Cichy ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 09:43   #1
Polcia1410
Raczkowanie
 
Avatar Polcia1410
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 33

Cichy ślub


Cześć Dziewczyny,

czy też tak macie, że jesteście czasem zmęczone tymi wszystkimi przygotowaniami do ślubu i wesela i w chwili zadumy nad swoim życiem, myślicie sobie, czy nie lepiej byłoby wziąć cały ten ślub bez całej tej hecy, poprzysiąc sobie miłość w kościele i żyć dłuuugo i szczęścliwie? Ja dzisiaj mam chyba taki dzień.... W rzeczywistości jedna moja znajoma zadzwoniła do swoich rodziców pewnego dnia oznajmiając im, że wyszła za mąż. Trochę zaszokowała ich ta wiadomość, ale bardzo się cieszyli. Macie też takich znajomych, którzy zrezygnowali z "tradycyjnego" polskiego wesela? A może same planujecie zrobić to tak "po cichu". Ja osobiście uważam to nawet za bardzo romantyczne. Co o tym sądzicie?
__________________
"Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. " Paulo Coelho

Razem: od 14.02.2012
Zaręczyny: 05.12.2013
Ślub: 31.05.2014
Polcia1410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 10:14   #2
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Cichy ślub

Odpowiem Ci jako matka dorosłych dzieci.Syn już się ożenił,jedna córka wychodzi za mąż w przyszłym roku.Dla rodziców wesele dzieci jest stresujące,bo sie kogoś nie zaprosiło a innego sie zaprosiło,a często to młodzi decydują kto ma być ,tylko ze rodzice muszą sie tłumaczyć.jeżeli moja najmłodsza córka powidziałaby że już ma mężą i wesela nie będzie ,to szczerze bym się ucieszyła
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 10:57   #3
Pazurka
Zakorzenienie
 
Avatar Pazurka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 201
Dot.: Cichy ślub

Może po prostu wypośrodkować i zrobić małą uroczystość dla najbliższej rodziny. Jeśli ktoś z rodziny tego nie zrozumie, to jego problem. A dalsi krewni powinni taką decyzję uszanować.
Pazurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 22:19   #4
edith26
Raczkowanie
 
Avatar edith26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 47
Dot.: Cichy ślub

Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam. Rozumiem, że można brać ślub cywilny czy nawet kościelny, nie robić przyjęcia, co najwyżej skromny obiad, albo nawet i to nie, ale żeby nie było przy mnie rodziców i rodzeństwa w takiej chwili? Co to, to nie
__________________
www.pasjasmaku.com
edith26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 08:19   #5
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: Cichy ślub

Też mam takie dni, szczególnie teraz, gdy całe załatwianie jest na mojej głowie
Za trzy miesiące cywilny, za półtora roku kościelny. Ja mam wszystkiego szukać, wszędzie pisać (mieszkamy za granicą), wszystko obmyślić, bo w tym jestem lepsza wg Tżta niż on.
Dodatkowo teściowie nie interesują się ślubem, ba! teściowa o ślub ma fochy od kiedy o nim się dowiedziała. Angażują się jedynie moi rodzice, ale ile ich będę samych ciągać po salach?
Najchętniej na ślub bym wzięła tylko Tżta, świadków i (egoistycznie) moich rodziców i tyle. No i dziadków.
Nieziemsko się cieszyłam ze ślubu, a teraz mam go dość. Uhhh...
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 06:30   #6
ECOJANIE72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Post Dot.: Cichy ślub

Ja też tak miałam, szczególnie , pod koniec przygotowań.

____________________
Wiele zyskasz http://www.kajaki.swornegacie.biz/splywy-kajakowe ceny lecą na łep!

Edytowane przez ECOJANIE72
Czas edycji: 2014-03-20 o 13:50
ECOJANIE72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 15:29   #7
angrifft
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 20
Dot.: Cichy ślub

również miałam takie myśli -przed przygotowaniami w trakcie, pod koniec....ale już po i nie żałuję że było wesele obyło się bez kiczów, było w naszym stylu mimo że bez kilku planowanych atrakcji, najważniejsi byliśmy my sam na sam, potem zadowoleni goście, a potem cała otoczka i co ważne odpoczynek od przygotowań w trakcie miodowej podróży poślubnej (ważny element i motywacja-polecam)

TRZYMAJ SIĘ
angrifft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 17:11   #8
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cichy ślub

Cytat:
Napisane przez Polcia1410 Pokaż wiadomość
A może same planujecie zrobić to tak "po cichu".
U mnie jest taki plan, zresztą w pełni zaakceptowany przez moich rodziców. Jeszcze się zastanawiamy czy po prostu ich nie zapakujemy w ostatniej chwili do samochodu i nie wywieziemy do USC i to pewnie zostanie obmyślone w ostatniej chwili, ale bardzo możliwe, że będzie impreza my+świadkowie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 19:07   #9
lilajka1984
Przyczajenie
 
Avatar lilajka1984
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Cichy ślub

My z moim M. planujemy właśnie cichy, skromny ślub w drewnianej kapliczce Mam nadzieję, że będzie bardzo romantycznie i tak jak sobie wymarzyliśmy... czyli bez zbędnych stresów i całej tej zbędnej według nas otoczki ... Jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania szczegółów

Ponieważ ślub planujemy bez rodziny i przyjaciół, nie wykluczamy tego, że po jakimś czasie zrobimy małą imprezę "poślubną" dla najbliższych... ;-)

Edytowane przez lilajka1984
Czas edycji: 2014-02-10 o 19:09
lilajka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 10:49   #10
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Cichy ślub

Moja koleznka tak zrobila w piatek powiedziala ze w sob bierze slub cywilny i zeby wpasc:/nie poszylsmy bo myslalysmy za zartuje:/jednak faktycznie wziela slub teraz strasznie zaluje i prosi meza zeby zrobic normalny slub w kosciele z rodzina
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 17:51   #11
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cichy ślub

I cywilny i kościelny jest normalny, nie ma tak, że któryś jest mniej, a któryś bardziej Ale to fakt, trzeba wiedzieć jakie się ma podejście do tej ceremonii i postępować zgodnie ze swoimi przemyśleniami, żeby potem nie było rozczarowania, bo się pod wpływem chwili podjęło decyzję.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 21:34   #12
perfectworld92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 31
Dot.: Cichy ślub

Mnie się marzy taki cichy ślub - Ja, mój TŻ i świadkowie Póki co nie mam nawet chłopaka, więc to tylko moje marzenia :P
perfectworld92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:57   #13
lilajka1984
Przyczajenie
 
Avatar lilajka1984
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Cichy ślub

No więc, jesteśmy z M. już 3 miesiące po ślubie. To była magiczna chwila - tylko dla nas dwojga! Coś pięknego i naprawdę szczerze polecam.
Jak widzę koleżanki stresujące się przygotowaniami do wesela to myślę sobie " ... i po co?" .
My mamy piękne zdjęcia i jeszcze piękniejsze wspomnienia...
lilajka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 16:01   #14
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Cichy ślub

Mój znajomy Włoch opowiadał, że wziął potajemny ślub ze swoją żoną w Wenecji. Ich rodzice dowiedzieli się dużo później przez co były problemy. Ale tego nigdy nie żałowali. Pamiętam że jak słuchałam tego co mówi, to nie mogłam uwierzyć. Dla mnie to nie do pomyślenia, żeby nie zaprosić własnych rodziców i rodzeństwa. U mnie (nawet gdyby) opcja cichego ślubu nie wchodzi w grę, bo mam kilka osób z dalszej rodziny których bardzo kocham i nie wyobrażam sobie bez nich tego dnia.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 13:53   #15
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: Cichy ślub

Cytat:
Napisane przez Polcia1410 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

czy też tak macie, że jesteście czasem zmęczone tymi wszystkimi przygotowaniami do ślubu i wesela i w chwili zadumy nad swoim życiem, myślicie sobie, czy nie lepiej byłoby wziąć cały ten ślub bez całej tej hecy, poprzysiąc sobie miłość w kościele i żyć dłuuugo i szczęścliwie? Ja dzisiaj mam chyba taki dzień.... W rzeczywistości jedna moja znajoma zadzwoniła do swoich rodziców pewnego dnia oznajmiając im, że wyszła za mąż. Trochę zaszokowała ich ta wiadomość, ale bardzo się cieszyli. Macie też takich znajomych, którzy zrezygnowali z "tradycyjnego" polskiego wesela? A może same planujecie zrobić to tak "po cichu". Ja osobiście uważam to nawet za bardzo romantyczne. Co o tym sądzicie?
Mieliśmy taką myśl na początku, ale jednak czujemy się związani z naszymi rodzinami i nie wyobrażamy sobie, żeby rodziców czy rodzeństwa nie było z nami tego dnia W gruncie rzeczy zawarcie małżeństwa jest wydarzeniem społecznym, nie prywatnym

Za to zrezygnowaliśmy z wesela takiego jak wszyscy na rzecz wesela takiego jak od trzech pokoleń urządza się w mojej rodzinie - w małym gronie, bez tańców, przy dobrym jedzeniu

Gdybym miała organizować pełne wesele na 150 osób, a potem w nim uczestniczyć, to bym wolała żyć na kocią łapę
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-31 14:53:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.