problemy analne (odbytu) - zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-30, 11:50   #121
czeska89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6
Dot.: Krew z odbytu???? Pomozcie!!

czy moge uprawiac sex w prezerwatywie???
czeska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 00:09   #122
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Krew z odbytu???? Pomozcie!!

idz do kilku lekarzy, naprawde. identyczna sytuacje miala moja siostrzyczka, co prawda ona modelka chodzila lato czy zima ubrana niekoniecznie ciepło- raczej powiedziałabym rozebrana, w ubiegłym roku w listopadzie albo grudniu miala identyczny problem, mamie nie powiedziala od razu tylko po kilku dniach- bo "raz zobaczyla krew, a ze od krwi mdleje to już więcej nie patrzyła" <lol2> , mame szlag trafił i z dzieciątkiem pojeździła po lekarzach, potem sytuacja powtarzała się, ale z pewnymi odstępstwami, dosyć długo trwało całe leczenie, leki, maści itd i co 3 miesiące na badania, a teraz miała przez tydzień oddawać próbki kału do jakiejś analizy, a później mocz zeby sprawdzili czy jesienią nie ma nawrotu, bo to bardzo często się zdarza i też mama jeździła z nią gdzie się dało, dopiero po kilku zmarnowanych dniach jeden gościu wpadł co to może być i sam mówił, że często oni nawet nie podejrzewają pewnych chorób ponieważ żadko wystpują. Naprawdę zbadaj się i porób sobie badania na wszystko, za to nie płacisz, a organizm wysyła sygnały.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 09:35   #123
czeska89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6
Dot.: Krew z odbytu???? Pomozcie!!

robilam badania moczu i krwi !
czeska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 13:51   #124
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Krew z odbytu???? Pomozcie!!

jak wyniki?
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 17:25   #125
kevadra
Raczkowanie
 
Avatar kevadra
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Krew z odbytu???? Pomozcie!!

Ej sorry, ale to chyba jakiś pomylony lekarz! krew z ODBYTU, a kierują do ginekologa! Pochwa to nie odbyt! Dziewczyno, idź do proktologa, mówię Ci! Jak wynika z moich obserwacji szpitalnych, lekarze często po prostu nie chcą się "bawić" w wysyłania-skierowania i leczą nie to, co trzeba! Do proktologa marsz! Słusznie ktoś napisał. Krew w kale w dużej ilości-to może być poważny problem. Grzybica nie ma z takimi rzeczami nic wspólnego!!!!!!
kevadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 13:00   #126
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: Krew z odbytu???? Pomozcie!!

krew z odbytu i to duza ilość może świadczyć o szczelinie odbytu, czyli takiej rance którą niestety bardzo cieżko wyleczyć z warzywszy na środowisko w którym sie znajduje no i wiadomo przez stolec, który ją podrażnia.
Za radą dziewczyn powinnaś iść do proktologa- lekarza od tyłka.
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 13:08   #127
Organza78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 27
Dot.: Swędzenie okolic odbytu - pomocy!

tak, swędzenie odbytu ma różne podłoże. Mogą to być hemoroidy, może to być uczulenie na np. papier, mogą to być ranki lub pasożyty. Radzę udać się do lekarza.
Organza78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 12:14   #128
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

Witam. Dokładnie w sobotę uprawialiśmy z chłopakiem dość intensywny seks analny. Wszystko było ok, nic mnie nie bolało. Jako nawilżacza użyliśmy kremu do rąk, zwykłego glicerynowego. Potem tam na dole trochę mnie piekło, ale myślałam, że to po prostu przez krem. W nocy trochę mnie swędziało, teraz jest już poniedziałek, a mnie swędzi wcale nie odbyt (jak na początku myślałam), ale skóra pomiędzy pochwą i odbytem.
Do tego dziś mój chłopak zauważył u siebie małe plamki na penisie. Wyskoczyły dopiero dzisiaj. Co to może być? Czy mam w odbycie jakieś bakterie, które przeniosły się na niego? Czy to może uczulenie na ten krem?
Jeśli nie będzie wyjścia, udamy się do lekarza, ale najpierw chcielibyśmy spróbować to leczyć zwykłymi preparatami dostępnymi bez recepty.
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 20:28   #129
SzaraRozia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

A ja się boję, że mam raka odbytu. Tylko na samą myśl że lekarz mógłby mnie badać w tym miejscu robi mi się słabo. Czy można to wykryć takim ogólnym testem na raka online, jak opisany w tym artykule http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/457news.php?

Rózia
SzaraRozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 23:58   #130
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

I mnie od jakiegoś czasu swędzi okolica odbytu. Aż wstyd pisać..ale co mi szkodzi?

Swędzi swędzi.
Nie zmieniałam mydeł czy papieru toaletowego czy cuś.
Czasami się zastanawiam czy to włoski bo goleniu mnie tak tam nie drapią (ale wcześniej też goliłam i nie miałam problemu).
Poza tym gdy oddaję stolec jest takie lekkie jakby szczypanie w jednym miejscu (zawsze w tym samym). Pomyślałam, że może jednak zacięłam się i teraz mam rankę - z ciekawości obejrzałam miejsce w lusterku i zero zmian skórnych.

Coś poważnego?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 00:20   #131
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
I mnie od jakiegoś czasu swędzi okolica odbytu. Aż wstyd pisać..ale co mi szkodzi?

Swędzi swędzi.
Nie zmieniałam mydeł czy papieru toaletowego czy cuś.
Czasami się zastanawiam czy to włoski bo goleniu mnie tak tam nie drapią (ale wcześniej też goliłam i nie miałam problemu).
Poza tym gdy oddaję stolec jest takie lekkie jakby szczypanie w jednym miejscu (zawsze w tym samym). Pomyślałam, że może jednak zacięłam się i teraz mam rankę - z ciekawości obejrzałam miejsce w lusterku i zero zmian skórnych.

Coś poważnego?
Nie musi być to nic poważnego, ale warto byłoby się wybrać do proktologa. Swędzenie może wskazywać np. na dolegliwości grzybicze.
Generalnie powód może być miejscowy albo "ogólnoustrojowy". Objaw taki może się pojawiać np. przy cukrzycy.

Myj się w miarę możliwości po każdym wypróżnieniu, używaj do okolic pupy osobnego ręcznika i często go pierz w wysokiej temperaturze, po myciu osuszaj okolice odbytu delikatnie (bez tarcia), kup w aptece maść przeciwzapalną - jeśli po kilku dniach nie będzie poprawy ---> kierunek lekarz.

Edytowane przez kagga
Czas edycji: 2012-07-10 o 00:25
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 15:10   #132
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

witam. od wczoraj zauważyłam na papierze krew po oddawaniu stolca. wczoraj była to mała ilosc, ale dzisiaj już troszke więcej. czasem zdarzały mi sie problemy z zaparciami, ale nigdy wczesniej nie pojawiła sie krew, co mnie troche nie pokoi. nie słyszałam, żeby ktos w mojej rodzinie miał problemy z hemoroidami, a o higienę dbam, papier toaletowy również nie jest specjalnie twardy, poza tym używam go już od dłuższego czasu i nie było wczesniej takiego problemu. mam skonczone 16 lat, powinnam więc isc do lekarza z rodzicem? no i lekarz rodzinny bedzie robił mi jakies badania, czy tylko skieruje do konkretnych osob?
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 13:38   #133
angelika29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

Witam. Mam problem i chciałabym się poradzić. Jakieś dwa tygodnie temu uprawiałam ze swoim Tż seks analny, na drugi dzień po stosunku zaczął mnie swędzić odbyt tam "w środku" i swędzi do tej pory. Do lekarza wstydzę się iść. Może któraś z was miała taki sam problem i może mi coś poradzić? Może jakieś środki bez recepty wam pomogły?
angelika29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 16:28   #134
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez angelika29 Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem i chciałabym się poradzić. Jakieś dwa tygodnie temu uprawiałam ze swoim Tż seks analny, na drugi dzień po stosunku zaczął mnie swędzić odbyt tam "w środku" i swędzi do tej pory. Do lekarza wstydzę się iść. Może któraś z was miała taki sam problem i może mi coś poradzić? Może jakieś środki bez recepty wam pomogły?
Zdarza mi się tak czasem, nigdy się tym nie martwiłam bo zawsze przechodzi po 2 -3 dniach
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 19:53   #135
Miss Jackson
Przyczajenie
 
Avatar Miss Jackson
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

Ja również mam problem ze swędzeniem okolic odbytu. W weekend pracowałam, a moja praca wymagała ode mnie non stop pozycji stojącej i niestety korzystania z publicznych toalet także. Już po sobocie zaczęły mnie swędzieć okolice odbytu, byłam pewna, że to przez to, że mam problem z małym hemoroidkiem, więc użyłam kremu procto-hemolan i w niedzielę dalej pracowałam. W poniedziałek rano obudziłam się nie tylko ze swędzącym, ale też piekącym i szczypiącym odbytem. Cała skóra dookoła niego jest czerwona i okropnie swędzi, piecze . To raczej nie wina hemoroidu. Stosowałam maści na odparzenia (byłam pewna, że to przez stanie tyle godzin z rzędu) które częściowo, pierwszego dnia przyniosły ulgę jednak teraz przestały mi pomagać. Jak myślicie, co to może być? Dodam jeszcze, że ostatnio wykryto u mnie ogromną torbiel na jajniku. Czy to może mieć związek ze swędzącym odbytem? Oczywiście, zgłoszę się z moim problemem do lekarza, jednak chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat.

Edytowane przez Miss Jackson
Czas edycji: 2014-09-05 o 19:54
Miss Jackson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 08:03   #136
angelika29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Zdarza mi się tak czasem, nigdy się tym nie martwiłam bo zawsze przechodzi po 2 -3 dniach
Widzisz Tobie przechodzi po 2-3 dniach jednak u mnie nie przeszło nadal, choć trochę ustąpiło.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss Jackson Pokaż wiadomość
Ja również mam problem ze swędzeniem okolic odbytu. W weekend pracowałam, a moja praca wymagała ode mnie non stop pozycji stojącej i niestety korzystania z publicznych toalet także. Już po sobocie zaczęły mnie swędzieć okolice odbytu, byłam pewna, że to przez to, że mam problem z małym hemoroidkiem, więc użyłam kremu procto-hemolan i w niedzielę dalej pracowałam. W poniedziałek rano obudziłam się nie tylko ze swędzącym, ale też piekącym i szczypiącym odbytem. Cała skóra dookoła niego jest czerwona i okropnie swędzi, piecze . To raczej nie wina hemoroidu. Stosowałam maści na odparzenia (byłam pewna, że to przez stanie tyle godzin z rzędu) które częściowo, pierwszego dnia przyniosły ulgę jednak teraz przestały mi pomagać. Jak myślicie, co to może być? Dodam jeszcze, że ostatnio wykryto u mnie ogromną torbiel na jajniku. Czy to może mieć związek ze swędzącym odbytem? Oczywiście, zgłoszę się z moim problemem do lekarza, jednak chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat.
Witaj, raczej wątpie by torbiel na jajniku miała coś z tym wspólnego, chyba że masz jakąś infekcje pochwy? Uprawiałaś w najbliższym czasie seks analny? Jeśli nie to moim zdaniem to od tych hemoroidów, stosowałaś wcześniej jakieś globulki na to, które pomogły? sama zastanawiam się które kupić, tyle tego
angelika29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:04   #137
Miss Jackson
Przyczajenie
 
Avatar Miss Jackson
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: problemy analne (odbytu) - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez angelika29 Pokaż wiadomość
Witaj, raczej wątpie by torbiel na jajniku miała coś z tym wspólnego, chyba że masz jakąś infekcje pochwy? Uprawiałaś w najbliższym czasie seks analny? Jeśli nie to moim zdaniem to od tych hemoroidów, stosowałaś wcześniej jakieś globulki na to, które pomogły? sama zastanawiam się które kupić, tyle tego
Okazało się, że miałam jakąś infekcję bakteryjną - wyleczyłam ją maścią z antybiotykiem: detreomycyna . A co do hemoroidów to polecam procto-hemolan, ja akurat stosowałam krem, który baaardzo mi pomógł (świeży hemoroidek po kilku dniach przestał swędzieć i się schował, a taki "odchowany" jakby zmalał i również nie boli). Myślę, że czopki procto-hemolan będą równie skuteczne co krem, jeśli ktoś nie lubi babrania się w kremach.
Miss Jackson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-11 22:04:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.