Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 14:26   #1651
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Już po trzecim złuszczaniu. Biorąc pod uwagę pogodę, chyba na nim poprzestanę.
Wybuch zapryszczenia po drugim peelingu ograniczył się do trzech paskud na brodzie, zostawiając resztę twarzy gładką i ze zmniejszonymi porami.

Rozkręciłam się i trzecią porcję przygotowałam na spirytusie, w proporcjach 2,5 g spirytusu i 0,5 g kwasu migdałowego (czyli stężenie 1/6 = 16,6666%). Trzymałam dzielnie przez trzy minuty (piekło i szczypało!), zneutralizowałam mydłem a później łagodziłam podrażnienia mieszanką gliceryny z kwasem hialuronowym.

Twarz przez pierwsze dwie godziny była zaczerwieniona i mimo ochronnej warstwy serum nieco ściągnięta.
Teraz, parę dni po peelingu, dalej się nie złuszcza - w każdym razie nie w zauważalny sposób - ale jest miło napięta, ma wyrównany kolor i jakby trochę mniej zaskórników.

Dla mnie bomba.
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 16:08   #1652
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez plejka Pokaż wiadomość
Cześć. Czy możecie mi obliczyć proporcje kwasu migdałowego i spirytusu salicylowego do utworzenia peelingu 35%? Dzięki.
Ze względu na obecność wody w spirytusie salicylowym kwas raczej nie rozpuści się dobrze, musiałabyś nakładać zaraz po podgrzaniu roztworu. Proporcje:

34,5%
Spirytus salicylowy - 3 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

35%
Spirytus salicylowy - 3,5 ml
Kwas migdałowy - 2,4 ml


Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Na mazidłach jest przepis na 10 % tonik z kwasem mlekowym i kwasem hialuronowym: http://mazidla.com/receptariusz/103.html?task=view Można zamienić kwas hialuronowy hydromanilem? Czy to receptura ze zdjęcia, które załączyłam będzie ok (oczywiście wyreguluję ph "ręcznie")?
Można zastąpić, tylko weź pod uwagę, że hydromanil jest stabilny w roztworach o pH w zakresie 4-7,5, musiałabyś je odpowiednio ustawić. Wyższe pH = słabsze działanie kwasu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-22 o 16:14
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 13:10   #1653
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam.

Jestem po 3 zabiegach 70% glikolu+ (kwas pirogronowy i mlekowy ale nie wiem w jakim procencie)
Przekopuje to forum i nie mogę znaleźć odp. na takie pytania:


1 Chce sobie kupić do domu i rozrobić naczytałem się co i jak ale nie wiem od ilu % kwasu muszę używać neutralizatora a nie chce sobie krzywdy zrobić. Jakby ktoś mi odp. byłbym wdzięczny. Bo to dość ważna informacja.

2. CO do neutralizatora coś czytałem że wystarczy (woda + soda oczyszczona żeby zwiększyć ph i tyle) ???? Czy lepiej zainwestować w prawdziwy neutralizator.

3. Jeszcze co do kwasu mlekowego nie ogarniam go w ogóle bo nie spytałem jakim % miałem robiony u lekarza. Słyszałem że jest bardzo delikatny dlatego chciałem spytać jak % byłby wystarczający żeby działał ale nie był taki hardkorowy(bo słonko mocno piecze teraz prawda) z 10 % coś mi da ??
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:52   #1654
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ze względu na obecność wody w spirytusie salicylowym kwas raczej nie rozpuści się dobrze, musiałabyś nakładać zaraz po podgrzaniu roztworu. Proporcje:

34,5%
Spirytus salicylowy - 3 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

35%
Spirytus salicylowy - 3,5 ml
Kwas migdałowy - 2,4 ml
Dziękuję. Czy to znaczy, że lepiej byłoby wykorzystać wódkę? Nie mogłam dostać s. ratyfikowanego.
Czy mogłabyś mi obliczyć te proporcje z wódką?

Mam jeszcze pytanie:
Jaki czas po jednym zabiegu fal świetlnych i radiowych IPL + RF mogę sobie zrobić peeling kwasem migdałowym?
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:51   #1655
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
Chce sobie kupić do domu i rozrobić naczytałem się co i jak ale nie wiem od ilu % kwasu muszę używać neutralizatora a nie chce sobie krzywdy zrobić. Jakby ktoś mi odp. byłbym wdzięczny. Bo to dość ważna informacja.

2. CO do neutralizatora coś czytałem że wystarczy (woda + soda oczyszczona żeby zwiększyć ph i tyle) ???? Czy lepiej zainwestować w prawdziwy neutralizator.

3. Jeszcze co do kwasu mlekowego nie ogarniam go w ogóle bo nie spytałem jakim % miałem robiony u lekarza. Słyszałem że jest bardzo delikatny dlatego chciałem spytać jak % byłby wystarczający żeby działał ale nie był taki hardkorowy(bo słonko mocno piecze teraz prawda) z 10 % coś mi da ??
Jeszcze raz: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40479409

Nie warto inwestować w gotowy neutralizator. Roztwór sody to "prawdziwy" neutralizator, polecany profesjonalistom.

Własne eksperymenty z kwasami zawsze najlepiej zaczynać od najniższych stężeń. Wyższe można zrobić później. Czy 10% coś Ci da? Sam się przekonasz. Reakcje osobnicze na kwasy są przeróżne. Zresztą procenty to nie wszystko. Sposób wykonania peelingu i przygotowania skóry również mają znaczenie. Te same efekty można osiągnąć stosując roztwory o różnych stężeniach poprzez wydłużanie lub skracanie czasu trzymania peelingu.

Cytat:
Napisane przez plejka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Czy to znaczy, że lepiej byłoby wykorzystać wódkę?
Nie. Wódka ma jeszcze więcej wody. Zrób na spirytusie salicylowym.

Cytat:
Napisane przez plejka Pokaż wiadomość
Jaki czas po jednym zabiegu fal świetlnych i radiowych IPL + RF mogę sobie zrobić peeling kwasem migdałowym?
Możesz odczekać ze dwa tygodnie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-24 o 23:13
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:57   #1656
chiquitkaaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquitkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 113
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

hejjeste juz po 2 peelingach migdalowych z dodatkiem kwasu kojowego pierwszy 15% na wodzie i drugi zrobiony 10 dni pozniej20% z dodatkiem alkoholu.
po tym pierwszym luszczylam sie sporo i widzialam lepsze efekty natomiast po tym 20% wogole nie ma luszczenia , nie wiem czy skora sie przyzwyczaila czy co i chcialabym teraz zrobic mocniejszy czy taki 30% bedzie ok moglby mi ktos pomoc z obliczeniem proporcji jesli chce zeby wyszedl 30% peeling z kwasu migdalowego i kojowego oraz czy zrobic go na spirytusie czy lepiej na samej wodzie??:confus ed:
__________________
06.032013okragle silimed 425ml T.K. Krk
chiquitkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 18:07   #1657
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

takie stężenie to już chyba na alkoholu, w wodzie raczej nie rozpuści ci się cały kwas
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 15:38   #1658
POZIOMKOWAMALINKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

WITAM
Mam pytanie jak zrobić piling do stóp. w składzie głównie kwasy .
jestem laikiem ale przy pomocy porządnej receptury na piling średni i głęboki myślę że sobie poradzę, zawsze mogę odwołać się do waszej pomocy .
Wykonałam piling skarpet pilingujących z kwasów ale nie zadowolił mnie skóra nie poschodziła , złuszczyła się trochę jedynie. poproszę o rady.
POZDRAWIAM
POZIOMKOWAMALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 22:07   #1659
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Prosiłabym te bardziej doświadczone wizażanki o poradę
Jesienią używałam maseczki z kwasem glikolowym 10%, więc moja skóra już miała kontakt z kwasami. Przed pierwszym zabiegiem kwasem migdałowym używałam przez 1.5 tygodnia toniku. Zrobiłam roztwór peelingujący 10-11%, ale bardzo się zawiodłam, bo nie czułam kompletnie żadnego szczypania, pieczenia, siedziałam z tym na twarzy ok. godzinę i nic Nastąpiło BARDZO delikatne łuszczenie. Planuję wykonać kolejny peeling, ale mam problem z tym jakie wybrać teraz stężenie ...Mogłybyście coś doradzić?
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 16:18   #1660
Carthia
Raczkowanie
 
Avatar Carthia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy możecie mi podpowiedzieć czy można używać tego proszku z 50% AHA na inne partie niż tylko ręce i stopy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...sami-aha.html? Jest "mocny" bo zmiękcza najtwardzszą skórę i odciski, więc trochę się boję. Chciałam użyć na przedramiona bo zatykają mi się tam pory i myślałam o nosie i brodzie.Z góry dzięki

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-02 o 16:20 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Carthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:43   #1661
speteczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 28
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witajcie, zrobiłam peeling u kosmetyczki Natinuel (AHA-BHA-AKA) podobno 35 % i nic, 4 dzień i nawet najmniejszej łuseczki. Przedtem miałam na dłonie u innej podobne stężenie i skóra się łuszczyła. Hm, jaki wniosek? Przeczytałam, że łuszczenie zależy od stopnia neutralizacji kwasu. Do jakiej wartości ph będzie działał złuszczająco? Czy to zależy od kwasu? Chcę kupić gotową mieszankę AHA kwas glikolowy, migdałowy, winowy, AKA: kwas pirogronowy oraz kwas fitynowy, zapytałam o ph, czekam na odpowiedź. Czy można samemu obniżyć ph w gotowym kwasie?
Znalazłam też w sklepie internetowym kwas glikolowy 30% ph 2.1 oraz 70% ph 0.8. Przy obu informacja, że maja silne działanie. Ten 30 rozcieńcza się wodą w proporcjach 1:3, przy silniejszym nie(?????). Który lepiej kupić? Czy sądzicie, że ten nie rozcieńczony można jednak rozcieńczyć i zrobić słabszy, by go powoli wzmacniać? Jeśli tak ,to jak? A ten 30% jak obliczyć stężenie, gdybym chciała zacząć od słabszego? Będę wdzięczna za radę .

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

ok, znalazłam na samym początku wątku, jak otrzymać różne stężenia. Wnioskuję z tego, że korzystniej kupić kwas 70% , dobrze myślę? Tylko czy tak niskie ph jest bezpieczne? Jak ewentualnie je podnieść?
I jeszcze jedno - czy po peelingu trzeba zrobić maseczkę regenerująco - wyciszającą?

Edytowane przez speteczki
Czas edycji: 2013-05-03 o 18:47
speteczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 10:53   #1662
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez speteczki Pokaż wiadomość
ok, znalazłam na samym początku wątku, jak otrzymać różne stężenia. Wnioskuję z tego, że korzystniej kupić kwas 70% , dobrze myślę? Tylko czy tak niskie ph jest bezpieczne? Jak ewentualnie je podnieść?
I jeszcze jedno - czy po peelingu trzeba zrobić maseczkę regenerująco - wyciszającą?
Tak, najkorzystniej jest kupić kwas 70% i rozcieńczać go odpowiednio. Niskie pH jest niezbędne dla skuteczności zabiegu. Peeling będzie bezpieczny, pod warunkiem że zaczniesz od najniższego stężenia i wykonasz go zgodnie z instrukcją. Przed zabiegiem wskazane jest stosowanie kosmetyków z kwasami. Nie ma potrzeby nakładania żadnych maseczek po peelingu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 15:21   #1663
speteczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 28
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuję. Czy przygotowując skórę, wystarczy używać tylko tonik? I czy wszystko jedno z jakim kwasem, czy trzeba dostosować skład toniku do odpowiedniego kwasu i zmieniac go, wprowadzając inny kwas?
Robiłyście peelingi glukonolaktonem? Jakieś rezultaty? Mnie chodzi przede wszystkim o ujędrnienie skóry i likwidację zmarszczek.
speteczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 12:01   #1664
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, a co w przypadku, gdy zauwazyłam u siebie popękane naczynka na nosie? Jest ich koło 3-4. Może po prostu skóra jest cienka i są bardziej widoczne... sama nie wiem. No takie malutkie pajączki... Odstawić kwas? Czy omijać te miejsca?
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 15:34   #1665
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej

Czym nakładacie peeling migdałowy ? Moze byc zwykły wacik?
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 22:58   #1666
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

wg mnie może być
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 01:01   #1667
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wybieram się na zabieg z kwasem migdałowym do kosmetyczki. Nie mam szczególnie problemowej cery, zależy mi na usunięciu punktowych, czerwonych przebarwień po wypryskach i niewielkich, ale licznych zaskórników na nosie, brodzie i czole.

Czy uda mi się osiągnąć ten efekt po pierwszym zabiegu?

Możecie mi polecić toniki z kwasem migdałowym do utrzymania efektów?


Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2013-05-12 o 09:11
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:07   #1668
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Taki tonik najlepiej zrobić samodzielnie. A czy przyniesie efekty to wszystko zależy od podatności skóry na kwasy i stężenia. Jednak ja bym nie liczyła że pomoże tylko jeden zabieg.

Edytowane przez e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Czas edycji: 2013-05-12 o 11:56
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:44   #1669
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=e5f8e1654645f7f709e372d 7f739a8569d1c32e2;4076791 8]Takie peeling najlepiej zrobić samodzielnie. A czy przyniesie efekty to wszystko zależy od podatności skóry na kwasy i stężenia. Jednak ja bym nie liczyła że pomoże tylko jeden zabieg.[/QUOTE]

Trochę się boję reakcji mojej skóry na kwasy, to byłby mój pierwszy taki zabieg. Jak będzie w porządku, to pewnie dalsze zabiegi odważę się zrobić samodzielnie.
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 11:55   #1670
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Nie przygotowywałaś skóry do zabiegu? Kosmetyczka nie radziła zacząć od małych stężeń i przyzwyczaić buzię? W takim przypadku polecałabym najpierw zamówić kwas z jakiejś sprawdzonej strony i zrobić sobie jakiś tonik. Ewentualnie Pharmacerris posiada w swojej ofercie kremy z kwasem migdałowym o stężeniu 5 lub 10%. Może warto zainwestować te 35 zł? Przyzwyczaisz buzię a oprócz tego krem może się przydać. Wiele dziewczyn się o nim pozytywnie wypowiada.

Edit: Wcześniej chodziło mi że taki tonik najlepiej zrobić samodzielnie
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 16:25   #1671
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=e5f8e1654645f7f709e372d 7f739a8569d1c32e2;4076870 2]Nie przygotowywałaś skóry do zabiegu? Kosmetyczka nie radziła zacząć od małych stężeń i przyzwyczaić buzię? W takim przypadku polecałabym najpierw zamówić kwas z jakiejś sprawdzonej strony i zrobić sobie jakiś tonik. Ewentualnie Pharmacerris posiada w swojej ofercie kremy z kwasem migdałowym o stężeniu 5 lub 10%. Może warto zainwestować te 35 zł? Przyzwyczaisz buzię a oprócz tego krem może się przydać. Wiele dziewczyn się o nim pozytywnie wypowiada.

Edit: Wcześniej chodziło mi że taki tonik najlepiej zrobić samodzielnie [/QUOTE]

Stosowałam krem z Pharmaceris 5%, działał bardzo łagodnie, niemal niezauważalnie. Nieco bardziej widoczny efekt jest po Acnedermie z kwasem azelainowym, bardzo ładnie wybiela i złuszcza, nie uczula mnie, choć trochę piecze po aplikacji.

A co z innymi kwasami? Czy one działają nieco agresywniej od migdałowego i dają lepszy efekt już po pierwszym zabiegu? Może lepiej zainwestować w zabieg kwasem glikolowym, a łagodniejsze stosować w domu?

Do kosmetyczki idę dopiero na pierwszą konsultację, jeszcze mnie nie widziała i sama nie do końca wiedziała, który peeling byłby dla mnie lepszy. Żadnej kuracji przedzabiegowej mi nie doradzała.
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 18:40   #1672
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Stosowałam krem z Pharmaceris 5%, działał bardzo łagodnie, niemal niezauważalnie. Nieco bardziej widoczny efekt jest po Acnedermie z kwasem azelainowym, bardzo ładnie wybiela i złuszcza, nie uczula mnie, choć trochę piecze po aplikacji.

A co z innymi kwasami? Czy one działają nieco agresywniej od migdałowego i dają lepszy efekt już po pierwszym zabiegu? Może lepiej zainwestować w zabieg kwasem glikolowym, a łagodniejsze stosować w domu?

Do kosmetyczki idę dopiero na pierwszą konsultację, jeszcze mnie nie widziała i sama nie do końca wiedziała, który peeling byłby dla mnie lepszy. Ża
dnej kuracji przedzabiegowej mi nie doradzała.
Trochę późno już na inne kwasy. Migdał to jedyny kwas który można stosować latem. Sam w sobie nie ma działania fotouczulającego. Oczywiście trzeba chronić twarz filtrami ze względu na łuszczenie.
5% to bardzo mało. Może dlatego efekt był mało widoczny? Ja nie stosowałam jeszcze tego kwasu. Czekam aż do mnie przyjdzie. Odstawiłam kwas glikolowy bo troszkę zaczął mnie podrażniać. Jednak nieźle poradził sobie z przebarwieniami i drobnymi bliznami. Mam nadzieje ze migdal tez da fajne efekty.
Idź do kosmetyczki i zaptytaj sie co powie podpytaj od jakiego stezenia chce zaczac itd. Ja nie zdecydowalam sie na te zabiegi u kosmetyczki ze wzgledu na cene. Nie stac mnie dlatego zaczelam po domowemu bawic sie kwasami. Nie jest to tak straszne jak sie pisze. Oczywiscie nie dopuszczam do ogromnego zluszczania. Sa to takie chemiczne pillingi z fajnym efektem. Wole nalozyc wiecej razy niz zluszczyc sie raz a za bardzo.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:09   #1673
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=e5f8e1654645f7f709e372d 7f739a8569d1c32e2;4077495 3]Trochę późno już na inne kwasy. Migdał to jedyny kwas który można stosować latem. Sam w sobie nie ma działania fotouczulającego. Oczywiście trzeba chronić twarz filtrami ze względu na łuszczenie.
5% to bardzo mało. Może dlatego efekt był mało widoczny? Ja nie stosowałam jeszcze tego kwasu. Czekam aż do mnie przyjdzie. Odstawiłam kwas glikolowy bo troszkę zaczął mnie podrażniać. Jednak nieźle poradził sobie z przebarwieniami i drobnymi bliznami. Mam nadzieje ze migdal tez da fajne efekty.
Idź do kosmetyczki i zaptytaj sie co powie podpytaj od jakiego stezenia chce zaczac itd. Ja nie zdecydowalam sie na te zabiegi u kosmetyczki ze wzgledu na cene. Nie stac mnie dlatego zaczelam po domowemu bawic sie kwasami. Nie jest to tak straszne jak sie pisze. Oczywiscie nie dopuszczam do ogromnego zluszczania. Sa to takie chemiczne pillingi z fajnym efektem. Wole nalozyc wiecej razy niz zluszczyc sie raz a za bardzo.[/QUOTE]

A ile zabiegów kwasem glikolowym i co ile dni wykonywałaś, by poradzić sobie z bliznami i przebarwieniami?

Mnie też nie stać na całą serię zabiegów, chcę zrobić jeden, zobaczyć co i jak, a potem już domowym sposobem.
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:34   #1674
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
A ile zabiegów kwasem glikolowym i co ile dni wykonywałaś, by poradzić sobie z bliznami i przebarwieniami?

Mnie też nie stać na całą serię zabiegów, chcę zrobić jeden, zobaczyć co i jak, a potem już domowym sposobem.
Ja zaczynałam od kwasu glikolowego. Kupiłam go na stronie mazideł. Wydaje mi się że było to opakowanie 30 ml - oczywiście stężenie 30%. Nie pamiętam czy zużyłam wtedy jedną czy dwie butelki kwasu... ale na pewno miałam przerwę. Zaczęłam jesienią. Na początku trochę się bałam. Myślałam że kwas wręcz wypali mi buzię i będę się po nim bardzo łuszczyć. Na początku rozrobiłam trochę z wodą. Trochę piekło. Powoli przechodziłam do wyższych stężeń. Po jakimś czasie nakładałam kwas prosto z butelki na całą noc. Czyli uzyskałam stężenie 30%. Robiłam to z różnym natężeniem. Jak widziałam że skóra za bardzo schodzi to robiłam trochę przerwy. Skóra trochę się łuszczyła. Nawet jak były jakieś zaczerwienienia to szybko znikały. Nie zrobiłam sobie krzywdy. Przebarwienia się trochę rozjaśniły i mniej jest tych blizn. Mam też wrażenie że to pomogło mi w uzyskaniu dużo zdrowszej cery.
Po jakiejś rocznej przerwie znowu kupiłam kwas glikolowy. Efekt podobny. Jednak teraz nie nakładałam bezpośrednio a mieszałam go z kremem. Nie wiem jakie to było stężenie bo dodawałam kilka kropel. Jednak zauważyłam osłabienie naczynek (ale nie wiem czy to nie przez korund kosmetyczny) i jeszcze sporo słońca się pojawiło. Dlatego zamówiłam kwas migdałowy w niewielkim stężeniu 15% (kosztował około 12-15 zł). Powinien do mnie dotrzeć w tym tygodniu. Mogę dać Ci znać jak się sprawdza
Kiedyś też próbowałam peelingu kwasem salicylowym... jednak moja skóra chyba źle go znosi. Nie dałam dużego stężenia a buzia zareagowała na niego reakcją alergiczną. Dlatego nie mam zamiaru wracać.
Standardowo zabieg kwasem powinien wyglądać tak: oczyszczamy buzię z zanieczyszczeń. Można zrobić delikatny peeling (ale nie mocny) żeby kwas łatwiej sobie wszystko penetrował. Zaczynamy od małych stężeń (ale to jeszcze zależy jakie kwas ma pH). Trzymamy 10-15 minut (ja trzymam więcej). Można nakładać kolejne warstwy kwasu jeżeli chcesz żeby efekt był mocniejszy. Na koniec przemywamy twarz neutralizatorem (do kupienia na allegro albo dostaniesz do kwasu około 7 zł). Na koniec maska nawilżająca. Fajnie się sprawdzają algi. Najlepiej zabieg wykonywać wieczorem. Na dzień krem z filtrem.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:41   #1675
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, czy chcąc przygotować tonik do codziennego stosowania o stężeniu ok 10% mogę zastosować proporcje jak do peelingu o takim stężeniu podane przez Lorri, czyli:
Woda destylowana/demineralizowana - 2 ml
Spirytus rektyfikowany - 1 ml
Kwas migdałowy - 0,5 ml

i po prostu wyregulować potem ph? Czy za dużo alkoholu jak na tonik? Dodam, że moja skóra alkohol znosi bardzo dobrze, mam grubą, bardzo tłustą cerę, niewrażliwą i bez naczynek.
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 08:00   #1676
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lou Lou, możesz zmniejszyć stężenie spirytusu do 15%. Np.:

Woda oczyszczona - 20 ml
Spirytus rektyfikowany - 5 ml
Kwas migdałowy - 4 ml

PH podnieść do ok. 3,5-4,0.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 15:40   #1677
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=e5f8e1654645f7f709e372d 7f739a8569d1c32e2;4077700 6]Ja zaczynałam od kwasu glikolowego. Kupiłam go na stronie mazideł. Wydaje mi się że było to opakowanie 30 ml - oczywiście stężenie 30%. Nie pamiętam czy zużyłam wtedy jedną czy dwie butelki kwasu... ale na pewno miałam przerwę. Zaczęłam jesienią. Na początku trochę się bałam. Myślałam że kwas wręcz wypali mi buzię i będę się po nim bardzo łuszczyć. Na początku rozrobiłam trochę z wodą. Trochę piekło. Powoli przechodziłam do wyższych stężeń. Po jakimś czasie nakładałam kwas prosto z butelki na całą noc. Czyli uzyskałam stężenie 30%. Robiłam to z różnym natężeniem. Jak widziałam że skóra za bardzo schodzi to robiłam trochę przerwy. Skóra trochę się łuszczyła. Nawet jak były jakieś zaczerwienienia to szybko znikały. Nie zrobiłam sobie krzywdy. Przebarwienia się trochę rozjaśniły i mniej jest tych blizn. Mam też wrażenie że to pomogło mi w uzyskaniu dużo zdrowszej cery.
Po jakiejś rocznej przerwie znowu kupiłam kwas glikolowy. Efekt podobny. Jednak teraz nie nakładałam bezpośrednio a mieszałam go z kremem. Nie wiem jakie to było stężenie bo dodawałam kilka kropel. Jednak zauważyłam osłabienie naczynek (ale nie wiem czy to nie przez korund kosmetyczny) i jeszcze sporo słońca się pojawiło. Dlatego zamówiłam kwas migdałowy w niewielkim stężeniu 15% (kosztował około 12-15 zł). Powinien do mnie dotrzeć w tym tygodniu. Mogę dać Ci znać jak się sprawdza
Kiedyś też próbowałam peelingu kwasem salicylowym... jednak moja skóra chyba źle go znosi. Nie dałam dużego stężenia a buzia zareagowała na niego reakcją alergiczną. Dlatego nie mam zamiaru wracać.
Standardowo zabieg kwasem powinien wyglądać tak: oczyszczamy buzię z zanieczyszczeń. Można zrobić delikatny peeling (ale nie mocny) żeby kwas łatwiej sobie wszystko penetrował. Zaczynamy od małych stężeń (ale to jeszcze zależy jakie kwas ma pH). Trzymamy 10-15 minut (ja trzymam więcej). Można nakładać kolejne warstwy kwasu jeżeli chcesz żeby efekt był mocniejszy. Na koniec przemywamy twarz neutralizatorem (do kupienia na allegro albo dostaniesz do kwasu około 7 zł). Na koniec maska nawilżająca. Fajnie się sprawdzają algi. Najlepiej zabieg wykonywać wieczorem. Na dzień krem z filtrem.[/QUOTE]

Dzięki za wskazówki. Zamawiałaś kwas migdałowy z allegro? Chętnie dowiem się jak działa, choć ja chyba wolałabym wypróbować kwas o większym stężeniu np. 30%.

Zastanawiałam się też nad serum Clareny z kwasem migdałowym, ma dość wysokie stężenie, bo 35% https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wym-i-pha.html. Chyba będzie jednak łagodniejsze od samego kwasu migdałowego.

Może to banalne pytanie, ale zapytam, bo nie znalazłam odpowiedzi na pierwszej stronie wątku.
Jeśli mam 10g kwasu w formie sypkiej, to w ile ml wody czy go muszę rozpuścić? Proporcje do przyrządzenia toników, peelingów są podane w ml, czyli już po rozpuszczeniu kwasu.

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2013-05-13 o 16:00
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 23:48   #1678
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Lou Lou, możesz zmniejszyć stężenie spirytusu do 15%. Np.:

Woda oczyszczona - 20 ml
Spirytus rektyfikowany - 5 ml
Kwas migdałowy - 4 ml

PH podnieść do ok. 3,5-4,0.
Bardzo dziękuję Tonik ukręciłam, ale zdziwiło mnie trochę ph. Mianowicie, choć to chyba niemożliwe, bo czytałam, że sam roztwór kwasu bez regulowania nie może mieć ph ok 3, to na moje oko tak jakoś to wygląda Mam papierki kupione w sklepie chemicznym (konkretnie takie http://animalcare.pl/images/produkty...ierki_0_12.jpg) i wg wzornika wychodził taki właśnie intensywny pomarańcz, jak przy 3, na pewno nie taki, jak 2, ani tym bardziej nie czerwień. Dosypałam trochę sody tak czy inaczej, bardzo mało, parę razy odrobinę na końcu noża, mierzyłam za każdym razem, ale w kolorze w zasadzie nic się nie zmieniało, moooże odrobinę jaśniej w końcu, ale jak 4 i tak nie wyglądało. Także nie wiem co poszło nietak, papierki mam nowe, prosto ze sklepu, data przydatności jeszcze prawie rok.
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:40   #1679
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lou Lou, musisz dodać więcej sody.

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Jeśli mam 10g kwasu w formie sypkiej, to w ile ml wody czy go muszę rozpuścić? Proporcje do przyrządzenia toników, peelingów są podane w ml, czyli już po rozpuszczeniu kwasu.
Podane mililitry dotyczą ilości proszku, jaką trzeba odmierzyć np. za pomocą łyżeczek miarowych, strzykawek, cylindrów itp., nie objętości kwasu po rozpuszczeniu (ta będzie inna). Dozując objętościowo, otrzymujemy stężenia przybliżone. Stężenia precyzyjne można uzyskać korzystając z wagi (najlepiej z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku).

Jeśli chcesz rozpuścić całe 10 g kwasu, wystarczy obliczyć stężenie procentowe (jak to zrobić, podpowie Google). Jeśli jednak przygotujesz roztwór o niskim stężeniu kwasu, to nie będziesz miała możliwości zrobić później roztworu o wyższym stężeniu. Nie warto rozpuszczać jednorazowo całego kwasu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-14 o 11:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 13:12   #1680
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Lou Lou, musisz dodać więcej sody.
Prawda, w końcu sypnęłam nieco więcej i jest już dobrze, kolor to ewidentnie coś pomiędzy 3 a 4. Pewnie też trochę inaczej to wyglądało w sztucznym świetle, wtedy różnice między odcieniami są mniej widoczne, teraz już wiem, że za takie rzeczy lepiej zabierać się za dnia
A czy jeśli tonik ma alkohol, to też powinnam trzymać go w lodówce czy jest już wystarczająco zakonserwowany?
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.