Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 10:54   #31
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

Idź na konsultację do innych ortodontów. 4 zęby to bardzo dużo. Pierwszy ortodonta u którego byłam chciał wyrwać 2, kolejny 1, a ostatni nie wyrwał mi żadnego i jakoś się pomieściły! Aparat zdjęłam ponad 8 lat temu i od tego czasu nic złego mi się nie dzieje. Im więcej zębów wyrwiesz, tym dłużej będziesz musiała nosić aparat retencyjny i większe jest ryzyko, że ząbki wrócą w swoje dawne położenie (czyli porobią się szpary).
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:02   #32
stonia3330
Zadomowienie
 
Avatar stonia3330
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lubicz/Toruń
Wiadomości: 1 050
GG do stonia3330
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

idź, idź, ja mam stłoczenia, więc wzięłam Damona - ani nie musiałam wyrywać zębów, ani nosić osobnego aparatu, który rozszerza szczękę
__________________
aparatka
TFBC
4 marzec 2010- 20 grudnia 2010
Damon góra 8 kwiecień 2010
Damon dół 15 czerwiec 2010
Pani fotograf->fbl
Quilling blog

Singielka xd
Karolina...


stonia3330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 15:14   #33
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
Ja równiez podreptalabym do innego ortodonty, nie wydaje mi sie aby Twoja wada wymagala wyrwania 4zebow i to z jednego luku!

nie wiem o jakim myslisz apracie, ale np. system samoligaturujacy daje mozliwosc, zwiazana z tym, ze nie trzeba wyrywac tylu zabków, czesto w ogole zadnych, ewentualnie "standardowe" osemki, ale wiadomo to jest kwestia indyidualna, zalezna od wady

ale tak czy siak skonsultuj sie z innym bez wzgledu na rodzaj aparatu
Tak jak pisałam u tej ortodontki byłam rok temu tylko po to aby wstępnie dowiedzieć się, co i jak.
No mój kolega miał dużo gorsze zęby niż ja i obeszło się bez wyrywania, nawet jednego zęba mu nie wyrwali, dlatego chyba pójdę tam gdzie on.

W ogóle bardzo dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 23:08   #34
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam u tej ortodontki byłam rok temu tylko po to aby wstępnie dowiedzieć się, co i jak.
No mój kolega miał dużo gorsze zęby niż ja i obeszło się bez wyrywania, nawet jednego zęba mu nie wyrwali, dlatego chyba pójdę tam gdzie on.

W ogóle bardzo dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam.
Nie porównuj swoich zębów ze zgryzem innych ludzi. Ja myślałam, że mam stosunkowo prostą wadę (mam prosto ułożone zęby, wystające do przodu na górze), a ortodontka złapała się za głowę, gdy mnie zobaczyła i powiedziała, że to bardzo ciężki przypadek. W dodatku okazało się, że musi mi "wyciągnąć" dolną szczękę, w której dodatkowo mam skrócone korzenie i brakuje mi jakichś "skrzydeł". A np. koleżanką, która ma każdy ząb praktycznie w innej płaszczyźnie, ma niby prostą wadę. Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda Kolega mógł mieć ładnie ułożone korzenie Np. ja miałam zaplątane i w dodatku wrośnięte w zatoki. No i okazało się, ze górną szczękę mam wystającą, co wiedziałam, a dolną skróconą, czego nie wiedziałam. Z tego powodu i kilku innych musiałam wyrwać 2 zęby na górze.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 08:49   #35
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Nie porównuj swoich zębów ze zgryzem innych ludzi. Ja myślałam, że mam stosunkowo prostą wadę (mam prosto ułożone zęby, wystające do przodu na górze), a ortodontka złapała się za głowę, gdy mnie zobaczyła i powiedziała, że to bardzo ciężki przypadek. W dodatku okazało się, że musi mi "wyciągnąć" dolną szczękę, w której dodatkowo mam skrócone korzenie i brakuje mi jakichś "skrzydeł". A np. koleżanką, która ma każdy ząb praktycznie w innej płaszczyźnie, ma niby prostą wadę. Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda Kolega mógł mieć ładnie ułożone korzenie Np. ja miałam zaplątane i w dodatku wrośnięte w zatoki. No i okazało się, ze górną szczękę mam wystającą, co wiedziałam, a dolną skróconą, czego nie wiedziałam. Z tego powodu i kilku innych musiałam wyrwać 2 zęby na górze.
To powiem szczerze, że mnie wystraszyłaś. No ja prawdopodobnie (przynajmniej zdaniem tej ortodontki) z dołem nie będę mieć żadnych problemów, tylko z górą.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 09:55   #36
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To powiem szczerze, że mnie wystraszyłaś. No ja prawdopodobnie (przynajmniej zdaniem tej ortodontki) z dołem nie będę mieć żadnych problemów, tylko z górą.
Idź do innej orto, ale jak następna powie to samo, że trzeba rwać, to się nie upieraj, bo czasem na prawdę inaczej się nie da. No i 2 różnych ludzi z niby podobnie wyglądającym uzębieniem, może mieć 2 różne wady, które inaczej się leczy. Nieważne, jak ma sąsiad, kuzyn, czy koleżanka. Tak na serio, co cała prawda o danej wadzie znajduje się na zdjęciu RTG, a o sposobie leczenia decyduje położenie korzeni, itd.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2010-08-12 o 09:56
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 09:57   #37
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Idź do innej orto, ale jak następna powie to samo, że trzeba rwać, to się nie upieraj, bo czasem na prawdę inaczej się nie da. No i 2 różnych ludzi z niby podobnie wyglądającym uzębieniem, może mieć 2 różne wady, które inaczej się leczy. Nieważne, jak ma sąsiad, kuzyn, czy koleżanka.
Co i tak nie zmienia faktu, że z 14 zębów, które mam na górze (8 nie mam) nie wyrwę aż czterech. ^^
I to jeszcze trójek i czwórek. Jak ktoś tu napisał. Jakby te 2 wyglądały obok 5?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 09:58   #38
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Co i tak nie zmienia faktu, że z 14 zębów, które mam na górze (8 nie mam) nie wyrwę aż czterech. ^^
I to jeszcze trójek i czwórek. Jak ktoś tu napisał. Jakby te 2 wyglądały obok 5?
Dlatego polecam innego ortodontę
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 15:53   #39
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji. Proszę o pomoc.

ja mialam ten rozzerzacz czyli hyrax to jest
a wszystkie 8 i tak wyrwalam bo kiedys moglyby mi pokrzywic znow zeby ;p
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.