BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 14:02   #781
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

jesli masz skierowanie nie płacisz. Ale czy da to od lekarza zalezy spróbuj.
Co do yasminelle ale to odrebny temat to sa naprawde dobre jak dla mnie bo wiadomo ile kobiet tyle leków.Nie wszytsko co dla mnie dobre bedzie dobre dla kogoś innego.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 11:38   #782
pressgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 73
GG do pressgirl
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ech, a u mnie się trochę cała sprawa podejścia do naprawy buźki przesunie, bo na ten rok u dermatologa nie ma już miejsc, a chciałam sobie z kimś przedyskutować kilka możliwości lub ewentualnie na początek jakieś lżejsze rzeczy, ponoć dermatolog jest w mojej placówce dobry, a tu niespodzianka, bo w tym roku już terminów wolnych u mnie nie ma ...
__________________
http://lexiebella.blogspot.com/
pressgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 16:34   #783
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pressgirl Pokaż wiadomość
Ech, a u mnie się trochę cała sprawa podejścia do naprawy buźki przesunie, bo na ten rok u dermatologa nie ma już miejsc, a chciałam sobie z kimś przedyskutować kilka możliwości lub ewentualnie na początek jakieś lżejsze rzeczy, ponoć dermatolog jest w mojej placówce dobry, a tu niespodzianka, bo w tym roku już terminów wolnych u mnie nie ma ...
to musi być bardzo dobry , skoro takie terminy ma.
jeśli któraś z was chciałaby robić w ŁODZI w Estetico, to moge "odstąpić"swój termin, zapisywałam się pod koniec pażdziernika, i termin na 02 grudnia. musze zadzwonic i odmowic, bo nie bede tam robić/ a z tego co wiem to cieżko tam z terminami/
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 11:38   #784
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Asiulko mogę Ci tylko powiedzieć że sama przeszłam kurację retinoidami, brałam Izotek przez 7 miesięcy. Na początku też byłam pewna obaw, do ostatniej chwili zastanawiałam się czy rozpocząć kurację, szczególnie, że jak mi się wydawało na twarzy miałam więcej blizn niż pryszczy. Teraz cieszę się że się zdecydowałam, szczególnie jak patrzę na zdj sprzed... a tak w ogóle to poznikały mi niemal wszystkie przebarwienia, wypryski pojawiają się sporadycznie i szybko znikają, ogólnie zmieniła mi się skóra, dawniej świeciłam się jak psu j****, po prostu było to nie do opanowania, teraz moja skóra jest normalna. Jeżeli chodzi więc o moją opinię nt retinoidów to polecam w 100%. Co do skutków ubocznych to niesamowita suchość ust i innych śluzówek(nos, oczy). Co miesiąc robiłam badania krwi: ASPAT, ALAT, cholesterol, trójglicerydy. Tylko przed rozpoczęciem kuracji lekarka zaleciła pełną morfologię krwi, potem tylko wyżej wymienione. Ogólnie polecam, szczególnie że blizenki po kuracji też nieco się spłyciły (nie zapominajmy że jest to kuracja silnie złuszczająca). A i jeśli się już zdecydujesz to pamiętaj o wysokich filtrach!
Chciałam też zwrócić uwagę, że w trakcie i minimum 6 miesięcy po kuracji retinoidami (a przy pełnej kuracji musisz zażył 120mg na każdy kilogram ciała) NIE MOŻNA WYKONYWAĆ ŻADNYCH ZABIEGÓW LASEROWYCH!!! Stąd moje zdziwienie że lekarz u którego byłaś powiedział, że laser zrobi w marcu!? Musisz być ostrożna, pamiętaj że retinoidy to nie żart
__________________
bąbelek
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 23:21   #785
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość
Asiulko mogę Ci tylko powiedzieć że sama przeszłam kurację retinoidami, brałam Izotek przez 7 miesięcy. Na początku też byłam pewna obaw, do ostatniej chwili zastanawiałam się czy rozpocząć kurację, szczególnie, że jak mi się wydawało na twarzy miałam więcej blizn niż pryszczy. Teraz cieszę się że się zdecydowałam, szczególnie jak patrzę na zdj sprzed... a tak w ogóle to poznikały mi niemal wszystkie przebarwienia, wypryski pojawiają się sporadycznie i szybko znikają, ogólnie zmieniła mi się skóra, dawniej świeciłam się jak psu j****, po prostu było to nie do opanowania, teraz moja skóra jest normalna. Jeżeli chodzi więc o moją opinię nt retinoidów to polecam w 100%. Co do skutków ubocznych to niesamowita suchość ust i innych śluzówek(nos, oczy). Co miesiąc robiłam badania krwi: ASPAT, ALAT, cholesterol, trójglicerydy. Tylko przed rozpoczęciem kuracji lekarka zaleciła pełną morfologię krwi, potem tylko wyżej wymienione. Ogólnie polecam, szczególnie że blizenki po kuracji też nieco się spłyciły (nie zapominajmy że jest to kuracja silnie złuszczająca). A i jeśli się już zdecydujesz to pamiętaj o wysokich filtrach!
Chciałam też zwrócić uwagę, że w trakcie i minimum 6 miesięcy po kuracji retinoidami (a przy pełnej kuracji musisz zażył 120mg na każdy kilogram ciała) NIE MOŻNA WYKONYWAĆ ŻADNYCH ZABIEGÓW LASEROWYCH!!! Stąd moje zdziwienie że lekarz u którego byłaś powiedział, że laser zrobi w marcu!? Musisz być ostrożna, pamiętaj że retinoidy to nie żart
no niestety nadal jestem pełana obaw. tabletki wykupiłam w piątek i do tej pory jeszcze nie wziełam ani jednej:/ dokładnie mam tak samo jak opisywałaś: więcej blizn niż krostek / a jak czytałąm to są tabl. na cięzkie postacie trądzika.../ jak wam pisałam wczesniej pojechalam na konsultacje do lek.razem z kol. ona jet teraz 3 dzien na tych tabl/ przepisana dawka to 10 mg/ >> ma juz objaw suchego oka, i 2 razy puscila jej sie krew z nosa... no i bardziej sie przez to boje ich brac, powiem wam ze najbardziej obawiam sie nie tych wszystkich objawów ubocznych/suche usta, bóle pleców.../ ale tego ze w przyszłości jak będe w ciązy to moze żle oddziaływac... wiem ze lek utrzymuje sie w organizmie 1 ms/ po zakonczonej kuracji/
brac, czy nie brac.....???????????
/lekarz powiedział ze laser nic na taka buzie nie da, gdyz mam cere tłustą, a dzieki tym tabl. raz na zawsze sie tego pozbede i beda efekty lasera . wspomniałam równie zlekarzowi o tym ze czytałąm ze po zakonczniu kuracji laser mozna robic dopiero po pół r. powiedział ze mam dała dawke wiec nawet po ms. będzie można.
dziewczyny jestem w kropce, z jednej strony chce je brac i co za tym idzie raz na zawsze pozbyc sie krostek/pojedynczych/ i tych blizn, a z drugiej strasznie boje sie tych tabl / i cały czas sobie mysle tak, że przecież blizn mi nie wyleczą

Edytowane przez asiulka_22
Czas edycji: 2010-12-01 o 20:27
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:03   #786
kachna_grubachna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Czesc
ja tez walcze z bliznami od jakis 5 lat, najpierw robilam sobie sama peelingi, potem seria mikrodermobrazji, potem serie kwasow aha 25 i 35%, na koniec fraxel co2. Zastanawiam sie czy fraxel co2 to to samo co repair ale z opisu wynika ze nie - po zabiegu bylo beznadziejnie, skora piekla i smierdziala spalenizna, musialam co chwile kremowac wazelina wiec poza czerwona skora jeszcze sie siecilam jakbym sie wysmarowala lojem rosomaka pieklo dwa dni w tym pierwszego dnia nie rozstawalam sie z okladem z lodu. W ogole bardzo dlugo wygladalo to nieciekawie, skora byla bardzo ciemna i wygladala jakbym sie spalila na solarium, wszytskie kosmetyki,nawet cicaplast lrp odpadaly, bo bardzo piekly, pozostawala niszczesna wazelina. Skora byla nienaturalnie zolto-ceglasta przez 2 MIESIACE, byla sucha w dotyku plus od tej wazeliny powstawaly mi twarde, czerwone krostki. Bylam przerazona i w sumie to stwierdzilam ze jesli skora powroci do poprzedniego stanu sprzed zabiegu (pal licho blizny) to juz bede szczesliwa...w sumie potem skora byla gladka ale to co mi sie nie podobalo to ze hm jakby to okreslic - bylo widac takie malutkie dziureczki od miejsca gdzie dzialal laser - to bylo takie dziwne bo dziureczki byly rowno ulozone w liniach - tak jakby ktos "uporzadkowal" pory tak ze byly jedne obok drugiego. Pewnie wiekszosc osob nie zwraca na takie rzeczy uwagi, ale mnie to jakos denerwowalo. Na szczescie juz zniknelo.
Efekt jakis tam byl - to jest blizny nadal sa, ale po paru miesiacach odkrylam ze skora jest jakby taka jedrniejsza. Fakt ze zrobilam fraxel tylko raz. koszt na czolo to 400 zetow
I pomimo duzego zawodu kusi mnie zeby sprobowac jeszcze raz - ale tylko jesli okres rekonwalescencji bedzie krotszy - tydzien moge poswiecic, ale nie chce przez dwa miechy tlumaczyc co mi sie stalo z czolem! Czy fraxel repair to cos innego?
kachna_grubachna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 12:51   #787
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Niedawno byłam na pirogronowym kwasie u kosmetyczki, następny mam w styczniu i mam pytanko w związku z tym czy w czasie tej przerwy do następnego zabiegu mogę używać acne derm?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 13:33   #788
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Asiulko ja brałam Curacne przez pol roku chyba Ich efekty na mnie to bardzo suche usta i ból w plecach/klatce piersiowej (tego akurat nienawidziłam)
Z tym ze ja te tabletki bralam na ostry tradzik. Wszystko przeszlo jak reka odjal.
Ale na lojotokowa skore nie odwazylabym sie nikomu przepisac tych tabletek. Wydaje mi sie, ze to zbyt duzy kaliber.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 12:59   #789
dzierwusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 45
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hej dziewczyny
Jestem tutaj nowa Chciałam sie was poradzić Mam straszny problem z przebarwieniami po trądziku Na nogach, brzuchu, plecach... tragedia po prostu... Nie wiem czego używać... Czy zacząć od kwasów czy Atrederm? Bardzo proszę o rady Będę wdzięczna.
Pozdrawiam
dzierwusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 13:34   #790
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam, miałam trądzik 8 lat, obecnie nadal go leczę epiduo (ta maścią od 2,5lat jestem zadowolona)
ale moja cera ma pełno śladow po chorobie, to są stare blizny bo od 2 lat już nie mam jakiś wysypów tylko pojedyńcze i to takie które nie zostawiają śladów, a więc one powstały dawno temu
może dlatego nie sa takie duże, bo wiadomo trochę sie zabliźniły

nie widać tego na zdjęciach, ale ogólnie mam nierówną cerę z bliznami i dużo naczynek, aparat je zjadł, ale na nosie i przy początkach policzków mam naczynka,


nie wiem co mogłabym stosować na te blizny przy naczynkowej cerze?
aha i nie chcę przestawać z epiduo, znaczy jeśli to będzie konieczne, ale ogólnie juz od kilku lat stosuje retinoidy i nie chcę przerywać, lepiej zachowac ciągłość

najbardziej z Waszych doświadczen podoba mi się mikrodermobrazja, ale nie wiem czy dla wrażliwej, naczynkowej cery się nadaje


(dodam że od byle czego mam zaczerwnienia, i ciągle mi schodzi skóra, mimo stosowania tłustych kremów na mróz, to i tak jak się przejdę po dworze to cierpię)


doradzcie coś dla mojego przypadku i dla mojego nasilenia blizn (powtorzę to są stare blizny, ale ja jestem jeszcze w miarę młoda, może jakoś wiek działa na korzyść)
jakies kwasy delikatne codzienne plus epiduo sie nie sprawdza, probowalam i moja cera tego nie wytrzymywala
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01183.jpg (85,7 KB, 309 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01179.jpg (57,2 KB, 194 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01176.jpg (60,2 KB, 213 załadowań)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2011-02-15 o 13:38
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 23:51   #791
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Moje blizny wyglądają podobnie, może są bardziej widoczne bo niektóre z tego roku. Patrzyłam na ceny laserów i się trochę wystraszyłam.
Oczywiście zasugeruje się tym co mi powiedzą na 1 wizycie, ale mam nadzieję że w moim przypadku będzie to mikrodermabrazja, lub jakiś peeling. Dodam że szukam gabinetu w Bydgoszczy, jeśli ktoś korzystał to chętnie się dowiem.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 11:16   #792
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Na grouponie znalazłam ofertę ze zniżką 80% na 3 zabiegi mikrodermabrazji diamentowej w moim mieście. Myślicie, że warto się skusić? Mam spore blizny i przebarwienia (niestety i naczynka). Oczywiście nie oczekuję ich zlikwidowania, ale czy skóra będzie choć trochę "ładniejsza"? Proszę o podzielenie się doświadczeniami.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 13:49   #793
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

mialam dermabrazje diamentowa, bez rewelacji
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 11:34   #794
Kittyn
Przyczajenie
 
Avatar Kittyn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Miałam kwasy glokolowe 30% nie dawały dużo rezultatów spiekały mi skórę.
Zabieg Rose de Mer w dwoch seriach przyniósł poprawę znaczącą
Kittyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 21:34   #795
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Wątek upada Przeszukałam inne fora i znalazłam info, że zabieg o którym pisze na poprzedniej stronie EvaP to subcision. Obejrzałam jakieś filmiki na youtube i się przestraszyłam...wpychają ludziom pod skórę taką wielką igłę i wiercą pod skóra....Już mi chyba przeszła ochota, za to myślę o zakupie dermorollera..
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:11   #796
Kama_Siwa
Raczkowanie
 
Avatar Kama_Siwa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

A czy stosował ktoś może maść z masy perłowej ? Są widocznie rezultaty ?
Kama_Siwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 16:47   #797
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ja stosowałam, ale może z 5 lat temu...chyba nie było super efektów, poza tym bałam się, że nasili mi tradzik
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 14:38   #798
KarinC1a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam,
Również mam problem z bliznami i przebarwieniami po trądziku w dodatku mam rozszerzone pory i glębokie dziurki. Jestem zainteresowana zrobieniem jakiegoś peelingu albo mikrodembrazji, duzo na ten temat czytalam, ogladalam zdjecia i doszłam do wniosku ze na jesien zrobie sobie "porządek" na buzi, ponieważ słońce może podraznic tylko skóre po zabiegu. A do tego czasu sama w domu jakos bede starala sie zmiejszyc dziurki i przebarwienia. Od 2 tygodni codziennie stosuje wieczorem peeling z kawy i maść Brevoxyl a rano smaruje buzie kremen nawilżajacym do cery tradzikowej (żadnych pudrów, fluidów). I powiem szczerze ze efekt moze nie jest rewelacyjny ale ja z kazdym dniem jestem coraz bardziej zadowolona . Myśle ze do jesieni moja skora bedzie w dużo lepszym stanie i nie bedzie koniecznosci robienia az tak wielu zabiegów. Przebarwienia i blizny po trądziku mam nie tylko na twarzy ale również na plecach, z tym jednak peelingi z kawy i maść Brevoxyl poradziły sobie rewelacyjnie . Szczerze polecam taki sposób zanim wybierzecie sie na wizyte u kosmetyczki czy w gabinecie dermatologi estetycznej
pozdrawiam
KarinC1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:25   #799
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dziewczyny, a ktora używała ->> http://mazidla.com/component/virtuem...product_id=407
Ja mam niewielkie ślady po wyciskaniu, to nie są nawet blizny i zastanawiam się nad czym łagodnym ...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 00:50   #800
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hej, poparzylam sie 22.01 wrzacym olejem
Na dzis dzien blizna wyglada tak i nie zmienia sie za bardzo od paru miesiecy.
Zastanawiam sie, czy kiedykolwiek ma szanse zniknac?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizna.jpg (31,6 KB, 163 załadowań)
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 02:03   #801
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Hej, poparzylam sie 22.01 wrzacym olejem
Na dzis dzien blizna wyglada tak i nie zmienia sie za bardzo od paru miesiecy.
Zastanawiam sie, czy kiedykolwiek ma szanse zniknac?
Pamiętam, że ktoś z LU robił sobie opatrunki z maścią na blizny (może być najtańsza maść silikonowa na blizny z Oceanica, jest tania, ale nie ustępuje drogim) przez kilka miesięcy praktycznie bez przerwy na bliznę poparzeniową na nodze i zniknęła całkowicie. Myślę, że Twoja w ten sposób też ma szanse zniknąć całkowicie.

Jak znajdę ten post to wkleję linka
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 12:43   #802
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Hej, poparzylam sie 22.01 wrzacym olejem
Na dzis dzien blizna wyglada tak i nie zmienia sie za bardzo od paru miesiecy.
Zastanawiam sie, czy kiedykolwiek ma szanse zniknac?
a smarowałaś czymś to miejsce zaraz po poparzeniu? całkowicie to może nie dać sie usunąć, blizny po oparzeniu wrzącym olejem są ciężkie do usuniecia, sama tez tak sie poparzyłam(tez olejem) ale smarowałam to miejsce zaraz po "wypadku" maścią ze srebrem(na receptę) i na szczęście do blizny nie doszło
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 12:54   #803
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Pamiętam, że ktoś z LU robił sobie opatrunki z maścią na blizny (może być najtańsza maść silikonowa na blizny z Oceanica, jest tania, ale nie ustępuje drogim) przez kilka miesięcy praktycznie bez przerwy na bliznę poparzeniową na nodze i zniknęła całkowicie. Myślę, że Twoja w ten sposób też ma szanse zniknąć całkowicie.

Jak znajdę ten post to wkleję linka
Bardzo dziekuje!

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a smarowałaś czymś to miejsce zaraz po poparzeniu? całkowicie to może nie dać sie usunąć, blizny po oparzeniu wrzącym olejem są ciężkie do usuniecia, sama tez tak sie poparzyłam(tez olejem) ale smarowałam to miejsce zaraz po "wypadku" maścią ze srebrem(na receptę) i na szczęście do blizny nie doszło
Nie smarowalam, tak z tydzien mialam opatrunek, potem strup, bo tam zeszla mi skora i pojawila sie rana... Poza tym tutaj, w Norwegii nie mialam za bardzo czym i chcialam zobaczyc jak bedzie sie goic.
Te brazowe wokol blizny jest ciemniejsze niz na zdjeciu, blizna jest bardziej widoczna.

Uff, chyba sie spoznilam z ta redukacja blizny No coz, bede probowac.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 12:59   #804
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje!


Nie smarowalam, tak z tydzien mialam opatrunek, potem strup, bo tam zeszla mi skora i pojawila sie rana... Poza tym tutaj, w Norwegii nie mialam za bardzo czym i chcialam zobaczyc jak bedzie sie goic.
Te brazowe wokol blizny jest ciemniejsze niz na zdjeciu, blizna jest bardziej widoczna.

Uff, chyba sie spoznilam z ta redukacja blizny No coz, bede probowac.
Spokojnie, przez dwa lata od powstania blizny możemy jeszcze na nią zadziałać.
Skoro mieszkasz w Norwegii, to gotowych preparatów nie jestem w stanie polecić, ale szukaj żeli nablizny z alantoiną, heparyną, silikonami, cebulą. Ibądź cierpliwa

BTW strasznie zazdroszczę miejsca zamieszkania
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:10   #805
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

silikony... ?
hmmm... no to walnę sobie maseczkę z błotka morza martwegooo!
One nie uczulają, nie są złe?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 17:20   #806
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Spokojnie, przez dwa lata od powstania blizny możemy jeszcze na nią zadziałać.
Skoro mieszkasz w Norwegii, to gotowych preparatów nie jestem w stanie polecić, ale szukaj żeli nablizny z alantoiną, heparyną, silikonami, cebulą. Ibądź cierpliwa

BTW strasznie zazdroszczę miejsca zamieszkania
Heparyna?

Macie może pojęcie jakie są chemiczne odpowiedniki tych nazw? Będę szukała po składach
Poza tym co dają silikony?

O, wielbicielka Skandynawii?
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 17:48   #807
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Heparyna?

Macie może pojęcie jakie są chemiczne odpowiedniki tych nazw? Będę szukała po składach
Poza tym co dają silikony?

O, wielbicielka Skandynawii?
Heparinum, allantoinum, silikony zwykle kończą się na -one/-onol, np. dimethicone, dimethiconol.
A co silikony dają? W sumie sama nie wiem Ale zapewne coś robią z bliznami, skoro pakują je do wszystkich żeli. One dają poślizg i tworzą powłoczkę na skórze, może o to tu chodzi.

Hehe i to jaka
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 18:29   #808
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hej Mam skórę trądzikową, trochę przetłuszcza się w strefie T, policzki są idealne Dodam że mam zaskórniki, wągry na strefie T. Głównie na czole mam czerwone i sine blizny po trądziku. Chciałąbym coś z tym zrobić, ale nie wiem czy już mogę bo mam jeszcze jakieś tam pryszcze, gule podskórne, ale nie jest ich już tak dużo jak kiedyś. A słyszałam żę najlepszy czas jak blizny są czerwone.
Zainteresowałam się kremem Iwostin na noc Puritin ma dobre opinie na kwc. Czy mogę zrobić sobie taką kurację:
rano:krem ziaja med na trądzik, filtry lub Iwostin Puritin nawilżający+filtry Czy same filtry?
wieczór:ten krem (czy mogę go stosować cały czas do skończenia tubki czy uzywa się go jakiś czas np miesiąc i miesiąć przerwa?) lub jeśli zmaiana to z żelem redukującym zmiany po trądzkowe

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-07-03 o 19:47
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:59   #809
aya90
AYA90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 10
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hej
Ja na blizny potradzikowe stosuje Krem z iwostinu remover jest to nowość.
Używam go od 9 tygodni i zauwarzyłam poprawę cery i wygładzenie blizn przebarwienia zeszły prawie całkowicie.
aya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:45   #810
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aya90 Pokaż wiadomość
Hej
Ja na blizny potradzikowe stosuje Krem z iwostinu remover jest to nowość.
Używam go od 9 tygodni i zauwarzyłam poprawę cery i wygładzenie blizn przebarwienia zeszły prawie całkowicie.

A masz tylko blizny czy też jeszcze trądzik? I tego żelu używasz na noc zam,iast kremu codziennie?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.