Lubicie sprzątać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-25, 15:59   #61
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Lubicie sprzątać?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
ja nie znoszę bałaganu i tak jak moja poprzedniczka lubię sprzątać ale tylko swój dom
Nie lubię sprzątania i porządek w domu nie jest dla mnie najwyższym priorytetem. Dla mojego faceta na szczęście tez nie. Przyznam się, że osoby, które lubią sprzątać i wręcz uważają to za hobby mam za raczej nieciekawych ludzi. Bo jest przecież tyle ciekawszych rzeczy od upartego jeżdżenia na szmacie. Mam ich jednak za kury domowe niezależnie od płci.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 17:57   #62
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Lubicie sprzątać?

Cytat:
Napisane przez AgAwA00 Pokaż wiadomość
Witam was z gory przepraszam jak ponylilam dzial jeszcze nie do konca ogarniam to forum😜Lubicie sprzatac w domu ktora czesc mieszkania najbardziej lubicie i czy robicie to na biezaco??pozdrawiam wizazanki
Nie lubię, ale lubie porządek. Niestety to się kłóci. Sprzątanie to dla mnie wyczyn
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 09:57   #63
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Lubicie sprzątać?

Uwielbiam sprzątać i prać. Niesamowicie mnie to relaksuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 21:25   #64
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Lubicie sprzątać?

Cytat:
Napisane przez AgAwA00 Pokaż wiadomość
Witam was z gory przepraszam jak ponylilam dzial jeszcze nie do konca ogarniam to forum😜Lubicie sprzatac w domu ktora czesc mieszkania najbardziej lubicie i czy robicie to na biezaco??pozdrawiam wizazanki
Lubię estetyczne i czyste wnętrza.
Na razie nie mam sprzątaczki, więc aby żyć w przyjemnym wnętrzu, sprzątam mieszkanie na bieżąco
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:42   #65
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Lubicie sprzątać?

Może nie że lubię sprzątać ale porządek lubię
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 09:41   #66
agnefis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Lubicie sprzątać?

Też nie lubię sprzątać, ale mieć posprzątane - owszem. Dlatego raz na jakiś czas się zmuszam do sprzątania, zanim zrobi się jeszcze większy bałagan (bo im gorzej, tym trudniej mi się zabrać za to).
agnefis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 21:30   #67
perski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 5
Dot.: Lubicie sprzątać?

Ja nie lubię sprzątać ale moja mnie goni jak szalona dlatego mamy zawsze porządek w domu. Ona trochę pedantyczna...
Za to zawsze dywany mamy czyste bo pralnię prowadzę.

Pozdrawiam
perski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-04, 07:49   #68
sinoom
Raczkowanie
 
Avatar sinoom
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 46
Dot.: Lubicie sprzątać?

Jest mi trudno zmobilizować się do sprzątania, ale jak już zacznę to lubię Najbardziej chyba lubię sprzątać łazienkę, za to nienawidzę wycierać kurzu i odkurzać
__________________
Nie patrz wstecz
Nie idziesz w tę stronę
sinoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 10:38   #69
schabY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: Lubicie sprzątać?

do sprzatania zzona zatrudnilismy ukrainke -ona ma co do gara wlozyc a my czas dla siebie
schabY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 22:58   #70
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Lubicie sprzątać?

Sprzątanie to moje życiowe powołanie. Rzuciłam pracę w IT, żeby się tym zająć na pełen etat.

A tak poważnie. Nienawidzę. Po prostu nienawidzę. I to do tego stopnia, że mąż, jeśli nie ma w planach mi pomóc z jakiegoś powodu, to powinien się przynajmniej wynieść z mieszkania, bo chcę go zabić. Ale jeszcze bardziej chcę go zabić, gdy go nie ma, więc nie ma dobrego rozwiązania.
Niestety nie mam genu perfekcyjnej pani domu. Lubię za to porządek czystość, a ktoś to musi robić. Niestety głównie ja :P Więc wyznaczam sobie jeden dzień w tygodniu kiedy latam na szmacie robiąć generalny porządek, a przez resztę czasu tylko go utrzymuję. Jak widzę kobiety, które mają rozpisane grafiki w stylu 'co dziennie po trochu', to je podziwiam. Próbowałam, chodziłam wkurzona dzień w dzień
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 08:01   #71
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Lubicie sprzątać?

A czemu głównie ty? To tylko twój dom?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 08:55   #72
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Lubicie sprzątać?

Nie. Ale tryb mojej pracy i tryb pracy TŻeta powoduje, że większość obowiązków domowych robię ja. W tym sprzątanie.
Pracuję zmianowo, po 12h wliczając w to święta i weekendy, również na noc. On z kolei od poniedziałku do piątku po 8h, w tradycyjny sposób. W praktyce, mimo że oboje mamy tyle samo godzin miesięcznie do wypracowania, to ja mam przez to więcej wolnych dni niż on. Dla mnie to trochę bezsensu bezczynnie siedzieć cały dzień jak księżniczka i czekać aż on wróci koło 17 z pracy, żeby dopiero wtedy posprzątać. Po pierwsze: nie mogę się skupić na odpoczynku, gdy wiszą nade mną jeszcze obowiązki domowe, wszystko jedno czy wykonywane samodzielnie, czy wspólnie. Po drugie: o tej porze to preferuję już wrzucić naczynia po obiedzie do zmywarki i usiąść sobie z herbatą i książką niż latać na szmacie. Ponad to TŻet robi generalny remont mojego samochodu i bardzo często po powrocie do domu i zjedzeniu obiadu idzie do warsztatu, gdzie siedzi nad nim do późna.
Nie jest tak, ze on w ogóle nic nie robi, ale mając na uwadze powyższe, to głównie ja zajmuję się domem. Chociaż odkurzania i mycia podłóg się nie tykam. To jego obowiązek, a ja co najwyżej co jakiś czas lituję się nad białymi płytkami w kuchni i nad niczym więcej. Kupił sobie wypasiony odkurzacz, to niech odkurza

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2017-09-04 o 16:38
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 18:30   #73
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Lubicie sprzątać?

To zależy co. Lubię☠sprzątanie w łazience, mycie☠okien, luster. Polerować rzeczy z miedzi albo brązu to potrafię nawet tak dla relaksu, jak wariatka

Ale codzienne odkurzanie, układanie betów, gonienie z mopem, gary... nie lubię I do tego mam psa i kota, więc dochodzi do tego walka z kłakami. Chciałabym mieć panią☠do pomocy ale mam kompleks że będzie myślała że jest ze mnie flejtuch...
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 06:48   #74
EwkaRoss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 16
Dot.: Lubicie sprzątać?

Kiedyś nie lubiłam. Teraz powiedzmy lubię bardziejInne rzeczy jednak lubię jeszcze bardziej więc szkoda mi czasu na sprzątanie częste. Mam taki systemdrazu zmywam.odkładam rzeczy na miejsce, ściele odrazu jak wstanę łóżko a większe sprzątanie typu kurze, odkurzanie itp w każdą sobotę rano z partnerem aby było szybciej i w końcu on ze mną mieszka więc równouprawnienie i tym sposobem zachowuję porządek i nie marnuję czasu kosztem fajniejszych rzeczy.
EwkaRoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 11:15   #75
esterawawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 35
Dot.: Lubicie sprzątać?

Nie zawsze, czasami wolę mieć chwilę dla siebie. Ale nie chciałabym też mieszkać w zbyt brudnym mieszkaniu. Mam kota i te jego kłaki chyba doprowadziłyby mnie do uduszenia
esterawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 15:47   #76
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Lubicie sprzątać?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
To zależy co. Lubię☠sprzątanie w łazience, mycie☠okien, luster. Polerować rzeczy z miedzi albo brązu to potrafię nawet tak dla relaksu, jak wariatka

Ale codzienne odkurzanie, układanie betów, gonienie z mopem, gary... nie lubię I do tego mam psa i kota, więc dochodzi do tego walka z kłakami. Chciałabym mieć panią☠do pomocy ale mam kompleks że będzie myślała że jest ze mnie flejtuch...
Jest różnica między lubieniem sprzątania, a sprzątaniem często.

Mialam współlokatora, który lubi sprzątanie, to znaczy sama czynność go relaksuje i daje satysfakcję, co nie zmienia faktu, że odkurza mieszkanie może raz na tydzień.

Ja trochę tez nie rozumiem tego podniecania się tym sprzątaniem. W czym jest problem? Dobra, jak masz zwierzaki i dzieci, to pewnie sprzątasz częściej. Ale jak się nie ma, to odkurzanie raz w tygodniu i lekkie ogarnięcie łazienki to nie jest mission impossible. Nie chodzę w brudnych butach po mieszkaniu wiec nie czuję potrzeby mycia podłogi częściej niż może raz na pół roku. Jem głownie na mieście, a naczynia które sporadycznie się pojawiają, wrzucam do zmywarki lub zmywam od razu po jedzeniu, to jest zwyczajnie nawyk. Czasami zrobię porządek w szafkach, umyję lodówkę, umyję okna, ale to litości, chyba nie robi się co tydzień.

Nauczyłam się już też, by tak urządzać mieszkanie, by jak mieć jak najmniej wolnostojących rzeczy, które trzeba czyścić, wycierać albo przestawiać, by odkurzyć podłogę. Może byłoby wtedy ładniej, ale sorry, nie mam czasu na utrzymywanie takiego mieszkania. Jak przypomnę sobie mieszkanie moich rodziców z tysiącami jakiś figurek, obrazów i innych bzdetów, które trzeba była co tydzień czyścić, to żyć się odechciewa
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 22:11   #77
maggma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 59
Dot.: Lubicie sprzątać?

Ja nawet lubiłam sprzątać, bo to mi dawało takie złudne wrażenie panowania nad swoim domem. No ale to wszystko się sprawdziło do czasu jak się nie pojawiły dzieci teraz to jest never ending story i chociaż uczę obydwoje żeby odkładali zabawki na miejsce i nie bałaganili za bardzo, ale wystarczy że odwrócę wzrok i w ciągu kilku sekund jest sajgon. Pozostaje chyba przywyknąć
maggma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 07:45   #78
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Lubicie sprzątać?

Sprzątać nawet lubię, ale co do prania to już nie.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 09:49   #79
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Lubicie sprzątać?

Cytat:
Napisane przez Versace_89 Pokaż wiadomość
Sprzątać nawet lubię, ale co do prania to już nie.
Ja odwrotnie. Pranie mogę robić non stop, a inne sprzątanie to masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-28, 22:10   #80
micha_w
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Lubicie sprzątać?

Ja lubię sprzątać aż robię to obsesyjnie. Mąż kupił mi ostatnio automatyczny odkurzacz żebym miała dla niego więcej czasu. Bardzo pomaga taki gadżet
micha_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 23:10:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.