opieka nad psem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-11, 17:19   #1
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242

opieka nad psem...


Otóż moja suńka wróciła właśnie od weterynarza po mastektomii i sterylizacji bo wykryto u niej guza na sutku i została podjęta odpowiednia metoda zapobiegania dalszym przerzutom. Pies jest w domu strasznie niespokojny, chodzi, nie może sobie miejsca znaleźć i już nie wiem jak nad tym zapanować. Czy to źle jak pies w tej chwili sobie chodzi po pokoju i niekoniecznie chce leżeć. Ogólnie jestem odrobine przerażona bo wiem, że w klinice miała swoją klateczkę a tu takowej nie posiadam...
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 17:38   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: opieka nad psem...

Pies wrócił Dzisiaj? To się nie ma co dziwić, że się dziwnie zachowuje. Jest po narkozie, po pobycie w obcym miejscu. Nie panikować, nie rozczulac się ponad normę. Za kilka dni sytuacja powinna dojść do normy bo na razie pies jest po prostu w szoku.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:13   #3
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242
Dot.: opieka nad psem...

jest tylko problem bo pies podczas noszenia kołnierza nie chce się położyć intensywnie się ślini, nos i uszy są gorące i cały się trzęsie :/ cały cykl objawów silnego stresu, jak kołnierz zdejmuję to nagle pies aniołek kładzie się w kojcu i leży spokojnie a tak to mam małego ziającego wibratorka
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:30   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: opieka nad psem...

Dla tego moje psy nie miały kołnierza po zabiegach tylko ubranka pooperacyjne
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:31   #5
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242
Dot.: opieka nad psem...

ale przecież takie ubranko może sciągnąć wygryźć a z racji podejmowanych prac przez rodzine nie jesteśmy w stanie czuwać nad psem cały czas :/
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:28   #6
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: opieka nad psem...

Kołnierz to naprawdę kiepski pomysł dla zwierzęcia po operacji-kołnierz robi za niejaki tunel akustyczny i poprzez niego dźwięki trafiają do psiaka ze zdwojoną mocą, jak przez tubę. Nie ma się co zatem dziwić, że jest niespokojny, gdy jest oszołomiony po narkozie, pewnie obolały i na dodatek słyszy ogromne hałasy, natężone kilkukrotnie dźwięki.

Tak się składa, że moja sunia husky też miała dzisiaj zabieg-prawie identyczny: miała usunięte 2 pierwsze sutki wraz z przylegającym do nich węzłem chłonnym z powodu znajdującej się pod sutkiem krwawiącej cysty. Przy okazji skoro już futrzak był w narkozie usunięto jej kamień z zębów.
Ma założone ubranko, nie męczyłabym psa kołnierzem i dziwię się, że jakikolwiek wet to zalecił. Moja Mila po sterylizacji także miała ubranko, nijak nie dobrała się do szwów i wbrew pozorom naprawdę rzadkością jest aby suka ściągnęła sobie ubranko, wyślizgnęła się z niego-o ile jest prawidłowo dobrane i zawiązane.

Moja Misia dochodzi do siebie super-po sterylce zbierała się ciężko, była mocno obolała, długo nie mogła pić bo dławiła się wodą, łapki jej się rozjeżdżały, ciągle nieprzytomnie spała i piszczała z bólu.
Dziś, w godzinę po tym jak narzeczony przyniósł ją do domu, gdy wróciłam z pracy zacieszała do mnie witając przy drzwiach. Szybko zaczęliśmy podawać jej wodę za zgodą weta i normalnie piła, była już nawet na powolutkim delikatnym spacerku wokół bloku, na który zebrała się z wielką chęcią.

Może warto zamienić jej kołnierz na ubranko? Bo będzie niespokojna z tym głośnikiem na głowie Stres nie wpłynie pozytywnie na gojenie i powrót do formy.
Macie dla niej jakieś leki przeciwbólowe? Zostanie jej podany przez kilka dni antybiotyk?
Czy to stara sunia? Szybkość metabolizowania narkozy zależy od wieku, masy zwierzęcia i ilości podanych środków, stanu zdrowia... Zachodzi w różnym tempie. Ja dzisiaj nie mogę uwierzyć, że moja misia jest po operacji patrząc na nią i na to jak wyglądała w zeszłym roku po sterylce-tłumaczę to sobie tak, że wtedy była świeżo po adopcji, jeszcze z niedowagą, wychudzona, w stresie, po serii wyniszczających biegunek na wskutek zakażenia lamblią, pierwszy miesiąc w nowym domu-na pewno to wpływało na regenerację.

Życzę zdrowia suńce Będzie dobrze-w drugiej dobie po operacji pies jest zwykle już nie do poznania...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 09:03   #7
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: opieka nad psem...

Cytat:
Napisane przez AshaiSun Pokaż wiadomość
ale przecież takie ubranko może sciągnąć wygryźć a z racji podejmowanych prac przez rodzine nie jesteśmy w stanie czuwać nad psem cały czas :/
Nie wiem jakie macie układy w rodzinie ale ja moje psy po zabiegach pilnował am niemal non stop przez kilka dni. Specjalnie tak planowałam zabiegi żeby mieć dla nich czas. No i wystarczyło kilka razy psu zabronić lizać szwy przez materiał i potem był spokój. ZDEJMIJ PSU TEN Durnowaty KLOSZ. Ty byś chciała z czymś takim paradowac?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-27, 13:17   #8
Agusia1306
Raczkowanie
 
Avatar Agusia1306
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 126
Dot.: opieka nad psem...

Cytat:
Napisane przez AshaiSun Pokaż wiadomość
ale przecież takie ubranko może sciągnąć wygryźć a z racji podejmowanych prac przez rodzine nie jesteśmy w stanie czuwać nad psem cały czas :/
Ściągnąć? Ubranko pooperacyjne jest wiązane w kilku miejscach na grzbiecie psa, dopasowane na otworach na łapy i osłania dokładnie cały brzuch. Pies nie ma możliwości wygryzienia czy zdjęcia o ile dobrze zwiążesz. Wiem to bo moje psy zawsze nosiły właśnie taką formę zabezpieczenia rany. Lepiej fundować mu stres przeżytkiem jakim jest kołnierz?

Pewnie Twój pies już jest zagojony, ale piszę to, bo jeszcze ktoś uwierzy że ubrankiem wyrządzi psu szkodę...
__________________
He is the only reason, why I know what love is
Agusia1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 15:37   #9
black_white_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 429
Dot.: opieka nad psem...

a co jeśli chodzi o łapke? koło pazura miała wyciany guzek.. kołnierz to jakiś dramat.. nie chce w nim jesc, pić, wogóle chodzić, tylko leży.. a wet powiedział ze rana ma oddychać, bo w opatrunku nie chciała sie goić..
black_white_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 23:16   #10
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: opieka nad psem...

kolnierz na noc i kiedy zwierze zostaje samo, zdejmowac, kiedy jest pod kontrola. Nietsety rany latwo zakazic, wtedy o wiele dluzej sie goja, czasami trzeba oczyscic i szyc na nowo, przez co noszenie kolnierza sie wydluza. Lepiej sie przemeczyc te 10dni/2tyg niz narazac zwierze na dodatkowy stres i zabiegi...
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 12:26   #11
Molly1238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: opieka nad psem...

Ja swojego psa po zabiegu karmiłam karmą Pedigree i pozytywnie mnie zaskoczyła, ponieważ nie przytył tak jak myślałam Nie ma też kamienia nazębnego, sparawdzałam ostatnio u weterynarza w Miesiącu Zdrowych Zębów
Molly1238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-15, 14:57   #12
Jokan1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ok. Wrocławia
Wiadomości: 46
Dot.: opieka nad psem...

Witam, a jaką karmę polecasz od Pedigree? Czy jest może jakaś specjalna karma po sterylizacji? Moja sunia ma 5 lat i zastanawiam się, czy nie jest za stara, aby wykonać ten zabieg, ale z drugiej strony wiem, że może to uniknąć wielu problemów na starość : ropomacicze, guzy na sutkach - o czym w ogóle nie wiedziałam, bo kiedyś myślałam (nie wgłebiając się w temat), że sterylizację robi się głównie w jednym celu...Piszę o tym, ponieważ mój brat się opiekuje sunią 12 letnią (nigdy nie sterylizowaną) i niestety pojawiły się takie problemy: guzy na sutkach i sunia musiała przejść operację, a na domiar złego wszystko jej się tam rozwaliło (szwy) i musiała mieć ponownie operację. Dlatego myślę właśnie nad tą sterylizacją....

Ostatnio na wizycie u weterynarza powiedział, że suńka ma kammień na zębach i zapronował usuwanie jego, ale jakoś się nie przekonałam do tego zabiegu...koszt 70 zł. Od tej pory podajemy jej Dentistica z Pedigree i wygląd się polepszył. Teraz czeka nas ponowne szczepienie, przy okazji zapytam się o stan zębów i o sterylizację i dam znać, bo chyba lepiej polegać na opinii weterynarza, a akurat fajnego i zaufanego mamy. Pozdrawiam,
__________________

Jokan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-15 15:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.