DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 21:25   #2701
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Sok z cytryny raczej nabłyszcza i ponoć utrwala kolor. Nie wiem jak to jest z łuskami- zazwyczaj płukałam po farbie, ale zaraz potem szły odżywki, spray'e etc. Jak tak zrobisz to na bank będzie w porządku, też tak kiedyś robiłam
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:51   #2702
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Sok z cytryny raczej nabłyszcza i ponoć utrwala kolor. Nie wiem jak to jest z łuskami- zazwyczaj płukałam po farbie, ale zaraz potem szły odżywki, spray'e etc. Jak tak zrobisz to na bank będzie w porządku, też tak kiedyś robiłam
Czyli to nieprawda ze zaraz po deko wlosy znowu ciemnieja jak sie ich nie zakwasi sokiem?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:49   #2703
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Czyli to nieprawda ze zaraz po deko wlosy znowu ciemnieja jak sie ich nie zakwasi sokiem?
Ja myłam włosy szamponem polecanym w ulotce zapobiegawczo chyba z 10 razy, spłukałam woda z octem i potem mnóstwo maski A zaraz po wysuszeniu migiem 12/1
A i tak mi odrobinę ściemniały (szczególnie końce), a reszta zżółkła, przez co było też wrażenie jakby ściemniały, ale to chyba nieuniknione przy schodzeniu o tyle tonów. Natomiast w sumie jestem zadowolona (z perspektywy czasu i po przemyśleniach ), chociaż polecam ostrożność przy doborze kolejnej farby - ja kładłam 9/1 i włosy momentalnie, dosłownie w oczach ciemniały (z prawie kurczaka do bardzo ciemnego blondu). Gdybym jeszcze raz miała kiedyś robić deko, to bez względu na przewidywany kolor dałabym najpierw farbę 12/1 a następnego dnia z poziomu 10 na krótko.

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-06-19 o 12:05
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 00:37   #2704
decayed
Raczkowanie
 
Avatar decayed
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 59
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

A ja po dekoloryzacji Renee Blanche parę razy umyłam włosy szamponem oczyszczającym do włosów tłustych tej samej firmy i nic nie ściemniały.
decayed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 16:54   #2705
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Czyli to nieprawda ze zaraz po deko wlosy znowu ciemnieja jak sie ich nie zakwasi sokiem?
Ciemnieją. Ale ja je zabezpieczam zazwyczaj najjaśniejszą farbą albo szamponem zakwaszającym.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 19:53   #2706
Rzanetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

ja od jakichś trzech lat mam na głowie różne kolory. moim naturalnym jest miodowy blond, ale rozjaśniałam go na platynę, ściemniałam do brązu, później miałam jasne pasemka, potem znów ciemne. ale od roku mam włosy kasztanowe, ale męczy mnie to ciągłe farbowanie odrostów a poza tym mam tak mocno zniszczone włosy, że mi ich szkoda, strasznie wypadają i chciałam użyć dekoloryzatora. nie mam kasy na fryzjera, dlatego zamierzam go kupić w sklepie fryzjerskim i poprosić mamę, alby mi go nałożyła. moje pytanie brzmi tak: czy jest możliwe abym wróciła do mojego naturalnego koloru? jak najlepiej to zrobić? przez jaki czas trzymać go na włosach?
Rzanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:25   #2707
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Deko powinna poz być Ci się ostatniego nakładanego koloru. Co do czasu, nikt Ci nie powie. Musisz kontrolować stan włosów. Zazwyczaj ok. 50 minut trzymałam.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 18:43   #2708
Rzanetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

hmm jeśli mam wrócić do ostatniego kolru to niebardzo, bo to były białe pasemka na czarnym. efekt był okropny wyglądałam jak siwa babcia... teraz nie wiem czy się na to decydować czy nie ;/ chciałabym wrócić do zwykłego blondu...
Rzanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:20   #2709
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Nie, nie, spokojnie, to nie tak że wrócisz idealnie do tej fryzury co miałaś . Np. mnie z czarnych zeszło do rudego brązu, to coś jak mój naturalny kolor. Ten dekoloryzator powinien Ci się pozbyć sztucznych pigmentów farb z włosów, o to chodzi do idealnie naturalnego ciężko wrócić, ale do podobnych bez problemu. Generalnie, chodzi o to, żeby było jaśniej.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:46   #2710
Rzanetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

mhm to chyba jednak się zdecyduję na tą dekoloryzację dzięki

EDIT: sorki, ale dopiero teraz doczytałam się, że jeszcze później trzeba na to farbe nałożyć. więc teraz zastanawiam się jaką? nie wiem czy to dobry pomysł z tym jak najjaśniejszym blondem, bo ja mam włosy koloru miodowy/średni blond (własciwie miałam 3 lata temu). a jak pofarbuje na jakąś platyne to i tak będą odrosty, a mi chodzi o to, żeby już wgl nie farbować i żeby nie było odrostów. więc lepiej jasny blond czy ten miodowy ?

Edytowane przez Rzanetka
Czas edycji: 2013-06-20 o 20:56
Rzanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 21:35   #2711
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

jeśli po deko i dokładnym oczyszczeniu włosów z dekoloryzatora pofrabujesz włosy od razu to możesz miodowy. tylko nie za ciemny. jasne najlepiej zabezpieczają. ale nie czekaj nawet paru godzin, bo ściemnieją i szkoda roboty
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 21:47   #2712
Rzanetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

czyli po dekoloryzacji mam dokładnie umyć włosy szamponem, wysuszyć i zaraz farbować?
Rzanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 21:52   #2713
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rzanetka Pokaż wiadomość
czyli po dekoloryzacji mam dokładnie umyć włosy szamponem, wysuszyć i zaraz farbować?

Tylko nie wybierz za ciemnej farby, po dekoloryzacji wszystko wychodzi ciemniej. Jesli chcesz np. poziom 6, to farbuj 8/9. Zawsze można za jakiś czas poprawić, jeśli Twoim zdaniem bedzie za jasno.

Tak, trzeba myc szamponem kilka razy, wysuszyć i farbować

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-06-20 o 21:53
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 21:58   #2714
Rzanetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

okej dzięki za rady
Rzanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 13:19   #2715
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

dokładnie
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:40   #2716
decayed
Raczkowanie
 
Avatar decayed
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 59
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Jakiś czas temu pytałam tu o dekoloryzację i dzięki radom na forum powoli pozbywam się farbowanych przez 6 lat na czarno włosów.

Miesiąc temu zrobiłam dekoloryzację Renee Blanche (2x tego samego dnia), efekty nie były powalające bo z czerni zrobił się bardzo ciemny brąz ale zawsze lepsze to niż nic. Z głupoty nałożyłam na włosy farbę rozjaśniającą Helen Seward, która niestety nie chwyciła nic poza moimi 12-centymetrowymi odrostami dzięki czemu uzyskałam piękne ombre (autoironiczny żarcik :P ).

Parę dni temu zrobiłam pierwszą kąpiel rozjaśniającą, drugą zrobiłam dzisiaj - efekty można zobaczyć na zdjęciu.

Wiem, że odrosty i grzywka wyglądają okropnie, ale póki co nie zamierzam ich farbować niczym innym niż szamponetką (zmywa mi się po 4-5 dniach, tutaj akurat jest zmyta :P ) żeby później nie bawić się z ponownymi dekoloryzacjami / mocnym rozjaśnianiem.

Docelowo chcę dojść do intensywnej czerwieni lub turkusu ale NIE UZYSKANEJ FARBĄ tylko tonerem (nie na farb które pozwolą mi uzyskać kolor który chcę ) dlatego mam pytanie jak często mogę robić kąpiel rozjaśniającą?

Kiedy moje włosy odpowiednio już się rozjaśnią, chciałam zrobić sobie domową repigmentację tylko nie wiem czy to jest dobry pomysł. Czytałam, że do tego trzeba użyć farby bez wody oxy, poczekać z 20-30 minut i bez spłukiwania nałożyć na to mieszankę właściwego koloru który chcemy uzyskać. Jeśli chodzi o kolory które chcę uzyskać to czy mogę toner położyć na tą farbę bez oxy? Czy może lepiej nałożyć na to jakąś jasną farbę w tonie 9-10 a dopiero później bawić się z tonerem?

Mam nadzieję, że i tym razem pomożecie, Dziewczyny.
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0035.jpg (46,3 KB, 38 załadowań)
decayed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 09:15   #2717
sandroonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 12
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej,
mam pewien problem.
Jakiś czas temu zaszalałam i na mój piękny blond nałożyłam czerwoną farbę. Pierwszy raz chyba w marcu i od tego czasu jeszcze 2 razy używałam czerwieni. w między czasie poprawiałam sobie kolor tonerami. Niestety teraz stwierdzam, że nie najlepiej czuje się w czerwieni. Chciałabym zejść do rudości. Poradźcie mi jak to zrobić. Mój kolor jest trochę wypłukany, ale na grzywce dość mocna trzyma się czerwień.
Powinnam użyć fryzjerskiego rozjaśniacza, dekoloryzatora czy czego?
Marzę o pięknych rudościach

Z góry dziękuję za pomoc!
sandroonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 17:09   #2718
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny prosze Was o pomoc Jakis czas temu rozjasnialam wlosy wyszly baaardzo jasno prawie biale gdzie nie gdzie odrobina jasny rudy. Dzis polozylam na wlosy farbe Majirel 8 jasny blond kolor wyszedl nie dosc ze ciemniejszy to wydaje sie zielonkawy . Co robic ?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 17:30   #2719
Don_Gone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Wiem, że powinienem pozwolić na odpowiedź na wcześniejsze pytania, ale nurtuje mnie pewna kwestia: czy dekoloryzacja to to samo co rozjaśnianie? Czy istnieje taki dekoloryzator/zabieg, który pozostawi naturalny pigment w spokoju?
Don_Gone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 17:32   #2720
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze Was o pomoc Jakis czas temu rozjasnialam wlosy wyszly baaardzo jasno prawie biale gdzie nie gdzie odrobina jasny rudy. Dzis polozylam na wlosy farbe Majirel 8 jasny blond kolor wyszedl nie dosc ze ciemniejszy to wydaje sie zielonkawy . Co robic ?
Myć i myć Poświata zielonkawa powinna zniknąć, pewnie za mocno przyciemniły się włosy po rozjaśnianiu- to typowe- i stąd ta zieleń. Możesz wypróbować Nizoral, jesli tradycyjne szampony nie pomogą.
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 19:27   #2721
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez megi.3 Pokaż wiadomość
Myć i myć Poświata zielonkawa powinna zniknąć, pewnie za mocno przyciemniły się włosy po rozjaśnianiu- to typowe- i stąd ta zieleń. Możesz wypróbować Nizoral, jesli tradycyjne szampony nie pomogą.
Wlosy rozjasnialam z 3 mies temu jak nie pozniej a ta farba nawet rowno nie zlapala co za dół.... Chcialam zeby wyszedl naturalny kolor a wszlo grom wie co Moze mi ktos polecic jakas fajna farba ktora nada mi ladny naturalny kolor blondu ?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:28   #2722
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Wlosy rozjasnialam z 3 mies temu jak nie pozniej a ta farba nawet rowno nie zlapala co za dół.... Chcialam zeby wyszedl naturalny kolor a wszlo grom wie co Moze mi ktos polecic jakas fajna farba ktora nada mi ladny naturalny kolor blondu ?
Zieleń możesz zniwelować czerwienią. Czyli np. toner z 5 (mahoniowy)lub 6 (czerwony)po przecinku. Ale pamiętaj, ze toner może jeszcze bardziej przyciemnić włosy. Czyli jeśli chcesz jasny blond, to już lepiej zafarbować 9.5 lub 9.6 - poziom się nie zmieni, a zieleń powinna zniknąć.
Ale na Twoim miejscu porządnie bym je szorowała, może ta zieleń się wypłucze. Możesz ewentualnie spróbowac szamponem fioletowym, jeśli to tylko poblask zieleni. Albo maseczkę z koncentratu pomidorowego

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-06-27 o 20:31
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 16:49   #2723
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez megi.3 Pokaż wiadomość
Zieleń możesz zniwelować czerwienią. Czyli np. toner z 5 (mahoniowy)lub 6 (czerwony)po przecinku. Ale pamiętaj, ze toner może jeszcze bardziej przyciemnić włosy. Czyli jeśli chcesz jasny blond, to już lepiej zafarbować 9.5 lub 9.6 - poziom się nie zmieni, a zieleń powinna zniknąć.
Ale na Twoim miejscu porządnie bym je szorowała, może ta zieleń się wypłucze. Możesz ewentualnie spróbowac szamponem fioletowym, jeśli to tylko poblask zieleni. Albo maseczkę z koncentratu pomidorowego
A jak mi pomoze ta maseczka pomidorowa ?

Dziekuje za pomoc jest koszmarnie dopiero dzis jak wyszlam do galerii w pozadnym swietle zobaczylam sie w lustrze doznalam szoku Mial byc jasny blond a sa zielone koszmarne. Tyle czasu poswiecilam na rozjasnianie a tu taka wpadka ...
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 17:01   #2724
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez decayed Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pytałam tu o dekoloryzację i dzięki radom na forum powoli pozbywam się farbowanych przez 6 lat na czarno włosów.

Miesiąc temu zrobiłam dekoloryzację Renee Blanche (2x tego samego dnia), efekty nie były powalające bo z czerni zrobił się bardzo ciemny brąz ale zawsze lepsze to niż nic. Z głupoty nałożyłam na włosy farbę rozjaśniającą Helen Seward, która niestety nie chwyciła nic poza moimi 12-centymetrowymi odrostami dzięki czemu uzyskałam piękne ombre (autoironiczny żarcik :P ).

Parę dni temu zrobiłam pierwszą kąpiel rozjaśniającą, drugą zrobiłam dzisiaj - efekty można zobaczyć na zdjęciu.

Wiem, że odrosty i grzywka wyglądają okropnie, ale póki co nie zamierzam ich farbować niczym innym niż szamponetką (zmywa mi się po 4-5 dniach, tutaj akurat jest zmyta :P ) żeby później nie bawić się z ponownymi dekoloryzacjami / mocnym rozjaśnianiem.

Docelowo chcę dojść do intensywnej czerwieni lub turkusu ale NIE UZYSKANEJ FARBĄ tylko tonerem (nie na farb które pozwolą mi uzyskać kolor który chcę ) dlatego mam pytanie jak często mogę robić kąpiel rozjaśniającą?

Kiedy moje włosy odpowiednio już się rozjaśnią, chciałam zrobić sobie domową repigmentację tylko nie wiem czy to jest dobry pomysł. Czytałam, że do tego trzeba użyć farby bez wody oxy, poczekać z 20-30 minut i bez spłukiwania nałożyć na to mieszankę właściwego koloru który chcemy uzyskać. Jeśli chodzi o kolory które chcę uzyskać to czy mogę toner położyć na tą farbę bez oxy? Czy może lepiej nałożyć na to jakąś jasną farbę w tonie 9-10 a dopiero później bawić się z tonerem?

Mam nadzieję, że i tym razem pomożecie, Dziewczyny.
Pozdrawiam!

czym robiłas kąpiel? wiesz czerwien wyjdzie, ale nierówna, pod niebieski musisz rozjaśnić conajmniej do żółci.
polecam rozjasniacz Vincent Ledier i wodę 9% weź
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 17:03   #2725
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
A jak mi pomoze ta maseczka pomidorowa ?

Dziekuje za pomoc jest koszmarnie dopiero dzis jak wyszlam do galerii w pozadnym swietle zobaczylam sie w lustrze doznalam szoku Mial byc jasny blond a sa zielone koszmarne. Tyle czasu poswiecilam na rozjasnianie a tu taka wpadka ...
Maseczka powinna zniwelować zieleń
Moim zdaniem zrób tak: umyj Nizoralem z dwa, trzy razy, przetrzymując pianę z 10 minut. Spłucz, osusz. Później zrób maseczkę z koncentratu na pół godziny i spłucz. Jeśli kolor nadal będzie zielony, to zostaje toner 9.5 lub 9.6.

Jeśli będziesz mieć kłopot z zakupem takiego tonera, to trzeba by pomieszać naturę z mixem czerwonym.

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-06-28 o 17:18
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 17:03   #2726
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze Was o pomoc Jakis czas temu rozjasnialam wlosy wyszly baaardzo jasno prawie biale gdzie nie gdzie odrobina jasny rudy. Dzis polozylam na wlosy farbe Majirel 8 jasny blond kolor wyszedl nie dosc ze ciemniejszy to wydaje sie zielonkawy . Co robic ?
maseczka z żółtka, cytryny i oleju na 2 godzinki, potem porządnie umyj i już. powinno puścić. możesz powtarzać codziennie nawet.
Cytat:
Napisane przez sandroonia Pokaż wiadomość
Hej,
mam pewien problem.
Jakiś czas temu zaszalałam i na mój piękny blond nałożyłam czerwoną farbę. Pierwszy raz chyba w marcu i od tego czasu jeszcze 2 razy używałam czerwieni. w między czasie poprawiałam sobie kolor tonerami. Niestety teraz stwierdzam, że nie najlepiej czuje się w czerwieni. Chciałabym zejść do rudości. Poradźcie mi jak to zrobić. Mój kolor jest trochę wypłukany, ale na grzywce dość mocna trzyma się czerwień.
Powinnam użyć fryzjerskiego rozjaśniacza, dekoloryzatora czy czego?
Marzę o pięknych rudościach

Z góry dziękuję za pomoc!
nałóż jakąś farbę blond na tą grzywke czerwoną, a potem na całe już loreala mango
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:05   #2727
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
maseczka z żółtka, cytryny i oleju na 2 godzinki, potem porządnie umyj i już. powinno puścić. możesz powtarzać codziennie nawet.
Jaki kolwiek olej? Czy moze byc olejek rycynowy z tego co wiem stosuje sie go rowniez do wlosow przy robieniu tego typu maseczek
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 15:45   #2728
amelliiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 25
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny , mialam robiona dekoloryzacje w styczniu czyli minelo juz prawie 6 miesiecy czy moge zrobic ponownie dekoloryzacje moje wlosy nie sa mocno zniszone , marzy mi sie miodowy blond czy by wyszedl na moich wlosach zalaczam zdjecie moich wlosow z obecnym kolorem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg out.php?i=566941_20130629-154127-1.jpg (77,2 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez amelliiaa
Czas edycji: 2013-06-29 o 15:55
amelliiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:40   #2729
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Rozjaśnianie + farbowanie włosów

Cześć dziewczyny. Chciałabym zmienić kolor swoich włosów na jaśniejszy, w związku z tym potrzebuję pomocy. Na pierwszym zdjęciu są moje kłaczki - odrosty zafarbowane Palette Średni brąz, dalej to pozostałości po czarnej farbie, która się wypłukiwała dając rudo-brązowo-czarny odcień i te włosy zostały zafarbowane również tą farbą Palette. Chciałabym uzyskać kolor włosów taki jak na pozostałych zdjęciach. Podobno jest to Palette Orzechowy brąz. Moje pytanie do biegłych w tym temacie: jak rozjaśnić moje ciemne włosy, żebym mogła uzyskać pożądany kolor?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06358.jpg (85,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 133636026.jpg (37,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 145469155.jpg (35,3 KB, 22 załadowań)
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:00   #2730
Illyasviel
Raczkowanie
 
Avatar Illyasviel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

dziewczyny, czy ktoras z Was uzywala moze dekoloryzatora popularnego w UK o nazwie Color B4? Korci mnie zeby go wyprobowac (probuje zejsc z jasnego brazu na sredni blond), bylabym wdzieczna za opinie zanim sie zdecduje
__________________
...Necesita más amigos con alas...
Illyasviel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.