuleniowcem, a poza tym to moja najgorsza strefa.
Cafrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 18:42   #3474
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cuxia, fajna wylinka, ja mam taką samą po 15% migdale, po mlekowym jakoś właśnie nie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 18:45   #3475
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mi sie taka buzka nie robi nawet po trzymaniu 7 minut 30% kwasu glikolowego. Po takim zabiegu jest tylko sucha.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 20:04   #3476
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

No teraz wieczorem doszły do tego jeszcze policzki w górę i skronie. Złuszczam się jakbym sobie TCA zrobiła hehe.. zobaczymy jak długo to potrwa i jaka będzie po tym buźka.

---

Hmmm... ta nowa skóra, co się pojawiła pod tą wylinką też się będzie łuszczyć... ja pierdziele, tak sobie dowaliłam, że chyba na ten bal przebiore się za jaszczurę jakąś bo chyba ten kwas wżarł mi się tak głeboko, że z pięć warstw skóry mi będzie schodzić...
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014

Edytowane przez cuxia
Czas edycji: 2015-01-21 o 22:19
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 23:02   #3477
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Do balu będziesz miała buzię jak niemowlę
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 23:33   #3478
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy stosujecie kwasy na plecy/dekolt? Chciałabym się powygładzać tu i tam, zachwalałam już tutaj wysokie stężenia kwasu salicylowego, jednak narzuciłam sobie duże tempo ze stosowaniem go na twarz i mam obawy czy nie przesadzę, jeśli zacznę maziać nim codziennie duże partie skóry. Na co innego mogłabym się zdecydować, macie coś sprawdzonego na te rejony?
Stosuję tylko tonik z 10% mlekowego, u mnie wystarcza (choć czasem plecy przydałoby się mocniej zjechać), a czemu masz obawy przed stosowaniem salicylowego? Chodzi o dostawanie się do krwiobiegu?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 00:19   #3479
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Stosuję tylko tonik z 10% mlekowego, u mnie wystarcza (choć czasem plecy przydałoby się mocniej zjechać), a czemu masz obawy przed stosowaniem salicylowego? Chodzi o dostawanie się do krwiobiegu?
Kwas salicylowy w dużych ilościach może być toksyczny, a tu jednak chodzi o duże partie skóry i wysokie stężenia (10% na co dzień i 30% raz w tygodniu przez 2 miesiące - plecy/dekolt + 2%/20% - twarz). Szukałam już kiedyś informacji na ten temat, jednak nie udało mi się znaleźć nic konkretnego Poleca się tylko podzielić peeling na 2 dni jeśli chciałoby się użyć go na większe partie skóry, nigdy na raz, a poza tym żadnych konkretów Wcześniej nie obdzierałam twarzy regularnie, więc plecy smarowałam śmiało, teraz jednak boję się, że mogę przesadzić. Może ktoś wie coś więcej na temat toksyczności kwasu salicylowego i dopuszczalnej bezpiecznej dziennej ilości?

Mam jeszcze pytanie odnośnie toniku 2% bha 8% aha. Ukręciłam dzisiaj po raz pierwszy ten tonik, krok po kroku wg przepisu z mazideł i na buteleczkę 50 ml prawie 1/5 stanowią igiełki kwasu (a raczej kudełki ). Czy tak powinno być?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 09:32   #3480
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;49834965]
Ja kilka dni temu trzymałam Biocosmetics AHA50% w postaci nierozcieńczonej (wcześniej rozcieńczyłam ale nic się nie działo) przez....... 23 minuty!! I zupełny brak efektu Tzn. skóra jest mega oczyszczona, pięknie rozjaśniona, ale łuszczenia zero, nawet przesuszenia nie ma [/QUOTE]

No to masz jakieś działanie skoro oczyściło i rozjaśniło Trzeba patrzeć na te pozytwne trony, hihi

Cytat:
Napisane przez Cafrey Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Używała któraś z Was Roztwór 40% kwasu migdałowego z BU? Nie dałam rady przeczytać 100stron, więc może ktoś wrzucił wcześniej odpowiedź.
To mój pierwszy raz z kwasami i nie do końca jestem pewna jak się za niego zabrać. Może ktoś używał i napisze mi co i jak? Nie znalazłam recenzji akurat tego.
Ja mam 40% roztwór z BioCosmetics i bardzo mi odpowiada Stosowałam już 4 razy i jest cacy

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy stosujecie kwasy na plecy/dekolt? Chciałabym się powygładzać tu i tam, zachwalałam już tutaj wysokie stężenia kwasu salicylowego, jednak narzuciłam sobie duże tempo ze stosowaniem go na twarz i mam obawy czy nie przesadzę, jeśli zacznę maziać nim codziennie duże partie skóry. Na co innego mogłabym się zdecydować, macie coś sprawdzonego na te rejony?
Ja jak raz stosowałam moje serum z 40% roztworem kwasu migdałowego to pociągnęłam i dekolt DObrz emu to zrobiło

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
No właśnie ja gdzieś czytałam, że mlekowca mozna na rozstępy stosować, ale to już niby duże stężenia.. Chyba na laboratirium Urosy, ale muszę jeszcze o tym więcej poczytać i dopiero wtedy robić eksperymenty, no chyba, że któraś z dziewczyn się wypowie?

Dziś wyglądam totalnie niewyjściowo hahah.. okolice ust i nosa pokryte schodzącą białą skórą, jak u jaszczury nie wyglądają zachęcająco hahaha..

Ja niestety nie będę już dążyć do takiego stanu cery...pamiętam jak mnie klinika dermatologiczna raz potraktowała za bardzo kwasem...przez ponad tydzień miałam wylinkę z silnym zaczerwienieniem i opuchlizną. Nie mogłam chodzić do szkoły...Stosuję więc teraz kwasy z mało widocznym łuszczeniem. Boję się innego niestety
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.