Wizyta u ginekologa, podejrzenie grzybicy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 11:59   #1
monik91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4

Wizyta u ginekologa, podejrzenie grzybicy


Witam chciałam się dowiedzieć od was kilku rzeczy.
Od ponad roku zwlekam z pierwszą wizytą u ginekologa, ponieważ podejrzewam u siebie grzybicę pochwy. Problem czasem się nasila czasem wydaje się że już go nie ma. Jednak trwa to dość długo i chcę w końcu się wyleczyć, skonsultować to z lekarzem.
Ale mam w związku z tym pytania... Mam 19 lat, jestem dziewicą. Czy lekarz będzie mnie badał na pierwszej wizycie? Czy opisując wszystkie niemalże książkowe objawy grzybicy, przepisze lekarstwa, bez zaglądania tam? Czy badanie na pierwszej wizycie jest konieczne?
Bardzo proszę o odpowiedzi
monik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 12:19   #2
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: Wizyta u ginekologa, podejrzenie grzybicy

Oczywiście, że będzie Cię badał. Nikt nie uwierzy Ci na słowo, a na pewno nie lekarz. Jeśli jesteś dziewicą, to badanie będzie przebiegało bezinwazyjnie 19 lat to odpowiedni wiek na 1 wizytę i uwierz, że nie ma się czego bać
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 12:46   #3
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Wizyta u ginekologa, podejrzenie grzybicy

lekarz musi Cię zbadać, bo niby skąd będzie wiedział co Ci jest, to nie jasnowidz i na prawdę nie ma czego się bać, powiedz tylko lekarzowi przed badaniem, że jesteś dziewicą i że to Twoja pierwsza wizyta. I nie zwlekaj, lepiej iść wcześniej niż potem mieć jeszcze większe problemy, a co do grzybicy to podobno co 3 kobieta się z tym zmaga więc nie ma co się wstydzić, a lepiej nie szkodzić sobie jeszcze bardziej. Powodzenia!!
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 14:00   #4
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: Wizyta u ginekologa, podejrzenie grzybicy

Ja miałam tę przykra przypadłość w ciązy, ginka przepisała mi nystatynę i wyleczyłam się w tydzien czasu więc myslę, że nie ma co zwlekać
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 16:27   #5
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Wizyta u ginekologa, podejrzenie grzybicy

Cytat:
Napisane przez monik91 Pokaż wiadomość
Witam chciałam się dowiedzieć od was kilku rzeczy.
Od ponad roku zwlekam z pierwszą wizytą u ginekologa, ponieważ podejrzewam u siebie grzybicę pochwy. Problem czasem się nasila czasem wydaje się że już go nie ma. Jednak trwa to dość długo i chcę w końcu się wyleczyć, skonsultować to z lekarzem.
Ale mam w związku z tym pytania... Mam 19 lat, jestem dziewicą. Czy lekarz będzie mnie badał na pierwszej wizycie? Czy opisując wszystkie niemalże książkowe objawy grzybicy, przepisze lekarstwa, bez zaglądania tam? Czy badanie na pierwszej wizycie jest konieczne?
Bardzo proszę o odpowiedzi
Nie zdarzyło mi się,żebym przyszła do ginekologa i mnie nie badał,nawet jak był odstęp tygodniowy,więc na pewno będzie Ciebie badał.Powiedz lekarzowi,że to Twoja pierwsza wizyta i że jesteś dziewicą,jak nawet tego nie powiesz to lekarz zawsze pyta.Poza tym dziewica jest inaczej badana,nie będzie nic bolało.Pamiętaj,że lekarz codziennie ogląda wiele kobiet tzn.ich miejsca intymne i dla niego to normalka.Im mniej będziesz skrępowana tym szybciej zejdziesz z fotela.Zresztą takie badanie jest kilkusekundowe,nawet nie uwierzysz,ze tyle wcześniej się stresowałaś dla kilku sekund.Pójdz tylko do jakiegos polecanego ginekologa,zajrzyj na wątek na wizażu dobry ginekolog(jest na górze).Powodzenia i niczym się nie przejmuj,nie odkłądaj tylko wizyty na potem.
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 20:13   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Wizyta u ginekologa, podejrzenie grzybicy

Przy podejrzeniu grzybicy badanie jest w 100% pewne. Pewnie nawet zrobi cytologie.

Jak masz podejrzenie grypy to lekarz tez przeciez zagląda do gardła, bada sluchawkami, a dopiero potem przepisuje leki. Nie stawia od razu diagnozy.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.