Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-10-14, 14:01   #4591
Ariada
Zadomowienie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Popcorn_Lady Pokaż wiadomość
Brawo!!

Wysłane z przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Ja jestem natomiast wkurzona.

Niby dostałam pracę, miałam ogromne przeboje z medycyna pracy przez dzwine czynniki ryzyka na stanowisku... Do tego jak już ogarnelam temat nie mam informacji kiedy zaczynam... A powinno to być na dniach jeśli to się tak kiepsko zaczyna to mam wrażenie że długo tam nie popracuje i powinnam dalej szukac...

Wysłane z przy użyciu Tapatalka
To jak wygląda proces zatrudniania nie musi mieć przełożenia na to jak będzie Ci się tam pracowało. Cierpliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 14:20   #4592
Popcorn_Lady
Teresa Załóż – Taczapka

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
To jak wygląda proces zatrudniania nie musi mieć przełożenia na to jak będzie Ci się tam pracowało. Cierpliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki za słowa otuchy

ja się już chyba jednak zraziłam i tym bardziej będę starała się jakoś szybko zmienić "zawód", dziś pierwszy raz od końca poprzedniej pracy pożałowałam decyzji chyba jesienna depresja
Stary 2018-10-14, 18:12   #4593
Silvia91
Rozeznanie

Hej wszystkim 😊 czy mogę dołączyć do wątku? Ostatnio mam bardzo kiepski czas, poszukuję pracy juz 3 miesiąc. Z poprzedniej zwolniłam się bo nie wyrabialam psychicznie. Brałam udział w paru fajnych rekrutacjach, miałam nadzieję, że tym razem się uda,ale niestety 😓 już mam po prostu dość wszystkiego 😞 czuję się jak truten, tłuk, ktory do niczego się nie nadaje 😖 jestem jakims żartem losu i Pana Boga chyba, jakimś pechowcem. Nic mi się nie układa, ani życie zawodowe ani prywatne. Mam partnera, ale on ma mnie totalnie gdzieś, nie mogę liczyć na pomoc z jego strony, jedynie rodzice mi pomagają. Wybaczcie, że tak wylewam swoje żale, ale już opadam z sił po prostu 😪 wesprzecie jakoś? ☹
Silvia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 18:20   #4594
malootka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim 😊 czy mogę dołączyć do wątku? Ostatnio mam bardzo kiepski czas, poszukuję pracy juz 3 miesiąc. Z poprzedniej zwolniłam się bo nie wyrabialam psychicznie. Brałam udział w paru fajnych rekrutacjach, miałam nadzieję, że tym razem się uda,ale niestety 😓 już mam po prostu dość wszystkiego 😞 czuję się jak truten, tłuk, ktory do niczego się nie nadaje 😖 jestem jakims żartem losu i Pana Boga chyba, jakimś pechowcem. Nic mi się nie układa, ani życie zawodowe ani prywatne. Mam partnera, ale on ma mnie totalnie gdzieś, nie mogę liczyć na pomoc z jego strony, jedynie rodzice mi pomagają. Wybaczcie, że tak wylewam swoje żale, ale już opadam z sił po prostu 😪 wesprzecie jakoś? ☹
Hej, jasne, że możesz dolączyć. Fajnie jakbyś napisała o sobie coś więcej - jakie masz doświadczenie, wykształcenie, gdzie szukasz pracy? Nie zrażaj się tak, skoro jesteś zapraszana na rozmowy, to znaczy, że masz to czego oczekują pracodawcy i w końcu Ci się uda. Dopiero co się zakończył sezon wakacyjno-urlopowy i tych ofert było generalmie znacznie mniej niż zazwyczaj.
malootka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 19:29   #4595
drzewosandalowe
Raczkowanie

Cytat:

Witaj.
Mieszkasz u rodziców? Przepraszam, że tak pytam,ale sama się zbieram do takiego rzucenia pracy,ale obawiam się takiej sytuacji, bo rachunki się nie zapłacą same.....

A 3 miesiące to nie jest długo wbrew pozorom.
drzewosandalowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 19:57   #4596
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Hej, jasne, że możesz dolączyć. Fajnie jakbyś napisała o sobie coś więcej - jakie masz doświadczenie, wykształcenie, gdzie szukasz pracy? Nie zrażaj się tak, skoro jesteś zapraszana na rozmowy, to znaczy, że masz to czego oczekują pracodawcy i w końcu Ci się uda. Dopiero co się zakończył sezon wakacyjno-urlopowy i tych ofert było generalmie znacznie mniej niż zazwyczaj.
Dziękuję malootka za przyjecie 🙂

Mam 5 letnie doświadczenie w branży logistycznej, konkretniej stricte związanej z logistyka, magazynem, wysyłkami to 3,5 roku. Z wykształcenia jestem anglistka, język niemiecki umiem na poziomie podstawowym. Szukam pracy właśnie w tej branży w której do tej pory pracowałam. Bylam na kilkunastu rozmowach, nie tylko w sumie związanych z moim doświadczeniem, na dwóch ofertach bardzo mi zalezalo, ale niestety chyba sie nie spodobałam 😕 juz nie wiem co mam myslec, naprawdę jestem załamana 😞 we wtorek idę na kolejną rozmowę, oferta ok tylko, że na zastepstwo. Jutro mam dac znac jednej z firm czy sie decyduje na 2 dni po pare godzin bezplatnego przygladniecia się danemu stanowisku czy mi odpowiada, jednak jest yo praca marnie platna, zupelnie nie zwiazana z tym co chcialabym robic zawodowo no i nie wiem, czy czekac jeszcze na cos fajniejszego czy brac po prostu to co mi oferują. 😞

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Witaj.
Mieszkasz u rodziców? Przepraszam, że tak pytam,ale sama się zbieram do takiego rzucenia pracy,ale obawiam się takiej sytuacji, bo rachunki się nie zapłacą same.....

A 3 miesiące to nie jest długo wbrew pozorom.

Witaj drzewosandalowe

Tak, mieszkam z rodzicami, jestem w o tyle powiedzmy dobrej sytuacji, że mam gdzie mieszkać i teraz póki co nie muszę dokładać się do domu. Gdybym była w innej sytuacji, myślę, że na pewno ciężej by mi przyszła decyzja o odejściu.

Wiecie co jest najlepsze? Że ostatnia firma była moim marzeniem, strasznie chciałam się tam dostać, płaca super, ekipa ok, ale po prostu brak organizacji tak mi dal w dupe, że ta praca wykanczala mnie psychicznie, nie mogłam spać w nocy, budzilam sie z bólem brzucha, duuzoo zdrowia kosztowala mnie ta praca po prostu 😞 zrezygnowalam po niespełna pol roku, i czasem mam do siebie żal, że może za wcześnie się poddałam 😓
Stary 2018-10-14, 20:13   #4597
malootka
Zakorzenienie

Cytat:
Jutro mam dac znac jednej z firm czy sie decyduje na 2 dni po pare godzin bezplatnego przygladniecia się danemu stanowisku czy mi odpowiada, jednak jest yo praca marnie platna, zupelnie nie zwiazana z tym co chcialabym robic zawodowo no i nie wiem, czy czekac jeszcze na cos fajniejszego czy brac po prostu to co mi oferują. 😞
Szczerze, ja w obecnej sytuacji, póki nie mam noża na gardle, nie zdecydowałabym się na taką propozycję. Szkoda by mi było czasu nawet na to "bezpłatne przyglądnięcie się". Ale to zależy od konkretnej sytuacji, u mnie w mieście co chwilę są tego typu oferty.
malootka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 20:26   #4598
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Szczerze, ja w obecnej sytuacji, póki nie mam noża na gardle, nie zdecydowałabym się na taką propozycję. Szkoda by mi było czasu nawet na to "bezpłatne przyglądnięcie się". Ale to zależy od konkretnej sytuacji, u mnie w mieście co chwilę są tego typu oferty.
Ja jako tako też nie mam noża na gardle, tak jak pisalam wcześniej mieszkam z rodzicami i póki co mi pomagają, chciałabym znalezc cos w branzy w której pracowałam, tam sie rozwijac i boje sie podejmowac zatrudnienia w zupelnie innym obszarze,bo potem jak "wypadnę" z branży to już mnie nigdzie potem jako logistyka nie przyjmą z drugiej strony juz jest polowa października a ja dalej bez pracy nie wiem co robić.

Jeśli chodzi o te dwie wcześniej wspomniane oferty to spełniałam większość warunków jak nie wszystkie, doświadczenie ok, rozmowa też myślę, że mi poszła ok i dupa, nie chcieli mnie człowiek czuje się takim niewypałem

Edytowane przez Silvia91
Czas edycji: Wczoraj o 12:07
Stary Wczoraj, 00:46   #4599
megamag
Zakorzenienie

Przede wszystkim nie panikuj. Szukanie pracy po prostu zwykle trochę trwa, kilka miesięcy to raczej norma, a czasem po prostu wybiorą kogoś innego, choć dobrze wypadłaś na rozmowie. To naprawdę nie znaczy z automatu, że coś z Tobą nie tak.
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:36   #4600
Silvia91
Rozeznanie

Hejka wszystkim!

Poniedziałek, początek tygodnia, nowe cele nowe wyzwania życzę żeby nam wszystkim poszukującym pracy się poszczęściło w tym tygodniu, żebyśmy w końcu znalazły fajną pracę, jak nie marzeń to chociaż taką, która wpasowuje się w nasze kryteria, taką, w której będziemy się dobrze czuć Wizażankom/wizażanom, którzy znaleźli już pracę życzę powodzenia i gratuluję i zazdraszczam mam nadzieję, że będziecie zadowolone/zadowoleni i że będzie Wam szło jak z płatka.

Ja dziś po południu znowu odpalę ogłoszenia, wczoraj parę CV też wysłałam. Ciągle się zastanawiam czy by nie iść zobaczyć na te dwa dni po parę godzin do tej jednej firmy to nie jest obszar moich zainteresowań za bardzo, ale kurdę boję się, że nie znajdę nic innego do końca roku, za niedługo Święta a tu bez kasy człowiek

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie panikuj. Szukanie pracy po prostu zwykle trochę trwa, kilka miesięcy to raczej norma, a czasem po prostu wybiorą kogoś innego, choć dobrze wypadłaś na rozmowie. To naprawdę nie znaczy z automatu, że coś z Tobą nie tak.
Dziękuję megamag za słowa otuchy wiesz, czasem już mam taką schizę, że może chodzi o mój wygląd, wyraz twarzy już sobie wkręcam takie rożne rzeczy. Nie wyglądam jak modelka czy coś to fakt , ale na rozmowy staram się ubierać schludnie, czysto, zawsze elegancka koszula,ciemne spodnie, czasem marynarka jak pogoda pozwala, makijażu też jakiegoś super mocnego nie robię, nie wyróżniam się jakoś specjalnie wyglądem, pytałam znajomych czy mam jakiś nieprzyjemny wyraz twarzy czy co, wszyscy mówią, że wyglądam na normalną osobę przeredagowałam wiele pytań rekruterskich tak, żeby mnie nie zaskoczono, bo wcześniej bywało, że mnie zatykało, albo gadałam 3 po 3, bo nie wiedziałam co powiedzieć - przez to myślę, że jedna spoko oferta mi uciekła sprzed nosa.

Mam nadzieję, że ten tydzień przyniesie nam coś dobrego

Dawajcie znać jak u Was idzie, z szukaniem pracy czy też w nowej pracy

Jak myślicie, czy każdy znajdzie kiedyś taką fajną pracę, dla której będzie się mu chciało wstawać rano z łóżka?

Edytowane przez Silvia91
Czas edycji: Wczoraj o 12:06
Stary Wczoraj, 16:51   #4601
Silvia91
Rozeznanie

Ale tu cisza dzisiaj, chyba tylko ja tak paplam dziś jak potrzaskana
Przygotowuję się do jutrzejszej rozmowy. Boję się jak nie wiem. Nie cierpię rozmów kwalifikacyjnych strasznie mnie stresują. 3majcie kciuki za mnie jutro proszę
Stary Wczoraj, 17:29   #4602
megamag
Zakorzenienie

Rekrutujący to tylko człowiek, więc pewnie, że podświadomie nawet może patrzeć na takie rzeczy jak wygląd czy wyraz twarzy. Z psychologicznego punktu widzenia homo sapiens nie jest zbyt obiektywny. Ale nie ma co się dać zwariować i próbować się dostosowywać pod takim kątem, bo i tak każdemu nie dogodzisz. Lepiej się skupić na czymś, na co mamy wpływ, czyli na merytorycznych kwestiach, wiedzy o firmie, przygotowaniu do pytań, CV... Wygląd wystarczy, że będzie schludny. Nie dajmy się zwariować. Trzymam kciuki za rozmowę.
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:54   #4603
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rekrutujący to tylko człowiek, więc pewnie, że podświadomie nawet może patrzeć na takie rzeczy jak wygląd czy wyraz twarzy. Z psychologicznego punktu widzenia homo sapiens nie jest zbyt obiektywny. Ale nie ma co się dać zwariować i próbować się dostosowywać pod takim kątem, bo i tak każdemu nie dogodzisz. Lepiej się skupić na czymś, na co mamy wpływ, czyli na merytorycznych kwestiach, wiedzy o firmie, przygotowaniu do pytań, CV... Wygląd wystarczy, że będzie schludny. Nie dajmy się zwariować. Trzymam kciuki za rozmowę.
Masz rację megamag, każdy z nas jest tylko człowiekiem i w sumie dziwnym nie powinno być ocenianie drugiego człowieka pod kątem wyglądu, w gwoli ścisłości po to mamy oczy żeby patrzeć jednak może faktycznie trochę panikuję, przesadzam. Tak jak pisałam, nie należę raczej do osób wyróżniających się, charakterystycznych. Cóż, mam nadzieję, że w końcu ktoś mnie doceni nie dziękuję żeby nie zapeszać dam znać jutro co i jak.
Cicho tu dziś, jestem ciekawa co u Was słychać
Odpowiedz

Tagi
bezrobocie, motywacja, praca, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości