Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-09, 12:41   #1
saggio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9

Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii


Witajcie. Wraz z byłym już partnerem, założyłam konto w banku hsbc w Anglii. Rozstalismy się, sam poszedł do banku w piatek konto usunac, mówiąc o mnie w banku, że po złości nie chciałam z nim przyjść usunac konta, na co rzekomo pracownik banku powiedział, że mnie do tego zmuszą i wkroczy inna procedura. Nie poszłam z nim bo jest agresywny i zaszlam do banku dzisiaj. Powiedziałam, że chce zamknąć konto, kobieta oddała mi pieniądze z konta, zabrała kartę i na tym koniec. Pani z obsługi poinformowała mnie, że nie muszę nic podpisywać i za tydzień konto będzie zamknięte. Co więcej zadzwonilam do banku, a oni stwierdzili, że jeszcze raz muszę udać się do banku. Mam pytanie czy mój były mógł coś namieszać celowo, żeby wciągnąć mnie w koszta czy to standardowa procedura banków?
saggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 17:34   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii

Cytat:
Napisane przez saggio Pokaż wiadomość
Witajcie. Wraz z byłym już partnerem, założyłam konto w banku hsbc w Anglii. Rozstalismy się, sam poszedł do banku w piatek konto usunac, mówiąc o mnie w banku, że po złości nie chciałam z nim przyjść usunac konta, na co rzekomo pracownik banku powiedział, że mnie do tego zmuszą i wkroczy inna procedura. Nie poszłam z nim bo jest agresywny i zaszlam do banku dzisiaj. Powiedziałam, że chce zamknąć konto, kobieta oddała mi pieniądze z konta, zabrała kartę i na tym koniec. Pani z obsługi poinformowała mnie, że nie muszę nic podpisywać i za tydzień konto będzie zamknięte. Co więcej zadzwonilam do banku, a oni stwierdzili, że jeszcze raz muszę udać się do banku. Mam pytanie czy mój były mógł coś namieszać celowo, żeby wciągnąć mnie w koszta czy to standardowa procedura banków?
Oczywiście, ze mógł namieszać.
Możesz zadzwonić do banku i zapytać w jakim celu masz się tam powtórnie pojawić.

Jeśli facet jest wobec ciebie agresywny warto, byś zadbałą również o swoje bezpieczeństwo.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 17:49   #3
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii

Cytat:
Napisane przez saggio Pokaż wiadomość
Witajcie. Wraz z byłym już partnerem, założyłam konto w banku hsbc w Anglii. Rozstalismy się, sam poszedł do banku w piatek konto usunac, mówiąc o mnie w banku, że po złości nie chciałam z nim przyjść usunac konta, na co rzekomo pracownik banku powiedział, że mnie do tego zmuszą i wkroczy inna procedura. Nie poszłam z nim bo jest agresywny i zaszlam do banku dzisiaj. Powiedziałam, że chce zamknąć konto, kobieta oddała mi pieniądze z konta, zabrała kartę i na tym koniec. Pani z obsługi poinformowała mnie, że nie muszę nic podpisywać i za tydzień konto będzie zamknięte. Co więcej zadzwonilam do banku, a oni stwierdzili, że jeszcze raz muszę udać się do banku. Mam pytanie czy mój były mógł coś namieszać celowo, żeby wciągnąć mnie w koszta czy to standardowa procedura banków?
dość mocno mnie to dziwi. może im się przypomniało, że jednak coś musisz podpisać, bo takich spraw jak zamknięcie konta nie załatwia się raczej tylko ustnie bez żadnego podpisu osoby zamykającej.
również polecam abyś jednak zadzwoniła i się zapytała po co masz się stawić jeszcze raz

cała sprawa jest dość dziwna. poszedł facet zamknąć to konto sam i nic nie załatwił. poszłaś Ty sama i bez najmniejszego problemu zamknęłaś konto i dostałaś kasę. to było wasze wspólne konto czy Twoje czy jak?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 19:10   #4
zksiezyca
Raczkowanie
 
Avatar zksiezyca
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 260
Dot.: Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii

Sytuacja całkowicie normalna - zachowana w angielskich standardach.
zksiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 19:23   #5
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii

Tez mialam wspolne konto, zamknelam jednym telefonem bez wizyty w banku

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 20:34   #6
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii

Cytat:
Napisane przez zksiezyca Pokaż wiadomość
Sytuacja całkowicie normalna - zachowana w angielskich standardach.
barclays ma(miał) więc chyba inne standardy, bo nawet głupią zmianę adresu do korespondencji (na adres polski) musiałam lecieć do oddziału i podpisać się na oświadczeniu, że zmieniam adres

niemniej jednak zdaję sobie sprawę, że w innych bankach może być inaczej. ale nadal dziwi mnie że jednemu z właścicieli konta odmówili zamknięcia, a drugiemu bez mrugnięcia okiem załatwili wszystko. to już chyba standardem nie jest
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 21:02   #7
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Zamkniecie konta w banku hsbc w Anglii

Zalezy moze pd tego czy konto od momentu zalozenia bylo wspolne czy ktos dopisal druga osobe jako wspolwlasciciela?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-09 22:02:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.