Ciekawa praca, ale doświadczenie zawodowe zupełnie z innej działki :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-18, 12:25   #1
LoieFuller
Raczkowanie
 
Avatar LoieFuller
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 415
Question

Ciekawa praca, ale doświadczenie zawodowe zupełnie z innej działki :(


Witam

Mam mały problem z aplikacją na konkretną ofertę pracy, którą bardzo chciałaby dostać.
Problemem jest moje doświadczenie zawodowe - bo jako takie je mam: praktyka, wolontariat, staż, umowa o dzieło itp., ale niestety w zupełnie innej działce i nie wiem, czy mam podawać to całe doświadczenie w CV, które nijak się będzie miało do tej konkretnej oferty. Żeby tak bardzo nie uogólniać, dodam, że moje doświadczenie jest związane z pisaniem i specjalnością obraną na studiach I stopnia, teraz na mgr wybrałam coś innego, związanego z gadaniem prezentacjami, pracą z ludźmi. W liście mogę uargumentować, że dana oferta pracy łączyłaby się fajnie z moją specjalnością, ale niestety nie mam argumentów związanych z doświadczeniem . Ktoś mógłby mi coś doradzić, co tu wykombinować? Wiem, że CV i list motywacyjny powinno się konstruować na miarę danej oferty pracy, ale nie chciałabym wysyłać "gołego" CV, bo wyjdzie, że totalnie nic nie robiłam, a działałam i pracowałam, ale w innej dziedzinie (redagowanie książek, a praca z ludźmi i prezentacje, to raczej nie są pokrewne działki). Ta praca wymaga gładkiej gadki, ja taką mam, ale nie wiem jak to uargumentować w LM (brak konkretów). Przecież nie napiszę, że ludzie lubią słuchać moich opowieści i jestem uważana za osobę ciekawą, która ma dużo do powiedzenia itp.
Proszę o jakieś sugestie. Bardzo, bardzo mi zależy na tej pracy.
Z góry dzięki
LoieFuller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:09   #2
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ciekawa praca, ale doświadczenie zawodowe zupełnie z innej działki :(

Koniecznie wpisz doświadczenie jakie masz, nawet jeśli jest z innej dziedziny. Na opuszczanie nie związanych prac możesz sobie pozwolić dopiero wtedy gdy masz przynajmniej ze dwie, trzy pozycje pracy pod konkretną ofertę, nie wysyłaj "gołego" CV. Zawsze można coś ściemnić, co konkretnie no to zależy od dziedziny do jakiej aplikujesz.


Redagowanie książek a prezentacje nie są pokrewne...? A przecież do dobrego przeprowadzania prezentacji potrzebne są umiejętności językowe, wysłowienia się, obycie z językiem...?

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2012-02-18 o 15:11
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.